صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

چگونه سلامتی خود را در هواپیماهای مسافرتی حفظ کنیم
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٦
 

 

 هرگوشه و کناری از مجلات و یا حتی کیف شخصی ما اثری از تبلیغات آژانس های مسافرتی دیده می شود که دایم مردم را تشویق به سفر رفتن و گذراندن تعطیلات خودشان با این شرکت های مسافرتی می کنند و یا با عکس های بسیار جالب و زیبا باعث تشویق و تحریک خواننده می شوند اما کمتر جایی سخن از چگونگی حفظ بهداشت یا چگونگی سلامت ماندن در هنگام اینگونه سفرها به میان آمده . یا اینکه کمتر از خطرات احتمالی موجود در سرزمین رویایی ای که تبلیغ شده به زبان می آید و تا حدودی نکات منفی آن پوشیده می شود.

این بار برخلاف تبلیغات و عکس های زیبای تبلیغاتی آژانس های مسافرتی قصد داریم نکاتی در مورد حفظ سلامتی شما در هنگام سفرهای هوایی را عنوان کنیم تا هنگام رسیدن به مقصد خود از این سفر لذت کافی ببرید و از شر دارو و درمان خلاص شوید.

 


 
 
پاریس عروس جهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٦
 

اگر از آن دسته از افرادی هستید که بخشی از زندگی را به سفر و تجربه اندوختن اختصاص می دهید ، حتماکشور فرانسه را در اولویت های سفر خود قرار دهید. بنابراین ، از همین امروز برنامه ریزی این سفر رویایی را شروع کنید ، بنابراین برای بهینه شدن این برنامه ریزی قصد داریم طی چند سطر شما را به گشت و گزاری هرچند مختصر در عروس شهرهای جهان یعنی پاریس پایتخت فرانسه ببریم.


 
 
Cellulite war
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٤
 

So let's turn back to our cellulite :) there is so much written about it that I think my words can even get lost in the information sea of anticellulite war, but probably it will be useful to anybody.

The main idea is to help your body to get renewed. Lots of gals overstrain themselves with fitness and diets trying to fight cellulite the same way as usual fat, but it is wrong way.

First of all you should think of your metabolism and lymphatic system, there are a lot of stories about women who had been trying to get rid of cellulite for ages without any result and just 10 days course of lymphatic drainage massage helped them even more than years of training and diets.

So what will be helpful for you in this fight with cellulite:

1.Visit sauna but not more than once a week, and take treatment bathes (with herbs)

2.Drink a lot of water, but be sure that the water is clean you'd better to use spring water, drink herb tea with camomile

3.Create your own diet but remember you should never hunger, it is the worst you can do. The best known food for those who wish to be healthy is soup and vegetables, no cakes and sweets, you can afford only dark chocolate once or twice a week

4.And surely massage and fitness; swimming is very good as well

Be beautiful and healthy.

 


 
 
خشکسالی بلای جان روستای کشه در استان اصفهان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳
 

روستای تاریخی و ییلاقی کشه واقع در 20 کیلومتر جنوب غربی نطنز و تقریبا 90 کیلومتری شمال اصفهان چندی است که تشنه مانده و خطر خشکسالی این روستای ییلاقی را تهدید می کند.

این روستا یکی از تولید کنندگان عمده گردو و بادام در استان است که با توجه به خشکسالی های پیاپی در خطر نابودی است. این روستا که عمده آب مصرفی خود را توسط قنوات و چشمه ها به دست می آورد با کمبود آب مواجه شده و بسیاری از کشاورزان منطقه به دلیل خشکسالی درختان و باغات خود را رها کرده و به سمت بازار کار شهرستان های اطراف به خصوص اصفهان شده اند.

این درحالی است که کمی دورتر از این روستای ییلاقی و خوش آب وهوا مجتمع بسیار بزرگ و مدرن سیاحتی و توریستی همراه با دریاچه ای مصنوعی در حال ساخت است که امید می روند با توجه به میزان بالای سرمایه گذاری در آن جوانان منطقه آینده ای بهتر داشته باشند اما سئوال اصلی اینجاست که اگر این روند ادامه داشته باشد آب و هوای خوبی باقی خواهد ماند تا گردشگران را به این منطقه بکشاند؟

اگرچه هم اکنون این روستای ییلاقی زیر رد لاستیک خودروهای بسیار گرانقیمت ساکنان اصفهان قرار گرفته و مسابقه ای برای ساخت و سازهای بسیار زیبا و ویلاهای ییلاقی در منطقه شروع شده است که این موضوع خود نیز به عنوان تهدیدی جدی قابل بررسی خواهد بود هرساله درختان زیادی قطع شده تا ویلاهای میلیاردی به جای آنها سر به آسمان کشند.

همانطور که می دانیم حضور بیش از حد خودرو و رفت و آمدهای ساکنان غیر بومی در منطقه باعث شده تا آب و هوای بسیار پاک منطقه در خطر باشد و همچنین بافت سنتی این روستای تاریخی نیز دستخوش تغییراتی ناهنجار شود و از کنترل مسئولان نیز خارج شود.

اما راه حل اینجاست که اگر مسئولان امر و وزارت جهاد کشاورزی نیز یاری نماید و قنوات این روستا بازسازی شوند یا سیستم آبیاری مکانیزه در مزارع و باغات به کار گرفته شود دوباره آب در رگ های خشکیده روستا جاری شده و باعث سرسبزی باغ ها و مزارع می شود و ساکنان اصلی منطقه را دوباره به خود جلب می کند و مانع از هجوم بی رویه شهرنشینان به منطقه خواهد شد در عین حال اقتصاد کشاورزی منطقه نیز رونقی دوباره خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
5 عامل بازدارنده مادران برای بازگشت دوباره به کارشان پس از زایمان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢
 

مادر شدن جزو بزگترین آرزوهای هر زنی در جهان بوده و هست و به عنوان موهبتی الهی از آن همیشه یاد شده است و مرحله ای طلایی در زندگی زناشویی هر زوجی شناخته شده است. امروزه با توجه به تغییراتی که در زندگی شهری و صنعتی انسان ایجاد شده و مشارکت بانوان در سطح اجتماعی بسیار گسترده تر از گذشته شده است و در برخی از موارد این گروه از انسان ها حتی سایه به سایه در تامین نیازهای مالی خانواده همراه همسرشان فعالیت می کنند، تصور مادر شدن بدون برنامه ریزی هرگز امکان پذیر نیست .


 
 
آیا پروازهای درجه یک (فرست کلاس) زمینگیر شده اند؟
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱
 

·      

  با توجه به رکود اقتصادی در سال 2008 میلادی و اقتصاد ناپایدار حاکم بر جهان امکان کنسل شدن پرواز های فرست کلاس در شرکت های هواپیمایی سر زبان ها افتاده اما سئوال اصلی اینجاست که حالا چه خدماتی باعث جلب مسافران خواهد شد؟

  شاید بهترین تصمیم با توجه به شرایط کنونی کم کردن خدمات فرست کلاس به مسافران در شرکت های هوایی باشد اما هر شرکتی که اقدام به چنین کاری نکرده در واقع آینده کاری خود را سرمایه گذاری کرده و آینده مالی خود  برپایه مستحکمی استوار کرده.