صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

بزرگترین رودخانه های جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٥
 

با شنیدن کلمه رودخانه همگی ما صدای جریان شدید آب را در ذهن خودمان تصور می کنیم و البته به یاد منطقه ای سرسبز و آباد می افتیم . از قدیم رودخانه رکن اصلی بنا نهادن شهرها بوده است یعنی هرکجا که شهری بنا می شد یعنی دسترسی به منابع آب بسیار راحت و ساده بوده است. شاید این تصورات زیبا و آرامش آن اجازه تفکر به جنبه دیگر یعنی قدرت ویرانگر رودخانه را به ما ندهد و فقط به جنبه مثبت آن فکر کنیم ولی بهتر است کمی بیشتر دقت کنیم و درباره نیمه خالی لیوان هم فکر کنیم. در این مطلب رودخانه های بزرگ جهان را از نظر میزان قدرتشان دسته بندی کرده ام و برای اطلاعات بیشتر شما به ذکر نام آنهاپرداخته ام.

رودخانه مکونگ

رودخانه مکونگ در کشور چین واقع شده است و این رودخانه منبع سراب کردن مزارع و دشت های کشور تایلند ، لائوس، ویتنام و کامبوج نیز می باشد. این رودخانه یکی از بزرگترین رودخانه های قاره آسیاست و از اهمیت ویژه ای برای کشورهای یاد شده برخوردار می باشد.  طول این رودخانه گفته می شود حدود 2800 مایل می باشد با توجه منطقه جغرافیایی این رودخانه و بارش های فراوان منطقه میزان تغییرات جریان آب در این رودخانه بسیار متغیر می باشد که خود باعث شده تا خطرات زیادی را برای کشورهای سر راه خود ایجاد کند.   میزان تغییرات زیاد ارتفاع آب در فصول مختلف سال باعث ایجاد مشکلاتی برای ساکنان اطراف آن شده است به طوری که در سال 2000 میلادی در کشور کامبوج 90 نفر بر اثر آب گرفتی و سیل جان خود را از دست دادند.

 رودخانه لنا

رودخانه لنا یکی از طولانی ترین رودخانه های جهان در کشور روسیه می باشد که  سرچشمه آن از سیبری شرقی آغاز شده و با پیمودن تقریبا 2734 مایل راه خود را به دریای لاژتو Laptev باز می کند و در نهایت کل مسیر سر راه خودش را سیراب می کند. این رودخانه دهمین رودخانه طولانی جهان بشمار می رود . به دلیل شرایط جغرافیایی این رودخانه بخش دلتای آن تقریبا 7 ماه از سال یخ زده می باشد ولی در دیگر اوقات سال منطقه ای حدود 11 هزار مایل مربع  را سیراب می کند. با گرم شدن هوا و آب شدن یخ ها در این رودخانه در فصل گرما شدت جریان این رودخانه بسیار خطرناک خواهد بود و تند می باشد این رودخانه در سال 2007 میلادی طغیان کرده و باعث ویرانی بیش از 1000 خانه مسکونی و آبگرفتگی 12 شهر شد.

 رودخانه پارانا

رودخانه پارانا در کشور برزیل به عنوان چهاردهمین رودخانه جهان شناخته شده  این رودخانه از کشورهایی مانند آرژانتین و پاراگوئه می گذرد و آنها را سیراب می کند طول این رودخانه حدود 2485 مایل می باشد. در جنوب جنوبی این رودخانه به دلیل تغییرات بارش در این منطقه باعث ایجاد سیل نیز می شود.

  رودخانه ینیسئی (Yenisey)

رودخانه ینی سی (Yenisey) به عنوان پنجمین رودخانه بزرگ دنیا شناخته شده و طول آن حدود 3445 مایل می باشد  این رودخانه عظیم شامل دو شاخه شرقی و غربی می باشد که شاخه غربی به ینی سئی بزرگ یا بی خم معروف است و از شرق کوههای  سایان در شمال مغولستان سرچشمه می گیرد و در همین حال شاخه شرقی آن که معروف به ینی سئوی کوچک یا کائاخم) این رودخانه با طی کردن کل سیبری به اقیانوس منجمد شمالی می ریزد.

 رودخانه می سی سی پی

رودخانه می سی سی پی که در ایالات متحده به عنوان دومین رودخانه بزرگ جهان شناخته شده است و طول آن 2340 مایل می باشد این رودخانه از دریاچه ای در ایالت مینه سوتان شروع شده و به خلیج مکزیک می ریزد این رودخانه باعث ترس دائمی ساکنان اطراف آن شده است این رودخانه به دلیل  طغیان های متعدد باعث ایجاد سیلاب در اطراف خود می شود که زندگی ساکنان اطراف خود را بسیار تهدید می کند. این رودخانه علاوه بر ایجاد آبادانی و رشد صنعت کشاورزی در منطقه آبریز خود باعث ایجاد خرابی های بسیار گسترده ای هم شده است.

رودخانه براهما پوترا  (بنگلادش)

رودخانه برهما پوترا در بنگلادش می باشد که از جنوب غربی کشور تبت شروع شده و اقیانوس هند می ریزد. سر منشاء‌این رودخانه رشته کوههای هیمالیا می باشد که از طریق دره آسام و بنگلادش راه خود را به اقیانوس هند می گشاید. و مسیری را حدود 1800 مایل می پیماید. یکی از مهمترین استفاده های این رودخانه غیر از سیراب کردن مزارع سر راه خود حمل و نقل هم می باشد بیشتر مناطق این رودخانه قابلیت کشتیرانی را دارد و می توان از آن برای حمل بار و مواد کشاورزی تولیدی به اقیانوس هند و برعکس از آ» استفاده کرد با توجه به گرم شدن جو زمین و آب شدن بیش از حد یخ های رشته کوههای هیمالیا این رودخانه در سال های اخیر زیاد طغیان کرده و باعث ویرانی مزارع و خانه های کنار خود شده است. این رودخانه در خلیج بنگال به رودخانه گنگ می پیوندد و منطقه حاصلخیزی را ایجاد می کند.

رودخانه یانگ تسه

رودخانه یانگ تسه بعنوان سومین رودخانه بزرگ  شناخته شده است این رودخانه در کشور چین باعث آبادانی بسیار زیادی شده است و همچنین نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی چین نیز دارد طول این رودخانه حدود 4000 کیلومتر می باشد یان رودخانه از شرق چین به سمت شهر شانگ های می رود. تغییرات جزر و مد این رودخانه بسیار زیاد می باشد و همین امر باعث بروز برخی مشکلات برای ساکنان اطراف این رودخانه شده است و دایما آنها با خطر آبگرفتی و از بین رفتن زندگشیشان دست و پنجه نرم می کنند. این رودخانه علاوه بر رتبه سوم در بین رودخانه های بزرگ جهان  عنوان بزرگترین سد دنیا را در روی رودخانه به خود اختصاص داده است.

 رودخانه Orinoco

این رودخانه در جنوب کشور آمریکا قرار گرفته که به یکی از بزرگترین رودخانه های جهان نیز معروف شده است این رودخانه در آمریکا به عنوان سومین رودخانه بلند شناخته شده که طول آن حدود 1330 مایل می باشد. این رودخانه در طول مسیر خود مناظر بسیار حیرت انگیزی از قبیل آبشارهای بسیار زیبا  ایجاد کرده است این رودخانه با گذشتن از کشور های کلمبیا و ونزوئلا در نهایت به اقیانوس اطلس می رسد .

 رودخانه کنگو

رودخانه کنگو بعد از رودخانه آمازون از لحاظ حجم جریان آب در رتبه دوم قرار دارد و  با 2700مایل (4344 کیلومتر) طول ششمین رودخانه طولانی دنیا است. این رودخانه هزاران انشعاب داشته و بسیاری از آن‌ها رودخانه‌های مهمی در جای خود محسوب می‌شوند. رودخانه کنگو بعلاوه انشعابات این رودخانه مجموعاً 9106 مایل ( 14500 کیلومتر ) از راه‌های قابل کشتیرانی می‌باشند.

جمهوری دموکراتیک کنگو جایگاه چندین دریاچه بزرگ در آفریقا است که آبگیرها را در دره طولانیِ نشستی را تا مرزهای شرقیِ( DROC ) پر می‌نماید. شمالیترین دریاچه، دریاچه آلبرت نام دارد که در 2030 پایی از سطح دریا واقع شده است. دریاچه آلبرت چیزی حدود 2075 مایل مربع ( 5374 کیلومتر مربع ) وسعت دارد .

به سمت جنوب، دریاچه ادوارد قرار دارد که ارتفاع آن 3023 پا ( 916 متر ) است و مساحتی حدود 830 مایل مربع (150 کیلومتر مربع) دارد. این دریاچه وسط کوه‌های آتش فشانیِ ویرانگا واقع و حاوی مقدار زیادی گاز متان است و به دریاچه تانگانیکاو از جنوب به رودخانه روزیزی متصل می‌باشد . دریاچه تانگانیکا یکی از بزرگترین دریاچه‌های دنیا و با مساحتی حدود 12480مایل است همچنین طولانی ترین دریاچه آب قابل شرب بوده و در بیشترین اندازه،  408 مایل طول و 50 مایل عرض دارد. این دریاچه همچنین از لحاظ عمق، دومین دریاچه جهان با حداکثر 4851 پا است. این دریاچه پهناور آبهایش را از طریق رودخانه لاکونگا به رودخانه کنگو سرازیر می‌کند.

جنوبی ترین دریاچه، این زنجیره دریاچه ای دریاچه مِوِرا ( موئرا ) نام دارد. این دریاچه مساحتی در حدود 1770 مایل مربع دارد. دریاچه مِوِرا مرز میان کنگو و زامبیا را در برگرفته و از رودخانه لاووآ سرازیر شده و انشعابی از رودخانه کنگو و لوالابا می‌باشد.

دریاچه تومبا و مای- اندوبه در بخش غربی کشور یافت می‌شوند و بخشی از حوزه آبگیر کنگو محسوب می‌گردند. بقایایِ دریای کهن، سواحل و مخصوصاً لجنزارهای آن را می‌توان مشاهده نمود. تورفتگیِ دیگری نیز وجود دارد که دریاچه آپمبا را در فلاتی با همین نام در جنوب شرقی احاطه می‌کند. آبگیر مالبو ( آبگیر استنلی ) نیز رودخانه دریاچه کنگی سفلی بوده و در سواحلِ آن قرار دارد. به همین ترتیب دریاچه‌های کوچک تری نیز در این منطقه وجود دارد.

 

رودخانه آمازون

رود آمازون (به پرتغالی: Rio Amazonas) پرآب‌ترین رود دنیاست که در آمریکای جنوبی جریان دارد و به اقیانوس اطلس می‌ریزد. آب این رودخانه در هنگام ریختن به دریا بیشتر از مجموع آب ده رودخانه پرآب بعدی دنیا است. این رود انشعابات زیادی دارد که بخشی از آن به دریا ریخته و نیز حدودا دو درصد از آب شیرین این رود به اقیانوس میریزد. بستر این رود بسیار عریض و طویل است و از نظر درازا یکی از طولانی‌ترین رودهای جهان است که بین ۶٫۲ و ۶٫۷ هزار کیلومتر درازا دارد.

در طول سده گذشته رودخانه‌های آمازون و نیل برای اثبات طویلترین بودن همواره با یکدیگر در رقابت بوده‌اند. طول واقعی این رودخانه‌ها همواره در معرض تغییر و تحول بوده و هرگز متخصصان نتوانسته‌اند مقدار واقعی آن را اندازه گیری کنند. آمارها نشان داده که رود نیل در آفریقا به شکل متغیر بین ۵٫۴ تا ۶٫۷ هزار کیلومتر درازا دارد. اما جدا از این مساله در خصوص مقدار آب موجود، هیچ شکی نیست که آمازون پر آب تر است.

در فصل خشکی و کم آبی پهنای رود آمازون به حدود ۱۱٫۶ کیلومتر می‌رسد. این منطقه از آمریکا ی جنوبی توسط بستر اصلی رودخانه و البته انشعابات فرعی آن که گاه به سه برابر خود رودخانه میرسد محاصره میشود. به طور متوسط در فصل کم آبی زمین‌ها به مساحت ۱۱۱٬۰۰۰ کیلومتر مربع از آب پوشیده می‌شود و در فصول بارانی حوزه رودخانه حتی تا ۳۵۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع هم می‌رسد


 
 
کشورهایی بدون نیروی ارتش
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٥
 

در زمان های بسیار قدیم نیروی نظامی هر کشور نشانگر توانمندی حاکمان آن کشور بوده و همیشه پادشاهان و یا حکام آن کشورها سعی در ایجاد یک ارتش منسجم و قوی داشتند تا بتوانند موقعیت خود را در بین دیگر کشورها حفظ کنند. البته با توجه به قوانین حاکم در جهان و تعرضات بسیار فراوان جهت کشورگشایی شاید این موضوع بسیار جدی بوده است.

شاید یکی از دلایل اصلی برای ایجاد یک ارتش حس زیاده خواهی انسان بوده که در بعضی مواقع باعث بروز جنگ های خونین و طولانی بین کشورها جهت کشورگشایی بوده است.

اما باعث تعجب هست که در حال حاضر با توجه به وجود کشورهایی چون آمریکا، چین ، روسیه که دارای نیروی نظامی بسیار قوی و پیشرفته ای هستند کشورهایی نیز وجود دارند که اصلا نیروی نظامی ندارند یا اگر هم این چنین نیرویی وجود دارد فقط جهت برقراری نظم و امنیت داخلی از آن استفاده می شود . شاید با خواندن این مطلب فکر کنید که مدینه فاضله که گفته می شود در این کشورها برقرار است.

جزایر سلیمان

 

جزایر سلیمان یکی از کشورهایی است که در آن نیروی نظامی وجود ندارد، همانطور که می دانیم این کشور تشکیل شده از چندین جزیره که در میان اقیانوس قرار گرفته . این کشور سالهای سال تحت حمایت کشور بریتانیا قرار داشت و در زمان جنگ جهانی دوم هم به عنوان پایگاه نظامی برای حمله به کشورهای متحد از آن استفاده می شود .

این کشور در سال 1976 دولت مرکزی تشکیل داد اما مشکلات بسیار زیادی سر راه آنها بود و دچار هرج و مرج هایی نیز شد ولی در نهایت در سال 1998 این کشور در بحران داخلی فرو رفت و مشکلات زیادی برای ساکنان آن ایجاد شد که این موضوع باعث دخالت کشورهای دیگر شد و آرامش به آنها بازگشت . تمامی نیروهای شورشی توسط کشورهایی چون استرالیا، انگلستان و نیوزلند خلع سلاح شدند و دولت مرکزی بر آنها حاکم شد و امروزه یکی از مناطق توریستی بزرگ جهان با آرامشی کامل می باشد.

اما سوال اصلی اینجاست که چه کسی امنیت داخلی را تضمین کرده و چه نیرویی مشغول برقراری نظم داخلی در کشور می باشد. این کشور در حال حاضر نیروی نظامی ندارد و فقط پلیس محلی مشغول برقراری آرامش در منطقه می باشد اما کشور استرالیا به عنوان یکی از متحدان  این کشور تعهد کرده که اگر جنگی در منطقه ایجاد شد امنیت این کشور را تضمین کند و به مقابله با تهاجم  اقدام کند.

کاستاریکا

 

 

آرم نیروی پلیس محلی کشور کاستاریکا

کشور کاستاریکا به عنوان یکی از کشورهای بدون ارتش شناخته شده است. در سال 1948 میلادی رئیس جمهور وقت کشور دستور انحلال ارتش کشور را صادر کرد و این موضوع به هرج و مرج داخلی منجر شد که تقریبا 2000 نفر نیز کشته شدند اما در نهایت این کشور به ثبات داخلی رسید و در حال حاضر فقط نیروی انتظامی کشور مسئول برقراری نظم و امنیت داخلی کشور می باشد و این کشور نیرویی به عنوان ارتش نظامی در اختیار ندارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور و پیمانی که بین کشورهای منطقه به امضاء رسیده قرار براین شده که اگر کشور کاستاریکا مورد تهاجم یا اعلام جنگ قرار گرفت کشورهای منطقه از جمله شیلی، کوبا و ... به حمایت از آن به پا خیزند و کمک های نظامی خود را به این کشور ارسال کنند.

 ساموآ

 

کشور ساموآ که شاید نام آن نیز حتی برای برخی زیاد آشنا نباشد امروزه خالی از هرگونه نیروی نظامی می باشد و هیچ نیروی نظامی در این کشور وجود ندارد. تنها امید این کشور در مقابله با تهاجم دیگر کشور ها ، به کشورهای هم پیمان خودش می باشد که قرار شده از این کشور در برابر تهاجمات محافظت کنند. این کشور فقط نیروی پلیس محلی دارد و این نیرو مسئول برقراری نظم داخلی می باشد. این کشور در سال 1962 میلادی موافقتنامه ای با کشور نیوزلند امضاء کرده که حمایت در مقابله با هرگونه تهاجم به این کشور برعهده کشور نیوزلند می باشد و یک ماده بسیار مهم هم در این قرار داد وجود دارد که این کشور را برای انتخاب متهد نظامی خودش مختار کرده و آزادی عمل به آن داده است.

پالائو

 

آرم نیروی پلیس محلی کشور پالائو

کشور پالائو نیز یکی دیگر از کشورهای بدون نیروی ارتش می باشد که پلیس محلی تعهد کرده امنیت و آرامش شهروندان را در داخل کشور برعهده گیرد . این نیرو با توجه به توان خود فقط قادر به برقرار نظم و امنیت داخلی می باشد و کشور پالائو برای مقابله با کشورگشایی دیگران هیچ توانی نخواهد داشت و امید به دیگران بسته  اما در سال 1983 ایالات متحده آمریکا محافظت از این کشور را در مقابل تهاجمات احتمالی تضمین کرده است و به کمک آن کشور شتافته است.

 آندورا

 

 

کشور آندورا اگرچه از آتش جنگ جهانی اول و دوم در امان نبود اما هرگز به عنوان یک کشور دارای نیروی نظامی یا همان ارتش به رسمیت شناخته نشده و حتی در جریان صلح جنگ جهانی ومعاهده ورسای نیز دعوت نشده این کشور فقط دارای نیروی پلیس داخلی می باشد که حتی همین نیروی کم هم متکی به نیروی نظامی کشورهایی چون فرانسه و اسپانیاست  هر دوی این کشورها تعهد کرده اند که این کشور کوچک را از دسترس دشمنان خارجی دور نگهدارند و امنیت نظامی منطقه را برقرار کنند در سال های اخیر نیروی نظامی ناتو یا همان سازمان ملل نیز برای این موضوع اعلام آمادگی کرده و به کمک این کشور برخاسته است.

گرانادا

 

آرم نیروی پلیس محلی گرانادا

 

این کشور که در منطقه کارائیب قرار گرفته است و به جزیره فلفل نیز معروف است یکی دیگر از کشورهای بدون نیروی نظامی می باشد . گرانادا در ابتدا مستعمره انگلستان بود اما پس از مدتی کنترل آن به دست کشور فرانسه افتاد و در نهایت  توسط ایالات متحده آمریکا مورد تهاجم قرار گرفته و به نوعی کودتای نظامی در آن شکل گرفته است که این کودتا منجر به اعدام نخست وزیر وقت نیز شد اما پس از آن این کشور کمونیستی تبدیل به یک کشور دموکراتیک شده و تنها نیروی پلیس محلی مسئول حفاظت داخلی از کشور شده است . کشور کرانادا رسما کشوری را برای حمایت نظامی از خود انتخاب نکرده و در حال حاضر نیز کشوری برای حمایت نظامی از آن اعلام آمادگی نکرده اما با توجه به سابقه کودتای آمریکایی در این کشور شاید به ناچار این مسئولیت به عهده ایالات متحده بوده و هست.

 جزایر مارشال

 

جزایر مارشال بر اساس توافقنامه آزاد انجمن از سال 1983 به عنوان یک کشور مستقل شناخته شده است اما این کشور باید تحت الحمایت ایالات متحده باشد با توجه به این موافقتنامه نیروی پلیس به همراه نیروی نظامی آیالات متحده مسئول حفاظت از مرزهای این کشور می باشد و در صورت بروز هرگونه جنگ یا تهاجم مسئولیت این کار به عهده نیروی ارتش ایالات متحده می باشد که از مرزهای آن کشور دفاع کند.

 لیختن اشتاین

 

آرم نیروی پلیس کشور لیختن اشتاین

 

با توجه به انحلال ارتش کشور ، لیختن اشتاین نیز در این مجموعه قرار گرفت دلیل انحلال ارتش کشور عدم توانایی پرداخت هزینه های سنگین نیروی نظامی بوده است . این کشور که پس از پایان جنگ جهانی از کنفدراسیون کشورهای آلمان خارج شد و اعلام استقلال کرده نتوانست بودجه لازم جهت تجهیز ارتش را تامین کند و تصمیم به انحلال آن گرفت و فقط نیروی پلیس را به خدمت گرفته جهت برقراری نظم داخلی . در حال حاضر هیچ کشوری مسئولیت دفاع از این کشور را برعهده نگرفته است و با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور تنها کشوری که امکان کمک نظامی به آن را دارد کشور سوئیس خواهد بود حتی شایعاتی مبنی بر حمایت کشور سوئیس از لیختن اشتاین مطرح شده که تا کنون هیچ یک از طرفین آن را نه رد کرده اند و نه تایید.

 نائورو

 

کشور نائو به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای جهان که تنها تقریبا 9 کیلومتر مربع می باشد هیچ نیروی نظامی را بخود اختصاص نداده است و اگر هم می خواست امکان داشتن آن را نداشت.  کشور نائو برای برقراری امنیت داخلی از نیروی پلیس بسیار کوچکی که دارد بهره می برد و هرگز یک نیروی نظامی مسنجم نداشته است لازم به یادآوری است که این کشور با کشور استرالیا بسیار روابط خوب سیاسی برقرار کرده که شاید نقطه اتکای آن نیز باشد. همین امر باعث شده که گفته شود طبق یک توافق نامه غیر رسمی کشور استرالیا مسئولیت حفظ  و نگهداری این کشور کوچک را در مقابل تهاجمات احتمالی برعهده گیرد بطور مثال وقتی آلمان به این کشور حمله کرد نیروی دریایی استرالیا به کمک این کشور شتافت.

 واتیکان

 

کشور واتیکان در گذشته دارای نیروی نظامی قوی جهت حفظ و نگهداری از رهبران خود را داشته اما در سال 1970 میلادی کلیه نیروی نظامی به عنوان ارتش منحل شده وفقط گارد ملی برای محافظت و برقراری امنیت داخلی انتخاب شده است. این گارد مسئول محافظت از پاپ ، مرزهای کشور، کنترل ترافیک، امنیت داخلی را برعهده دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور و نزدیکی بیش از حد آن به کشور ایتالیا مسئولیت دفاع از این کشور برعهده ایتالیا قرار گرفته است و در صورت بروز هرگونه جنگ یا تهاجم این کشور ایتالیاست که باید با تمام توان از این کشور دفاع کند.


 
 
روش هایی برای خواب بهتر
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٥
 

آیا شما هم جزو افرادی هستید که شب‌ها مرتب غلت می‌زنید و دایم از این پهلو به پهلوی دیگر جابجا می‌شوید و آرزوی خوابی عمیق و راحت را دارید که صبح باانرژی کامل از رختخواب بیرون آیید؟ اگر این حالت‌ها را دارید، مطمئن باشید که شما تنها نیستید و افراد زیادی از این مشکل رنج می‌برند.

عوامل بی‌شماری می‌تواند کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قراردهد و این مشکلا‌ت همیشه بین افراد یکسان نیست و برای هریک به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود. در این مطلب ما پنج روش را که می‌تواند به شما برای خوابی آرام کمک کند، معرفی می‌کنیم.

آیا شما هم جزو افرادی هستید که شب‌ها مرتب غلت می‌زنید و دایم از این پهلو به پهلوی دیگر جابجا می‌شوید و آرزوی خوابی عمیق و راحت را دارید که صبح باانرژی کامل از رختخواب بیرون آیید؟ اگر این حالت‌ها را دارید، مطمئن باشید که شما تنها نیستید و افراد زیادی از این مشکل رنج می‌برند.

عوامل بی‌شماری می‌تواند کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قراردهد و این مشکلا‌ت همیشه بین افراد یکسان نیست و برای هریک به صورت‌های متفاوتی نمایان می‌شود. در این مطلب ما پنج روش را که می‌تواند به شما برای خوابی آرام کمک کند، معرفی می‌کنیم.

از این دو چیز پرهیز کنید

کافئین و نیکوتین می‌توانند تاثیر نامطلوبی برای روی هم آمدن پلک‌های شما داشته باشند و خواب راحت را از شما بگیرند. بعضی از مردم به کافئین کاملا‌ حساس هستند و مشکلا‌تی برای کیفیت خواب آنها ایجاد می‌شود، به طوری که بعد از مصرف آن تقریبا تا 12‌ساعت این مشکلا‌ت را خواهند داشت تا این‌که دوباره به حالت عادی خود بازگردند. کافئین ماده‌ای است که در برخی از انواع شکلا‌ت و چای و سودا می‌توانید به دنبال آن بگردید.  

نیکوتین دیگر عامل برهم زننده خواب راحت شما می‌تواند باشد. تحقیقات نشان داده است که نیکوتین احساس خواب آلودگی را برهم می‌زند و باعث از بین رفتن کیفیت خواب می‌شود.

کیفیت اتاق خواب شما

محل خواب یا به عبارت دیگر رختخواب و اتاق خواب می‌تواند تاثیر مستقیم در کیفیت خواب شما داشته باشد. درجه حرارت اتاق را تقریبا  25 درجه نگهدارید، اتاق خواب باید تاریک باشد و ساکت. برای تاریکی اتاق می‌توانید از پرده‌های ضخیم استفاده کنید که نور اتاق را به اندازه کافی کم کند. اگر این امکان برای شما وجود ندارد می‌توانید از ماسک‌های مخصوص خواب استفاده کنید که چشم‌های شما را می‌پوشاند. بعضی ازافراد در هوای مرطوب  احساس خفگی می‌کنند و خواب راحتی ندارند و گروهی برعکس در هوای خشک به این حالت دچار می‌شوند. پس با ایجاد تعادل در رطوبت  هوا می‌توانید از خواب خود لذت ببرید.

تشک نیز یکی دیگر ازعوامل مهم در کیفیت خواب شماست. گروهی ازمردم دوست دارند از تشک سفت استفاده کنند و گروهی دیگر تشک نرم‌تر را ترجیح می‌دهند که این موضوع کاملا‌ شخصی است و باید با توجه به علا‌یق خود تصمیم‌گیری و آن را برای خود  فراهم کنید.
از دیگر عوامل می‌توان نحوه چیدن و آراستن اتاق را نام برد که این موضوع را شما با توجه به علا‌یق خود می‌توانند برای خود فراهم کنند. سعی کنید اتاق خوابتان خلوت باشد.
 

محدودیت در خواب نیمروزی‌

خواب نیمروزی برای بسیاری از مردم دلچسب و گواراست و از آن لذت  کافی می‌برند و همیشه به آن عادت دارند، اما دسته دیگری بعد ازخواب نیمروزی در شب اصلا‌ خواب خوبی نخواهند داشت و بسیار مشکل پیدا می‌کنند. اگر شما از گروه دوم هستید سعی کنید خواب نیمروز شما کمتر از یک ساعت باشد و تقریبا 30‌دقیقه بهترین زمان است، بنابراین سعی کنید از ساعت 3‌بعدازظهر به بعد تصمیم به خواب نیمروزی نگیرید و از آن پرهیز کنید.

تمرین‌های ورزشی منظم روزانه

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار دهد و آن را به سمت بهترین حالت ممکن هدایت کند، تمرین‌های ورزشی منظم روزانه است. تحقیقات موسسه تحقیقاتی خواب در آمریکا نشان داده است افرادی که به طور منظم روزانه تمرین‌های ورزشی انجام می‌دهد بیشترین شانس را  برای خواب عمیق و راحت‌تر نسبت دیگر افراد دارند و هنگام خواب خود کاملا‌ به بدن خود استراحت می‌دهند. به طور مثال حرکات ایروبیک ضربان قلب شما را هنگام تمرین ورزشی بالا‌ می‌برد و این امر باعث آرامش کامل شما در طول شب خواهد شد.

خوابیدن و بیدار شدن 

این اصلا‌ مهم نیست که شما چند مرحله را تا رسیدن به خواب عمیق طی می‌کنید، اما  شما ممکن است تجربه بی‌خوابی را داشته باشید. اگر شما احساس بی‌خوابی کردید یکی از روش‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند این است: در رختخواب دراز بکشید و روی خود را بپوشانید و حدود 15 دقیقه در همان حال بمانید، سپس از رختخواب بیرون آیید و به اتاق دیگری بروید، مثلا‌ شروع به خواندن کتاب یا دیدن تلویزیون کنید، همان زمان که دوباره چرت‌تان گرفت سریع به رختخواب برگردید، اصلا‌ خودتان را مجبور به خوابیدن نکنید تا زمانی که به طور طبیعی این اتفاق بیافتد.

 


 
 
دسرهای بین المللی و معروف در دنیا
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٥
 

 همه ما وقتی به کشوری یا شهری سفر می کنیم بعد از دیدن آثار تاریخی یا مراکز دینی و البته مراکز خرید خوردن خوراکی های محلی و معروف آن منطقه توجه ما را جلب می کند . هستند شهرها یا کشورهایی که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خاطر خوراکی های خوشمزه خودشان به آنجا می کشانند البته ناگفته نماند که یکی از لذت های زندگی در واقع همان غذا خوردن هست که اکثر ما اهمیت زیادی به آن می دهیم شاید هم یکی از دلایل اصلی سفرهای نیز باشد. حالا شما می توانید بنا به علاقه خودتان و با خواندن این مطلب برای یکی از سفرهای پیش روی خود تصمیم گیری کنید .

Sopapillas  (ایالات متحده)

نام این دسر سوپاپیلا "sopapilla" هست  که به احتمال بسیار زیاد ریشه این کلمه در زبان اسپانیایی به معنی خمیر سرخ شده شیرین می باشد . این نوع دسر تقریبا از 200 سال پیش در منطقه نیومکزیکو بسیار رواج داشته و هنوز هم یکی از خوشمزه ترین خوراکی ها به شمار می رود . این دسر امروزه دستخوش تغییراتی نیز شده است و کمی با نمونه اصلی خودش در گذشته تغییر دارد . این دسر از نوعی خمیر خاصی تهیه می شود که در فضای خالی داخلی آن عسل ریخته می شود و کمی هم پودر دارچین روی آن پاشیده می شود . شما اگر به کشورهای آمریکای لاتین و همچنین آمریکا سفر کردید فراموش نکنید که حتما یک بار این دسر را امتحان کنید.

Churros  (اسپانیا)

چوروس Churros یک نوع دسر یا شیرینی اسپانیایی هست. امروزه این شیرینی  در بسیاری از کشورها در دسترس می باشد بطور مسال در هنگام تماشای مسابقات بیس بال در آمریکا شما می توانید آن را بخورید و از دیدن بازی لذت ببرید لازم به یادآوری هست که این شیرینی جدیدا در کشور کره جنوبی طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. این شیرینی از آرد گندم تهیه می شود  و بعد از طی مراحل پخت روی آن را با پودر نارگیل و خاک قند و کمی دارچین تزیین می کنند که به صورت میله ای و حلقه ای در شیرینی فروشی ها به فروش می رسد. برای افرادی که رژیم دارند لازم به یادآوری هست که این شیرینی بدون کلسترول هست . بهترین زمان خوردن آن در فصل زمستان می باشد و اگر این شیرینی به صورت تازه خریداری شود واقعا خوشمزه خواهد بود.

  Tiramisu (ایتالیا)

تیرامیسو Tiramisu نوعی شیرینی ایتالیایی بسیار خوشمزه ، این شیرینی در واقع در منطقه ای واقع در شمال غرب کشور ایتالیا به نام توسکانی به عنوان یک شیرینی محلی تولید می شده که حالا از شهرت جهانی خوبی برخوردار شده است و در منوی اکثر رستوران های معروف سراسر جهان قابل خوردن شده اما اگر این شیرینی را در زادگاه خود میل کنید طعم واقعی آن را هرگز فراموش نخواهید کرد. تیرامیسو در واقعی چیزی شبیه پای آمریکایی یا پودینگ است اما با کمی تغییرات خاص محلی . ترکیبات این دسر عبارتنداز : خامه، تخم مرغ، آرد گندم، پودر کاکائو،  نوعی پنیر مخصوص ایتالیایی (ماسکارپون) ، لیکور (نوشیدنی الکلی) ، شکر و شکلات.  خوردن این دسر یا شیرینی ایتالیایی به افرادی که از چاقی زیاد رنج می برند توصیه نمی شود اما لذت خوردن آن شاید هرگز نتواند مانع آنها شود.

 کوکی ها بادام (چین)

شیرینی بادامی چینی همانطور که از نام آن پیدا منبع و زادگاه آن کشور چین می باشد. همانطور که همه ما می دانیم امروزه در اکثر کشورهای جهان رستوران های چینی شعبه ای دارند بنابراین برای امتحان کردن آن لازم نیست حتما به کشور زیبای چین سفر کنیم ولی همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد لذت خوردن این دسر ها ی محلی واقعا در کشور خودشان بیشتر خواهد بود.  همانطور که  کشور چین سرزمین اسرار آمیزی هست می توان گفت که طرز تهیه این شیرینی هم شاید یکی از همان اسرار باشد بطوری که زیاد در مورد نحوه تهیه آنها نمی توان استفاده کرد.

 دسر سالاد میوه (آفریقای مرکزی)

تمامی ما از خواص میوه ها و سبزیجات مطلع هستیم بنابراین اگر بتوانیم در میان وعده های غذایی خود یک وعده از این نوع مواد یا مواد فیبردار استفاده کنیم شاید به سلامتی خودمان بسیار کمک کرده باشیم به همین منظور سالاد میوه آفریقایی نیز بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و معروف شده است. با توجه به تنوع گیاهی و میوه های بسیار متنوع منطقه گرمسیری آفریقا شما می توانید با سفارش دادن این دسر انواع مختلفی از میوه های آفریقایی را در یک بشقاب پیش روی خود داشته باشید و با خوردن هرکدام از آن میوه ها بدن خودتان را میهمان ویتامین های بسیار مفید موجود در میوه ها کنید.

 پودینگ قلعه (انگلیس)

پودینگ قلعه ای یکی از دسرهای بسیار محبوب مردمان کشور انگلستان می باشد . نام این شیرینی از نوع شکل آن که به صورت یک قلعه درست شده گرفته شده است. رنگ طلایی خیره کننده این پودینگ باعث تحریک اشتهای انسان می شود که البته نباید از مزه بسیار خوب ژله و میوه های روی آن نیز غافل شد.

 Pavlova (استرالیا و زلاند نو)

پاولوا یکی از معروفترین دسرها در منطقه استرالیا ونیوزلند می باشد . که حتی در بعضی مواقع به عنوان یک وعده کامل صبحانه نیز خورده می شود.  اگر شما به این مناطق سفر کنید در هر کافه تریا یا حتی بعضی از سوپر مارکت ها می توانید این دسر بسیار خوشمزه را تهیه کنید و میل کنید. این دسر از سفیده تخم مرغ، شکر، آرد، پودر مخصوص کیک ، شیر تولید می شود که روی آن با خامه و میوه هایی چون توت فرنگی ، کیوی و موز نیز تزیین می شود . لازم به یادآوری می باشد که این دسر دارای کالری بسیار زیادی هست بنابراین  افراد مسن تر باید کمی در خوردن آن دقت کنند.

 باقلوا (ترکیه)

باقلوای ترکیه یک شیرینی بسیار محبوب در کشور ترکیه . البته این نوع شیرینی را در کشور یونان نیز به دلیل اشتراکات بسیار زیاد فرهنگی می توان میل کرد ولی مزه اصلی آن در کشور ترکیه نمایان خواهد شد. برای نگهداری بهتر این شیرینی حتما آن را در جای مرطوب و خنک نگهداری کنید. این شیرینی از خمیر فیلو ، مغز پسته، دارچین و افزودنی های دیگر تهیه می شود  و شیره ای که از ترکیب عسل، آب لیمو، آب پرتقال را روی آن می ریزند که بسیار خوشمزه است.  افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند و افراد مسن حتما با دقت آن را سفارش دهند تا به سلامتی خودشان لطمه وارد نکنند.

 Kintons بلوطی یا آب نبات کرم (ژاپن)

این دسر در کشور ژاپن طرفداران بسیاری دارد که البته در کشور کره جنوبی نیز می توان آن را پیدا کرد. عمده ماده اولیه این دسر شاه بلوط می باشد که البته با افزودنی های دیگری چون نوعی سرکه خاص و شکر و سیب زمینی شیرین مخلوط می شود . همانطور که می دانیم ژاپنی ها به نحوه سرو خوراکی ها بسیار اهمیت می دهند بطوری که در رستوران های آنها طعم و تزیین غذا دو موضوع مورد توجه خریداران قرار می گیرد و باعث مشهور شدن یک رستوران می شود بنابراین با سفارش دادن این دسر شما با یک اثر هنری مواجه خواهید شد.

 Jamun Gulaab (هند)

جامون گلاب ، این دسر در سرزمین عجایب یعنی همان هند بسیار مشهور می باشد.  مواد تشکیل دهنده آن ، آرد، شیر، پودر پسته ، روغن و در برخی مواقع از کشمش هم استفاده می شود و بصورت گلوله های بسیار شیرین  همراه کمی خاک قند در دسترس شما خواهند بود. برای شیرین تر شدن این خوراکی در پایان مرحله پخت یک شربت خاص روی آن ریخته می شود که وقتی شما آن را میل می کنید کاملا تصویری از کشور هندوستان همراه با بو و طعم آنجا را تصور خواهید کرد. البته این شیرینی یکی از خوراکی های ثابت در هنگام مراسم سنتی و جشن های هندوستان می باشد.


 
 
خوراک سوسیس و پوره سیب زمینی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱۳
 

امروزه با توجه به پیشرفت جوامع و رشد صنعتی شدن آنها مقداری در نحوه و سبک زندگی مردم تغییراتی ایجاد شده است که نسل جوان هم بی بهره از آن نمانده اند. اگر به خاطرات پدر و مادر های خود فکر کنید خواهید دید که نحوه زندگی خودتان با آنها در زمانی که هم سن و سال شما بودن به کلی تغییر کرده است که این تغییرات در نحوه زندگی، نحوه پوشش ، استفاده از زیورآلات و حتی نحوه خوردوخوراک  و تغذیه آنها نیز خود را نشان می دهد .

با توجه به اینکه امروزه گروه کثیری از نوجوانان جهت کار یا تحصیل مجبور هستند از زادگاه خود فاصله گرفته و راهی شهرهای دیگر شوند که البته این موضوع در جوامع صنعتی بسیار مشهود هست. این موضوع باعث شروع زندگی مستقل نوجوانان به صورت ا نفرادی یا گروهی خواهد شد که این خود باعث ایجاد مسایل و مشکلات خواص خود خواهد بود که یکی از اساسی ترین موضوعات تهیه غذا هست  که برای این نوجوانان به وجود می آید . البته با توجه به سنت های زیبای ایرانی دختران نسل سومی ایران یا همان دختران نوجوان ایران بسیار ساده با این مشکل کنارخواهند آمد و تقریبا مشکل خواصی با آن ندارند . این  سبک زندگی در ایران نیز شروع شده است و هر روز با موج تازه ای از آن روبرو خواهیم بود یعنی مهاجرت جوانان از شهرستان ها به شهرهای بزرگ تر جهت کار یا تحصیل یا اینکه ماموریت های اداری بنابراین این سبک زندگی نیز نیازهای خواص خود را برای جوانان میهن عزیزمان به نمایش گذاشته است. با توجه به اینکه رویکرد و مخاطب این ضمیمه نسل سوم یا همان جوانان است می باشد تصمیم براین گرفتیم که درباره یکی از مشکلات این نوجوانان که همان تهیه غذا  است بحث و گفت و گو کنیم و صفحه ای را با نام «حالا نوبت من هست آشپزی کنم» «امشب نوبت من هست که آشپزی کنم» و دستورات تهیه غذاهای ساده و سریع را برای آنها چاپ کنیم.

همه شما که زندگی دانشجویی داشته این با این قانون آشنا هستید که معمولا وقتی نوجوانان در خوابگاه ، خانه با هم هم خانه یا هم اتاق می شوند تقسیم کار می کنند مثلا یکی ظرف ها را می شوید و دیگری آشپزی می کند پس اسم این صفحه را از این موضوع انتخاب کردیم. در این دستورات  سعی براین خواهد بود که از مواد اولیه بسیار معمولی و در دسترس استفاده کنیم که شما نسل سومی‌ها به آن دسترسی داشته باشید که البته هزینه تهیه این غذا ها هم برای ما بعد از سلامتی شما مهم بوده و خواهد بود. پس با شعار سالم، سریع و ارزان به سراغ اولین دستور تهیه غذا می رویم. لازم به یادآوری هست که با توجه به مخاطبان ما و نحوه زندگی آنها یعنی زندگی (دانشجویی یا مجردی) تمام دستورات غذایی ما برای دونفر خواهد بود.

طرز تهیه  سوسیس سرخ شده با پوره سیب زمینی و سبزیجات

مواد لازم:

1.        450 گرم سوسیس (تقریبا 6 تکه )

2.        5 عدد سیب زمینی متوسط

3.        یک فنجان شیر

4.        100 گرم کره (البته با توجه به علاقه شما می توانید از روغن زیتون استفاده کنید)

5.        هویج 2 عدد متوسط

6.        گل کلم 200 گرم

7.        نخود فرنگی نصف قوطی کنسرو

8.         پیاز یک عدد متوسط

9.        100 گرم قارچ

10.     یک قاشق غذاخوری شکر

11.     نمک و فلفل سیاه به میزان لازم (شما می توانید از کمی آویشن هم استفاده کنید.)

طرز تهیه

ابتدا سیب زمینی ها را شسته و داخل یک قابلمه کوچک به مدت 30 دقیقه آبپز کنید. برای اینکه مطمئن شوید سیب زمینی ها پخته اند می توانید با یک چنگال آنها را امتحان کنید اگر چنگال به راحتی داخل سیب زمینی فرو رفت (اگر سیب زمینی نرم بود) یعنی اینکه سیب زمینی شما کاملا آب پز شده است. برای صرفه جویی در وقت، زمانی که  سیب زمینی ها داخل قابلمه هستند و می جوشند شما می توانید دیگر کار ها را انجام دهید گل کلم و هویج را کاملا شسته و ضد عفونی کنید بعد هویج ها را حلقه حلقه کنید و آنها را به همراه تکه های گل کلم در یک قابلمه کوچک آب برای مدت 20 دقیقه آبپز کنید البته لازم به یادآوری هست که مدت زمان آبپز شدن گل کلم بسیار کوتاه تر از هویج می باشد بنابراین این مدت را به دو بخش تقسیم نمایید یعنی 10 دقیقه هویچ ها را تنهایی داخل ظرف آب جوش قرار دهید تا بجوشد و بعد از گذشت ده دقیقه گل کلم ها را به آن اضافه کنید برای مزه بهتر آنها، یک قاشق شکر را داخل آب جوش بریزد تا طعم بهتری به آنها بدهد. بعد از اینکه گل کلم و هویچ نیز آب پز شد با استفاده از یک ابکش آنها را صاف کرده و داخل یک ظرف قرار دهید تا دیگر کارها انجام شود.

پیاز متوسط را شسته و خورد کنید و در یک تابه آنرا سرخ کنید (پیاز داغ) تا اینکه به رنگ طلایی درآید و داخل یک ظرف جداگانه قرار دهید بعد از آن سوسیس ها را سرخ کنید (لازم به یادآوری می باشدکه اگر قبل از سرخ کردن سوسیس ها با چاقو شیارهای نازکی روی سطح سوسیس ایجاد کنید در هنگام سرخ شدن آنها شکل زیبایی به خود خواهند گرفت و بشقاب غذای شما را زیبا خواهنود کرد) . توجه داشته باشید که  سوسیس ها را در آخرین مرحله سرخ کنید . به این دلیل که غذای شما گرم به سر میز برسد . قارچ هایی را که قبلا خوب شسته اید و حلقه حلقه کرده اید را با آخرین سوسیس داخل تابه کمی سرخ کنید و با به عنوان تزئین روی بشقاب ها استفاده کنید.

در هنگامی که سوسیس ها در حال سرخ شدن هستند شما باید پوست سیب زمینی های آب پز را گرفته و آنها را به له کنید تا به صورت پوره در آیند در این هنگام شیر و کره (یا روغن زیتون) و پیاز داغ را به آن اضافه کنید که البته گرم بودن این سیب زمینی ها خود باعث آب شدن کره و طعم گرفتن آن نیز می شود . این مخلوط را خوب بهم بزنید تا اینکه مواد با هم کاملا مخلوط شوند در این زمان نمک و فلفل را نیز اضافه کنید بعد از آماده شدن این پوره آن را به دو بخش تقسیم کنید و در داخل بشقاب غذا خوری که قرار است غذا در آن سرو شود قرار دهید و بعد هم کمی آویشن در صورت علاقه روی آن بپاشید در این هنگام گل کلم و هویچ های آب پز شده  و قارچ را برای تزئین کنار بشقاب قرار دهید که این موضوع بستگی به سیلقه شما خواهد داشت که برای تزئین غذای خودتان چقدر وقت صرف کنید .

 بعد به میزان دلخواه از نخودفرنگی های کنسروی که قبلا آن را جوشانده اید و گرم هستند را بدون آب (آبکش شده)  به این بشقاب اضافه کنید در این فاصله حتما سوسیس های شما آماده شده و کاملا سرخ شده است در این هنگام تکه های سوسیس را به دو بخش تقسیم کنید و هر یک را با سلیقه کامل روی پوره سیب زمینی قرار دهید در این هنگام  غذای شما آماده نوش جان کردن است.

اگر زمان بندی مناسب را استفاده کرده باشید کلیه کارهای شما  در کمتر از 40 دقیقه انجام خواهد شد یعنی همان مدت پخت (آبپز شدن) سیب زمینی چون قبل از آبپز شدن آنها شما کلیه کارها انجام داده اید و به مجرد پخت آنها شروع به اماده کردن غذای خود خواهید کرد.


 
 
طرز تهیه سالاد ماهی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱۳
 

تهیه و پخت غذا از زمان های گذشته یکی از بیشترین زمان های انسان را به خود اختصاص می داده که همین امر نشان دهنده اهمیت این موضوع برای بقای بشریت بوده و هست. اگر از مادر بزرگها یمان بخواهیم از خاطرات خود در این زمینه (طبخ غذا) برای شما تعریف کند آنها بسیار با آب و تاب برای شما این موضوع را بیان می کنندکه هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شدند بعد از خوردن صبحانه همراه خانواده به بازار می رفتتند و به اندازه همان وعده غذا یعنی ناهار مواد لازم تازه را تهیه می کرده و تقریبا تا ظهر مشغول پخت بودند البته این مدت زمان زیاد به خاطر اسباب و وسایل آشپزخانه در آن زمان نیز بوده است.

تقریبا از پنجاه یا شصت سال پیش در جوامع پیشرفته و اخیرا در کشور عزیزمان پای بانوان به ادارات و بازار کار باز شد و آنها هم دوش به دوش مردان چرخ صنعت و توسعه کشور را به گردش در آوردند بنابراین دیگر زمان زیادی را برای تهیه و طبخ وعده های غذای روزانه برای خانواده نبود. درست در همین زمان بود که تکنولوژی وارد کار شد و روشهایی را برای سرعت در تهیه غذا و طبخ آن در اختیار این گونه جوامع گذاشت که این موضوع از تهیه کنسروها و غذاهای نیمه پخته گرفته تا وسایل طبق امروزی مثل ماکروفر و ... بوده است.

اما عمر بعضی از این راه حل ها زیاد نبود و به زودی دانشمندان توانستند ثابت کنند که این گونه غذا ها عوارض خوبی برای بدن انسان ندارند و باعث بروز برخی از بیماریها می شوند بنابراین دوباره طبخ تازه غذا برای هر وعده مطرح شد اما یک مشکل بزرگ برجای ماند و آن هم زمان بوده و هست. با توجه به اشتغال بانوان دیگر زمان زیادی برای آنها باقی نبود تا در آشپزخانه برای طبخ طولانی مدت غذا صرف کنند این بار دستور طبخ غذا به کمک رسید و به همین خاطر دستورالعملهایی که می توان با آنها غذاهایی با زمان کم تهیه کرد مطرح شد و درست به همین دلیل ما نیز قصد داریم طرز تهیه برخی از غذا ها که به زمان زیادی نیاز ندارد را در اختیار شما قرار دهیم.

 

طرز تهیه خوراک تن ماهی ، سیب زمینی آب پز شده و سس مایونز (سرد)

شاید در اولین نگاه به عنوان این دستور غذا در ذهن شما همان سالاد تن ماهی معمول یاد آوری شود اما این غذا یک تفاوت کلی با دستور متداول دارد و آن هم حذف شدن تقریبا تمامی سبزیجات در آن است. برای تهیه این غذا شاید کمتر از 40 دقیقه زمان لازم داشته باشید شما می توانید صبح قبل از خروج از منزل آن را تهیه کنید و در یخچال بگذارید تا زمانی که دوباره به منزل برمی گردید از مزه خوب آن لذت ببرید. این غذا نیاز دارد مدت تقریبا سه ساعت در یخچال باشد تا خوب جا بیافتد.

مواد لازم :

1.        تن ماهی : یک قوطی بدون روغن زیتون (180 گرمی)

2.        سیب زمینی : یک عدد بزرگ (تقریبا 200 گرم)

3.        نخود فرهنگی : 100 گرم (کنسرو)

4.        جعفری تازه : 100 گرم

5.        پیاز چه تازه: 150 گرم

6.        سس مایونز: یک شیشه کوچک

7.        ادویه: آویشن، دارچین، نمک، فلفل

8.        آب لیمو : دو قاشق غذاخوری

 

قبل از شروع کردن بهتر است تن ماهی را به مدت 20 دقیقه بجوشانید تا اطمینان خاطر از آن استفاده کنید در همین مدت سیب زمینی را هم میتوانید آب پز کنید. در مدت زمانی که سیب زمینی و کنسرو ماهی در حال جوشیدن هستند می توانید جعفری و پیازچه را پاک کنید و خوب بشویید و ریز خورد کنید و در یک کاسه بریزید. بعد از جوشیدن کنسرو به مدت 20 دقیقه آن را باز کنید و داخل کاسه به پیازچه و جعفری اضافه کنید . سیب زمینی وقتی خوب آب پز شد آن را پوست کنده و داخل کاسه ای که ماهی، جعفری و پیازچه را ریخته اید با دنده درشت رنده کنید. این کار فقط برای اضافه کردن حجم غذا  انجام می شود که البته به غذا مزه بهتری هم می دهد. به مخلوط دو قاشق آب لیمو (ترجیحا لیمو تازه) اضافه کنید و به اندازه کافی (طبق ذائقه خودتان ) نمک ، فلفل، دارچین (دارچین برای گرفتن بوی ماهی بسیار کارآمد است ) و آویشن را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

در این هنگام و بعد از مخلوط شدن کامل این مواد دو سوم شیشه سس مایونز را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید بعد از تمام شدن این کار کل محتویات را به داخل ظرفی که قرار است سرو شود انتقال بدهید و با باقی مانده سس مایونز و نخود فرنگی روی آن را تزئین کنید این غذا را به مدت دو یا سه ساعت در داخل یخچال قرار دهید تا خوب جا بیافتد و بعد از آن می توانید آن را با نان درست مثل سالاد الویه میل کنید..


 
 
پرحادثه ترین و خطرناک ترین جاده های جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱۳
 

امروزه با پیشرفت علم و تولید ماشین های مدل های جدید و همچنین ایجاد امکانات بسیار زیاد برای رانندگی در این ماشین ها از قبیل مسیر یاب ها یا همان جی پی اس یا حتی کنتر کننده ماشین یا همان سیستم هدایت خودکار اتومبیل باعث شده است که علاقمندان به رانندگی و جوانان تشویق شوند به امتحان برخی از توانایی های اتومبیل های خود به این ترتیب باید توجه به جاده ای که در آن رانندگی خواهیم کرد را داشته باشیم و با توجه به شرایط آن جاده اقدام به استفاده از امکانات اتومبیل خود بکنیم . متاسفانه علی رغم تولید و پیشرفت چشم گیری که در صنعت اتومبیل سازی داشته ایم شاید در امر پیشرفت جاده ها نداشته ایم و هستند کشورهایی که هنوز از جاده های ساخته شده در چند دهه پیش استفاده می کنند و یا اینکه امکانات آن مال آن زمان است .

همانطور که می دانید بعضی از امکانات جاده ای نیز با پیشرفت علم پیشرفت کرده اند که از آنها می توان به مثل تابلوهای راهنمایی و هشدار دهنده ها و یا هر وسیله ای که به رانندگی سالم تر کمک کند را نام برد . رانندگی کردن فقط راندن اتومبیل نیست و یا تخته گاز رفتن نیست بلکه یک راننده باید شناخت کافی و خوبی از مسیری که در آن قرار است رانندگی کند داشته باشد تا بتواند سالم و بدون حادثه آن مسیر را طی کند. این اطلاعات می تواند شامل آب و هوای منطقه ای جاده یا حتی شیب و غیره باشد . وق هر یک از این ایتم ها را نداشته باشیم امکان این هست که درصدی خودمان را به خطر انداخته باشیم.  در این مطلب سعی شده پرحادثه ترین جاده های جهان را برای شما نام ببریم یا  جاده هایی با منظره بسیار جالب را برای شما انتخاب کردیم تا اگر زمانی تصمیم به رانندگی در آنها داشتید با علم کامل این کار را انجام دهید و از رانندگی سالم خود لذت ببرید.

 جاده بزرگ تنه (هند)

این جاده توسط امپراتور رشاد شاه در قرن 16 میلادی ساخته شده و از بنگلادش شروع شده و به سمت پاکستان می رود این جاده یکی از بزرگترین جاده های مواصلاتی در شبه قاره هندوستان می باشد که هرساله تعداد زیادی وسایل نقلیه تجاری و بازرگانی را از خود عبور می دهد و باعث ارتباط تجاری بین بنگلادش با هند و پاکستان می شود. طول این جاده بیش از 1500 کیلومتر می باشد که به صورت شرق به غرب امتداد دارد. البته این جاده بارها مورد بازسازی و مرمت نیز قرار گرفته است ولی متاسفانه زمانی هم به عنوان تنها راه لشگرکشی نیز استفاده شده و از نظر نظامی هم ارزش بسیاری دارد.

همانطور که قبلا نیز گفته شده این جاده ها را با توجه به خطرات آنها به شما معرفی کرده ایم ولی این جاده از نظر خطرات زیاد مورد بحث ما نیست تنها موردی که باعث انتخاب آن در این لیست شده تراکم ترد در آن است همانطور که از یک جاده ترانزیتی انتظار داریم تصور می شود فقط در آن وسایل نقلیه سنگین تجاری یا حداکثر وسایل نقله عمومی دیده شود ولی شما در این جاده از تراکم بسیار بالایی از وسایل نقله شخصی از قبل موتور و دوچرخه نیز برخورد خواهید کرد که این باعث بروز حوادث بسیاری در این جاده شده و اسم این جاده را در لیست ما قرار داده است. توصیه ما به شما این است که هنگام رانندگی در این جاده توجه کامل به تابلوهای راهنمایی و رانندگی نصب شده در آن داشته باشید/.

 د سان Isidro - Cartago (کاستاریکا)

 

 یکی از بزرگراه های خطرناک در منطقه کوهستانی کاستاریکا،  بزرگراهی به نام پان آمریکا است که هرساله حوادث بسیار دلخراشی در آن واقع می شود که می تواند باعث عبرت دیگران نیز باشد البته این جاده به عنوان جاده ترانزیتی نیز شناخته می شود که بعد از عبور از این کوهستان به منطقه ای به نام لینگ سان وارد می شود که با توجه به کوهستانی بودن این جاده بسیار خطرناک است.

این جاده به دلیل مناظربسیار دیدنی خود هرساله علاوه بر ترانزیت کالا تعداد زیادی گردشگر را نیز به خود می کشاند و باعث عبور و یا رانندگی آنها در این منطقه خواهد شد. مناطق کوهستانی این جاده به عنوان جاده مرگ شناخته شده است این نام از زمانی به آن گفته شد چون حوادثی بسیار دلخراش در آن اتفاق افتاد البته این حوادث نه به دلیل غیر استاندارد بودن آن است بلکه به خاطر عوامل طبیعی در آن است. شاید از طرفی این جاده بهترین گزینه برای امتحان محصولات کمپانی های اتومبیل سازی نیز باشد چون در طول این مسیر شما با تمام موانعی که مورد نظر برای امتحان اتومبیل جدید می باشد برخورد خواهید کرد از قبیل برف، باران ، ابر ، مه یا پیچ های تند و طولانی ارتفاع این جاده در بلندترین نقطه به 13000 هزار پا می رسد .  یکی از عوامل دیگر که در این جاده باعث بروز حادثه های دلخراش می شود بیماری ارتفاع است یعنی چون ارتفاع جاده در نقطه بالایی بسیار بالا می باشد و کمبود اکسیژن در آن مشهود است سیستم عصبی بدن راننده نیز عکس العمل های مناسب را نشان نمی دهد بنابراین شاید یکی از اصلی ترین دلایل بروز حادثه در این منطقه است.

علاوه براین مسایل می توان از نحوه رانندگان غیر حرفه ای در این جاده نام برد که شاید دلیلی دیگر برای بروز حوادث مهمی باشد. بنابراین با دانستن این مشکلات در این جاده راننده کنید تا از مناظر طبیعی آن لذت کافی را ببرید.

سیچوان - بزرگراه تبت (چین)

این جاده یکی از مرتفع ترین جاده های جهان هست که در ارتفاعات سیچوان چین تا تبت کشیده شده است و طول آن 1500 کیلومتر بین دو منطقه چنگدو در شرق و لهاسا (تبت) در غرب کشیده شده و یکی از مسیرهای ترانزیتی و گردشگری بین این دو منطقه به حساب می آید . البته با توجه به موقعیت این جاده شما از مناظر بسیار زیبایی برخوردار خواهید بود اگر از آن عبور کنید. هنگام عبور از این جاده شما قادر خواهید بود که بسیاری از مناظر تاریخی و طبیعی را ببینید یعنی با عبور از این جاده در دل تاریخ نیز می توانید گذر کنید. بالاترین نقطه جاده می تواند ارتفاعی معادل 20000 فوت داشته باشد که این خود یکی از جاذبه های این جاده خواهد بود و باعث جذب بسیاری از گردشگران خواهد شد.

این جاده با توجه به جاذبه های دیدنی خود و یا مناظر بکر طبیعی خود می تواند یکی از مناطق هدف شما برای رانندگی تبدیل شود ولی اگر تصمیم را رانندگی در آن گرفتید حتما به این چند نکته توجه داشته باشید و آن نکات اینها هستند که شما باید باتوجه به موقعیت این جاده  توجه ویژه ای به آنها داشته باشید،  باران های سیل آسا و یا ریزش کوه و یا در زمان سرما لغزندگی بسیار زیاد آن جاده و همچنین پیچ های بسیار تند و شیب زیاد از خطرات این جاده است که شما را به عنوان یک راننده تهدید می کند بنابراین با دانستن کامل این موارد می توانید رانندگی بسیار خوبی در این مناطق داشته باشید.

جاده Skippers (زلاند نو)

این جاده یا به عبارتی مسیر ارتباطی در سال 1862 توسط یک زن و شوهر که به دنبال دست یافتن به طلا در این منطقه تردد می کردند در نزدیکی رودخانه مورد اکتشاف آنها به نام Shotover Queenstown  در نیوزلند کشف شد  که باعث دسترسی بسیار سریع آن دو به آن منطقه یعنی همان رودخانه می شد که البته از خطرات خاص خود نیز برخوردار بود این مسیر رفت و آمد پایه ای برای ساخت مسیر اسکیپر در این کوهستان شد. نام این جاده از کلمه ای که روی یکی از سنگ های این کوهستان هک شده برگرفته شده است البته این نام را کارگران مهاجر چینی دیدند و بعد از آن همان نام را برای آن جاده استفاده کردند و امروزه نیز همگان این جاده را به همان نام قدیمی نام می برند زمان تقریبی ساخت این جاده در آن زمان به 22 سال تخمین زده می شود  و برای ساختن آن جاده تعداد زیادی از کارگران مهاجر یا همان چینی ها از بین رفتند . البته یکی از ویژگی های این جاده که باعث کسب رتبه پنجم در این لیست شد باریکی بسیار آن است بطوری که جای هیچگونه خطایی برای راننده در نظر نمی گیرد و باید راننده کاملا هوشیار و آشنا به مسیر باشد. بعد از مدتی که حادثه های بسیار دلخراشی در این جاده به وقوع پیوست این جاده توسط دولت وقت به عنوان یک اثر ملی اعلام شد و فقط برای جذب گردشگر از آن استفاده می شد به این ترتیب که هیچ کس اجازه رانندگی شخصی در آن را ندارد اگر شما میل به امتحان هیجان رانندگی در این جاده هستید باید حتما در یک تور محلی ثبت نام کنید و با پرداخت مبلغی در یک اتومبیل جمعی مثل اتوبوس بنشینید و یک راننده آشنا به منطقه این مسیر را به جای شما رانندگی می کند و فقط شما می توانید از مناظر آن لذت برید. بله شما هرگز قادر به تست رانندگی در این جاده نخواهید بود.

 بزرگراه Halsema (فیلیپین)

برای معرفی جاده خطرناک شماره شش از منطقه نیوزلند به فیلیپین می رویم و این جاده اسرار آمیز را به شما معرفی خواهیم کرد. این جاده واقع در جزیره ای در فیلیپین به نام Luzon می باشد این جاده دو منطقه Cordillera را به Bontoc و بعد از آن به سمت Tuguegarao می رود . با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه یعنی کشور فیلیپین، انتظار پوشش بسیار متراکم گیاهی در این منطقه اصلا دور از ذهن نخواهد بود بنابراین شما حتما با توده انبوهی از درختان جنگلی طبیعی روبروخواهید بود که با توجه به شرایط منطقه باران های موسمی هم شاید همراه شما باشند این جاده به صورت کمربندی در بین درختان می پیچد. با توجه به لغزنده بودن و پیچ های بسیار خطرناک آن اسم این جاده به پله ششم در لیست ما انتقال یافت و همیشه باید مواظب رانندگی بسیار بد رانندگان اتوبوس های تراورس باشید که بسیار بدون ملاحظه در آن رانندگی می کند بنابراین حداکثر دقت را در مورد این اتوبوس ها و رانندگان آن داشته باشید تا بدون خطر از این جاده دیدنی و بسیار زیبا عبور کنید.

جاده Perdikaki (یونان)

پنجمین جاده انتخابی ما جاده ای کوهستانی در منطقه Agrafa در یونان می باشد و نام آن جاده پردیکاکی می باشد این جاده کوهستانی و تقریبا خشک دو منطقه Patiopoulo و Perdikaki را به هم متصل می کند این جاده یکی از جذاب ترین جاده ها برای رانندگی هست ولی باتوجه به موانع طبیعی آن شاید نیاز مند توجه بسیار زیادی دارد که رانندگان را وادار به کنترل سرعت و توجه بیش از حد آنها به رانندگی می کند. این جاده کوهستانی دارای پیچهای بسیار تند و شیب های تند می باشد موقعیت جغرافیایی این جاده باعث می شود تا در هنگام روز رانندگان با نور شدید خورشید مواجه شوند و حتی قادر به تشخیص مسیر جاده نباشد و یا اینکه بدون اختیار توجه آنها به مناظر بسیار حیرت آور اطراف جلب شود و کنترل سرعت  خودروی خود را از دست بدهند و باعث بروز حادثه شوند . بنابراین هنگام رانندگی در این جاده فقط به سلامت خود و رانندگی خود فکر کنید و زیاد شیفته مناظر طبیعی نشوید اگر زیاد به این مناظر علاقه دارید در گوشه ای مناسب پارک کنید و مدتی را مشغول تماشای مناظر طبیعی آن شوید و از رانندگی در آن جدا خودداری کنید تا سلامتی خود را تضمین کرده باشید. البته به فصلی که از این جاده عبور می کنید کاملا توجه داشته باشید چون نحوه رانندگی شما بستگی کامل به همان فصل عبور شما از آن دارد./

 اقصر -- آل -- راه غردقه (مصر)

این جاده مواصلاتی یعنی همان اقصر در مصر  در منطقه ای باستانی بنام تبس قرار دارد  یکی از مواردی که باعث عبور مرور زیاد ماشین در این جاده می شود وجود دریا و تفریگاههای بسیاری در کنار است که هرساله بسیاری را به سمت خود می کشد و ترافیک این جاده را زیاد می کند. امنیت این جاده به تازگی بهتر از قبل شده ولی در گذشته یکی از مشکلات اصلی توریست ها راهزنی بوده است به طوری که به یک کابوس تبدیل شده بود عبور از این جاده . این جاده در لیست ما قرار گرفت چون از نظر امنیت بسیار خطرناک بوده در گذشته بیشتر حوادث در شب اتفاق می افتاد به این دلیل که با توجه به خطرات ناشی از راهزنی رانندگان  بدون چراغ وارد این جاده می شدند تا مبادا راهزنان موقعیت آنان را شناسایی کند بنابراین در پیچ و خم این جاده متاسفانه اتفاقات ناگواری رقم می خورد البته یکی از توصیه های ما به شما این بود که اگر قصد سفر به این جاده را داشتید و شب هنگام هم بود به جای روشن کردن چراغ های اتومبیل خود از عینک های دید در شب استفاده کنید تا هم دشمن را کاملا ببینید و هم پیچ و خم های جاده را کنترل کنید و از جاده خارج نشوید.

 پری جاده مراتع (پاکستان)

سومین گزینه ما واقع در کشور پاکستان می باشد که در ارتفاع 26660 وفتی قرار دارد این جاده در منطقه نانگا پاربات واقع است و به دلیل مناظر بسیار زیبای طبیعی خود  این جاده بسیار زیبا سالانه بسیاری از عکاسان و کوه نوردان را به خود جلب می کند مناظر حیرت انگیز آن و قله های بسیار آن برای تمرین کوه نوردی باعث تراکم گردشگر نیز شده است این جاده خاکی بوده و زیاد قابل تردد نیست بنابراین برای عبور از آن حتما باید از رانندگان محلی استفاده کنید تا بتوانند شما را به سلامت از آن عبور دهند حتی در برخی از قسمت های آن شما باید خودرو خود را ترک کنید و پیاده به مسیر خود ادامه دهید بنابراین این جاده بیشتر جنبه توریستی دارد و با توجه به طبیعت وحشی آن بسیار خطرناک می باشد به دلیل سرمای بیش از حد در زمستان در اوایل بهار به دلیل آب شدن برف و یخ بسیار خطرناک می باشد و بعد از آن در فصل باران بسیار خطرناکتر به دلیل ریزش سنگها از قله کوه بنابراین اگر در جمع یک گروه کاملا ماهر هستید اقدام به گذر از این گذرگاه کنید و از آن عبور کنید در غیر این صورت سعی کنید از تصاویر آن لذت ببرید.

 نایروبی - Nakuru - بزرگراه Eldoret (کنیا(

از کشور پاکستان به کشور نایروبی می رویم و در این قاره سیاه به دنبال خطرناک ترین جاده ها می گردیم این جاده با توجه به آب و هوای بسیار متغیر آن در کشور نایروبی به لیست ما اضافه شده که هرساله تعداد زیادی از رانندگان به دلیل رانندگی غیر مسوولانه خود از بین می رود این جاده به دلیل گل آلود بودن هرساله جان بسیاری را می گیرد و به لیست ما راه یافته است شمار کشته شدگان در این جاده بیشتر از 300 نفر است که دلیل اصلی این حوادث استفاده از الکل هنگام رانندگی و عدم توانایی در کنترل ماشین به دلیل سرعت بیش از حد می باشد. این موضوع باعث می شود که در هنگام رانندگی در این جاده بسیار هوشیار باشید وهرگز احساساتی عمل نکنید.

  جاده قدیم Yungas (بولیوی)

بعد از کشور نایروبی به کشور بولیوی خواهیم رفت و خطرناک ترین جاده را به شما معرفی خواهیم کرد این جاده در کشور بولیوی  قرار دارد و نام آن Yungas هست این جاده حدفاصل پایتخت وشهر Coroico و در منطقه جنگلی Yungas قرار دارد  این جاده طولی حدود 40 مایل دارد که به صورت مارپیچ در این منطقه جنگلی قرار دارد. عبور از این جاده تقریبا همانند خودکشی می باشد. این جاده در سال 1930 توسط زندانی های پاراگوئه ای ساخته شده این جاده تقریبا چند سالی است که به عنوان جاده درجه 2 استفاده می شود تا چند سال قبل اصلی ترین راه ارتباطی بین لاپاز به بولیوی بوده این منطقه جنگلی آزمان بسیار خطرناک است بعد از خطرات ناشی از جاده و ترابری خطرات ناشی از حیوانات وحشی نیز بزرگترین عامل مرگ و میر در این جاده می باشد. بلندترین نقطه این جاده حدود 12000 پا ارتفا دارد و بسیار باریک هست مه و باران های شدید باعث بروز حوادثی بسیار دلخراش در آن شده است که عدم وجود حفاظ های کنار جاده خود نیز عامل بسیاری در این حوادث هست.  قبل از ساختن جاده جدید سال 2006 هر ساله بین 100 تا 200 نفر در این جاده جان خود را از دست می دهدند به همین دلیل محلی ها نام این جاده را جاده مرگ گذاشته اند  البته هیچگاه گردشگران نمی توانند مناظر این جاده را از ذهن خود خارج کنند و بعد از ساخت جاده جدید تعدادی نیز اقدام به رانندگی در آن کردن که باعث بروز حوادثی مشابه در ان شد بنابراین دولت این منطقه را برای رانندگی ممنوع اعلام کرد و فقط تعداد محدودی از تورهای گردشگری مجاز هستند اقدام به برگزاری تورهایی در این جاده بکنند تا گردشگران خاطرات خود را در این جاده مرور کند و از طرف دیگر درآمدی برای دولت حاصل شود.

 


 
 
مناطق معروف توریستی در جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱۳
 

با توجه به توسعه صنعت توریسم در جهان و رشد چشمگیر در این صنعت در قرن اخیر تمامی کشورها سعی کرده اند سهم خود را از درآمد این صنعت مشخص کنند و با ایجاد امکانات گوناگون از قبیل امکان اقامت، سیستم حمل و نقل ، اطلاع رسانی و خدمات تفرحی سعی در جذب هرچه بیشتر توریسم به کشور خودشان داشته باشند.

اگر در آگهی های تبلیغاتی جراید و سایت های اینترنتی کمی دقت کنیم متوجه تحولات بسیار بزرگ در این صنعت روبه رشد خواهیم شد. با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی در ایران تصمیم گرفتم ده منطقه برتر در جهان رو که در سالهای اخیر بیشتر گردشگر را به خود اختصاص داده برای شما عنوان کنم . با توجه به این تعطیلات اگر قصد انتخاب مقصد خود دارید بهتر است که اول این مطلب رو بخوانید بعد تصمیم بگیرید. گذشته از اینکه ایران هم از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی و جذاب هست. اما متاسفانه در سال های اخیر این صنعت با بی مهری هرچه بیشتر روبرو شده و همپای دیگر کشورها به رشد و تکامل نرسیده است و مشکلات بسیار عمده ای این صنعت را تهدید می کند و باعث شده که از درآمد چندین میلیارد دلاری سالانه ایران سهم بسیار ناچیزی داشته باشد.

قلعه های اروپا

با توجه به تاریخ قاره سبز (اروپا) هر گوشه از این منطقه تعداد زیادی از قلعه های باستانی با کوله باری از خاطرات شیرین یا بد وجود دارد که همین خاطرات باعث شده که این قلعه ها به یک هدف برای جذب گردشگر تبدیل شوند و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود اختصاص دهند. علت توجه گردشگران به این قلعه ها این است که در گذشته این ساختمان ها با توجه به قدرت و ثروت حاکم منطقه ساخته می شده که خود همین موضوع باعث با شکوهی هرچه بیشتر این قلعه ها بود از سوی دیگر جنگ های صلیبی خود باعث ساختن قلعه های بسیار مقاومت و مستحکم شده بود که امروزه همین مقاومت و استحکامات خود باعث حیرت هرچه بیشتر گردشگران شده و هرساله تعداد زیادی را به خود جذب می کند. برخی از این قلعه ها عبارتند از قلعه توپکاپی در کشور ترکیه، کاخ ورسای فرانسه، کاخ سینترا در پرتغال، قلعه پراگ و قعه لیدز در انگستان می باشد.

استون هنج

همانطور که گمانه های بسیار زیادی درباره این شگفتی دوره نوسنگی در دنیا وجود دارد اما این موضوع باعث فراموشی گردشگران از سرزدن به این شگفتی جهان نشده ، هرساله تعداد بسیار زیادی از گردشگرانی خارجی و داخلی از این بنا که به عنوان یک رصدخانه از آن استفاده می شده بازدید کنند. قدمت این بنا به تقریبا 3000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. البته برخی هم اعتقاد دارند که این بنا خاصیت درمانی دارد و از انرژی های فوق طبیعی بهره می برد.

انگکور

http://img.mantimag.com/images/97307220517449231888.jpg

انگکور یکی از قدیمی ترین معابد در کشور کامبوج می باشد که بعنوان یکی از زیباترین معابد این کشور نیز شناخته شده که یکی از اهداف اصلی سفر گردشگران به این کشور می باشد. تاریخ ساخت این بنا به قرن 12 میلادی برمی گردد که شاه دوم کامبوج آن را مرکز دولت خود و قدرتش قرار داده بوده. این معبد به عنوان یکی از شاهکارهای معماری و نقش برجسته های موجود در این کشور عنوان شده است.

 دیوار بزرگ چین 

http://img.mantimag.com/images/80022322492221576706.jpg

این دیوار که یکی از عجایب هفتگانه دنیاست شاهکار مهندسی و معماری قرون گذشته در دنیاست، اگرچه قسمت های زیادی از این دیوار تخریب شده و در بخش هایی از کشور چین بعنوان مصالح ساختمانی استفاده شده و برای ساختن خانه های روستایی از آن استفاده شده ولی دولت چین خیلی سریع به اهمیت آن  پی برد و در جهت حفظ و نگهداری آن اقدامات گسترده ای انجام داد. طبق آثار و کتب تاریخی ، تاریخ ساخت این بنای عظیم قرن 5 میلادی عنوان شده است . تخریب های طبیعی و انسانی نتوانسته از شکوه وعظمت آن کم کند و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر روی دیوار چین قدم می زنند و عکس های یادگاری می گیرند. این دیوار که زمانی قرار بوده چین را در مقابل دشمنان حفظ کند حالا به عنوان یک منبع درآمد  از آن یاد می شود.

 ماچو پیچو

http://img.mantimag.com/images/06819509190948333092.jpg

ماچو پیچو به زبان اسپانیایی به معنی قلعه قدیمی می باشد . این قلعه یکی از قلعه های به جای مانده از تمدن اینکاها در ارتفاع 2500 متری  در کوه اوروباما در کشور پرو قرار داد . بعض از مورخان این شهر را به عنوان شهر گمشده اینکاها یاد می کنند.  این شهر در سال 1450 میلادی ساخته شده و توسط اسپانیایی ها از  غارت و تخریب شده است اما در سال 1911 توسط یک تاریخ شناخس آمریکایی دوباره کشف شده و به جهان معرفی شد. این کاخ به عنوان یکی از معابد اینکاها برای پرستش خورشید بوده است و معماری آن هنوز به صورت شگفت انگیزی حیرت آور است.

پارتنون

http://img.mantimag.com/images/85455952021103915572.jpg

پارتنون به عنوان نماد ظرافت و صنعت معماری در کشور یونان معروف شده و تاریخ ساخت آن به قرن 5 قبل از میلاد مربوط می شود . این معبد از معماری بسیار  سنتی یونان بهره مند شد . بسیاری از مجسمه و اشیاء تاریخی این معبد در موزه های معروف دنیا مثل لوور فرانسه و موزه بریتانیا نگهداری می شود که علی رغم تلاش های گسترده کشور یونان آنها از باز پس دادن اشیاء مربوط به این کاخ سرباز زده اند.

تاج محل 

تاج محل نامی آشنا برای همگان، این سازه خیره کننده در سال های 1632 تا 1653 توسط جهان شاه در هندوستان بعنوان یک هدیه برای همسر مورد علاقه اش ساخته شد این بنای تاریخی توسط 20 هزار کارگر در هندوستان ساخته شده و برای ساختن آن از سنگ های مرمری بسیار مرقوب استفاده شده که از سراسر هندوستان و آسیا تهیه شده بودند. برخی معتقد هستند که پس از اتمام این بنا شاه دستور قتل سازنده آن را داده تا دیگر امکان ساختن شبیه این بنا نباشد.

پترا

http://img.mantimag.com/images/09009634921031562530.jpg

شهر پترا تقریبا در 300 کیلومتری شهر امان پایتخت کشور اردن قرار گرفته کلمه پترا به زبان یونانی یعنی سنگ این شهر کاملا در دل کوه تراشیده شده است و همین موضوع باعث شده تصور آن نیز دور از ذهن باشد . برخی مورخان این شهر به اصحاب کهف نسبت داده اند . این شهر با معابد، قبرستان های خودکه همگی در داخل کوه و سنگ تراشیده شده باعث شده که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب کند و همواره کانون توجه گردشگران در کشور اردن باشد. این بنا تقریبا در قرن 6 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.

رم 

http://img.mantimag.com/images/05913683476451948046.jpg

هیچ انسان علاقمند به سفر روی کره خاکی نیست که در ذهن خود ایده سفر به رم و دیدن آثار باستانی این شهر نداشته باشد این شهر با جاذبه بسیار زیاد تاریخی و معماری بسیار خیره کننده هر ساله موج انبوهی از گردشگران خارجی را به خود جذب کرده و باعث سرازیر شدن درآمدی بسیار بالا به کشور ایتالیا می شود. از جاذبه های این شهر می توان بنای تاریخی سالن تئاتر شهر، چشمه های جوشان و ... می باشد به عقیده برخی از گردشگرانی که از این آثار دیدن کرده اند تا قبل از سفر به شهر  گرچه از مناطق زیادی دیدن کرده بودند اما بعد از آن تازه متوجه شده اند که هیچ جای دنیا را ندیده بودند.

 

کشور مصر

http://img.mantimag.com/images/79815941315189139055.jpg

با بیان کردن کلمه مصر اولین کلمه ای که از ذهن ما می گذرد اهرام مصر و معابد فراعنه می باشد که همگی دوست داریم روزی از آن بازدید کنیم. این کشور با قدمت و غنی فرهنگی و تاریخی خود باعث شده که اولین گزینه برای آغاز سفر در بین گردشگران باشد. مجسمه های سنگی، معابد بزرگ ، اهرام مصر و بسیاری دیگر از آثار تاریخی باعث شده که مصر از صنعت توریسیم بیشترین استفاده داشته باشد.


 
 
شیشه شیرهای خود گرمایشی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٢
 

همه ما می دانیم که شیرخشک یکی از غذاهای مکمل برای تغذیه کودکان هست البته همه پزشکان و متخصصان در این مسئله اتفاق نظر دارند که هرگز این شیرها جای شیر مادر را نمی گیرد و زیاد به استفاده از آنها تاکید ندارند. اما گاهی اوقات با بروز مشکلاتی مادر امکان شیردادن به دلبند خود را ندارد و باید از شیر خشک استفاده کند.

از دیرباز همه مادران یک مشکل عمده داشتند و آن آماده کردن آب گرم و تهیه شیر گرم برای نوزادشان بود به طوری که این مشکل یکی از بدترین مشکلات درهنگام میهمانی ها یا مسافرت بود .

با به بازار آمدن کنسروهای خودگرمایشی تولید کنندگان تصمیم به رفع این مشکل مادران گرفتند و بااستفاده از این تکنولوژی (کنسروهای خودگرمایشی) توانستند شیشه شیری را طراحی و تولید کنند که بسیار برای مادران خوشایند بود و همچنین کارآمد.

با توجه به اینکه مسایل بهداشتی در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است مدتی طول کشید تا تولید کنندگان توانستند مراکز بهداشت جهانی را متقاعد کنند که این وسیله هیچگونه عوارضی برای نوزادان و کودکان ندارد و از نظر بهداشتی بسیار قابل اعتماد است. بعد از این مورد هم اکنون این شیشه شیرها در طراحی های مختلف و بسیار زیبا در دست رس می باشند.

سیستم گرمایش این شیشه شیر ها درست مثل سیستم گرمایشی در کنسروها می باشد اما با توجه به حجم این شیشه شیرها سیستم گرمایشی آنها کوچکتر طراحی شده . این شیشه شیر از سه لایه تهیه شده است بطوری که محفظه احتراق قابل تعویض باشد. این سیستم ها به دوصورت (فشنگی و کلاهک گرمایشی) می باشند. در سیستم فشنگی شما محفظه احتراق را در انتهای شیشه شیر قرار می دهید اما در سیستم کلاهک گرمایشی همانطور که از نامش پیداست شما درپوش گرمایشی را باید در دهانه شیشه شیرقبل از پستانک قرار دهید.

روش استفاده از شیشه شیرها به این صورت است که مواد اولیه یعنی شیر خشک و آب را در داخل محفظه اصلی ریخته و کمی تکان می دهیم حالا با توجه به یکی از سیستم های گرمایش باید عمل در ابتدا روش فشنگی به این صورت می باشد که  یک فشنگ یا (محفظه احتراق) را در محل مخصوص خود قرار می دهیم و ضامن آن را فشار می دهیم .

اما در روش کلاهک گرمایشی شما باید ابتدا کلاهک احتراقی را در محل مخصوص خود یعنی زیر پستانک تعبیه شده قرار دهید و بعد درب شیشه شیر را که شامل پستانک و محفظه احتراق می باشد با ببندید و ضامن را فشار دهید. در این روش که به توسط یک زوج خوش ذوق اختراع شده شما باید قبل از استفاده کلاهک گرمایشی را تقریبا 25 دقیقه در آب بجوشانید تا مواد داخلی این کلاهک امکان جذب و نگهداری گرما را داشته باشد و در هنگام استفاده ازآن با فشار دادن دکمه شما اجازه آزاد شدن گرما و گرم کردن محتویات شیشه را صادر می کنید. البته این روش کمتر مورد استقبال قرار گرفته است. قیمت این شیشه شر تقریبا 40 دلار می باشد.

اما در روش اول یعنی فشنگی  با فشار دادن ضامن  اجازه می دهید که آب به مواد شیمیایی داخل محفظه احتراق نفوذ کند و باعث ایجاد یک واکنش گرمازای شیمیایی می شویم به طوری که این واکنش درجه حرارت مایع موجود در محفظه اصلی شیشه شیر را تا تقریبا 40 درجه گرم می کند .

 درروش اول قبل از مصرف باید کمی صبر کنیم تا کل مایع داخل شیشه شیر گرم شود . این زمان کمتر از 2 دقیقه است و امکان تهیه یک شیشه شیر گرم برای دلبندتان را فراهم می کند. با توجه به قیمت بسیار مناسب این وسیله مادران علاقه زیادی به استفاده از این وسیله دارند و امروزه  استفاده از این گونه شیشه شیرها  بسیار همه گیر شده ، برای تهیه این شیشه شیرها شما باید یک بسته محتوی یک شیشه شیر اصلی همراه با یک محفظه احتراق از فروشگاه تهیه کنید اما بعد از آن شما باید بسته های 6 عددی محفظه احتراق یا همان فشنگ را برای مصارف روزانه خریداری کنید . شما می توانید کلیه مراحل استفاده را از روی عکس های موجود ببینید.

در این روش  شیر هنگامی که کودک مشغول خوردن آن است بایدازمجرای موجود درمحفظه احتراق عبور کند بنابراین مثل سیستم آبگرمکن هنگام عبور از محفظه احتراق گرم شده و کودک شیر گرم را می خورد.


 
 
چگونه وزن خود را در دوران تحصیل کنترل کنیم
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٠
 

   چگونه در طول ترم دانشگاه وزن خود را کنترل کنیم

 این یک امر کاملا مشهود هست که دانشجویان در دوره ترم دانشگاهی خود اضافه وزن پیدا می کنند  یا اینکه دچار سوء تغذیه می شوند . همه ما آزاد هستیم که هرچیزی را که میل داریم در هر زمانی بخوریم. در دوران ترم دانشگاه ممکن هست فرصت کمتری برای تمرینات ورزشی داشته باشید. دوران ترم دانشگاه دوران تغییرات و یادگیری هست ممکن است این تغییرات و یادگیری برای شما کاملا استرس به همراه داشته باشد.

 دانشجویان در این دوران به دلیل تمرکز در مسایل یادگیری در معرض فشارهای روانی یا همان استرس های مربوط به آن قرار دارند که همه آنها عکس المعلهای متفاوتی خواهند داشت این عکس العمل ها در بعضی ها به صورت پرخور ، کم خواب یا برعکس خواهد بود .

در این باره به مواردی اشاره خواهد شد که شاید شما در طول دوران دانشگاه خود به آنها بی تفاوت بوده اید یا اینکه توجه کمتری داشته باشید به هر حال رعایت این موارد می تواند باعث کنترل وزن شما و نرسیدن کالری اضافه به بدن شما خواهد بود.

1.        اولین نکته به نوشیدن و نوشیدنی ها مربوط خواهد بود. نوشیدنی های قند دار یاهمان نوشابه ها ی گازدار ، بعضی از دانشجویان علاقه زیادی به نوشیدن نوشابه های گاز دار دارند این نوشیدنی ها مثل سودا، ماءالشعیر نوشابه و یا ... هست که هر قوطی از این نوشدنی ها بیشتر از 150 کالری به بدن شما وارد خواهد کرد گذشته از امراضی که این نوشیدنی ها دارد و جدا از اینکه این موضوع  خارج از این بحث می باشد همین کالری اضافه باعث اضافه شدن وزن شما خواهد شد پیشنهاد ما به شما تغییر این عادت به نوشیدن آب میوه های طبیعی هست. نوشیدن آب میوه طبیعی به عنوان نوشیدنی در هنگام تغذیه شما بسیار مفید خواهد بود البته باید به یاد داشته باشید که از آب میوه های بسته بندی شده خودداری کنید چون به همان میزان نوشابه دارای قند هستند و زیاد تفاوتی با آنها برای شما نخواهند داشت.البته نوشیدن حداقل 4 لیوان آب در طی روز نیز به شما توصیه می شود.

2.        شما می توانید با کمی تغییر در برنامه روزانه خود یعنی اختصاص دادن حداقل روزانه 15 دقیقه تا 30 دقیقه به نرمش های ساده ورزشی به جلوگیری از افزایش وزن خود کمک کنید. شما می توانید این زمان را به پیاده روی در محوطه دانشگاه اختصاص دهید یا اینکه در پارک نزدیک منزل خود هر روز مقداری پیاده روی کنید البته راه دیگر هم عدم استفاده از اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی می باشد. اگر منزل شما نزدیک محل تحصیل شما ست می توانید برای رفتن به سر کلاس درس پیاده روی کنید و از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده نکید یا حداقل با استفاده از دوچرخه این فرصت را به بدن خود اختصاص دهید که کالری اضافه موجود در خود را بسوزاند. در صورت امکان با عضو شدن در باشگاه وزشی دانشگاه خود نیز می توانید این موقعیت را بهتر برای بدن خود فراهم کنید که البته هم به سلامتی خود کمک کرده اید و هم روحیه خود را به نحو چشمگیری تغییر خواهید داد که این ورزش ها حتی می توانید به میزان یادگیری شما کمک کند بنابراین با این تمرینات ساده ورزشی با یک تیر دو نشان را هدف گرفته ایم هم اضافه وزن نداریم و هم یادگیری خود را تقویت کرده ایم.

3.        طبق تحقیق های علمی همه انسان ها برای احساس سیر خود 20 دقیقه زمان لازم دارند یعنی 20 دقیقه زمان لازم هست تا معده شما فرمانی به مغز ارسال کند و سیری شما را به آن اطلاع دهد و بعد از آن مغز فرمان خودداری از خوردن شما را صادر کند . دانشجویان در طول ترم تحصیلی خود معمولان به صورت منظم یا قانونمند غذا نمی خورند یا فرصت نمی کنند پشت میز غذاخوری وعده غذایی خود را میل کنند، این فراد معمولا به صورت انفرادی هنگام راه رفتن یا مطالعه بین دوکلاس خود یا در ساعت ناهاری خود وعده غذایی خود را میل می کنند که این موضع باعث تمرکز آنها به مطلبی که می خوانند یا افکار کلاس خود خواهد شد و به غذای خود هیچ توجهی نداردو از خوردن خود و آن فرمان کلیدی غافل خواهند شد. این موضوع باعث می شود که این افراد بین 30 تا 50 درصد غذا بیشتر بخورند توصیه ما به شما این است که برای صرف وعده غذایی خود همراه دوستان خود به غذا خوری دانشگاه بروید یا دور یک میز به خوردن غذا مشغول شوید. این موضوع باعث کمتر غذا خوردن شما خواهد شد و بیشتر وقت خود را به صحبت کردن با همکلاس های خود درباره درس یا دیگر مسایل می گذرانید و از خوردن غافل خواهید شد که این خود یک امتیاز هست.

4.        وقتی که ما می خوابیم بدن ما استراحت می کند و دوباره خودرا برای یک روز کاری دیگر آماده می کند و ذهن (مغز) ما خود را بازسازی خواهد کرد و همچنین به صورت پاک و کامل روز بعد را شروع می کند. اگر شما به طور کافی در طول شبانه روز بخوابید تعادل بعضی از هورمون های بدن شما به هم خواهد خورد که بعضی از آنها مثل هرمون GHRELIN باعث اضافه وزن شما می شود یعنی این هرمون وقتی به میزان زیادی در بدن شما ترشح می شود به دلیل عدم خواب کافی شما اضافه وزن خواهید داشت. پس عدم خواب کافی یا بی خوابی که معمولان در زمان امتحانات بین ترم ها شایع است باعث اضافه وزن در بدن شما خواهد شد البته هرمون دیگری هم در بدن شما اضافه خواهد شد به نام لپتین LEPTIN  این هرمون مستقیما باعث ایجاد اشتها برای شما خواهد شد بنابراین شما دچار گرسنگی مجازی خواهید شد که در واقع بدن شما به آن وعده غذایی که شما فکر می کنید نیاز دارید هیچگونه نیازی ندارد و شما کالری اضافه وارد بدن خود خواهید کرد.

5.        از هیدروکربنها  پرهیز کنید این موضوع را می توانید با قراردادن مقدار مناسبی سبزیجات یا مواد فیبردار در بشقاب غذای خود از این موضوع خودداری کنید . وقتی در هنگام انتخاب غذا در سلف سرویس دانشگاه مشغول انتخاب غذا هستید به سبزیجات و میوه ها توجه ویژه ای داشته باشید و سالاد ها را بیشتر دوست داشته باشید. این مواد (فیبرها ) علاوه بر تنظیم کالری بدن شما باعث کمک به سیستم گوارش شما نیز خواهند شد.

6.        از غذاهای سرخ شده در روغن  خودداری کنید یا به عبارت دیگر از فست فودها خودداری نمایید. برای تعیین وعده غذایی خود سعی کنید از غذاهای آب پز شده یا کبابی استفاده کنید همانطور که می دانید فست فودها چون برای تهیه غذاهای خود از روغن های مایع یا جامد به مدت طولانی استفاده می کنند باعث ورود میزان زیادی کالری به بدن شما خواهند شد.اگر در نظر دارید از فست فودها استفاده کنید بهتر است یک لقمه یا ساندویچ کوچک از منزل خود به همراه داشته باشید.

 

دانشجویان گرامی اگر این موارد را در طول دوران ترم خود رعایت کنید در هنگام تعطیلات خود هرگز نگران اضافه وزن خود نخواهید بود و از تعطیلات خود لذت خواهید برد و هرگز لذت خوردن غذاهایی را که دوست دارید برخود منع نخواهید کرد..

منبع مجله خبری rulez


 
 
روش های صرفه جویی و کم کردن اقساط ماهیانه
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٠
 

از زمانی که جوامع بشری یا همان دهکده ها شکل گرفت تبادل مایحتاج بین مردم رواج داشت در اوایل با استفاده از معامله پایاپای این کار انجام می شد هرچه جوامع پیشرفت کردند نیاز به ظهور شاخص برای معامله کالاها احساس شد در این زمان بود که پول رایج به میان آمد. با ظهور پول و رد و بدل کردن آن مسایل و مشکلاتی هم به وجود آمد . روش های مختلف پرداخت و ... در زندگی امروزه همه با این مسئله مواجه هستیم و شاید بعضی اوقات یکی از بزرگترین درگیری ما باشد.


 
 
تاریخچه کنسرو و پیشرفت این صنعت
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٠
 

 

 

اگر کمی دقت کنیم تعداد بسیار زیادی از قوطی های رنگارنگ و خالی را در اطراف خودمان خواهیم یافت، آب میوه ، غذای آماده ویا هر نوع خوراکی که داخل آنها بوده به هرحال وقتی برای خرید روزانه به فروشگاه نزدیک محل کارتان یا منزلتان می روید با ردیف های بسیار زیادی از این قوطی های رنگارنگ مواجه خواهید شد که بسیاری از آنها تقریبا شبیه به آثار هنری هستند به طور منحصر به فردی برای جلب توجه خریدار روی آنها تزئین شده واز برچسب های بسیار زیبا استفاده شده که شاید شما چند دقیقه ای مقابل ردیف آنها بایستید و فقط به انها نگاه کنید و دست آخر هم شاید در سبد خریدتان بدون هیچ نیازی یکی از آنها را قرار دهید و به لیست خرید خودتان بیافزایید. اما آیا تا به حال هیچ فکر کرده اید که این قوطی ها از چه تاریخی و چگونه راهشان را به زندگی ما و کابینت های آشپزخانه ما باز کردند ؟

امروزه تقریبا 200 سال است که این قوطی ها در زندگی انسان نقش تاثیرگذاری را داشته اند و از آن زمان تا کنون هم خودشان دست خوش تغییرات بسیاری شده اند و هم صنایع مربوط به آنها را وادار به پیشرفت کرده اند . همه ما با شنیدن کلمه «جنگ» بسیار ناراحت می شویم و خاطرات بسیار بدی را در ذهنمان مرور خواهیم کرد یا شاید هم کلماتی چون مرگ، خون، ویرانی و غیره را چند بار در ذهن خودمان بیان کنیم اما اینبار همین کلمه باعث تغییری بسیار شگرف در زندگی بشر شده و صنعتی را به وجود آورده که امروزه یکی از پر درآمدترین صنایع به شمار می رود. بله، جرقه ظهور صنعت کنسرو سازی در ذهن یک پادشاه کشور گشا و جنگ طلب به نام ناپلئون بناپارت زده شد.

یکی از مسایل مهم این شخص در جنگ های بسیاری که داشته تامین غذا برای سپاهیان خود بوده است در قدیم وقتی سپاهی برای جنگ روانه میشدند، در هنگام عبور از روستاها و شهرهای مسیر خود هر آنچه از خوراکی های موجود را که می توانستند با خود حمل کنند غارت می کردند یا اگر در کشور خودشان بودند حاکمان منطقه را وادرا می کردند که غذای سپاه را تامین کند بنابراین تقریبا روزانه مجبور به تهیه غذا بودند . این موضوع برای ناپلئون غیر قابل تصور بود که زمان زیادی از لشکریانش به تهیه غذا تلف شود در صورتی که اومی توانست همان زمان را مشغول کشورگشایی باشد.

بنابراین طبق اطلاعیه ای به تمام سرآشپزان معروف کشورش جایزه ای کلان معادل 12000 هزار فرانک را تعیین کرد و دستور داد که هرکسی که توانست راهی برای پخت غذا و نگهداری طولانی مدت آن به طوری که این غذا در بسته بندی قابل حمل باشد پیدا کند آن جایزه را به او بدهند.  بهترین پیشنهادی که توسط یک سرآشپز معروف برای او رسید و تقریبا قابل اجرا بود این بود که غذاهای آماده را در شیشه های شراب بریزند و درب آنها را ببندند و برای تغذیه سربازان به جبهه های جنگ روانه کنند البته این موضوع بسیار تازه بود ولی مهمترین مشکل آن این بود که فقط غذایی مانند سوپ قابل انتقال بود ولی در آن روزگار بهترین گزینه بود بنابراین اولین بار غذاهای بسته بندی شده  در سال 1795 میلادی در زمان حکومت ناپلئون پای به زندگی بشر گذاشت.

اما این روش زیاد کارآمد نبود و مشکلات فراوانی داشت ولی در سال 1809 میلادی فردی به نام نیکلاس آپرت (Nicolas Appert ) یا همان «پدر کنسرو» توانست بهترین روش برای تهیه کنسرو  یا به عبارت دیگری غذای آماده خوردن (Meals, Ready-to-Eat  =  MREs ) را به دولت فرانسه داد که هم غذا به صورت بسته بندی بود و هم قابل نگهداری برای مدت طولانی بود که همان روش استریلیزاسیون بود این فرد توانست جایزه را به خود اختصاص دهد و صنعت کنسروسازی را بنا نهاد.

 اما صنعت قوطی کنسرو در سال 1810 میلادی توسط مردی انگلیسی به نام پتر دوراند پایه گذاری شد او از پادشاه جورج سوم دستوری مبنی بر گسترش آن صنعت  دریافت کرد، بنابراین شروع به کار نمود و تمام شبانه روز خود را معطوف به این دستور کرد. او پس از تحقیقات فراوان  و مهاجرت به آمریکا توانست قوطی کنسروی با ورقه نازکی از آهن را بسازد و آن را به صنعت کنسرو سازی در سال 1818 میلادی معرفی کند. این صنعت نوظهور در ابتدا فقط برای تامین تدارک و تعذیه سربازان و لشکریان متولد شده بود که در سالهای اولیه پیدایش این صنعت 2 اشکال بزرگ بود

1. روش باز کردن درب قوطی ها

2. طعم و مزه غذا های قوطی شده .

 تا این زمان برای بازر کردن درب قوطی های حلبی سربازان از سرنیزه ها و یا حتی هر وسیله ای دیگر نیز استفاده می کردند که این خود بسیار کار دشوار و سختی بود درست در همین زمان بود که دربازکن اختراع شد وسیله ای قابل حمل و با روش کار بسیار ساده که سالها بعد در آشپزخانه خانه ها حتی مدل برقی آن نیز دیده شد ولی امروزه بیشتر این کنسروها به سادگی و بدون هیچ وسیله باز می شوند با دستگیره های طراحی شده برای ساده تر باز شدن در قوطی ها این گونه قوطی ها معروف به «آسان بازشو» هستند. مشکل اول حل شد و سربازان به راحتی می توانستند از کنسرو ها استفاده کنند ولی مهمترین مشکل طعم و مزه غذا ها بود که اغلب ترش مزه بود یا شاید حتی بعضی اوقات مزه قوطی به خود گرفته بود برای حل این موضوع کمی زمان بیشتری نیاز بود که شاید باعث انقلابی بزرگ در این صنعت نیز شد. در ابتدا آشپزها برای پخت غذاها داخل قوطی ها مجبور بودند زمان زیادی این غذا ها را داخل همان قوطی ها برای طبخ حرارت دهند که این خود باعث از بین رفتن طعم واقعی غذا می شد ولی با کمی ابتکار و تلاش بعد گذشت چند سال توانست روشی بسیار ساده کشف کنند و آن راه حل چیزی نبود جز اضافه کردن کمی نمک به آب داخل قوطی همه ما می دانیم وقتی نمک در داخل آب حل شود درجه جوش آب بالاتر می رود بنابراین زمان کمتری برای پخت غذا داخل قوطی ها نیاز بود و طعم و مزه آنها کمتر از بین می رفت این روش توانست راه کنسرها را بعد از ارتش به منازل ما نیز باز کند.

در سال 1819 توماس کنست و ازرا داگت کارخانه ای را در نیویورک تاسیس کردند که در آن سبزیجات، مربا و کمپوت های مختلف را به صورت کنسروی تهیه می کردند. با به بازار آمدن این مواد به صورت کنسروی و وارد شدن این محصولات به آشپزخانه ها تقاضای آن روز به روز زیاد تر می شد بنابراین مشکل تهیه قوطی بسیار زیاد به چشم می خورد تا آن زمان قوطی ها به صورت دستی تهیه شده و در کارگاه های بسیار ساده و ابتدایی یعنی تقریبا بین 5 تا 6 قوطی در هر ساعت تولید می شد که این به هیچ عنوان نمی توانست صنعت نوظهور کنسر را جوابگو باشد بنابراین متخصصان به فکر افتادند که راه حلی مکانیکی برای تهیه قوطی های خالی کنسر پیدا کنند ودستگاهی بسازند که با آن بتوان تعداد زیادی قوطی خالی برای کارخانه در روز تهیه کنند در سال 1849 میلادی هنری اوانز توانست حق امتیاز دستگاه پرس تولیدکننده قوطی کنسرو را به ثبت برسانند او توانست دستگاهی طراحی و بسازد که در هر ساعت بتواند بین 50 تا 60 قوطی کنسر بسازد بنابراین او توانست به میزان بسیار چشمگیری تقاضای این قوطی ها را با سخت دستگاهش پاسخ دهد.

صنعت کنسروسازی هر روز با اتفاقی تازه روبرو می شد به طوری که در سال 1880 میلادی اولین خط تولید اتوماتیک تولید کنسرو به دنیا معرفی شد و کارخانه ای اتوماتیک شروع به کار کرد این یعنی تولید بی نهایت زیاد بنابراین بازاری بینهات هم نیاز داشت. بعد از معرفی اولین خط تولید اتوماتیک برای تولید کنسرو در سال 1898 جورج دبلیو کوب توانست با ابداع روشی بسیار جالب به میزان زیادی این محصولات را بهداشتی کند. او به جای ورقه حلبی برای ساخت قوطی از ورقه آهن گالوانیزه استفاده کرد بنابراین به هیچ عنوان این قوطی ها آلودگی های گذشته و مشکلات گذشته را نداشتند درست در همین زمان بود که  شیمیدان ها توانستند کمک بسیار خوبی برای تکمیل طرح او و کمک به این صنعت برسانند و آنها توانستند ثابت کنند که با اضافه کردن کمی مواد نگهدارنده به قوطی کنسرو می توان آن را به مدت بسیار طولانی تری مثلا بین یک تا دوسال نگهداری کرد و این موضوع باعث شد افقی تازه به این صنعت باز شود. . این موضوع باعث شد که بسیاری از آمریکایی ها در زمان جنگ بین شمال و جنوب کشور بسیاری از این کنسروها را در انباری های خود برای روزهای اضطراری نگهداری کنند البته امروزه هم اگر به اشپزخانه خودتان سری بزنیدحداقل دو یا سه قوطی کنسر باز نشده را در کابینت آشپزخانه خواهید یافت بنابراین این مدت زمان نگهداری طولانی بازار خوبی را برای این صنعت گشود. کنسرو نقش اصلی خود را در دوران جنگ جهانی دوم برای بشریت ایفا کرد به این صورت که در اروپا تمام پناه گاههای عمومی و خصوصی قسمتی را به عنوان انبار مواد غذایی خود درنظر گرفته بودند و به میزان مورد نیاز از کنسرو های مختلف آب و سایر ملزومات را در آنها نگهداری می کردند که اگر در زمان اضطراری و حمله دشمن دسترسی به منابع غذایی نداشتند بتوانند از آنها استفاده کنند.

در دوران جنگ جهانی موضوع بسته بندی و شکل ظاهری این کنسروها زیاد مورد توجه واقع نشد اما بعد از اتمام جنگ جهانی این صنعت به دنبال بازار فروش خود بود در این زمان بود که نحوه بسته بندی و شکل ظاهری این اجناس نیز بسیار مهم بود و مهندسان و پژوهشگران را وادار کرد تا روشهای مختلفی را برای چاپ روی قوطی ها اختراع کنند . مهندسان و متخصصان روشی برای چاپ روی قوطی ها با جوهرهای پودری ابتداع کردند که این موضوع توانست کمک زیادی به صنعت کنسر سازی برساند. این زمان، زمان رقابت شدید تبلیغاتی بین شرکت های مختلف تولید کننده کنسرو بود آنها از کلیه روشهای تبلیغاتی استفاده می کردند تا مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند. بنابراین طلایی ترین دوران کنسرو را می توان در دنیا در دهه های  1940 تا 1950 دانست .

دوره  تبلیغات نیز گذشت و این گونه محصولات برای همیشه خود را عضوی جدایی ناپذیر از زندگی بشری قرار دادند. حالا تغییرات بنیادی نیاز بود تا این صنعت ابدی شود. متخصصان این صنعت در این زمان به فکر ایجاد امکانات رفاهی هرچه بیشتر و بهتر برای استفاده از این کنسروها افتادند و وسایل مختلفی را اختراع کردند.  

همانطور که قبل هم گفته شد این صنعت در زمان رشد خودش باعث رشد و شکوفایی صنایع مربوط هم شد که شاید همین موضوع باعث خلق بازارکاری بسیار بزرگ نیز باشد. پس از حل مشکلاتی چون باز کردن درب قوطی های غذا و یا نحوه بسته بندی و نکهداری آنها به مدت طولانی حالا نوبت به ایجاد امکانات رفاهی برای خریداران شد که اصلی ترین آن گرم کردن این غذاهای بسته بندی شده یا همان کنسروها بود.

مخترعین و دانشمندان سالهای بسیاری را روی این پروژه وقت صرف کردند و هر کدام راههای متفاوتی را ارایه دادند که برخی از آنها را به ترتیب بیان می کنیم، اختراع و تولید گازهای کوچک سفری که البته در ابتدا بیشتر برای ارتش استفاده می شد و در نهایت برای ورزش های کوهنوردی و یا ورزشهایی مشابه اختراع شد ولی چندی بعد  این اختراعات در زندگی روزمره نیز استفاده شد. این راه حل یک مشکل داشت که افراد مجبور بودند برای استفاده از این کنسروها در سفرها یا پیکنیک های خود وسایلی گرمایشی اضافی هم همراه خود ببرند این مورد در موارد خاص استفاده یعنی در ارتش یا ورزش ها باعث ایجاد اشکال و اختلالاتی می شود ولی استفاده می شد. به همین دلیل محققان دوباره تلاش به اختراع روش های جدید دیگری کردند و بعد از طراحی  اجاق گازهای سفری و کپسول های کوچک گاز مایع  وسایل گرمایشی که با الکل جامد کار می کرد نیز اختراع شد اما بازهم قابل قبول نبود .

چگونگی کار سیستم گرمایشی کنسرو

بعد از تحقیق های طولانی و تلاش های گسترده قوطی های خود حرارت زا (Self-heating can) اختراع شده این نوع کنسرها خودشان وسیله گرمایشی را همراه داشتند و نیازی به حمل یا خرید وسایل اضافه نبود. شما با خرید قهوه ای که در درون این قوطی ها بسته بندی شده می توانید هنگام راه رفتن، رانندگی یا هرکار دیگری با فشار دادن یک دکمه در انتهای بسته بندی برای خود قهوه گرم و دلچسبی را تهیه کنید.

منبع گرمایشی در داخل این گونه بسته بندی ها از یک فرایند شیمیایی به شدت گرما زا استفاده می کند که باعث گرم شدن محتویات داخل قوطی می شود.

ظروف این غذا ها از 3 لایه تشکیل شده است که لایه اصلی و میانی محتوی مواد غذایی هست و لایه بعدی آن محتوی ماده شیمیایی به نام اکسید کلسیم (quicklime) پر شده است و لایه سوم مخزنی از آب است که شما با فشار دادن دکمه مخصوص در انتهای قوطی باعث پاره شدن مخزن آب خواهید شد و اجازه مخلوط شدن اکسید کلسیم با آب را صادر می کنید بنابراین واکنشی شیمیایی بسیار گرمازایی به وقوع خواهد پیوست و تقریبا امکان گرم کردن محتویات داخل قوطی یعنی همان غذا یا نوشیدنی را کمتر از 3 دقیقه تا حدود 60 درجه سانتی گراد را برای شما فراهم خواهد کرد .

این دقیقا همان واکنش شیمیایی بود که سالها پیش برای ساخت وسایل گرما زا در لباس کوهنوردان و اسکی بازها استفاده می شد که حالا سر از کارخانه های تولید کنسروهای خوراکی در آورده است.

این قوطی ها به گونه طراحی شده است که هرگز شما حرارت حاصل از این واکنش شیمیایی را حس نخواهید کرد. اما یک قهوه یا یک غذای گرم قابل مصرف را خواهید داشت. میزان یا اندازه منبع انرژی زا بستگی به اندازه و حجم ماده خوراکی داخل بسته بندی دارد امروزه شما قوطی های نوشیدنی و یا غذاهای آماده را می توانید با همین تکنولوژی بسیار آسان وارزان از فروشگاهها تهیه کنید که البته این قوطی ها و بسته بندی ها بسیار زیاد مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.


 
 
زندگینامه ده جاسوس معاصر
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٩
 

چند هفته ای هست که با انتشار اسنادی توسط وب سایت وی کلیکس همه ما از اسناد محرمانه رد و بدل شده بین دولتمردان برخی از کشورها مطلع شده ایم و شاید هم بعضی از ما مشتاقانه و از روی کنجکاوی آنها را دنبال می کنیم تا هر روز از اطلاعات بیشتری در باره این کشورها سر در بیاوریم روش کشف و افشای این اسناد که همه آنها اسناد محرمانه ای نیز بوده اند انگیزه ای شد برای ترجمه این مطلب . همه شما می دانید که به دست آوردن این اسناد ساده نیست بنابراین افرادی یا سازمانی مجبور به استفاده از وسایل یا حتی جاسوسهایی هستند که بتوانند به داخل سازمان ها نفوذ کنند و این اسناد را جمع آوری کنند که البته روشهای این کار خود جای بحث و گفتگوی بسیار دارد .

با شنیدن کلمه جاسوس اولین نکته ای در ذهن ما خودنمایی می کند شخصی با خصوصیات جیمزباند شخصیت این گونه فیلم ها خواهد بود در حالی که جاسوس ها نیز مثل ما هستند و هرگز قادر به انجام کارهای خارق العاده نیستند درست مثل ما زندگی می کنند فقط بعضی روش های زندگی آنها و نوع ارتباطا ت آنها با من و شما فرق داره. به هر حال زندگی ده تا از این گونه افراد را انتخاب کرده ایم و برای شما بیان می کنیم.

 آلن پینکرتون (Allan Pinkerton)

آلن پینکرتون کارآگاهی اسکاتلندی بود که  روش های خاصی را برای جاسوسی داشت بعضی از این روش ها امروزه درسازمان های جاسوسی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . پینکرتون یکی از اولین کارآگاهانی بود که روش عملیات مخفی را ابداع کرد و اعتقاد داشت برای رسیدن به حقیقت باید مخفیانه جست و جو کرد تا به اصل مطلب رسید او توانست نقش بازی کند و برای کسب اطلاعات بیشتر خود را شخصی دیگر معرفی  می کرد وی اسم این روش کسب اطلاعات را «فرض کردن نقش» گذاشت آلن با این روش جاسوسی مدرن را پایه گذاری کرد.

پینکرتون در سال 1850 میلادی بنیادی را با نام آژانس ملی کارآگاهان پینکرتون به ثبت رساند و برای انجام امور تجسس خود برای حل معماهای پیچیده روزگار خود تعدادی از کارآگاهی با تجربه را نیز استخدام کرد و گروهی بسیار کارآمد را تشکیل داد. گروه او در آن سالها به خاطر ردیابی و دستگیری چندین مجرم در آمریکا بهترین گروه تجسس شناخته شده که همین امر باعث نزدیکی اوبه آبراهام لینکلن شد.

پینکرتون در طول جنگهای داخلی آمریکا رئیس اتحادیه اطلاعات بود او توانسته بود با دقت در کارهایش خود را به سمت مشاور آبراهم لینکلن نیز برساند و به عنوان یکی از افراد محرم او قرار دهد . او مامور کشف توطئه ترور لینکلن در سال 1861 شد و برای این کار تعدادی از افراد و کارآگاهان خود را به داخل ارتش فرستاد تا بتواند این راز را کشف کند. 

کلاوس فوکس (Klaus Fuchs)

کلاوس فکوس یک فیزیک دان آلمانی و متخصص در فن آوری بمب هسته ای بود او در این زمینه خدمات زیادی به اتحاد جماهیر شوری داد. او زمانی که مشغول تحقیق و کار در زمینه کشف و ساخت بمب اتمی در کشور آمریکا بود و برای دولت شوروی فعالیت می کرد اطلاعات زیادی را به آن کشور فرستاد در واقع توانست منابع عظیمی از اطلاعات ارتش آمریکا را در آن زمان به کشور شوروی ارسال کند ، همچنین او توانست اطلاعات خوب و کارآمدی را در زمینه شکافت هسته ای و روشهای اقتصادی این کار به کشور روسیه مخابره کند و آنها را در جریان پیشرفت های این تکنولوژی در امریکا قرار دهد.

در دوره کمونیستی شوروی او نوجوانی بود که تشنه ماجراجویی بود بنابراین در سال 1941 میلادی توسط یک افسر نیروی اطلاعات روسیه یا همان کا گ ب استخدام این نیرو شد فکوس در طول 5 سال توانست اطلاعات زیادی از ارتش امریکا در زمینه انبار مهمات ، روش ساخت چندین سلاح مدرن آن روز را به کشورش یا همان کاگ ب مخابره کند و در اختیار روسها قرار دهد.

سرانجام فکوس در سال 1946 میلادی دستگیر شد و بازجویی شد او در طی  این بازجویی ها به کارهای خود و خبرهای ارسال شده توسط او از ارتش امریکا به شوروی سابق اعتراف کرد. بعد از دو نفر دیگر یعنی جولیوس و روزنبرگ او نقش بسیار مهمی برای شوروی سابق جهت دستیابی به اطلاعات ساخت بمب اتمی داشت.  

الیزابت ون لو (Elizabeth Van Lew)

الیزابت ون لو در طول جنگ های داخلی آمریکا به عنوان جاسوس و گماشته دولت در بین ارتش شورشیان یا همان دشمن کار می کرد روش کار او  به این صورت بود که در انجمن های غیر انتقاعی و خیریه وارد تشکل ها می شد و از آنجا مشغول به جمع آوری اطلاعات در باره هرگونه تحرک و لشگر کشی در جبهه مقابل می شد. او از این روش در جنگ شمال و جنوب آمریکا بسیار استفاده کرد و اطلاعات با ارزشی را به نیروهای شمالی ارسال کرد. الیزابت برای ورود به جبهه دشمن و کسب اطلاعات درباره تحرکات آنها به صورت نیروهای امدادی یا داوطلب وارد مراکز پشتیبانی ، بیمارستان و آشپزخانه ها می شد و از آنجا شروع به جمع آوری اطلاعات برای نیروهای خودی می کرد. او با اقدامات مثبتی که برای دولت انجام داده بود به عنوان یک کارمند کاخ سفید استخدام شد و کار خود را ادامه داد. بعد از پایان جنگ بین شمال و جنوب آمریکا به عنوان مشهورترین جاسوسه شناخته شده .

آلدریچ ایمز (Aldrich Ames)

معمولا یک جاسوس به دلیل مسایل ایدئولو‍ژیک یا سیاسی دست به این کار می زدند و از یک کشور به کشور دیگر اطلاعات ارسال می کردند. ولی آدریچ ایمز فقط برای کسب درآمد و ثروت شروع به جاسوسی برای دولت روسیه کرد او به هیچ عنوان انگیزه سیاسی یا ایدئولوژیکی نداشت. ایمز به عنوان یک ضد تحلیلگر در واشنگتن دی سی  و در سازمان جاسوسی آمریکا یعنی سی آی ای کار می کرد. 

او در سال 1985 میلادی ارتباطا ت خود را باکشور روسیه برقرار کرد و با توجه شغلش و اطلاعاتی که در دست داشت شروع به ارسال اطلاعات برای روسیه کرد. ایمز برای هر خبری که به روسیه مخابره می کرد مبلغی را مشخص می کرد و در ازای آن خبر نقدا آن را دریافت می کرد.  این همکاری 9 سال طول کشید و در این مدت ایمز توانست نام 100 نفر از خبرچینان یا جاسوسان آمریکایی در سازمانهای روسیه را به سازمان ضد جاسوسی روسیه بفروشد که در نهایت منجر به اعدام شدن 10 نفر از آنان در روسیه شد. او در مقابل این خوشخدمتی مبلغ 4000000 میلیون دلار از دولت روسیه دریافت کرد.

این مبلغ زندگی او را متحول کرد و یکی از دلایل دستگیری او نیز همین موضوع شد او نتوانست خود را در خرج کردن پولهایش کنترل کند و شروع به ولخرجی های بی اندازه کرد که این موضوع برای یک کارمند سازمان سیا زیاد معمول نبود و باعث ایجاد شک دولت آمریکا شد. به همین خاطر چندین بار او مورد بازجویی از طرف اداره مطبوع خود قرار گرفت ولی او با هوش و ذکاوت خودش توانست از چنگال دستگاههای دروغ سنج و بازپرسان فرار کند. آمریکا موفق شد در سال 1994 اورا به اتهام جاسوسی برای دولت روسیه دستگیر کند در این زمان  او نیز سریعا به این جرم خود اعتراف کرد و همه حقایق را بیان کرد. به همین دلیل او به حبس عبد محکوم شد در این رابطه دولت آمریکا تمام دارایی او را ضبط کرد ولی جالب این است که به گزارش برخی منابع اطلاعاتی او هنوز مبلغ دو میلیون دلار در یکی از حساب های شخصی خود نگهداری کرده و از آن استفاده می کند.

ریچارد سورج (Richard Sorge)

یکی از نامدارترین جاسوسان قرن بیستم ریچارد سورج است، او کارشناس ارشد جاسوسی شوروی سابق بود که در طول جنگ جهانی دوم و قبل از آن تقریبا برای این کشور در تمامی مناطق دنیا کار کرد و به دولت شوروی خدمات جالبی ارایه کرد.

او معمولا برای انجام کارهای جاسوسی خود به عنوان یک روزنامه نگار حرفه ای وارد آن کشور می شد و شروع به جمع آوری اطلاعات می کرد. او قبل از جنگ جهانی وارد اروپا شد و اطلاعات جالبی را از آن کشورها به روسیه در مورد مقابله آنها با رژیم کمونیستی ارسال کرد و هرگونه تحرک و اطلاعاتی را که به این موضوع مربوط بود به روسیه فرستاد تا از فروپاشی این ایدئولوژی جلوگیری کند. در جنگ جهانی دوم او به عنوان یک روزنامه نگار وارد کشور ژاپن شد و از آنجا هرگونه تحرک نظامی و جابجایی نیرو را به کشورش روسیه مخابره می کرد و مدتها قبل از عملیات پرهاربر علیه نیروی دریایی آمریکا این موضوع را به روسیه خبرداده بود و حتی توانسته بود بعضی از حملات نظامی آلمان ها را علیه روسیه اطلاع دهد ولی متاسفان این موضوع اصلا برای استالین مورد استفاده قرار نگرفت و هرگز به آنها احترام نگذاشت ریچارد در سال 1944 در کشور ژاپن دستگیر شد .

ریچارد پس از دستگیری تحت بازجویهای بسیار شدید قرار گرفت ولی هرگز علیه کشورش هیچگونه اعترافی نکرد و حتی اتهام جاسوسی را زیر بدترین شکنجه ها رد کرد به همین دلیل مدت کوتاهی پس از دستگیری او اعدام شد . جالب اینجاست که دولت روسیه تا سال 1964 هرگز او واقداماتش را تایید نکرد و خود را از این موضوع بی اطلاع نشان داد ولی پس از مدتی ریچارد به عنوان قهرمان ملی معرفی شد.

 سیدنی ریلی (Sidney Reilly)

همه با نام جیمزباند یاهمان کاراکتر سینمایی و کارهای خارق العاد‌ه اش آشنا هستیم شاید بتوانیم نمونه اصلی او را سیدنی ریلی بنامیم . او یکی از بارزترین نمونه های جاسوسی در قرن بیستم بود سیدنی کارشناس ارشد در امور جاسوسی و تجسس بود که در بسیاری از دولت ها فعالیت داشت.

او به خاطر نوع و روش کار خود به عنوان یک جاسوس حرفه ای «جاسوس جاسوسها» شناخته شده بود ، سیدنی مختصص فریب مردم و تغییر قیافه بود و بسیار راحت می توانست به داخل اجتماعات نفوذ کند و از آنجا اطلاعاتی به دست آورد به همین خاطر اطلاعات زیادی از او در دست نیست. بیشتر فعالیت او در زمینه دزدیدن اطلاعات نظامی، اماکن اداری و پروژه های دولتی بود. او در کارنامه خود دزدیدن نمونه های اولیه و طرح های هواپیما را ثبت کرده است. سیدنی شخصیتی شاد و جذاب داشت که از این خصوصیت خود برای برقراری ارتباط با همسران افسران عالی رتبه دولتی استفاده می کرد و از طریق آنها می توانست به اطلاعاتی بسیار باارزش دست پیدا کند. سیدنی در سال 1917 توسط دولت انگلستان به کارگرفته شد برای براندازی دولت بلشویکی روسیه به همین منظور او فرستاده شد به روسیه جهت بررسی اوضاع و امکانات این براندازی بر علیه ولادیمیر لنین در کشور روسیه ولی او موفق نشد و گروهش دستگیر شد ولی خود او به هویت آلمانی موفق شد به فنلاند فرار کند.پس از دستگیر اعضای گروه آنها همگی متهم شدند و بعضی از آنها اعدام شدن و سیدنی هم به طور غیابی در اتحاد جماهیر شوروی محکوم به اعدام شد . سیدنی در سال 1925 طی یک معامله بین دولتها به روسیه تحویل داده شده و ادامه بازجویی از او شروع شد ولی او هرگز به اتهامات خود اعتراف نکرد و اعدام شد.

 فریتز جوبرت دوگوسن (Fritz Joubert Duquesn)

فریتز به عنوان یک نویسنده ، ماجرا جو یا یک سرباز آلمانی بود او در دوران جنگ جهانی اول و دوم در آفریقای جنوبی برای دولت آلمان جاسوسی می کرد . او در طول جنگ جهانی اول ودوم به عنوان یک فرد بومی آفریقا بر علیه انگلستان عمل می کرد به گونه ای که بومیان را برعلیه سربازان انگلیسی تشویق به شورش می کرد و حتی در موارد در کشتی های نظامی انگلستان بمب گذاری می کرد و به هر طریق ممکن به انگستان ضربه می زد و در صورت امکان اطلاعات نظامی آنها و نقل و انتقال نیروی آنها اطلاعاتی را به آلمان مخابره می کرد.

فریتز به عنوان یک جاسوس آلمانی در سال 1917 توسط نیروهای انگلیسی دستگیر شد و تحویل دولت آمریکا شد و به زندانی در نیویورک منتقل شد. فریتز پس از دوسال موفق به فرار از زندان شد او توانست میله های زندان را ببرد و به بیرون فرار کند.

او برای مدتی ناپدید شد ولی بازهم بعد از مدتی دوباره شروع به کار کرد و بعنوان نویسنده شروع به نوشتن زندگی خودش کرد او با این پوشش شروع به جمع آوری اطلاعاتی علیه دولت آمریکا کرد . اما این بار حقه او دیگر عمل نکرد و به همراه 38 نفر دیگر از جاسوسان آلمانی در ایالات متحده آمریکا دستگیر شد و به عنوان بزرگترین دستگیری حلقه  جاسوسان در دنیا معروف شدند.

 ناتان هیل (Nathan Hale)

ناتان هیل به عنوان یکی از اولین جاسوسان آمریکایی بود و به استخدام ارتش قاره ای امریکا  در آمد و از همان ابتدا شروع به جمع آوری اطلاعات سری نظامی برای دولت آمریکا کرد. او در سال 1776 برای یک ماموریت بسیار خطرناک و جمع آوری اطلاعات از پشت خط دشمن اعزام شد. او در آن زمان فقط 21 سال داشت . او ماموریت داشت هرگونه تحرک نظامی و نقل و انتقال نیروی نظامی را به دولت مرکزی آمریکا گزارش دهد.

هیل هنگام تهیه گزارش و جمع آوری اطلاعات از جبهه دشمن توسط یک افسر انگلیسی دستگیر شد. او به اتهام جاسوسی علیه ارتش انگلستان دستگیر شد و به دادگاه معرفی شد گرچه به او تفهیم اتهام شد ولی هرگز او به این جرم خود اعتراف نکرد. به همین دلیل چند روز پس از دستگیری به دار مجازات آویخته شد اما یک جمله تاریخی او باعث معروف شدنش در آمریکا شد او قبل از آویخته شدن به دار مجازات گفت « من بسیار خوشبخت هستم که فقط یک جان دارم و آن را هم در راه وطنم اهدا می کنم» . او در آمریکا به شهرتی بسیار رسید به گونه ای که در مقر سازمان سیا یا همان سازمان جاسوسی آمریکا برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره او تندیسی از هیل  ساخته شده و در آن ساختمان نصب شد.

کیم فیلبی (Kim Philby)

کیم در دوران جنگ سرد به عنوان یک جاسوس انگلیسی شناخته شده بود ولی واقعیت این بود که او تحت کنترل و تحت امر سازمان جاسوسی روسیه یا همان کا گ ب بود. او در زندگی حرفه ای خود به کشورهای اسپانیا، آفریقا، آمریکا ، استانبول ومسکو سفر کرد در تمام این سفرها او به عنوان یک جاسوس بریتانیایی کار می کرد و اما در حقیقت بعد از جمع آوری کلیه اطلاعات مورد نیاز یا دستور داده شده توسط دولت شوروی آنها را به سفارت شوروی در پاریس ارسال می کرد.

او در زندگی کاری خود توانست به عنوان واسطه بین دو ارتش انگلستان و آمریکا در شهر واشنگتن دی سی مشغول به کار شد و با همین موضوع شغلی توانست به اطلاعات بسیار مهمی درباره انبارهای سلاح و یا حتی سلاحهای پیشرفته تولید شده در آن زمان به دست آورد و آنها را تحویل دولت روسیه دهد. یکی دیگر از نقش های او که به خوبی از عهده آن نیز برآمد جنگ بین دو کره بود .

دولت انگلستان به عملکرد او مشکوک شد ولی هرگز نتوانست این موضوع را ثابت کند این موضوع باعث شده فیلبی در سال 1963 به دولت روسیه پناهنده شد. او تا زمان مرگش در سال 1988 در کشور شوروی زندگی کرد و در همان کشور نیز از دنیا رفت. دولت شوروی به دلیل خدمات بیش از حد او جوایز زیادی را به فیلبی اهدا کرد.

 ماتا هاری  (. Mata Hari)

مارگارتا گیرترویدا زله  معروف به ماتا هاری به عنوان جاسوس افسونگر شناخته شده است. این اسم به این دلیل برای او انتخاب شده که او در پوشش نوازنده و رقصنده برای دولت آلمان طی جنگ جهانی اول جاسوسی می کرد و در سال 1917 در فرانسه به جاسوسی برای آلمان ها متهم شد و در شهر پاریس به اعدام  شد. او تحت عنوان شغل خود یعنی رقصنده و یا آوازه خوان وارد خانه دولتمردان می شد و بعد از آن سعی در جمع آوری اطلاعات مورد نیاز خود می کرد مارتا هاری خود را به عنوان یک شهروند هلندی معرفی می کرد. پس از مدتی که از فعالیت او گذشت متفقین به او مشکوک شدند و اورا دستگیر کردند در بازپرسی هایی که از او انجام شد او خود را جاسوس دولت فرانسه معرفی کرد اما دولت فرانسه رسما این موضوع را تکذیب کرد. ولی بعدها او به عنوان عامل قتل عام چند هزار نفر محاکمه و در ماه اکتبر  1917تیرباران شد. اما هنوز همکاری او با کشور آلمان یا فرانسه مشخص نشده و معلوم نشده است که او برای کدام کشور جاسوسی می کرده به همین خاطر به عنوان بهترین جاسوس همزمان برای دولت از او یاد می شود.


 
 
برترین طراحان لباس در جهان و صاحبان برندهای معروف جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٩
 

از دیرباز نحوه پوشش لباس برای ما انسان بسیار مهم بوده به طوری که از رنگ و تزئین در آن برای مطرح کردن عادات و رسوم و یا حتی دین خود استفاده می کنیم. اقوام مختلف دنیا از  نوع پوشش برای تبلیغ تمدن خود نیز استفاده می کنند. در ایام قدیم نحوه پوشش مردم یا لباس هایی استفاده می کردند نشانگر طبقه اجتماعی زندگیشان بوده و کاملا از نحوه لباس پوشیدن آنها می توانستیم متوجه شویم که به کدام طبقه اجتماعی و با چه توان مالی هستند . اگر کمی توجه کنید پادشاهان گذشته بعد از اینکه از نظر نوع ، جنس و طراحی لباس کاری  نمی توانستند برای متمایز بودن لباس هایشان انجام دهند از روش های خاصی استفاده می کردند  از جمله تزئین آن با جواهرات ، نخ های طلایی و نقره ای . این نوع استفاده از زیورآلات باعث متمایز شدن آنها از دیگر طبقات جامعه می شد.

در تاریخ می توانیم از نوع لباس افراد، کشور و منطقه زندگی آنها را تشخصی دهیم بطوری که لباس ها کاملا گویای منطقه زندگی افراد بود و مرزی برای تشخیص تمدن و کشورشان نیز بود. در قرن حاضر لباس یا نوع پوشش از جایگاه ویژه ای برخوردار شد به این ترتیب که شاید ما با پوشیدن لباس می توانیم حتی حالات روحی خود را نیز بیان کنیم و این موضوع باعث پیشرفت های چشمگیری در این صنعت شد و شاید به عنوان یک تجارت بسیار سودآور نیز تبدیل شد . با توسعه شهرنشینی و پیشرفت صنعتی کشورها این موضوع نیز به اقتصادی کلان تبدیل شد و توجه بسیاری از سرمایه گذاری ها را به خود جلب کرد ولی این سرمایه گذاری نیاز به ایده داشت یعنی نیاز به طراح  داشت اولین پله در این صنعت طرحهای خوب و زیبا بود، بعد به کیفیت وقیمت باید توجه می شد. در این میان بود که افرادی توانستند خودشان را به عنوان طراح لباس مطرح کنند این موضوع به دلیل نیاز جوامع و سلیقه های مختلف بین مردم بود که باعث شد افراد یا شرکت هایی به فکر طراحی لباس بیافتند و در این زمینه نیز حرکت کنند. 

 با کمی تامل شما متوجه خواهید شد که طرح لباس ها و مدهای مطرح شده کاملا از شرایط اقتصادی و نحوه  زندگی مردم آن منطقه یا دوران زندگی آنها تاثیر می گرفته و می گیرد ولی هستند طراحانی که دیگر به منطقه زندگی خود اکتفا نکردند و طرح های خود را برای دهکده جهانی طراحی کردند و بسیاری از قوانین گذشته طراحی را زیرپا گذاشتند که همین موضوع خود باعث زنده ماندن نامشان و یا برند آنها شد.

 السا Schiaparelli

السا  (Schiaparelli) این طراح ایتالیایی در دنیا به دلیل  اثرهای تخیلی خودش در زمینه هنر و طراحی مشهور شد  او با تخیل و اراده قوی که در این زمینه داشت قادر به خلق آثاری بسیار شگفت انگیز در این زمینه بود و از خود اثرات جاودانه ای به یادگار گذاشت. البته مورد دیگری که باعث شهرتش شد استفاده بسیار به جا از سایه روشن هایی با رنگ صورتی در طرح های لباسش  بود به این صورت که او بسیار دقیق از این سایه روشن ها استفاده می کرد بطوری که  هر بیننده ای را به خود جذب می کرد که او چگونه توانسته این هماهنگی را در این رنگ ها خلق کند.

او در سال 1890 میلادی در خانواده ای روشنفکر متولد شد مادرش جزو طبقه اشراف جامعه و پدری بسیار خوشفکر و خلاق داشت. او در نوجوانی به شورش علیه طبقه بالای جامعه دست زد و مخالفت خود را با سرمایه داری اعلام کرد در این زمان بود که او یک کتاب شعر نیز به چاپ رساند او با این کار نام خود در زمینه هنر نیز مطرح کرد.  این کتاب باعث برافروختن خشم خانواده او شد به همین خاطر او را برای تنبیه شدن  به صومعه فرستادند تا از دنیای خارجی دور باشد و نیز ادب شود. این حرکت پدر و مادر او باعث شد تا او اعتصاب غذا کند و عکس العمل نشان دهد او در اوایل بیست سالگی به لندن گریخت تا زندگی مستقلی را آغاز کند و دور از چشم پدر و مادر و نظارت سنگنین آنها به کارهای هنری خود  و همچنین مبارزاتش ادامه دهد. بعد  از آن نیز به نیویورک رفت و با گروه از جوانان هنرمند مثل خودش آشنا شد و با آنها تشکیل یک گروه هنری را داد و در کنار آنها مشغول خلق آثاری جدید شد.

در سالهای 1927 تا 1940 طرح های هنری لباس او در پاریس بسیار مشهور شد و همچنین توانست نام طرح های خود را زنده نگه دارد مردم پاریس علاقه زیادی به طرح لباس های غیر عادی او از خود نشان دادن او با دیدن این علاقه سعی کرد امضاء خود را در هر یک از تولیدات خودش طراحی کند این کار را برای جاودانگی آنها انجام داد، بطور کلی طراحی های او تضاد کاملی با طرح های معروف زمان خود داشت و در مسیری دیگر حرکت کرد و خود را به طرح های مرسوم در آن زمان مقید نساخت. در آن زمان او خانه مد خود در شهر پاریس افتتاح کرد و باعث شد که تعداد زیادی از مردم را برای دیدن طرح های غیر معقول خود به آنجا بکشند .

او خانه مد خود را در سال 1946 بست و دیگر تصمیم به ادامه فعالیت خود نداشت اما یکی از دستیارهای او با توجه به تجربه ای که در کنار اوبه دست آورده بود این کار را ادامه داد و باعث شد تا به امروز این نام برای همگان زنده بماند.

کریستین دیور  (Christian Dior )

کریستین دیور در ژانویه سال 1905 میلادی دیده به جهان گشود. نام او به دلیل نگاه نوین او به طراحی لباس به جهان معرفی شد و به سرعت در این زمینه یکی از نام آورترین طراحان جهان شناخته شد. و با طرح های نوین خود در سال 1947 انقلابی در طراحی لباس ایجاد کرد و همانند ستاره ای درخشید که تا کنون نیز نام او پابرجا مانده است . در اوایل کارش زیاد محبوبی نبود البته نام او بسیار مشهور بود اما دلیل عدم محبوبیت او بین مردم همکاری او با آلمان ها و طراحی لباس های خاصی برای همسران افسران آلمانی زمان هیتلر بود او دقیقا در اوج تنفر مردم ازهیتلر این کار را انجام می داد که باعث ایجاد حس بی توجهی یا حتی نفرت در بین مردم شده بود.

 البته او همیشه به کار خود به عنوان یک هنر نگاه می کرد وزیاد اهمیتی به نظرات مردم و شخص مورد معامله خود توجه نداشت . کریستین توانایی خارق العاده ای در استفاده از خط و خطوط یا همان درزهای دوخت در لباس های خود داشت و همین موضوع باعث تمایز کارهای او با دیگر همکارانش می شد اکثر طراحی های او در آن زمان یادآور گل بود بطوری که وقتی خانمی لباس های طراحی شده توسط او را می پوشید در ذهن بیننده آن نوعی از گل را یادآوری می کرد. دیور در سال 1957 به طرز مرموزی از بین رفت که هنوز هم سوالات بیشماری را در بین مردم باقی گذاشته است حتی عده ای معتقد بودند که در اثر گیر کردن استخوان ماهی در گلویش خفه شده ولی دیگران به حمله قلبی که از شدت هیجان به وجود آمده بود اعتقاد داشتند به هرحال او مرد ولی نامش و طرح های او هنوز زنده هستند و جزو یکی از بهترین طرح های جهان قرار دارند. بعدها شاگردانش توانستند نام طرح های اورا زنده نگه دارند و بعد از تولید لباس به تولید لوازم و زیورآلات هم روی آوردند.

روی فرویک هلستون (Frowick Halston)

بهتر است او را به نام هالستون بشناسیم و البته دنیا هم اورا به این نام می شناسند. او در سال 1932 متولد شد. طرح های او به خاطر استفاده زیبا و دقیق او از پارچه های ابریشمی بوده و البته تنوع در طراحی مایو برای بانوان یا همان کلسیون تابستانی او نیز بسیار موفق بوده و لباس های شب او مورد توجه بسیاری از نوجوانان نیز قرار گرفت.

او از سال های اولیه نوجوانی بسیار علاقمند به مد و لباس بود که اولین طراحی او در سنین نوجوانی کلاه بود و در آن زمان بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفت. او پس از اتمام دوران تحصیل در دبیرستان وارد دانشگاه ایالت ایندیانا شد  اما او تحصیلات خود را در این دانشگاه به اتمام نرساند و سریع به یک مدرسه هنری شبانه در شهر شیکاگو رفت و در همین زمان بود که خلاقیت او باعث پیشرفت چشمگیرش در این زمینه شد. علاقه شدید او به این هنر باعث شد تا تمام وقت خود را صرف تمرین و طراحی جدید لباس ها یش کند. در همین زمان بود یک روزنامه در شیکاگو از او مطلبی را به چاپ رساند و همین امر اولین پله ترقی او قرار گرفت و توانست بعد از آن در سال 1957 اولین بوتیک خود را افتتاح کند در همین زمان بود که او تصمیم گرفت اسم خود را مخفف کند.

دومین پله ترقی او ورود به شرکت سیب بزرگ بود که همین امر با عث بیشتر شناخته شدنش شد او در این شرکت شروع به طراحی کلاهای زنانه کرد. آشنایی او با جکی کندی کلید موفقیت او در امریکا بود و شهرتش دو چندان شد آشنایی او با کندی باعث شد که آن خانواده از طرح های خاص او حتی در مراسم های بسیار مهم رسمی خود استفاده کنند که این مورد باعث حرکت سریع او به سوی موفقیت شد. او در کارنامه کاری خود در دهه هفتاد میلادی طراحی لباس کادر پروازی یک شرکت هوایی در امریکا را دارد و البته رنگ سیاه و سفید نیز در برند کاری او بسیار مشهود بود او در اوج موفقیت خود با یک اتفاق ناگوار به زیر افتاد اعتیاد او به مواد مخدر و همچنین بیماری ایدز باعث اخراجش از شرکت شد و دیگر حضوری در این زمینه نداشت دو در دوران بیماری ودر شرایطی بسیار ناگوار در سال 1990 میلادی از دنیا رفت.

کالوین کلاین (Calvin Klein )

کالوین کلاین سال 1942 در نیویورک به دنیا آمد . کالوین تحصیلات خود را در زمینه طراحی لباس در موسسه ای بسیار مشهور در شهر نیویورک شروع کرد و با توجه به اشتیاق و شوقی که در این زمینه داشت توانست خیلی سریع روی پای خود بایستاد و امکانات تولید لباس با طرح های اختصاصی خود را فراهم کند او برای آغاز کار تجاری خود و معرفی برند خود از شور و شوق جوانان بهره گرفت و نمونه لباس هایی را با شلوار جین به بازار عرضه کرد که همین امر باعث شد طرح های او از طرف نوجوانان مورد استقبال قرار گیرد و از لباس های او در میهمانی های شبانه خود بسیار استفاده کنند که البته این موضوع برای آنها باعث افتخار نیز بود که توانسته بودند یکی از لباس های طراحی شده توسط کلوین را بر تن داشته باشند.

اوج شهرت کلوین در سال های 1980 و 1990 بود این زمان بود که او کمی مخاطبان خود را به سمت بانوان جوان سوق داد و تصمیم گرفت که به گونه لباس های خود را طراحی کند که بتواند نظر دختران جوان را بیشتر به خود جلب کند او عقیده داشت وقتی دختران جوان از لباس های تولید او استفاده کنند باعث می شود تا شور و اشتیاق پسران را برانگیزد و آنها نیز به داشتن لباس هایی با برند او مشتاق بشوند . بنابراین بعد مدتی او شروع به تولید لباس برای هر دو جنس جوانان کرد که البته در همان اوایل با توجه به تغییر جهت طراحی های او به سمت دختران بسیار مورد انتقاد قرار گرفت و حتی اتهاماتی نیز به او زده شده ولی او در تصمیم خود بسیار راسخ بود و همین تغییر رویه باعث سرازیر شدن میلیون ها دلار به حساب بانکی او شد و به زودی جای خود را در میان لباسهای موجود بازار باز کرد. او پس از موفقیت های بسیار در زمینه طراحی لباس شروع به تولید وسایل تزئینی و عطر نیز کرد که در این زمینه توانست به کسب کار خود رونقی دوباره بدهد. او برای تولید عطرها و ادکلن های برند خود شخصا به انتخاب اسانس اقدام می کند در برخی موارد حتی در نحوه بسته بندی آنها نیز دخالت دارد و به  همین دلیل شما نمی توانید این نوع اسانس و بسته بندی را در دیگر عطرها بیابید بنابراین او با این حساسیت بار دیگر بر اختصاصی بودن کار خود تاکید دارد.

رالف لورن  (Ralph Lauren )

رالف لایف شیتز Ralph Lifshitz درسال 1939 در شهر برانکس به دنیا آمد. رالف نام خودش را در اوایل نوجوانی تغییر داد و وقتی ازاو پرسیده شده چرا این کار کرده است توضیح می داد که در دوران مدرسه دوستانش او را بخاطر نام خانوادگی اش مسخره می کردند و این موضوع او را آزار می داده بنابراین پس از رسیدن به سن قانونی تصمیم گرفت این کار را انجام دهد و نام خانوادگی خودش را عوض کرد.

لورن در دوران نوجوان توسط مادرش حمایت می شد بنابراین مادرش اصرار داشت که او برای تحصیل علوم دینی یهودی اقدام کند ولی او هرگز در روحیه خود این موضوع را نتوانست بارور کند و مسیر زندگی خود را به شکل متفاوتی تعیین کرد. او از ابتدا علاقه به زندگی اشرافی داشت و تجملات و زرق و برق وسایل زندگی لوکس برای بسیار شیرین بود و گرایش خاصی به آنها داشت بنابراین به جمع آوری این گونه وسایل علاقه نشان داد و سعی کرد به علایق خود توجه بیشتری داشته باشد و به دنبال آنها برود.

لورن برای شروع کار خود سعی در طراحی وتولید کراوات و دستمال گردن های غیرمتعارف کرد او با تولید آنها از پارچه های بسیار با کیفیت و طراحی بی همتای آنها توانست نظر تعداد بیشماری از افراد را به تولیداتش جلب کند او محصولاتش را در فروشگاههای تازه افتتاح شده نیویورک به نمایش می گذاشت در همین حال نیز به دنبال یک سرمایگذار نیز می گشت که سرانجام موفق شد شریک تجاری خود را بیابد و با سرمایگذاری در این کار زمینه را برای پیشرفت خود فراهم کند و محصولاتی را هم مخصوص بانوان و هم مخصوص آقایان تولید کند او این محصولات را در یکی از فروشگاههای بسیار مهم خیابان پنجم در نیویورک به نام  Saks عرضه کرد که با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شد.

بعد از این موفقیت او توانست فروشگاه خود را پایه ریزی کند.این فروشگاه به نوبه خود از نظر دکوراسیون بی نظیر بود گرچه او متحمل هزینه بسیار زیادی برای طراحی وتولید این دکوراسیون شده بود ولی عقیده داشت که همین موضوع باعث موفقیت آینده او خواهد شد که البته اشتباه نیز نکرده بود.

در دهه 1980 میلادی رالف لورن با طراحی و تولید پیراهن مردانه خود با آرم تجاری پلو که به شکل یک بازیکن چوگان سوار بر اسب  طراحی شده بود حرکت بزرگی را در زندگی تجاری خود کرد او با انتخاب بهترین پارچه ها و رنگبندی بسیار زیبا و همچنین دوخت وکیفیت بسیار خوب خود توانست به سرعت این مارک تجاری را به علاقمندان به لباس های فاخر بشناساند و راه خود را برای صعود هموار کند.

او پس از ورود به عرصه جهانی تجارت لباس با این برند برای آقایان شروع به طراحی لباس هایی مخصوص بانوان نیز با همان برند کرد به این ترتیب توانست مخاطبان خود را به دوبرابر افزایش دهد و سریع رشد کند . و در کار خود بسیار سختگیر بود و عادت داشت کلیه مراحل خرید مواد خام و تولید و حتی فروش را شخصا کنترل کند که این موضوع شاید بعضی اوقات برای کارمندانش خوشآیند نبود ولی این موضوع برای رالف زیاد مهم نبود و اهمیتی به آن نمی داد . این موضوع باعث شد تا تعدادی از کارمندان سابق او که از کار بیکار شده بودند مواردی را در مورد شخصیت خصوصی او بیان کنند از جمله اینکه آنها می گفتند رالف انسان دم دمی مزاجی است و به تصمیم گیری دیگران احترام نمی گذارد. به هر حال زندگی تمام این طراحان فراز ونشیب هایی داشته تا توانستند با اعتقاد به کار خود و حراست از آن کار خود را گسترش دهند . امروزه بازیکن چوگان را چه زن و چه مرد می شناسند و شاید در کمد لباس شما هم یکی از تولیدات او آویزان باشد بنابراین او توانست با پشتکار و اعتماد به نفس برند خود را جهانی کند. رالف به غیر از پوشاک دست با ساخت وسایل دیگری از قبیل زیورآلات ، ادکلن و لوازم آرایش نیز زده است که البته آنها نیز در زمینه کاری خود بسیار موفق بوده اند.

جیانی ورساچه (Gianni Versace )

جیانی ورساچه در دسامبر 1946 در منطقه ای به نام Reggio di Calabria  درایتالیا به دنیا آمد . مادرش در یک فروشگاه کوچک لباس مشغول به کار بود و بافتنی های بسیار زیبایی می بافت بنابراین جیانی فنون دوخت و بافت را از مادرش یاد گرفت و در پناه کمک های مادرش تواسنت نحوه انتخاب پارچه ، نخ و یا مدل های مختلف بافت را یاد بگیرد . او به واسطه رابطه بسیار نزدیکش با مادر همیشه در کنار او بود بنابراین از ابتدا با طرح ها ، رنگ ها و سایزها سروکار داشت و با توجه به هوش سرشارش توانسته بود تجربه های بسیار مفید و کارآمدی از این حضور کسب نماید. اما پس از مدتی از این کار خسته شد و به معماری روی آورد تا بلکه نیمه گم شده خودش را در این شغل بیابد ولی به زودی متوجه شد که زندگی او در مد و لباس گره خورده و به غیر از این کار در کارهای دیگر موفق نخواهد بود.

سرانجام در 26 سالگی توانست مسیر زندگی خود را دوباره به سمت طراحی و دوخت لباس تغییر دهد او فهمیده بود که گوشت و خون او با این شغل گره خود و ذهن خلاقش در این کار شکوفا خواهد شد. و پس از این تصمیم به شهر میلان مهاجرت کرد و به دنبال رویاهای خود رفت .

استعداد او در نحوه انتخاب رنگ ها و کنارهم قرار دادن آنها باعث خلق آثار بافتنی بسیار زیبایی از او شد که البته هنر بافت آنها نیز کاملا مشهود بود. او سعی کرده بود در طرح های خود از نقاشی های روم باستان و حروف یونانی بسیار استفاده کند و به نحوی از آنها در لباس های زنانه خود استفاده کرده بود که بیشترین جلوه را داشته باشند او سعی کرده بود که این طرح ها در نواحی گنگ و گم لباس قرار نگیرند. او سعی داشت طرح ها ومدلهایش روی لباس دایم در دید باشند تا با آن طرح های منحصر به فرد خودنمایی کنند البته هدف اصلی او این بود که طرح های خود را در معرض دید عموم قرار دهد

او با استفاده از این فکر که سعی کرد طرحهای خود را در جامعه متمایز کند و در تیررس دید مردم قرار دهد سرانجام به موفقیتی خارق العاده دست یافت و در دهه 70 میلادی به دنیای مد و سالن های مد راه یافت.

ورساچه در سال 1982 یا یک مدل ایتالیایی به نام آنتونیو آشنا شد و در کنار او به زندگی و تجارت خود ادامه داد تا اینکه در سال 1997 خبری دنیای مد را حیرت زده کرد او به طرز مشکوکی مرده بودو خبرش هم در بین مردم پیچیده بود . برخی تصور دارند که او به دلیل تمایلات جنسی خود یعنی همجنس گرایی از نظر افکار عمومی تحت فشار بوده و در نهایت به این خودکشی تن داده است.

والنتینو Garavani

والنتینو گاراوانی (Valentino Garavani) که در زندگی حرفه ای خود همه او را به نام والنتینو می شناسند در شمال ایتالیا و در سال 1932 به دنیا آمد . از همان دوران نوجوانی علاقه خود را به لباس و طراحی یافت و به همین خاطر از طرف خانواده خود بسیار مورد حمایت قرار گرفت و پس از مدتی با حمایت مالی و فکری خانواده راهی پاریس شد از همان ابتدا که او وارد شهر پاریس شد به دنبال آرزو های خود  در موسسات آموزشی طراحی لباس رفت و هرگز جذب زیبایی های شهری نشد بلکه تمام تلاش خود را برای پیشرفت کاری خود کرد بنابراین به سرعت نیز پیشرفت کرد.

او راه خود را به خانه مد Stints استینز گشود. او در این خانه مد توانست بسیار سریع با افراد صاحب نام ومشهوری آشنا شود و نظر آنها را به طراحی های خود جلب کند و لباس های خود را بر تن این افراد راهی جامعه کند که همین امر ظرف 5 سال باعث پیشرفت چشمگیری در دنیای کاری او شد و اینقدر از نظر مادی قوی شده بود که مدت زیادی را در تعطیلات تابستانی گذراند او در این تعطیلات اوقات خود را به طراحی ایده های بهتری در ذهن خود کرد.

پس از بازگشت از تعطیلات و جمع آوری ایده های نوین وکاری خود او توانست شرکت و برند معروف خود را با نام خودش روانه بازار کند قبل از این او فقط یک طراح لباس بود ولی حالا دیگر او یک نام تجاری را برای خودش کرده بود و هرچه داشت برای موفقیت این کار گذاشت . والنتینو اولین فروشگاه خود را در ایتالیا پس بازگشتش در سال 1959 افتتاح کرد.  او تمام لباس هایش را با آرم تجاری خودش وارد بازار کرد و بزودی از طرف هنرپیشه ها و زنان معروف ایتالیا مورد استقبال قرار گرفتند و اورا به رسیدن آرزویش حمایت کردند.

 والنتینو در سال 1960برای توسعه کار خود و جهانی کردن برند تجاری خودش یک تصمیم سرنوشت ساز گرفت و دست به ریسک بسیار بزرگی در زندگی کاری خود زد. او با سلیقه هرچه تمام تری کلکسیونی از کارهای خود را آماده کرد و به صورت هدیه ای برای ژاکلین کندی بانوی اول آمریکا که یک چهره بین المللی بود فرستاد او با توجه به اعتماد به نفسی که داشت مطمئن بود ژاکلین از کلکسیون او خوشش خواهد آمد و در یکی از مراسم رسمی خود از آنها استفاده خواهد کرد بنابراین او شهرتی جهانی خواهد داشت ، همینطور هم شد ژاکلین در مراسم ازدواج دومش از کلکسیون او استفاده کرد و همین امر باعث شد که والنتینو برنده از این آزمون بیرون آید و نام خودش را جهانی کرد. والنتینو با این کار بازار بی همتای آمریکای شمالی را به خود اختصاص داد و با قدرت هرچه بیشتر به سوی پیشرفت قدم نهاد.

او در سال 2006 میلادی موفق به دریافت جایزه ویژه فرانسه از دست رئیس جمهوری وقت شیراک شد. پس از این موفقیت ها او زندگی بسیار مجللی را در مجموعه ویلاهای خود ادامه داد.

 جورجیو آرمانی

یکی دیگر از نامداران طراحی لباس فردی به نام جورجیو آرمانی بود جورجیو در سال 1936 در شهر پیاسنزا Piacenza در ایتالیا دیده به جهان گشود . پس از ورود به عرصه کار و تلاش او در مشاغل مختلفی کار کرد که می توان از آن جمله عکاسی و پزشکی را نام برد ولی سرانجام طبق سلیقه و ذات او به دنیای مد و لباس کشیده شد و غرفه ای در یک فروشگاه زنجیره بزرگ را اجاره کرد و کار خود را آغاز کرد.

او پس از افتتاح غرفه خود برای اولین بار لباس های طراحی شده خودش را برای خانه مد مشهور نینو  (Nino Cerruti) فرستاد و نام خود و طرحهایش را از این طریق وارد جامعه طراحی لباس کرد. جورجیو برای دوست کت و شلوارهای مردانه خود بسیار مشهور شد برش های تر و تمیز و کنترل سرشانه در کت های او باعث شد بسرعت در بین مردان شیک پوش افرادی را به خود جلب کند و مشتری او شوند و در طرح های خود بسیار زیبا از نخ و دکمه و خطوط پارچه استفاده می کرد که این موضوع نظر اکثریت را به خود جلب کرده بود.

امروزه اکثر ستاره گان سینمایی هالیوود و هنرپیشگان معروف دنیا وقتی در مراسم رسمی و جشنواره های سینمایی پای روی فرش قرمز می گذارند محصولات او را به تن دارند و همین موضوع برای آنها باعث افتخار و یا اعتماد به نفس به همراه دارد. آنها این موضوع اعتقاد دارند که طرح ها و لباس های جورجیوی ایتالیایی به تن آنها بسیار زیبا قرار گرفته و نظر همگان را به خود جلب می کند و آنها از نظر دیده عکاسان جشنواره بسیار شیک پوش و به دنبال آن سوژه عکاسی قرار خواهند گرفت .

در سال 1980 میلادی وقتی ریچارد گری (Richard Gere)  یکی از ستارگان نامدار هالیوودی در طول مدت فیلم برداری فیلم American Gigolo از البسته طراحی شده توسط آرمانی استفاده کرد باعث پیشرفت بسیار شگرفی برای جورجیو شد و اورا به قله موقعیت کاری خود رساند .

او در تجارت خود به خوشرویی و خونگرمی معروف بود و به اعتقاد خودش این موضوع بسیار به پیشرفت او کمک کرده بود. جورجیو آرمانی در زندگی کاری خود فراز و نشیب های بسیاری را داشت و با تمامی آنها دست و پنجه نرم کرد که از آنها می توان یکی را نام برد که در سال 1996 او از طرف مقامات اداره مالیاتی ایتالیا محکوم به فساد مالی و رشوه دادن به مدیران ارشد اداری  مجرم شناخته شد. که البته این موضوع به خوش نامی او چندان لطمه ای وارد نکرد .

 ایو سنت لوران

ایو سنت لورن سال 1936 در الجزایر متولد شد او اولین جایزه هنری خود را در اوایل نوجوانیش دریافت کرد و بعد از آن راهی پاریس شد و با یک دیتور مجله مد آشنا شد و او از استعداد لورن را تشخیص داد و از ایده های او در طرح های مجله خود استفاده کرد و نام ایو را در دنیای مد مطرح کرد و اولین قدم را برای پیشرفت او برداشت.

حاصل این ارتباط آشنایی ایو سنت لورن با طراحی بنام ومطرح دیگری بنام کریستین دیور بود او که اواخر عمر خود را سپری می کرد با توجه به علاقه او و استعداد لورن او را به عنوان جانشین خود مطرح کرد بنابراین از این پس لورن توانست آزادانه و به پشتوانه نام کریستین دیور خلاقیت خود را با آن به جهان مطرح کند و قدرت استعداد خود را به نمایش بگذارد. او زمانی که بیست و یک ساله او به این سمت رسید . او به زودی توانست مدلهای بسیار زیبای کت و دامن زنانه را به سالن های مد روانه و نام خود را مطرح کند . دقیقا در همین دوران طلایی او به خدمت اجباری سربازی رفت گرچه حضور او در نظام فقط بیست روز به طول انجامید ولی ضربه بسیار سنگینی به او وارد شد بعد از این موضوع  او دچار نارحتی روانی شد و به بیمارستان انتقال یافت او در بیمارستان تحت درمان بسیار شدید قرار گرفت و همین غیبت او در شرکت باعث خراج او از شرکت و کناره گیری او از سمتش در شرکت کریستین دیور شد.

لورن پس از چندسال دوری از دنیای مد وبعد درمان کامل دوباره در دهه های 60  و 70 میلادی به دنیای کاری خود بازگشت و دنیا را خیره کرد او این بار با نام تجاری خود واردمیدان شد و به دیگران متکی نبود او به اندازه کافی تجربه داشت تا بتواند به زودی نام خود را مطرح تر از سابق کند و گوی رقابت را از دیگر رقبای خود برباید. عطش بسیار زیاد او برای پیروزی در این تجارت باعث شد که به سمت مواد مخدر و مشروبات الکی روی آورد و همین دومین بار باعث خروج او از دنیای مد شد او در سال 1987 به دلیل عدم توانایی کنترل رفتارش به دلیل اعتیاد به الکل مجبور اداره شرکت را به یکی از افراد دفترش بدهد و خود از این دنیا دوری گزیند بالاخره او در سال 2008 میلادی پس از یک دوره زندگی منزوی  به دلیل سرطان مغز از دنیا رفت و نام تجاری خود را باقی گذاشت.

 کوکو (گابریل) Chanel

گابریل در ماه اوت سال 1883 چشم به جهان گشود . او زنی فرانسوی بود که برای تغییر در طرح و مد لباس های زنانه تلاش بسیار کرده بود او اعتقاد داشت لباس های او باید فارق از هرگونه مزاحمت برای آزادی حرکات بانوان باشد و آنها هرگونه تحرک و عملی را به راحتی در لباس های طراحی شده او بتوانند انجام دهند . او یک دوره کوتاه خوانندگی را درکارنامه زندگی خود به ثبت رساننده  او در آن زمان نام خود را کوکو تغییر داد در همین زمان بود که او شروع به استفاده از لباس های آزاد و بدون دردسرهای لباس های قدیم کرد.  شاید او در این زمینه گاهی به قلمرو پوشاک مردان نیز قدم گذاشت و نمونه هایی از آن نیز برای خود انتخاب کرد و در طراحی خود استفاده کرد مثل ژاکت های کشباف مردانه که عموما مردان آن را زیر کت و شلوار استفاده می کردند بنابراین او خود را  برای انقلابی در صنعت طراحی پوشاک زنانه  آماده کرد . گابریل بارها برای طراحی لباس زنانه که از مدل های مردانه استفاده کرده بود مورد انتقاد قرار گرفت ولی این باعث توقف او در این ایده نبود.

گابریل وقتی شش ساله بود مادرش را از دست داد بنابراین برای نگهداری به یتیم خانه فرستاده شد و  او در این یتیم خانه مبانی دوخت را یادگرفت از این زمان بود که شاید بتوان گفت زندگی رنگی دیگر به خود گرفت و اولین پله برای جهش او ایجاد شد

او بسیار باهوش و فعال بود و از همان ابتدا سعی کرد با یادگیری ابتدایی ترین موارد دوخت خود را به قلل مرتفع دنیای مد برساند برای اینکار او با دو مرد ثروثمند آشنا شد و ایده های خود را با آنان در میان گذاشت و از قدرت و نفوذ مالی آنها کمال استفاده را کرد و توانست در سال 1920 نمونه هایی از کلاه های زنانه را با امضاء خود روانه بازار مد کند از همین جا بود که او شروع به پیشرفت در صنعت مد کرد و نام خود را در دنیای مد جهان مطرح کرد.

گابریل یا همان کوکو درسال 1925 اولین کت وشلوار زنانه خود را روانه بازار کرد که با هیاهوی بسیار زیادی مواجه شد به این خاطر که او عملا لباس های زنانه خود را وارد دنیای مردانه نیز کرده بود این تغییر شاید در آن زمان زیاد خوشآیند جامعه نبود ولی امروزه کت و شلوار زنانه یا حتی کت و دامن های او به عنوان یکی از لباس های فرم بسیاری از شرکت های مطرح دنیا جای خود را کاملا باز کرده است و به عنوان نماد آن شرکت شناخته می شود.

او با ارتباط با یک افسر نازی در جنگ جهانی دوم مشکلات بسیار بزرگی را در دنیای کاری خودش ایجاد کرد وقتی او از طرف روزنامه ها و مجلات به دلیل این حمله مورد حمله قرار گرفته بود او پاسخ داده بود که در آن زمان برای زنده نگهداشتن برند خود و تجارت خود مجبور بوده از نفوذ آن افسر نازی استفاده کند به هر حال او نقطه تاریکی را به این دلیل در زندگی خود ایجاد کرد که هیچگاه از ذهن طرفدارانش پاک نشد شمع زندگی این طراح بزرگ دنیای مد در سال 1971 خاموش شد.

 


 
 
گرانقیمت ترین دسرهای جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٩
 

همه ما وقتی قصد رفتن به رستوران یا کافه تریا را داریم ابتدا به کیفیت و نحوه پذیرایی آنها توجه می کنیم و بعد از آن به قیمت آنها نیز توجه بیشتری داریم . اما امروزه با توجه به لوکس شدن زندگی شهری و تجمل گرایی که بین مردم رواج خاصی پیدا کرده شاید دیگر گزینه دوم زیاد مهم به نظر نیاید اما  اگر این مطلب را بخوانید شاید نظرتان تغییر کند .

حالا گذشته از بحث کیفیت مواد غذایی آیا شما حاضر هستید مثلا یک میلیون دلار برای خوردن یک دسر پرداخت کنید؟ شاید کمی غیر عادی باشه ولی با خواندن مطلب ذیل نظرتان تغییر خواهد کرد و حتما با دقت بیشتری منوی رستوران را بررسی خواهید کرد.

البته بعد از خواندن این لیست مطمئن هستم که بسیاری از شما با دهان باز و چشمانی شگفت انگیز به تفکر خواهید افتاد. براستی چه کسی تصور این قیمت ها را فقط برای یک دسر می تواند تصور کند؟

شکلات نوکا (قیمت برای پوند آن شما باید 854 دلار پرداخت کنید)

درحقیقت این دسری که شما مشغول خواندن آن هستید البته نه خوردن آن ، در این لیست از مجموعه وینتیج (Vintage Collection) تهیه شده توسط شرکت نوکا شکلات هست و بسیار گرانقیمت نیز می باشد قیمت این شکلات در هر پوند 854 دلار تعیین شده . این شکلات در سراسر دنیا نام آشنا ست و بسیار خوشنام و خوشمزه که در  شرکت نوکا تولید شده . این شرکت از چندین مواد مختلف و با کیفیت بسیار بالایی استفاده می کند یکی از این مواد ماده ای به نام کوکا می باشد که از کشورهایی چون اکوادور ، ونزوئلا و ترینیدات به دست می آید این شکلات که تحت عنوان مجموعه وینتاج به فروش می رسد به رنگ سیاه می باشد و در بسته بندی های بسیار شیک ارایه شده است شرکت نوکا حساسیت بسیار ویژه ای در بسته بندی محصولات خود دارد بطوری که یکی از مهمترین بخش های این کارخانه همان قسمت بسته بندی این کارخانه است.  این شرکت برای تولید این مجموعه (شکلات) از ماده اصلی یعنی شکلات خالص به میزان 75 درصد استفاده می کند. اگر شما در خرید شکلات های خالص مبتدی هستید و توانایی خرید این گونه شکلات ها را دارید پیشنهاد ما به شما محصولات شرکت نوکا می باشد هم به دلیل کیفیت بسیار بالای آن و هم به خاطر مزه آن البته برای راهنمایی شما بروشورهایی از این شرکت در دسترس شما خواهد بود.

بستنی مغز گردویی طلایی (قیمت این بستنی یک هزار دلار می باشد)

این بستنی یا معجون (معجون طلایی مغز گردو)  از بهترین مواد اولیه از قبیل مغز گردو تهیه خواهد شد . این معجون در رستوران سرندیپتی 3 (Serendipity 3) تهیه می شود که البته می توان قیمت 1000 دلار را به صورتحساب شما اضافه کند. این معجون یا بستنی در لیست منوی این رستوران در پنجاهمین سالگرد تاسیسش اضافه شد وهمین موضوع باعث مشهور شدن این رستوران و بخصوص این معجون نیز شد. مسئول این رستوران می گوید که این معجون فقط در طول ماه یک بار سرو خواهد شد که البته همان یکی نیز به بهترین شرایط ممکن آماده خواهد شد. و به عقیده او همین یک فروش بهتر است از هیچ؟! حالا این معجون یکی از گرانترین معجون ها در جهان است که تهیه شده از 5 تکه بستی وانیل مخصوص جزیره تاهیتیان (Tahitian،  وانیل ماداگاسکار (Madagascar vanilla)  ، شکلات مخصوص دهکده ای در ونزوئلا به اسم چائو
( Chuao )  و در نهایتا این معجون با برگهایی از طلا 23 عیار که قابل خوردن نیز هستند تزئین می شود. البته مواد دیگری جهت درست کردن این بستنی نیز بکار می رود که جزو اسراسر این رستوران هستند. برای تزئین این بستنی از طعم دهنده های میوه ای محصول کشور فرانسه و همچنین از مربای گیلاس و همچنین یک نوع از قارچ خوراکی نیز استفاده می شود. در انتها برای آخرین قطعه از یک تکه گرانترین شکلات ساخت شرکت (Amedei Porcelana) استفاده می شود روی تمام این معجون شکری که ساخت کشور اسرائیل نیز هست و از شهد گل های طبیعی تهیه شده  با رنگ طلایی حیرت آور خود پاشیده خواهد شد که طعم و مزه خاصی به آن خواهد داد. تمام این معجون در یک ظرف کریستال اصل (Harcourt) قرار خواهد گرفت و در یک سینی کوچک و یک قاشق کوچک از طلای 18 عیار سرو خواد شد.

نان شیرینی میوه (قیمت آن 1000 دلار)

شما می توانید وقتی برای تعطیلات سال نو به ساحل شرقی امریکا سفر کردید این دسر شیرینی میوه را امتحان کنید البته اگر پرداخت 1000 دلار برای یک بشقاب کوچک برای شما زیاد ناراحت کننده و سخت نباشد. این شرینی شگفت آور در رستوران  تروپیکانا در شهر آتلانتیک در ایالت نیوجرسی تهیه و به فروش می رسد. اما این بقشاب حاوی فقط یک نوع شرینی میوه ای نیست.  این شیرینی شامل تکه ای شکلات می شود که با فندوق ایتالیایی پوشیده شده است و به همراه بستی فندوق نیز سرو می شود البته خریدار اگر توان سفارش این دسر را داشته باشد در بشقابی که دریافت می کند یک جام نوشیدنی محلی تهیه شده از گیاهان ناحیه ای از کشور پرتغال دریافت می کند که این نوشیدنی خاصیت دارویی نیز دارد. البته این دسر اصلا ظاهر بزرگی ندارد و شاید در مرحله اول شوکه شوید ولی اگر شما واقعا یکی از افراد ولخرج هستید می توانید یک بسته کادویی برای روز ولنتاین را به قیمت 15000 دلار را از این شیرینی در بسته بندی بسیار شیک برای دوست خود بفرستید.

کیک سلطان طلایی (قیمت این کیک 1000 دلار می باشد)

اگر شما تمایل  به تست کردن مزه طلای خوردنی را داشته باشید، این دسر قطعا برای شما تهیه شده و بهترین انتخاب شما خواهد بود البته اگر توان پرداخت مبلغ صورت حساب آن را داشته باشید؟!!! این دسر رویایی در هتلی در شهر استانبول ترکیه به نام Ciragan Palace Kempinski در دسترس شما خواهد بود. این کیک تهیه شده از انجیر، گلابی ، زردآلو  و چندین میوه دیگر استفاده شده است که البته ماده اولیه این کیک برای دوسال در مخلوطی از شیره انگور و شیره خرما قرار می گیرد این مواد با وانیل فرانسوی ، کارامل و نوعی قارچ خوراکی تهیه می شود که البته در انتهای کار با پوششی از طلای 24 عیار خوراکی نیز پوشیده خواهد شد برای تهیه این کیک بعد از تهیه مواد اولیه 72 ساعت وقت لازم خواهد بود. این تکه کیک در یک جام نقره ای که روی آن کنده کاری شده است سرو خواهد شد .  لازم به توضیح است که این کیک فقط به درخواست و سفارش قبلی تولید می شود که معمولا برای جشن ازدواج استفاده می شود.

شیرینی تخم مرغی النگویی (که قیمت آن 7414 دلار می باشد)

امروزه پیدا کردن این نوع شیرینی یعنی همان شیرینی با زرد تخم مرغ زیاد سخت نیست البته این نوع شرینی پفکی که با کره گیاهی تهیه می شود در بسیاری از فروشگاهها قابل دسترس خواهد بود امااین دسر یکی از متفاوت ترین آنهاست. این نوع شیرینی‌ها  در فرانسه بسیار معروف است و شما می توانید آن را به قیمت های بسیار متعادل برای استفاده به عنوان دسر بعد از هر وعده غذایی خود بخرید.

 اما یک شیرینی پز فرانسوی با نام Pierre Herme از این شیرینی ها تولید می کند ولی با قیمتی بسیار بالاتر و متفاوت تر که تقریبا شبیه همان شیرینی های معمولی هستند ولی تفاوت بسیار با آنها دارند اولین تفاوت آن برچسب قیمت آن است یعنی 7414 دلار که البته این برای همگان بسیار جالب نیست این شیرینی پز فرانسوی این شیرینی ها را با طعم های بسیار متفاوتی تولید می کند. این طعم ها شامل زنجبیل، شیره انگور، کارامل ، کاکائو و غیره هستند. البته از راز و رمز تهیه آنها هرگز چیزی به دست نیامده است ولی اگر شما بتوانید درست انتخاب کنید و از شیرینی های معمول در مغازه ها سفارش دهید تقریبا 7000 دلار برای خود ذخیره کرده اید و باید سعی کنید اشتباه نکنید چون این اشتباه بسیار گران خواهد بود.

سکوی ماهی گیری (قیمت این دسر 14500 دلار می باشد)

آنها معتقد هستند که ظاهر تزئین غذا یکی از ارکان مهم آن است و وقتی که بشقاب دسر سکوی ماهیگیری برای شما آورده می شود دیگر هیچ شکی برای آن عقیده نخواهد داشت چون شما احساس می کنید یک اثر هنری برای شما به عنوان دسر آورده شده است. در دهه های اخیر کمتر کسی هست که در کشور سریلانکا این دسر را نشناسد و همچنین در بین افراد جهان نیز معروف شده است و این دسر را به عنوان یکی از نماد های کشور سریلانکا می شناسند. این اثر هنری یا همان دسر بعد از غذای شما باعث برایگیخته شدن احساسات شما خواهد شد. این اثر هنری  که مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از شکلات، میوه های بسیار خوشمزه و خامه ایرلندی . این بشقاب هنری همراه با کمپوت انبه و انار برای شما  سرو خواهد شد، داربست های شکلاتی آن که در واقع تکیه گاه ماهی گیر می باشد تراشیده شده از بهترین شکلات خالص هست. در تزئین این بشقاب رنگ زرد درخشنده ای که بعنوان محفظه کمپوت در نظر گرفته شده بسیار جلب توجه می کند که البته در مقابل آن یک نگین درخشان الماس موجود است که باعث کنترل نگاه شما به خود می شود این نگین بسیار با ارزش زیر محل نشستن ماهیگیر به عنوان صید قرار گرفته شده است که روی میله ای از شکلات قرار گرفته است. البته هر شخصی که توان سفارش دادن و پرداخت صورتحساب آن را داشته باشد این نگین را به عنوان یادگاری برداشته و به مجموعه جواهرات خود اضافه خواهد کرد.

شکلات خوشمزه یخی (25000 دلار)

یکی دیگر از شاهکارهای رستوران سرندپیتی شماره 3 شکالت یخی می باشد که البته در جایگاه ویژه ای قرار دارد و با توجه به برچسب قیمت خود باعث جلب توجه خواهد شد. و در رده چهارم جدول ما قرار گرفته است. این برچسب باعث می شود که شما هرگز آن را فراموش نکنید. با یک صورتحساب 25000 دلاری شما خوردنی بسیار خوشمزه ای را خواهید گرفت با رنگ تیره بسیار زیبا که این مجموعه از معجونی از کوکا تهیه می شود که برای تهیه این مواد اولیه تشکیل دهنده آن  از 14 کشور کوکای خالص را تهیه کرده و به صورت یک ماده اولیه بسیار خالصی با هم مخلوط می کنند که البته از شیر و 5 گرم طلای 24 عیار خوراکی نیز استفاده می شود از این طلا به صورت ورقه ای و برای تزئین این دسر سرد استفاده می شود دیگر اجزای سازنده این دسر 25000 دلاری یک توده غلیظ از خامه فراوری شده و قارچ خوراکی لا مادیلین (La Madeline) قرار دارد. شما برای اینکه مطمئن باشید از 25000 هزار دلار خود را از دست نداده اید می توانید قاشق بستنی خوری طلایی را که به یک قیراط الماس تزئین شده است را به عنوان یادگاری به خانه خود ببرید. این دسر در سال 2007 میلادی به عنوان گرانترین دسر در جهان شناخته شده و در کتاب کینس ثبت رکورد کرده است. حالا سوال اینجاست که شما برای شکلات سرد  این قیمت را پرداخت کرده اید اگر این دسر با شکلات گرم تهیه شود قیمت آن بازهم همان 25000 دلار خواهد بود؟

کیک پلاتینی با قیمت 130000 دلار

این کیک یادسر 130000 هزار دلاری توسط یک کلوچه پز ژاپنی تهیه شده به نام Nobue Ikara. قیمت 130000 هزار دلار برای این کیک برای افرادی که پلاتین را دوست دارند قیمت بسیار ناچیزی هست و زیاد از پرداخت آن ناراحت نخواهند شد. این کیک پوشانده شده از خامه بسیار خالص و سفت که تزئین شده را ریسمانهای پلاتینی و زنجیرهای بسیار زیبایی که از جنس پلاتین هستند. که به صورت گردنبند یا گوشواره و دستبند هستند (یک ست از زیورآلات با پلاتین) که این موضوع برای بانوان بسیار جذاب خواهد بود. این شیرینی پز ژاپنی  این ایده را از اشتیاق بسیار زیاد خانم ها برای خرید زیورآلات و جواهر ها و بخصوص رنگ سفید و دلپذیر پلاتین دارند استفاده کرد و این ایده را به دست آورد. با توجه به مد شدن دوباره رنگ سفید پلاتین برای تزئین جواهرات این دسر نیز ممکن است جایگاه ویژه داشته باشد. شما با سفارش دادن این کیک 130 هزار دلاری می توانید دوبار خوشحال شوید و هم از مزه بسیار خوب این کیک استفاده کنید و در آینده نیز از جواهرات ان به عنوان یک یادگاری بسیار خوب که می توانید داشته باشید.

توت فرنگی های 1.4 میلیون دلاری

همه ما به این موضوع اعتقاد داریم که بعضی اوقات اشیاء نسبت به ظاهرشان قیمت گذاری می شوند و شاید گاهی اوقات قیمت یک چیز و یا یک خوردنی به شکل و ظاهر آن اصلا مرتبط نباشد. اگر شما به نیوئورلان سفر کرده باشید دسرهایی با طعم توت فرنگی را زیاد دیده یا حتی خورده اید ولی یکی  از آنها  ظرفی 1.4 میلیون دلاری است که البته شاید حتی شنیدن این موضوع برای شما زیاد باورکردنی نباشد که قیمت یک ظرف توت فرنگی اینقدر گران باشد. همه ما از طعم توت فرنگی و خامه را دوست داریم و شاید از آن در وعده های غذایی خود نیز استفاده کرده باشیم ولی این دسر اختلاف ویژه ای دارد که این موضوع با یک انگشر الماس نشان هست وقتی شخصی امکان سفارش دادن این دسر را دارد  در اطاق اختصاصی و موزیک زنده با دکوراسیون بسیار زیبا این دسر سرو خواهد شد که البته سئوال اصلی اینجاست که آیا فردی که یک دسر 1.4 میلیونی را سفارش می دهد می خواهد در کنار دیگران روی میزهای معمول این دسر را میل کند یا خیر؟ قیمت این دسر بخاطر یک انگشتر الماسنشان است که روی آن قرار دارد حالا شما می توانید حدس بزنید که ظاهر آن اگر با یک انگشتر پلاستیکی و بدلی عوض شود آیا شما متوجه آن می شوید یا خیر؟

کیک میوه ای الماس نشان با قیمت 1.65 میلیون دلار گرانترین دسر ما خواهد بود

همه ما به این موضوع اعتقادداریم که تعطیلات سال نو زمانی خوب  برای مسافرت و گذراندن وقت خود با اعضای خانواده  و البته این وقت بهترین زمان برای دادن هدایایی به اعضای خانواده و دوستان خود هست. ولی آیا دادن یک هدیه 1.65 میلیون دلاری کافی خواهد بود؟ به نظر ما این موضوع بستگی به میزان اندوخته شما در حساب بانکی تان دارد که توان انتخاب این هدیه و یا دسر را به شما هدیه می دهد. این هدیه 1.65 میلیون دلاری را یک سرآشپز ژاپنی در لیست دسرهای رستوران خود در توکیو قرار داده که در چندین نمایشگاه موفق شده بهترین جایزه ها را به خود اختصاص دهد. این سرآشپز ژاپنی برای ساخت این کیک گرانقیمت خود 6 ماه زمان گذاشته است. برای تهیه این کیک و تزئین آن 223 تکه الماس استفاده شده است شاید این تعداد الماس بهترین هدیه سال نو شما به همسرتان باشد گذشته از طعم و مزه بسیار خوب آن این کیک را از بهترین مواد اولیه یعنی آرد، شیر و مواد متداول برای تهیه کیک دیگر استفاده شده است و تنها تفاوت آن تزئین آن با جواهرات بسیار گرانقیمت می باشد.


 
 
دزدی توی روز روشن!!!!!!؟؟؟؟؟؟
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/٩
 

هر روز در ستون حوادث روزنامه ها خبری از دزدی یا زورگیری منتشر می شود یا اینکه وقتی صبح اول وقت سر کار می رویم از یکی از همکاران خودمان را می بینیم که با رنگ و لعاب فراوان مشغول تعریف کردن یکی از این گونه داستان ها یا همان زورگیری از بستگان یا دوستانش هست.

تقریبا می توان گفت که امروزه این موضوع به یکی باز مسایل عادی و روزمره ما تبدیل شده و دیگر زیاد از بکار بردن کلماتی چون دزدی یا زورگیری نمی ترسیم یا حراسی نداریم!!؟

شاید دزدها هم دیگر زیاد از اینکه موضوع دزدی آنها موضوع بحث ها باشد زیاد نگران نیستند و شاید برای خودشان پرونده ای ایجاد کرده اند که هرچه قطر آن بیشتر باشد آنها به خودشان افتخار می کنند. به جرات می توان گفت که فقط شنیدن این گونه موضوع ها برای ما جالب خواهد بود اما وای به روزی که خودمان سوژه یکی از همین داستان ها باشیم دلمون می خواهد که به زمین و زمان بدوبیراه بگیم و دیگر هیچ!!! خوب حالا به نظر شما  برای اینکه روزی یکی از ما سوژه این گونه داستانها نباشیم باید چه کرد؟ آیا به نظر شما امنیت اجتماعی در حال حاضر معنی داره یا خیر؟

من خودم جمعه گذشته یعنی 30/10/89 موضوع یکی از این داستان ها شدم و روند کار رو برای شما بیان می کنم تا با هم بهتر به این سئوال پاسخ بدهیم.

وقتی ساعت 3 بعد از ظهر روز جمعه با خودروی خودم به بلوار میرداماد یعنی نزدیک محل کار خودم رسیدم روبروی بانک ملی شعبه مهر پارک کردم و با انرژی بسیار خوبی به سمت محل کارم یعنی روزنامه جام جم همراه همسرم رفتیم و خیالم بابت اینکه جای پارک خوبی یعنی روبروی بانک پیدا کردم راحت بود و نگرانی نداشتم از اینکه ممکن است دستبردی به ماشینم زده شود . بعد از پایان کارم یعنی تقریبا ساعت 8.30 بعداظهر به منزل زنگ زدم تا بپرسم چیزی لازم هست یا خیر همسرم از من خواست تا نان بخرم و من هم انجام وظیفه کردم وقتی به ماشینم رسیدم متوجه شدم متاسفانه مورد بی رحمی قرار گرفته  و دزد نابکار کارخودش را کاملا بی رحمانه انجام داده .

درب جلو سمت شاگرد را خم کرده بودند و به طور وحشیانه ای ظبط صوت ماشین را دزدیده بودند و همه چیز رو بهم ریخته بودند دلم خیلی گرفت چون ماشینم رو تازه خریده بودم همه شما هم که خوب می دونیت پژو 206 سفید رنگ چه حالی داره اما...!!!

اینجا بود که امنیت فردی یا اجتماعی من مورد تجاوز قرار گرفته بود و حالا نوبت ایفای نقش نیروی انتظامی به عنوان حافظ منافع من در این زمینه بود. سریع به مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفتم اپراتوری بسیار مودب جواب من رو داد و وقتی موضوع رو بیان کردم ایشان گفتند : ماموران اعزام خواهند شد. تقریبا 20 دقیقه طول کشید تا ماموران محترم نیروی انتظامی جلوی ماشینم آژیرکشان حاضر شدند در طول مدت رسیدن آنها من داشتم به روند پیگیری کارم فکر می کردم و تقریبا خیالم راحت بود که زیاد مشکل نخواهم داشت چون درست روبروی ماشینم بانک ملی بود با 4 دوربین مداربسته یعنی من به حق خودم به راحتی می رسم و نیروی محترم انتظامی جمهوری اسلامی هم با ابزار و امکانات فراوان و جدید خودشان به کمک من خواهند آمد. حالا باید به فکر این باشم که وقتی برای شناسایی متهم به آگاهی می رم در اولین دیدار چه رفتاری باید داشته باشم.

البته نکته دیگری که باعث شد که من این فکر رو در ذهن خودم داشته باشم این بود که مامور حاضر در صحنه فرمودند : ما دزدان ماشین شما رو دیدیم و برای آنها کمین گذاشتیم اما متاسفانه موفق به دستگیری آنها نشدیم (سوال اینجا بود که چرا نیروی انتظامی نتوانسته آنها را دستگیر کنه !!!؟؟؟؟ حتما در انتهای مطلبم به این سوال جواب خواهم داد لطفا بخوانید) ولی شماره پلاک موتورسیکلت آنها را داریم و به سرعت اقدام می کنیم. البته این موضوع رو سریعا با بی سیم خود به مرکزشان اعلام کردند که صحنه های جرم از طریق دوربین بانک ضبط شده است. خوب پس با داشتن شماره پلاک دیگر مشکلی نیست آنها به سرعت دستگیر خواهند شد. چقدر خوش خیال بودم!!!!

تو خیال خودم فکر می کردم با حضور ماموران محترم نیروی انتظامی کنار ماشین دزد زده من روند پیگیری کارم شروع شده بود و دیگر نگرانی نداشتم چون ماشین من که بیمه بدنه بود و از طرف دیگر به عنوان یک شهروند ایرانی مورد حمایت نیروی انتظامی بودم فقط مهم نحوه رویارویی من با متهم یا همان دزدماشینم بود.

بعد از بازرسی ماشینم توسط مامور محترم که باید کمال تشکر را از ایشان داشته باشیم ایشان صورتجلسه را به من دادند و با راهنمایی بنده را به کلانتری  حوزه مربوطه ارجاع دادند. چون ساعت تقریبا 10 شب روز جمعه بود و من هم مدارک کافی نداشتم تصمیم گرفتم که شنبه صبح زود برای گرفتن حق خودم اقدام کنم.

شنبه صبح ساعت 8.30 وارد کلانتری مربوطه شدم به همراه کلیه مدارکم  و کلی امید و آرزو که فکر می کردم حداکثر تا فردا یعنی یکشنه روبروی متهم ایستادم و به صورت آن خیره شدم. بعد از تقریبا نیم ساعت نوبت من شد که کارم را پیگیری کنم ماموران حاضر در قسمت تجسس و آگاهی کلانتری بسیار خوش برخورد وخوش رو بودند راستی چند نفری هم از دانشگاه نیروی انتظامی تازه به این قسمت آمده بودند و مشغول آموزش دیدن بودند به نظر آمد که چقدر همه چیز مرتب و منظم هست خدا عمرشان دهد که اینقدر پیگیر شکایات مردم هستند و البته چه صبری هم دارند چون همه مراجعین بسیار عصبی و ناراحت هستند بنابراین شاید بعضی اوقات آنها رفتار نامناسبی با این عزیزان داشته باشند. ولی آنها بسیار خوش رو بودند و کاملا مسلط به افکارشون بودند. تابلوی های رنگی متعددی در اطراف اطاق نصب شده بود که روی آنها نوشته بودند « نگران نباش انشاءالله پیدا میشه» چقدر زیبا و متواضع.!!!!؟

به هر حال با توضیح اینکه ماشینم روبروی دوربین بوده و مورد دستبرد قرار گرفته  مامور محترم دوتا نامه به من دادند یکی برای پیگیری بیمه بدنه ماشینم و دیگری برای گرفتن فیلم از بانک ملی شعبه مهر، چقدر راحت به حق خودم دارم می رسم نگران هیچ چیزی نبودم چون خیلی سریع کارها درست شده بود. ایشان تاکید کردند که اگر این نامه یعنی گرفتن فیلم رو به من بدهند من حتما باید دوباره برای پیگیری کارم به کلانتری مراجعه کنم و فیلم را به ایشان تحویل دهم. چقدر جالب که ایشان اینقدر تاکید به پیگیری کار دارند !!!؟ اما...

خوب سریع به بیمه مراجعه کردم و مراحل اولیه کار را انجام دادم و به تعمیرگاه ارجاع داده شدم که این موضوع راحترین قسمت کار بود روز شنبه ساعت 1.30 دقیقه به بانک مراجعه کردم و تقریبا بعد از 30 دقیقه و دستور رئیس محترم بانک به قسمت کارگزینی ارجاع داده شدم برای دریافت فیلم. البته یادمون باشه که برای هر یک از این مراحل یا افراد مجبور بودم کل داستان دردناک دزدی از ماشینم رو تعریف کنم که چقدر ناراحت کننده بود.

مسئول محترم کارگزینی به من فرمودند که فردا صبح فیلم آماده هست و می توانم آن را داشته باشم.وای چقدر جالب که یک روزه همه کارها داره انجام میشه من چقدر خوشبخت بودم که اونجا پارک کرده بودم  بیچاره اونها یی که همون شب در بلوار اصلی میرداماد از ماشینشون دزدی شده بود (طبق گفته مامور حاضر در صحنه همون شب 6 مورد دزدی جلوتر از ماشین من انجام شده بود . این نشون دهنده امنیت اجتماعی من هم بود اما مهم نبود چون همه چیز زود روشن می شه و من به حق خودم می رسم.) .

با خیالی راحت از اداره مرخصی گرفتم و به سراغ کارهای ماشینم رفتم یعنی تعمیرگاه که بعدها متوجه شدم تنها جایی که به قول خودش عمل کرد همون صافکار زحمتکش بود که به من گفت فردا بعداظهر ماشینت آماده هست و واقعا درست سرساعتی که قول داده بود ماشین من رو با دریافت حق الزحمه خودش تحویل داد اتفاقا خیلی خوب هم کار کرده .

روز یکشنبه سرساعت 14.30 دقیقه برای گرفتن فیلم دزدی به بانک مراجعه کردم وقتی جلوی میز رئیس بخش ایستادم و ایشان من رو دید با ابراز تاسف و ناراحتی به من گفت که متاسفانه رئیس امروز نیامده و امکان اینکار نیست فردا یعنی روز دوشنبه دوباره مراجعه کنم. (کاملا معلوم بود که ایشان داره دروغ میگه!!!!؟؟؟؟؟ وای خدای من ببخشید از کلمه دروغ استفاده کردم نه ایشان گرفتار بوده و امکان انجام کار من رو نداشته) به هرحال روزنامه خودن هم وقت زیاد می برده  و ایشان هم بسیار گرفتار هستند. البته خدا کنه که این طور باشه حداقل اینکه کمی از اوضاع اطرافش با خبر میشه و کمی چیز یاد میگیره نه اینکه مشغول انجام کارهای شخصی خودش باشه چون مطالعه حداقل جنبه مثبت هم داره.

خلاصه تا روز 5 شنبه صبح ساعت 11.30 دقیقه هر روز به بانک مراجعه کردم اما رئیس هنوز نیامده بودند !!!!!!! روز پنجشنبه به من گفتند که چهره مجرمان کاملا معلوم هست و یک سی دی به من می دهند وای چقدر خوب بود که داشتم به حق خودم می رسیدم چقدر این بانک با هم همکای کرده بود حتی پول سی دی رو هم از من نخواستند .

وقتی کار آماده تحویل شد یک دفترچه جلوی من گذاشتند و به من گفتند که امضاء کنم و فردی که ظاهرا مسئول بود به من گفت که من باید هزینه بازبینی فیلم و کارشناسی رو بپردازم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته ایشان کاملا قاطعانه این حرف و زدند و اظهار کردند که این موضوع کاملا قانونی هست و باید در نهایت من این مبلغ رو بپردازم. من که کاملا تعجب کرده بودم به ایشان گفتم باشه حتما من اینکار رو انجام می دهم ولی وقتی که به حق خودم رسیدم . پاکت مهر وموم شده رو گرفتم و خارج شدم. لازم به یادآوری هست که من هیچ مبلغی پرداخت نکردم و از بانک به همراه یک سی دی حاوی فیلم دزدی از ماشینم که قرار بود به زودی من رو به حق خودم برسونه خارج شدم.

خیلی سریع با کلی آرزو وارد کلانتری شدم وقتی به افسر حاضر در کلانتری موضوع رو گفتم و شماره پرونده رو اعلام کردم ایشان حتی پاکت رو که بانک به من داده بود باز نکرد و حتی نگاهی هم به من نکرد و گفت : از روی تصویر متهم پرینت رنگی بگیر و بیا تا ببینیم که سابقه داره یا خیر؟ چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

واقعا من باید اینکار رو بکنم؟ خشکم زده بود و دایم به فکر سریال های تلوزیونی خودمون افتادم که  نیروی محترم انتظامی از طریق فیلم دوربین های حفاظتی در شهر تصویر متهم رو بازسازی می کنند وبا امکانات ویژه ای که دارند خیلی کوتاه آنها رو دستگیر می کنند و به سزای اعمال مجرمانشان می رسانند. خیلی زود از خواب و خیال پریدم و به دنیای واقعی خودم بازگشتم و بدون اینکه حرفی بزنم از کلانتری خارج شدم.تازه فهمیدم که امنیت اجتماعی من یعنی هیچی!!! پس من فقط برای گرفتن حق بیمه خودم باید به کلانتری مراجعه کنم تا نامه بگیرم و تایید ادعای من باشه که اموالم سرقت شده. در واقع من به سزای اعمال خودم رسیدم نه سارقان چون اونها خیلی راحت به کارشون رسیدن و اصلا هم یک هفته به دنبال کارهای اداری خودشون نبودن تقریبا فقط دو دقیقه طول کشید تا به حق خودشون از ماشین من رسیدند ولی من یک هفته دویدم تا اینکه متوجه شدم سرکار هستم!!!

حالا سئوال اصلی این هست که امنیت اجتماعی من یعنی هیچی، من از چه مرجعی باید پیگیری حقوق قانونی خودم رو داشته باشم ؟ آیا واقعا شهروندان خودشون برای دستگیری دزدان باید تصویر آنها را تهیه کنند؟ آیا واقعا کلانتری امکانات نداره یا اینکه اصلا برای اونها مهم نیست ؟ آیا واقعا آنها با داشتن شماره پلاک موتورسیلکت دزدان امکان دستگیری آنها نداشتند؟ به هر حال فکر کنم دزدها هم از این موارد کاملا با خبر هستند بنابراین خیلی با خونسردی کامل و مطمئن به کارهای خودشون ادامه می دهند حتی از دوربین های مداربسته پراکنده در شهر زیاد ناراحت نیستند چون که می دونند مردم عادی دسترسی به ابزاری ندارند که بتوانند آنها را شناسایی کنند و پلیس هم شاید فقط در مواردی خیلی مهم تر از این دستگاهها استفاده می کنه این دله دزدی های که زیاد مهم نیست بیمه خسارت مالباخته رو جبران خواهد کرد و دزدها هم که به کارشان می رسند.

پس بهتر هست که معنی امنیت اجتماعی رو کمی تغییر بدهیم تا اینکه هیچ یک از طرفین ضرر نکنند!!! به نظر شما بهتر نیست یک همزیستی مسالمت آمیز بین (دزد، مالباخته و نیروی محترم انتظامی) باشه تا همه به کارشان برسند و زیاد درگیر مسایل پیش پا افتاده نباشند.

 بنابراین یک توصیه بسیار خوب برای شما دارم که سعی کنید هم جلوی دوربین های سطح شهر راه برین یا اینکه ماشین خودتون رو جلوی آنها پارک کنید تا حداقل فیلم دزدی از خودتون یا ماشینتون رو داشته باشید تا با نگاه کردن به فیلم  از امنیت شهری خودتون لذت ببرین