صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

The eyes are the mirror of the soul
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۸
 

Undoubtedly eyes is an important organ for every person. And we should take care of them if we really wish to see the world surrounding us.
This is not a secret that eyes are some kind of a visiting card of a person. The first that attracts attention are the person’s eyes.
In modern world our eyes have to work hard: TV, computers, books, bad habits are not really good for sight.
And here we aim to share some secrets on how to keep our eyes healthy and beautiful.

During the workday if you feel your eyes fatigue or pain, take a break, relax, close your eyes for a while or just look around. Put a tampon wetted in chamomile infusion on your eyes. The complete darkness will also help to relax your eyes; clasp palms onto your eyes then open them for 1-2 minutes.

To keep your eyes healthy you should also take care of the skin around them. Eyelid skin is very soft and much thinner that skin of the body. So to protect it from irritation, sprain and wrinkles you should always be careful using cosmetics.

Doing a make up or applying a cream on your skin make it smoothly not jerky. Apply cream starting from the inner side of the eye to the outside on the superior eyelid; and from outside to the inner side on the inferior eyelid.

To take makeup off – put some emollient cream; then using the tampon take off mascara and other makeup.
Lotion that you use for eye skin should not contain any alcohol. Eye skin ages very fast and without proper care soon you will see lots of wrinkles around you eyes. Sun, heat and cold are not also health-giving for your skin.

Strong sun causes more harmful effects than other. And when you are going to take sunbathe do not forget to put on sunglasses and take sun protection cream with you.
Do not forget about the nutrition. What you eat is very important for your skin too. Eat more potherbs and vegetables, fruits and A, C, E, D vitamins.
Smoking and alcohol abuse will cause appearance of shadows under the eyes.

One of the best ways to keep your eyes healthy is doing exercises – this is very good for muscles and nerves, and it improves your mood:
• look to the left then to the right, then look straight
• make rotatory movements
• look at the nose point
These exercises will not take much time but will really help you.
Take care of your eyes and take pleasure watching the world with keen eye.

 


 
 
دوحه همچنان بهترین مکان برای سرمایه گذاری
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٧
 

دوحه هرگز رکود اقتصادی نخواهد داشت

 گفت و گویی کوتاه با مدیر روابط عمومی ریتز کارلتون در دوحه، لورن فریر lauren Fryer برای یافتن جواب اینکه چرا قطر هنوز هم برای گردشگری جذاب است و هنوز هم در این صنعت سرمایه گذاری می شود.

 

چرا شما فکر می کنید شرکت ریتز کارلتون هنوز هم در قطر از نظر اقتصادی موفق بوده ؟

بسیاری از پروژه های اقتصادی و ساخت و سازها در قطر هنوز هم در حال اجرا هستند که همین موضوع کسب و کار را در قطر رونق داده و نظر سرمایه گذاران را جذب کرده . پروژه هایی مثل جزیره مروارید، دهکده سنتی قطر و بسیاری از پروژه های گردشگری از جمله این جاذبه های سرمایه گذاری هستند.

علاوه بر همه این دلایل نمایشگاهها و برگزاری مسابقات جهانی ورزشی از جمله دیگر عوامل رونق کسب و کار در منطقه است ، زمین های بسیار زیبای گلف در ساحل و پیست های  زیبای دوچرخه سواری روح تازه ای را در جامعه دمیده اند . اما شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل رشد اقتصادی و نشاط اقتصادی در این امیر نشین حمایت های دولت می باشد به طوری که درگیری های سیاسی را به حداقل رسانده و فضای بسیار امنی برای سرمایه گذاری های خارجی را مهیا کرده و به همین دلیل بسیاری از سرمایه داران حاضر به انتقال وجوه خود به بانک های قطر شده اند.

آیا شرکت ریتز کارلتون هیچ برنامه ای برای سال آینده میلادی و بازیهای قطر را دارد یا خیر؟

در سال 2009 میلادی ما اولین همایش توانمندی های گردشگری و فروش پروژه های مسکونی و تجاری قطر را برگزار کردیم این همایش در یکی از جدیدترین هتل های احداث شده برگزار شد این هتل منحصر به فرد با یک مسیر اختصاصی از هتل به پروژه مروارید قطر متصل شده بود . این مسیر که ر واقع تنها نقطه اتصال هتل تا جزیره مروارید قطر بود خود به عنوان یکی از جاذبه های این کنفرانس شناخته شدو همین موضوع باعث تشویق سرمایگذاران و امضاء قراردادهای خریدی بسیار مهم در این باره شد.

این مدیر عنوان می کنند مهمترین جذابیت های این جزیره برای خریداران ، حاشیه امن آن و آسایش و آرامش این پروژه ها بوده صاحبان ویلاهای خصوصی در این پروژه ها با توجه به امکانات بسیار مناسب و فضای بسیار مناسب برگزاری جشن ها و همایش های اختصاصی این شهرک ها که حدود 1000 نفر گنجایش سالن های آن است و همچنین امکانات پذیرایی از این تعداد مهمان ابراز خشنودی می کنند.

انتظار شما برای سال آینده میلادی چیست؟ و نظرات مدعوین شما در مورد شرایط و وضعیت سرمایه گذاری در کشور شما چیست؟

برنامه های ما همیشه به صورت فشرده و از قبل تنظیم شده توسط مدیران برنامه ریزی و فروش شرکت زمانبندی شده و همیشه این برنامه ریزی ها به گونه ای تنظیم شده که مدعوین و سرمایگذاران ما بتوانند بهترین اطلاعات را از شرایط پروژه ها به دست آورند و در واقع مشاوران ما هرگز آنها را با کوهی از سئوالات تنها نخواهند گذاشت. از سوی دیگر شرکت ما با توجه به رابطه بسیار مناسب و نزدیک با فروشندگان و توان ارایه بهترین خدمات خود به هر دو گروه توانسته نامی خوش از خود در زمینه سرمایه گذاری در کشور قطر از خود برجای گذارد. البته خدمات جانبی این شرکت به عنوان پیشنهادی کامل کننده به مشتریان عرضه شده است به عنوان مثال گروه های طراحی داخلی و تزئینات ساختمان که زیر نظر شرکت ما کار می کنند توانسته اند به استفاده از طرح های بروز خود نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کنند و آنها را تشویق به خرید این پروژه کنند.

از سوی دیگر مشاوران اقتصادی ما آماده ارایه بهترین و کاملترین مشاوره های مالی به هر دو گروه هستیم بنابراین مشتریان و فروشندگان با خیالی آسوده نزد شرکت ما خواهند آمد.

برای پیشرفت کار این شرکت مدیران آن تصمیم گرفته اند تمامی هزینه های برگزاری این کنفرانس ها را کنترل کنند و به حداقل برسانند تا اینکه هم خریداران و هم فروشندگان مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشند . به هر حال این شرکت قصد دارد با معرفی فرصت های جدیدی سرمایه گذاری در قطر را در سطح بین المللی معرفی کند و بتواند سیل این سرمایه گذاری ها را به سمت دوحه کنترل کند.

 فوریه 2011 - تراول نیوز

عماد عزتی


 
 
ستاره هتل ها روی شاخه های درختان می درخشد
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٧
 

ستاره های هتل ها روی شاخه درخشان تر می شود

ستاره هتل ها مغلوب شاخه درختان شده

امروزه صنعت گردشگری به عنوان یکی از صنایع بسیار مهم برای کشورهای جهان تبدیل شده است به گونه ای که سرمایه گذاری های بسیار هنگفتی در این زمینه نیز صورت گرفته . هر کشوری که علاقمند به گسترش تجارت گردشگری را دارد با انواع تبلیغات و جاذبه های گردشگری خود سعی می کند مردم را از سراسر جهان به سمت خود جلب کند.

در دهه گذشته مراکز خرید به عنوان یکی از توانمندی های کشورهای بری جذب گردشگران عنوان شده بود به گونه ای که هر چه تعداد مراکز عظیم خرید یا اصلاحا شاپینگ مال های یک کشور بیشتر بود می توانست گردشگران بیشتری را به سمت خود جلب کند این امر با عث شد تا بسیاری از کشورها ماراتنی را در ساخت هرچه بیشتر مراکز خرید عظیم در کشورشان را آغاز کنند.

اما این موضوع به سرعت از رونق افتاد و مواردی چون برگزاری مسابقات ورزشی و امکانات طبیعی جای آن را گرفت اما امروزه طبیعت توانسته نقش اساسی در جلب نظر گردشگران را در هر کشوری به عهده گیرد و دست اندرکاران صنعت گردشگری را بیش از پیش به فکر سرمایه گذاری در این زمینه یعنی پتانسیل های طبیعی هر کشور بیاندازد.

ساخت اقامتگاههای جنگلی از ابتدایی ترین ها بوده اما امروزه هتل های شناور و یا هتل های درختی از اهمیت ویژه ای در این صنعت برخوردار شده اند.

از آنجایی که انسان همیشه بلند پروازی های خاصی داشته و گاهی اوقات هم همین بلند پروازی هایش باعث موفقیت هایی هم شده است . اینبار هم اقامت در یک هتل مجلل اما روی درختی کهنسال یا سوئیتی شناور روی رودخانه یکی از آنها بوده .

آیا تا به حال تصور کرده اید صبح زود برای صرف صبحانه روی تراس اطاق خود از خواب بیدار می شوید اما خودتان را بالای درخت جنگلی می یابید ، چه احساسی خواهید داشت یا اینکه در سوئیتی بسیار مجلل اما شناور روی آب رودخانه سالگرد ازدواجتان را همراه همسرتان جشن گرفته اید .

این لذت ها همگی باعث شده اند که مدیران و سرمایه گذاران در این صنعت اقدام به راه اندازی اینگونه هتل های درختی یا هتل های شناور کنند. مهمترین خصوصیت این گونه هتل ها سبز بودن آنهاست، به این معنی که ا ینگونه هتل ها بیشترین سازگاری را با محیط زیست اطراف خود دارند و کمترین میزان آلایندگی را نیز برای جهان اطرافشان ایجاد می کنند. البته شاید با شنیدن نام هتل درختی اولین نکته ای که به ذهن برسد مجموعه کارتونی خانواده دکتر ارنست و خانه درختی آنهاست، کلبه زیبای درختی آنها در ساحل سوژه جالبی برای طراحان و کارگردان آن مجموعه تلویزیونی بوده که البته برگرفته از علاقه های ماست. شاید هم برخی از ما تجربه بازی کودکانه ای در چنین خانه ای درختی را داشته باشیم یا اینکه در منزل روستایی پدربزرگتان این لذت را تجربه کرده باشید. ولی هنوز هم  بسیاری از ما هنوز هم رویای این کار را در سر داریم و آرزو داریم اما این رویاها امروزه به واقعیت نزدیک شده و به سادگی در دسترس مردم قرار گرفته و این کلبه ها طبق توان مالی هرگروه در دسترس هستند. اگرچه ابتدا این نوع تجربه ها فقط مخصوص ثروتمندان بوده اما امروزه دیگر نباید این هتل ها را مخصوص طبقه ای خاص از جامعه دانست بلکه کاملا برای عموم قابل استفاده است.

بسیاری از کشورهایی که امکانات ایجاد اینچنین هتل هایی (درختی ، شناور) را دارند یعنی رودخانه ها و جنگل را دارند اقدام به راه اندازی چنین هتل هایی کرده اند و در جذب گردشگران هم بسیار موفق عمل کرده اند. البته این اتفاق پس از هتل های یخی افتاده است.

این گونه هتل ها با امکاناتی در حد هتل های 2 ستاره تا 5 ستاره در سراسر جهان قابل دسترس هستند و اگر چیزی از هتل های بسیار مجلل چند ستاره معمولی کم نداشته باشند یک چیز اضافه تر هم دارند و آن طبیعتی بکر و دست نخورده است. این برتری باعث شده هر روز این گونه هتل ها بین گردشگران از جایگاه بیشتری برخوردار شود. آزادی عمل در انتخاب منظره پیش رویتان در هتل های شناور و دیدن لانه پرندگان از نزدیک امکاناتی هست که هیچ هتلی روی زمین در اختیار شما قرار نخواهد داد بجز این دو گونه هتل. اولین بار ایده هتل های درختی به صورت هتل های زنجیره ای توسط شرکت Banyan tree (http://www.banyantree.com) در یکی از کشورهای سرسبز آسیای میانه به اجرا گذاشته شد این شرکت در سال 1994 میلادی این ایده را جامه عمل پوشاند و توانست خود را در این صنعت مطرح سازد.

آود ری چانگ Audray Chung مشاور اقتصادی مدیر عامل این شرکت می گوید: ابتدا این شرکت از 30 اطاق بسیار ساده درختی در قالب سوئیت های 2 و3 تخته شروع کرد که البته در منطقه با توجه به هتل های ساحلی بسیار مجلل و زیبا زیاد مورد استقبال قرار نگرفتند اما رفته رفته طبیعت کار خودش را انجام داد و امروز حدود 1500 سوئیت درختی در سراسر جهان را اداره می کنیم.او می گوید: این ایده که انسان همیشه برای فرار از دست حیوانات درنده‌ای چون شیر و خرس به بالای درختان پناه می برد دیگر کاربردی ندارد چون سکوت و طبیعت بکر بالای درختان امروزه به عنوان محلی برای آرامش انسان تبدیل شده البته با هتل های درختی .

این فعال در صنعت گردشگری نیز اضافه کرد: ما با برنامه ریزی دقیق و توسعه خدمات خود تحت عنوان برنامه XTC توانسته ایم بر مشکلات پیش رویمان غلبه کنیم و امروزه یکی از بزرگترین مجموعه هتل های زنجیره ای درختی و شناور را رهبری کنیم. گروه سرمایه گذاری ما دایم در حال تحقیقات در زمینه مناطق مناسب با پتانسیل گردشگری در سراسر جهان هستیم و امروزه شروع به فعالیت در خاورمیانه کرده ایم و عقیده داریم این صنعت هنوز هم قابلیت گسترش را دارد.

وی در مصاحبه ای با مجله تراولر ادامه می دهد: تصور کنید برای خوردن صحبانه مجبور به استفاده از آسانسور یا پله برقی نیستید ولی به جای آن مجبور هستید از پلی معلق و چوبی مثل فیلم های قدیمی که بین دو درخت ساخته شده عبور کنید چه احساسی خواهید داشت؟ همین هیجان کافی است که شما متقاعد شوید حداقل یک شب در یکی از هتل های زنجیره ای ما حتی برای یک شب هم که شده اقامت داشته باشید اما پس از آن یکی از مشتری های دایمی ما خواهید شد.

بیشترین رشد و گسترش این گونه هتل ها را در کشورهایی چون سوئد، هندوستان ، تایلند، مالزی ، سریلانکا، روسیه ، اندونزی ، فلیپین، استرالیا و انگلستان شاهید هستیم البته نباید کشور چین را که جدیدا به این صنعت روی آورده را ندیده بگیریم.

اما جای اینگونه هتل ها با توجه به اقلیم بسیار مناسب ایران برای راه اندازی آنها بسیار خالی است و می توان گفت که جنگل های بکر و دست نخورده شمال ایران بهترین مکان برای سرمایه گذاری در این زمینه خواهند بود . امید است دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران نیز به فکر ساختن هتل هایی درختی بیافتند و خاطرات شیرین مجموعه کارتونی دکتر ارنست را در ایران به واقعیت نزدیک کنند. این درحالی است که بسیاری از مدیران صنعت گردشگری در سطح جهان آماده سرمایه گذاری در این زمینه در کشور ایران هستند./


 
 
9 دستور العمل برای تضمین دوران بازنشستگی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٥
 

9 دستور العمل برای تضمین دوران بازنشستگی

9 راز برای گذراندن دوران بازنشستگی شاد

9 راز برای بهترین بازنشستگی

داشتن یک تخم مرغ از طلا هرگز نمی تواند آینده شما در دوران بازنشستگی را تضمین کند، البته در آمد داشتن هنگام بازنشستگی می تواند راه را برای گذراندن زندگی هموار کند اما هرگز شرط اصلی برای تحقق تمامی آرزوها در دوران بازنشستگی نیست. همگی آرزوهایی برای دوران بازنشستگی داریم برخی سفر را برنامه ریزی کرده اند و برخی باغبانی کردن در باغچه ای کوچک که با پس اندازشان خریده اند ، اما تحقق هر یک از این آرزوها بستگی به نوع برنامه ریزی و آینده نگری ما در دوران نوجوانی و میانسالی خواهد داشت .

دوران بازنشستگی در ایران از اهمیت زیادی برخوردار است به شکلی که حتی درباره داشتن دوران بازنشستگی مناسب و خوب ضرب المثلی هم در فرهنگ ما جایگرفته است که می گوید : «مدتی بخور نون و تره ، یک عمر بخور نون و کره » این ضرب المثل بیشتر به پس انداز کردن و کوشیدن برای داشتن آینده ای طلایی و مناسب است . در این متن نکاتی کلیدی برای داشتن اوقاتی بسیار خوش در دوران بازنشستگی را بیان خواهیم کرد.

1.        تاریخ بازنشستگی خودتان را مشخص کنید: بهترین دوران بازشستگی برای افراد زمانی است که هم از نظر جسمی و هم از نظر مالی آمادگی پذیرفتن این امر را داشته باشند. اما تعداد زیادی از کارمندان به اجبار با دوران بازنشستگی مواجه خواهند شد به عنوان مثال برخی اخراج می شوند برخی محل کارشان تعطیل می شود وبسیاری هم به زودهنگام مجبور به بازنشسته شدن خواهند شد.

اما، جان نلسون Jhon Nelson مشاور برنامه ریزی زندگی و نویسنده کتاب « چترنجات دوران بازنشستگی شما چه رنگی است؟» می گوید: افرادی که طبق برنامه ریزی خودشان بازنشسته می شوند از کیفیت زندگی بهتری نسبت به دیگران که مجبور به پذیرفتن بازنشستگی شده اند برخوردارند و بسیار شادتر از آنها در این دوران زندگی می کنند.

این نویسنده می گوید: اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به اجبار بازنشستگی را پذیرفته اید  و پیش از موعد بازنشسته شده اید بهترین راه برای شما بازگشت به عقب خواهد بود این گروه می توانند دوباره مشغول به کار شوند تا بتوانند همه چیز را تحت کنترل خودتشان درآورند و سپس طبق برنامه خودشان بازنشسته شوند . این گروه می توانند با اشتغال به کار نیمه وقت دوباره شرایط قبل از بازنشستگی را بازسازی کنند یا اینکه برای خود کسب و کاری راه بیاندازند و بعد از آن طبق برنامه ریزی تاریخ بازشستگی را دوباره مشخص کرد و با برنامه قبلی دست از کار بکشند. 

2.        برنامه ریزی برای هزینه ها : بسیاری از ما این نکته را با پس انداز کردن اشتباه می گیریم و تصور می کنیم هنگامی که کار می کنیم باید هر ماه مقداری پول کنار بگذاریم و در حسابی پس انداز کنیم تا زمان بازنشستگی از آن استفاده کنیم که متاسفانه این اشتباه رایج بین اکثر انسانهاست.

پول و ثروت معمولا فضای زیادی از ذهن انسان را اشغال می کند حالا تصور کنید  چندین سال متوالی پس انداز کرده اید و مبلغی در حساب بانکی خودتان دارید و پس از بازنشستگی شروع می کنید از آن هزینه می کنید و هر روز شاهد کمتر شدن مبلغ حساب بانکی خودتان خواهید بود این روند برای روحیه شما بسیار نا مناسب و استرس زا خواهد بود و باعث کاهش کیفیت زندگی و رشد نگرانی برای آینده خود و زندگی شما در دوران بازنشستگی شما که دوران بسیار مهمی در طول زندگیست خواهد بود.

حال آنکه بهترین راه برای تضمین آینده و بهبود کیفیت زندگی در دوران بازشستگی به جریان انداختن این پس انداز در این دوران مهم زندگی است به گونه ای که این پس انداز در دوران بازنشستگی شما سرمایه مولد باشد یعنی اصل پول کاسته نشود بلکه برای شما درآمد حاصل کند و شما از آن درآمد هزینه کنید به این ترتیب آرامش و روحیه ای بسیار مناسب را برای دوران بازنشستگی خودتان تامین کرده اید و کیفیت زندگی را به بالاترین سطح روانی رسانده اید.

لورا کارستن سن Laura Carstensen مدیر برنامه طول عمر در دانشگاه استنفورد با عنوان «آینده ای طولانی و روشن» در این باره تاکید می کند: این برنامه ریزی برای شما حد و مرزی در خرج کردن مشخص می کند به گونه ای که هرگز برای پس انداز کردن زندگی خود را سخت نخواهید گرفت بنابراین می توانید از هزینه های اضافه بکاهید و در عین حال صرفه جویی بی مورد هم نداشته باشید و آنچه را که دوست دارید انجام دهید و در اختیار بگیرید . این موضوع زمانی که سرمایه شما مولد است قابل دسترس است نه اینکه شما سرمایه ای (پس اندازی) ثابت در دوران بازنشستگی خود داشته باشید.

3.        سلامتی کامل: زندگی روزانه و مسئولیت های زندگی ما باعث شده که تا قبل از بازنشستگی زیاد به سلامتی خود اهمیت ندهیم یا اینکه همیشه به دلیل مشغله کاری اختصاص زمان برای سلامتی خودمان را در درجه های دوم و سوم اهمیت زندگی قرار دهیم که این غفلت در آینده برایمان بسیار گران تمام خواهد شد.

باربارا واکسمن Barbara Waxman مشاور خانواده و نویسنده کتاب «چگونه بازنشستگی را دوست بداریم؟» در این باره می گوید: اغلب اوقات مردم اینقدر درگیر زندگی خانوادگی و مسایل مربوط خانواده می شوند که خودشان و سلامتی بدنشان را فراموش می کنند و در واقع فراموش می کنند که از خودشان باید چه انتظاری داشته باشند و موفقیت آنها در گرو سلامتی آنهاست ، این فراموش کاری به نوعی برنامه ریزی آنها را برای آینده تحت تاثیر قرار می دهد و از بین می برد.

این کارشناس اضافه می کند که یقین داشته باشید که در دوران بازنشستگی برای آشپزی و سرزدن به بستگان بسیار وقت خواهید داشت به شرط اینکه بدنی سالم داشته باشید او اضافه می کند: با نرمش های روزانه بدن و ذهن خودتان را پرورش دهید تا در دوران بازنشستگی بتوانید بیشترین بهره را از هر دوی آنها (جسم و ذهن) بگیرید .

4.        حمایت از همسر: با توجه به زندگی های صنعتی امروزی معمولا زوجین هر دو شاغل هستند ، بنابراین در طول شبانه روز شاید ساعات کوتاهی با یکدیگر باشند و در کنار هم به زندگی ادامه دهند و اغلب اوقات در محیط اداره یا دفترشان هستند. بنابراین بهترین کار برنامه ریزی دقیق برای زمان بازنشستگی خواهد بود ، شاید علاقمند باشید هر دو با هم در یک زمان دست از کار بکشید و بازنشسته شوید و شاید هم از آن دسته افراد باشید که عقیده دارند مرد باید مدت طولانی تر از زن کار کند به هر حال برای این کار برنامه ریزی کنید تا به ناگاه روند زندگی شما دست خوش تغییرات نشود .

اما به عقیده کارشناسان و مشاوران خانواده پس از دوران بازنشستگی وابستگی زوجین به یکدیگر بیش از قبل خواهد شد بنابراین حمایت آنها از یکدیگر امری ضروری و لازم خواهد بود ولی هرگز لازم نیست 24 ساعت و هر روز هفته این امر اتفاق بیافتد بلکه باید حد تعادل رعایت شود چون این وابستگی بیش از حد هم خود دردسرساز خواهد شد.

وقتی زوجین هر دو با هم بازنشسته می شوند ناگهان با تغییری بسیار مهم در زندگی خود مواجه خواهند شد آنها بیشتر وقت خود را خارج از منزل گذرانده اند و ساعاتی را که کنار هم بوده اند به بهترین شکل گذشته اما حالا با توجه مدت طولانی کنار هم بودن ممکن است برخی مشکلات بیشتر نمایان شود بنابراین باید در این ارتباط تعادل برقرار کنیم تا دچار مشکل نشویم.  با توجه به این موضوع از لذت کنار هم بودن غافل نشوید اما برای این زمان هم برنامه ریزی کنید و روزانه چند ساعت را با دوستان و فرزندانتان باشید و به طرف مقابل خود اجازه دهید با اشتیاق بیشتری در کنار شما باشد.

5.        دوستان و همکاران: بسیاری از ما هنگام کار و فعالیت اجتماعی خودمان قبل از دوران بازنشستگی دوستان و همکاران بسیار زیادی داشته ایم و ارتباط خوبی با آنها برقرار کرده ایم اما به یاد داشته باشید که پس از بازنشستگی حفظ این ارتباط با آن دسته از همکاران که هنوز مشغول به کار هستند زیاد هم ساده نخواهد بود. بنابراین سعی کنید بیرون از محیط کار هم دوستانی داشته باشید تا در دوران بازنشستگی یکباره رفقای صمیمی را از دست ندهید و احساس تنهایی نکنید . با عقیده کارشناسان سلامت خانواده حس تنهایی که پس از دوری از دوستان به شما دست می دهد از نظر روحی ضربه جبران ناپذیری را به سلامتی روانی افراد بازنشسته خواهد زد بنابراین اگر این دسته از مردم دوستانی خارج از اداره نیز داشته باشند می توانند این حس را با دوستانی غیر از همکاران سابقشان از بین ببرند.

البته هر چند وقت یک بار به دیدن همکاران سابق و دوستان خود بروید و دوباره خودتان را در محیط گذشته اداره قرار دهید این کار انگیزه خوبی به شما جهت شاد زیستن می دهد.

6.        کاری انجام دهید: فرض کنید که چندین سال متمادی هر روز صبح راس ساعت 7 از خانه خارج شدید و به اداره رفته اید حالا پس از گذشت چندین سال ناگهان این عادت را باید تغییر دهید و کلیه فعالیت های خودتان را قطع می کنید . آیا تصور کرده اید چه ضربه روحی را به خودتان وارد می کنید؟ یا اینکه چقدر نامید خواهید شد؟

واکسمن مشاور خانواده عنوان می کند: بهترین راه برای بهبود کیفیت زندگی پس از بازنشستگی ایجاد تعادل بین دوران شاغل بودن و دوران بازنشستگی است به این صورت که برای بازنشستگی خودتان برنامه ریزی کنید و کاری را که به آن علاقمند هستید شروع کنید و هرگز از فعالیت های روزانه خودتان را دور نگه ندارید، با برنامه ریزی و پایه ریزی این گونه کارها در دوران میان سالی می توانید بلافاصله پس از بازنشستگی این کار را ادامه دهید بدون اینکه وقفه ای در روند زندگی شما ایجاد شود. با این کار روحیه خودتان را دو چندان کرده اید و هرگز فکر نمی کند که جامعه به شما نیازی ندارد بلکه شما هنوز فعال و تاثیر گذار خواهید بود.

نلسون کارشناس دیگر نیز می گوید: حتی می توانید در این دوران مهارتهای تازه ای کسب کنید به گونه ای که حتی ادامه تحصیل بدهید به عنوان مثال با گذراندن دوره حسابداری میتوانید به عنوان حسابدار در برخی شرکت ها پاره وقت کار کنید، یا هر رشته ای که دوست دارید را بخوانید بهر حال هرگز یکباره دست از کار نکشید و از فعالیت روزانه خود نکاهید.

7.        چالش های جدید: بسیاری از مردم برای دوران زندگی خود برنامه ریزی می کنند و اهدافی را برای خودشان مشخص می کنند که قبل از بازنشستگی باید به آنها برسند یا اینکه تصمیم دارند این اهداف در دوران بازشستگی آنها محقق شود اما متاسفانه بدون در نظر گرفتن شرایط و توانائیهایشان این تصمیم ها را اتخاذ می کنند که نمی توانندبه اهداف مورد نظر برسند بنابراین به روحیه و اعتماد به نفس خودشان ضربه ای جبران ناپذیر وارد می سازند و کیفیت زندگی خودشان را در دوران بازنشستگی دست خوش ناملایماتی می کنند .

این دسته از افراد شاید در دوران بازنشستگی خود دچار سرخوردگی های جبران ناپذیری خواهد شد بگونه ای که زندگی را برای خود و اطرافیان مشکل خواهند کرد و در برخی از موارد هم دست به خودکشی خواهند زد. کارشناسان معتقدند که اگر افراد با توجه به توانایی ها و امکانات خودشان برای دوران زندگی و بازنشستگی خودشان برنامه ریزی کنند با هر موفقیت و بالا رفتن از پله های ترقی کیفیت امیدوار تر و شاداب تر به زندگی خود ادامه می دهند بنابراین اول از امکانات و توانایی های خودمان مطمئن شویم سپس برای آینده برنامه ریزی کنیم یا اینکه اهدافمان را طبق همین تواناییها تعیین کنیم.

8.        تقبل از بازنشستگی این دوران را امتحان کنید : بهترین راه حل برای داشتن دوران بازنشستگی مناسب امتحان کردن این دوره قبل از وقوع برای شماست.

نانسی شلسبرگ Nancy Schlossberg استاد بازنشسته دانشگاه مریلند و نویسنده کتاب «تجدید قوا برای بازنشستگی، بازسازی هویت ، روابط و اهداف» می گوید: من توصیه می کنم که مردم یک بازشستگی ساختگی را قبل از رسیدن بازنشستگی واقعی به خودشان هدیه بدهند چون این هدیه ارزشمند ترین هدیه دوران زندگی آنها خواهد بود.

این کارشناس می گوید به عنوان مثال به مدت 3 ماه هر یکشنبه درست مثل یک فرد بازنشسته زندگی کنید یا اینکه در طول سال یک هفته مرخصی بگیرید و شرایط را به گونه ای مهیا کنید که انگار دوران بازنشستگی شما شروع شده . این موضوع باعث می شود که شما برای دوران اصلی بازنشستگی آمادگی کامل داشته باشید و بتوانید با تمامی چالش های آن دوره مبارزه کنید و موفق این دوران حساس را پشت سر بگذارید.

در این دوران ساختگی بسیاری در میابند که هنوز آمادگی پذیرش این واقعیت یعنی بازنشستگی را از نظر روحی ندارند بلکه فقط نیاز به یک دوره مرخصی کوتاه دارند اما برخی دیگر خود را هم از نظر روحی و هم جسمی کاملا آماده پذیرش این موضوع می یابند و شرایط را طوری برنامه ریزی می کنند که این امر اتفاق بیافتد. بنابراین با علم کامل به این دوره قدم در این دوران می گذراند و با بهترین کیفیت این دوران را سپری خواهند کرد.

9.        انتقال تجربیات به نسل بعدی: بسیاری از افراد پس از بازنشسته شدن دوباره مشغول به کار می شوند یا اینکه از طرف واحد اداری خودشان دعوت به کار می شوند . اهمیت این موضوع برای انتقال تجربیات آنها به نسل جدید یا افراد جایگزین آنهاست البته مهمترین فایده این امر در بهبوده و ارتقای کیفیت زندگی خود این افراد خواهد بود.  احساس پوچی مهمترین عامل برای از بین بردن روحیه افراد بازنشسته است که همین امر باعث می شود زندگی مشکلی را برای خود دست و پا کنند بنابراین با اشتغال دوباره و فهمیدن اینکه می توانند نسل آینده را متوجه تجربیات خود کنند باعث دلگرمی و بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

کارستن سن می گوید : بسیاری از بازنشستگان وقتی به ناگاه شغل خود را رها می کنند دچار افسردگی می شوند اما اگر همین افراد توسط کارفرمایان پس از بازنشستگی برای مدتی کوتاه تحت عنوان مشاور به کارشان ادامه دهند با آمادگی روحی کامل اداره را ترک می کنند و شاد به زندگی آینده خودشان وارد می شوند.

اما این کارشناس می گوید اگر این امکانات برای شما مهیا نبود می توانید خودتان شرایط را فراهم کنید و با انجام دادن کارهای داوطلبانه و خیریه دانش و تجربه خود را به نسل اینده منتقل کنید با این کار احساس مفید بودن دوباره درون شما زنده خواهد شد.

همه کارشناسان خانواده معتقدند که هرگز به بازنشستگی بی تفاوت نباشیم چون در واقع تولد دیگری است در زندگی ما که اتفاق خواهد افتاد بنابراین اگر برای آینده این کودک متولد شده برنامه ای نداشته باشیم نباید انتظار داشته باشیم به سلامت رشد کند .

آنها می گویند : بازنشستگی به معنی بی مصرف نیست بلکه چشمه ای خروشان از تجربه برای سیراب کردن نسل بعدی و آماده سازی برای رویارویی با مشکلات زندگی آینده شان خواهد بود.

بنابراین با برنامه ریزی دقیق برای این دوران بسیار مهم در طول زندگی خودمان می توانیم سلامتی روانی جامعه آینده و نسل بعدی را تضمین کنیم.

 عماد عزتی

City news-Feb-2011


 
 
6 نکته که صاحبان سالن آرایشی علاقمند نیستند شما بدانید
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٥
 

  

 آرایشگاه و آرایشگری از زمانی که انسان به آراستن خود فکر کرد و با ابزار ابتدایی مشغول به آراستن خود شد تا به امروز رشد چشمگیری داشته به گونه ای که حتی به عنوان رشته ای تخصصی در دانشگاههای معتبر جهان نیز تدریس شده و هر روز از شاهد رشد این حرفه در جوامع بشری هستیم.

امروزه با توجه به تغییراتی که در نحوه زندگی بشر ایجاد شده و همچنین تغییر عادات رفتاری انسان شاهد ظهور روش های نوین در این حرفه هستیم که باعث شده این حرفه کمی تخصصی تر شود و به زیر مجموعه های کوچکتری نیز تقسیم شود، این تغییرات در خاورمیانه بسیار مشهود بوده و استفاده از این سالن ها بسیار زیاد شده  و درواقع سبک زندگی بشر امروزی را تغییر داده است، به عنوان مثال اگر به آگهی های تبلیغاتی جراید اطراف خود کمی با دقت نگاه کنید تعداد زیادی از آگهی های رنگارنگ مربوط به این موضوع (کاشت ناخن، امور آرایشی ) را خواهید دید. اما این سالن ها و خدمات آنها هرچند زیبا و دلنشین هستند ولی خطرات بسیار زیادی را متوجه سلامتی شما می کنند.

مهتمرین خطراتی که متوجه سلامتی مشتریان اینگونه سالن ها می شود بحث آلودگی های میکروبی و ویروسی خواهد بود که به واسطه ابزار و وسایل این سالن ها به بدن شما منتقل می شود در همین راستا سایت توتال بیوتی در ایالات متحده آمریکا اقدام به انتشار مقاله ای با عنوان « 6 نکته که مالکان سالن های آرایش سعی می کنند از شما مخفی نگاه دارند» کرده، این مقاله با همکاری دکتر رابرت اسپالدینگ و مالک یکی از سالن های زیبایی در لس آنجلس ، خانم جین سون (Jin Soon) تهیه و تنظیم شده است که مطالعه آن در تصمیم گیری های آینده شما برای استفاده از خدمات این سالن ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

این مقاله به این صورت آغاز می شود که ، این موضوع مهم نیست که شما چه سالن آرایشی را انتخاب کرده اید یا اینکه این سالن در چه منطقه ای از شهر شما واقع شده مهمترین نکته بهداشت وسایل و محیط سالن است. آیا روپوش سفید رنگ متصدی آرایشگاه آلوده به برخی میکروب ها هست یا خیر؟ آیا وسایل مورد استفاده این سالن پس از هر بار استفاده به درستی ضد عفونی شده اند ؟ (بخصوص وسایلی چون تیغ، ابزار کاشت ناخن، سوهان ها و ....) آیا متصدی آرایشگاه قبل از شروع به کار برای شما دست های خود را شسته یا خیر؟

یک شاهد عینی که ساکن لس آنجلس است در این باره می گوید: مدتی پیش برای انجام امور آرایشی به سالنی نزدیک منزلم مراجعه کرده بودم و منتظر رسیدن نوبتم بودم که ناگهان دیدم متصدی آرایشگاه لوازمش را جمع کرد و داخل کمد گذاشت و بسته ای دیگر از وسایل را بیرون آورد و به کارش ادامه داد، پس از چند دقیقه فردی وارد سالن شد که متوجه شدم بازرس بهداشت بوده ، پس از این اتفاق از سالن بیرون امدم و دوباره هرگز به این سالن مراجعه نکردم . اما سئوال اصلی اینجاست که اگر من این صحنه را ندیده بودم در معرض چه خطراتی قرار می گرفتم؟ بنابراین متوجه می شویم که همه سالن های آرایشی پایبند به قوانین نیستند .

شما همیشه در خطر آلودگی هستید

دکتر رابرت اسپالدینگ پزشک و نویسنده کتاب «مرگ توسط پدیکور» در این زمینه عنوان می کند : در حال حاضر و در ایالات متحده آمریکا حدود یک میلیون نفر به دلیل استفاده از ابزار غیر بهداشتی در سالن های آرایشی با بدنی آلوده به انواع باکتری و ویروس ها روانه منزل می شوند. این در حالی است که این افراد بسیار شاد و خندان از خدمات ارایه شده سالن ها هستند و هرگز این تهدید بزرگ را جدی نگرفته اند.

این مهم نیست که شما چه سالن آرایشی را انتخاب می کنید مهمترین نکته این است که شا همیشه در خطر آلودگی به این ویروس ها و باکتری ها هستید، حتی اگر به خوش نام ترین سالن آرایشی شهر خود مراجعه کرده باشید. این متخصص عنوان کرده طبق تحقیقاتی که خودش انجام داده حدود 75 درصد از سالن های آرایشی در ایالات متحده آمریکا به قوانین بهداشتی دولت بی تفاوت هستند و آنها را نادیده می گیرند.

قوانین بهداشتی وضع شده توسط دولت مرکزی ایالات متحده آمریکا برای سالن های آرایشی شامل موارد زیر است

1.       عدم مخلوط کردن مواد با یکدیگر

2.       استریل کردن روزانه وسایل و ابزار سالن

3.       عدم استفاده از مواد بی کیفیت و تایید نشده توسط وزارت بهداشت

4.       استریل محیط با مواد ضدعفونی کننده و در برخی از موارد با اشعه

به گفته این کارشناس بهداشت برخی از این قوانین درست همانند قوانین وضع شده برای مطب های دندانپزشکی هستند و همین امر موجب پی بردن به اهمیت بهداشت در سالن های آرایشی را به ما نشان می دهد. اما اکثر کارشناسان بهداشتی متعقد هستند که هیچ راهی برای کنترل برخی از این قوانین در سالن های آرایشی نیست از جمله این موارد را می توان نحوه استریل کردن ابزار و و سایل را نام برد مگر اینکه هر روز هنگام انجام این امر کارشناسی از مرکز بهداشت در محل حاضر باشد تا دقیقا مراحل این کار را بررسی کند و تایید نماید.

سالن های آرایشی هیچ مراجعه کننده ای را از دست نخواهند داد 

  انتقال آلودگی در سالن های زیبایی

 سالن های آرایشی درست مثل یک واحد اقتصادی برای کسب درآمد و سود دهی کار می کنند بنابراین به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن مشتری خود نیستند و با هر شرایطی و امکاناتی مشتری را جذب کرده و مشغول به خدمات رسانی به او می شوند.

بارها برای شما اتفاق افتاده که برای رزور کردن وقت به یکی از این سالن ها تماس گرفته اید و مدیر سالن به شما یادآوری کرده که فقط بخاطر شما مشغول به کار می شود چون قرار است که فلان کار را انجام دهد، این دقیقا همین نکته را یادآوری می کند .

این قانون برای افرادی که برای اولین بار به سالن نیز مراجعه کرده اند صادق است ، متصدی آرایشگاه بدون توجه به بیماری های احتمالی و آلودگی های این فرد درست مثل یک مشتری قدیمی شروع به انجام کارش می شود فارق از این مسئله که این فرد ممکن است آلوده به خطرناک ترین امراض پوستی یا ویروسی باشد.  اینجاست که ابزار و وسایل آرایشگاه نیز آلوده خواهند شد . البته به تازگی بسیاری از مراجعه کنندگان به سالن های آرایشی ابزار لازم برای برخی از خدمات را بطور شخصی تهیه کرده اند و با خود به سالن آرایشی می برند اما این امکان برای تهیه بسیاری از ابزار برای مشتری نخواهدبود پس همیشه شما در خطر آلودگی خواهید بود.

البته به یاد داشته باشیم که در بیشتر موارد متصدی آرایشگاه هرگز متوجه آلودگی و بیماری فرد نمی شود و ناخواسته باعث آلوده شدن ابزار و سایل کارش می شود. بنابراین این موضوع بستگی به خود مراجعه کننده خواهد داشت که موضوع را بیان کند یا خیر.

دکتر اسپالدینگ می گوید: بیشترین آمار آلودگی و انتقال بیماری در سالن های کاشت ناخن صورت می گیرد به صورتی که فرد آلوده باعث آلوده شدن لوازم سالن می شود و سپس به دلیل عدم انجام دقیق استریل کردن وسایل این بیماری ها به فرد دیگر نیز منتقل خواهد شد.

این در حالی است که میلیون ها انسان در جهان زندگی می کنند که سیستم دفاعی بدنشان توسط برخی از بیماری ها مثل دیابت ، HIV ، سرطان و هپاتیت بسیار ضعیف شده است و توان مقابله با میکروب های منتقل شده را ندارند. بنابراین به میزان خطرات ناشی از مراجعه به سالن های کاشت ناخن باید توجه بیشتری کرد و نسبت به رزرو کردن وقت برای کاشت ناخن بیشتر فکر کنید و با وسواس بسیار شدید این کار را انجام دهید.

بطری های مواد و شیشه ها غیر واقعی هستند 

  آلودگی در سالن های زیبایی

 طی ادعای یکی از مالکان سالن آرایش جین سون در لس آنجلس ، بسیاری از سالن های آرایشی و مراکز کاشت ناخن بطری های مواد و محلول های بسیار معروف و گرانقیمت را در معرض دید شما قرار می دهند و وانمود می کنند که از آنها استفاده می کنند این در حال است که داخل این بطری ها و شیشه از مواد بسیار معمولی و ارزان قیمت پر شده است و تنها قصد این سالن ها دریافت مبلغ بیشتری دستمزد خواهد بود.

از سوی دیگر او می گوید: برخی از سالن ها به مدت طولانی از این مواد استفاده می کنند به گونه ای که بسیاری از این مواد تاریخ گذشته هستند یا اینکه تاریخ انقضای آنها بسیار نزدیک است . این اتفاق بیشتر در مورد سالن های کاشت ناخن و طراحی ناخن صادق است .

وی می افزاید: محلول های پاک کننده و لاک های مورد استفاده این سالن ها معمولا به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند و چون درب آنها هر روز باز و بسته می شود و هوا داخل شیشه یا بطری وارد می شود به سرعت فاسد می شوند اما هرگز دور ریخته نمی شوند بلکه تا آخرین قطره از آنها استفاده خواهد شد.

فقط قطره خون نشان آلوده شدن نیست

دکتر اسپالدینگ می گوید: بریدگی پوست می تواند هم به اندازه ای کوچک باشد که با چشم غیر مسلح دیده نشود هم آنقدر بزرگ باشد که نیاز به بخیه زدن داشته باشد. اما مهترین نکته این است که در هر دو صورت انتقال آلودگی به سادگی صورت می گیرد. این بریدگی ها می توانند توسط ابزاری چون کاترهای ناخن، قیچی ها، سوهان های برقی و تیغ صورت گیرد که در هر حالت میزان زیادی سلامتی بدن شما را مورد تهدید قرار خواهند داد.

این نوع آلودگی ها بیشتر دس لان های مخصوص کاشت ناخن منتقل می شوند چون با توجه به نوع ابزار و محل مورد استفاده آنها کل پوست و گوشت زیر ناخن در معرض خطر خواهد بود. این ابزار باعث ایجاد خراش های زیر جلدی می شوند . این در حالی است که شما هرگز لکه خونی یا خونریزی را نخواهید دید اما این ضایعه به بدن شما آسیب زده و در واقع پوست شما را پاره کرده و آمادگی انتقال هرگونه بیماری ایجاد شده است.

اگر شما در سالن آرایشی و مشغول انجام کاشت ناخن هستید و هنگام کار کردن متصدی در ناحیه ناخن خود یا اطراف آن احساس گرما کردید یا اینکه اطراف ناخن شما تغییر رنگ داد یقین داشته باشید که پوست شما در این ناحیه آسیب دیده و امکان آلوده شدن بسیار فراوان خواهدبود درست زمانی که هرگز خونی نخواهید دید.

متصدی آرایشگاه هرگز درباره شما صحبت نمی کند 

  

 جین سون چون (jin soon choi) مالک سالن زیبایی در لس آنجلس می گوید: اکثر مشتریان و مراجعه کنندگان به سالن های زیبایی تصور می کنند وقتی متصدی آرایشگاه مشغول انجام دستورات آنهاست و به زبان محلی با دیگر همکار خود صحبت می کند که آنها متوجه صحبت های آنها نمی شوند، یعنی این دو درباره شکل ظاهری او یا مدل لباسش صحبت می کنند.

او می افزاید : هرگز چنین فکری را نکنید چون آن دو مشغول رفع نقص کار یکدیگر هستند و تکنیک های یکدیگر را کنترل می کنند یا اینکه درباره سریالی که دیشب دیده اند صحبت می کنند چون برای آنها اصلا مهم نیست که شما چه قیافه ای دارید یا چه لباسی بر تن دارید مهمترین قسمت برای آنها مبلغ صورتحساب شماست و در نهایت انعامی که خواهند گرفت. بنابراین نگران این صحبت ها نباشید.

رعایت اصول بهداشتی در سالن به معنی 100 درصد اطمینان برای شما نیست

بیشتر پزشکان معتقدند که حتی در صورت رعایت کامل اصول بهداشتی و استریل کردن وسایل و محیط سالن ارایشی به کاملترین روش که احتمال این موضوع تقریبا غیرممکن است بازهم بسیاری از میکروب ها و باکتری ها هنوز فعال هستند همانطور که می دانیم بسیاری از آلودگی ها با شرایطی بسیار خاص از بین خواهند رفت که تامین این شرایط در هر مکانی امکانپذیر نخواهد بود بخصوص در سالن های آرایشی که تقریبا صفر است.

دکتر اسپالدینگ در این زمینه عنوان کرده : بسیاری از آرایشگران و متصدیان سالن های زیبایی فکر می کنند که وسایل خود را استریل کرده اند در حالی که به دلیل عدم آشنایی آنها با قوانین و دستورالعمل های بهداشتی و البته به دلیل هزینه بر بودن این روش ها کار استریل ابزارشان را درست انجام نداده اند.

سایت توتال بیتی معتقد است که بسیاری از خوانندگان بخصوص بانوان پس از خواندن این مطلب در مورد استفاده از این خدمات و سالن آرایش خود بسیار سختگیر تر خواهند شد که واقعا در کیفیت سلامتی آنها موثر است.

این سایت عنوان می کند که سازمان های بهداشت در هر کشوری باید بسیار سختگیرانه و با پیگیری بسیار زیاد این سالن ها را مورد کنترل های دوره ای و حتی در برخی موارد گزینشی قرار دهند تا بتوانند سلامتی مراجعه کنندگان به این سالن ها را به حداکثر خود برسانند . این سایت می گوید : سالن های آرایشی صرفا به خاطر گذراندن دوره های مخصوص این کار و یا کنترل سازمان بهداشت ، کاملا استریل نیستند چون مطمن باشید که یکی از روش ها استریل به دلیل سهل انگاری به خوبی انجام نشده است و احتمال انتقال آلودگی بسیار بالاست. 


 
 
سیاست های جدید شرکت هواپیمایی استرالیا ایرلاین
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

سیاست های جدید شرکت های هواپیمایی تغییر خدمات گران قیمت هوایی به خدمات ارزان قیمت برای مسافران است. یکی از این سیاست های جدید شرکت های هواپیمایی استرالیا این است که برای جلب مشتریان بیشتر خدمات گران قیمت خود را به خدمات ارزان قیمت تغییر دهد اما با توجه به سابقه بسیار مشهور خدمات شرکت های هواپیمایی مشهور خود اقدام به راه اندازی خطوط هوایی جدیدی با نام های تجاری جدید کرده است.

مدیر مالی شرکت هواپیمایی استرالیا دایمن واستا معتقد است این عمل باعث گسترش مشتریان این شرکت های نوظهور شده است به گونه ای که سرمایه حاصل از این شرکت ها دوباره به شرکت مادر باز خواهد گشت اما از نظر جایگاه تجاری هیچ مشکلی برای شرکت های خوشنام و قدیمی استرالیا وارد نخواهد شد.

واستا می افزاید به عنوان مثال راه اندازی خطوط هوایی جدید بین شهرهای بریسبانه و ملبورن به هونولولو به صورت هفتگی از این دسته خدمات خواهد بود که از اول سپتامبر سال 2010 میلادی راه اندازی شده است این خطوط هوایی در اصل مربوط به شرکت هواپیمایی ملی استرالیا هستند اما با یک نام جدید تجاری اقدام به خدمات دهی به مسافران بین این دو مقصد کرده اند البته با قیمتی بسیار مناسب تر و ارزان تر از شرکت ملی هواپیمایی استرالیا.

از سوی دیگر مدیر مالی این شرکت اعلام می کند که سیاست های جدید ما مبنی بر افتتاح این خط اینگونه بوده که خدمات بین المللی شرکت های جدید و نوظهور با قیمتی مانند خدمات داخلی ما ارایه شوند اما با کیفیتی قابل قبول و رقابت با دیگر خطوط هوایی جهان. او می گوید : این خدمات صرفا به موقع سوار شدن مسافر به هواپیما یا پرواز به موقع نیست بلکه روشهای بسیار نوینی در نظر گرفته شده تا بتوانیم بیشترین میزان علاقمندی به استفاده از خطوط هوایی جدیدمان را در بین مسافران ایجاد کنیم.

با توجه به این سیاست ها یعنی کاهش قیمت تمام شده بلیت برای مسافران ما اقدام به ارایه دو نوع خدمات بیزینس کلاس و اکونومی کلاس کرده ایم. در خدمات اکونومی کلاس مسافران در صورت تمایل می توانند نوشیدنی ها یا وعده غذایی مورد نیاز خود را در هواپیما خریداری نمایند در این نوع خدمات یک بلیت یک سره بین دو شهر با قیمتی معادل 499 دلار به مسافران فروخته خواهد شد. اما در خدمات بیزینس کلاس مسافران هنگام خرید بلیت تمامی مبالغ شامل پذیرایی داخل کابین را نیز پرداخت کرده اند و دیگر نیازی به خریداری چیزی در داخل کابین هواپیما نیست.

این مدیر ارشد شرکت هواپیمایی می افزاید: این برنامه جدید ما براساس تحقیقاتی که در نحوه خدمات رسانی به مسافران در خطوط هوایی چین داشته ایم انجام شده چون این شرکت چندی پیش سیاست مشابهی را نیز به کار گرفته که البته موفق هم بوده است.ک

تراول نیوز

آگوست 2010 میلادی


 
 
هواپیمای عمان ایر لاین در کاتماندو به زمین نشست
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

شرکت هواپیمایی عمان ایر که متعلق به کشور پادشاهی عمان می باشد اعلام کرده این شرکت به زودی مقصد جدید خود را از دوم سپتامبر سال 2010 میلادی به کاتماندو را راه اندازی خواهد کرد به گفته مدیر ارشد این شرکت هوایی این چهلمین مقصد بین المللی خطوط هوایی عمان خواهد بود.

این مسیر جدید از شهر مسقط تا کاتماندو خواهد بود و در همین حال شرکت هواپیمایی عمان ایر اعلام کرده که این جای خوشحالی برای ماست که توانسته ایم این دو پایتخت را به یکدیگر متصل کنیم از سوی دیگر مدیران شرکت عمان ایر اعلام کرده اند که کاتماندو یکی از مقاصد جدید گردشگری شناخته شده است و به عنوان مقصدی نوین برای گردشگران بین المللی شناخته شده است و البته عمان ایر امیدوار است که این علاقمندی باعث شود که گردشگرانی که مقصدشان کاتماندو بوده از این خطوط هوایی استفاده کنند و خدمات بسیار مناسب ما را امتحان کنند.

عمان ایر مفتخر است که در این رشد صنعت گردشگری نقشی مناسب داشته باشد و در این امر مفید واقع شود پتر هیل قائم مقام شرکت هواپیمایی عمان ایر اعلام کرده که در این مسیر هوایی هواپیماهای بوئینگ 737 استفاده خواهد شد که این شرکت خدمات بیزینس کلاس و اکونومی را برای مسافران خود در نظر گرفته است  و این پرواز در 4 روز هفته (دوشنبه، سه شنبه ، پنجشنبه و شنبه ) برقرار خواهد بود.

 تراول نیوز


 
 
دراگون ایر مسیر جدید خود به کاتماندو را آغاز کرد
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

شرکت هواپیمایی دراگون ایر 3 پرواز اضافه را برای مسیر هنگ کنگ به کاتماندو را در نظر گرفته است. این تصمیم در حالی اتخاذ شده که پیش از این ، این مسیر هوایی 6 پرواز هفتگی را انجام می داده.

آلا سیدیر بوی، مدیر این خطوط هوایی می افزاید: اصلی ترین دلیل اضافه کردن این 3 پرواز هفتگی را به این مسیر هوایی افزایش درخواست خرید بلیت مسافران اعلام کرده . این مدیر شرکت هواپیمایی می گوید قبل از این چون تعداد پروازهای هفتگی نسبت به تقاضای مسافران کم شده بود مسافران دچار مشکلاتی می شدند اما پس از اتخاذ این تصمیم تا حدود زیادی مشکلات مسافران از بین رفته است.

این مدیر ارشد شرکت هواپیمایی دراگون ایر می گوید: ما امیدواریم با این روش بتوانیم تعداد یک میلیون مسافر را از هنگ کنگ به نپال و برعکس منتقل کنیم.

این شرکت هوایی اغلب از هواپیماهای ایرباس آ330 استفاده می کند، همچنین آلا سیدیر بوی می گوید این خدمات یعنی سه پرواز اضافه از اول سپتامبر سال 2010 میلادی برای مسافران آماده خدمات رسانی است.

تراول نیوز

آگوست 2010


 
 
کیف دستی خوب و مناسب مثل همسری ایده آل!!!
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

خرید کیف دستی مناسب برای بانوان همیشه دشوار و شاید هم وقت گیر بوده ؛ حتی برخی موارد دردسر ساز نیز بوده این در حالی است که تعدادی از بانوان داشتن کیفی مناسب را به داشتن همسری ایده ال تشبیه کرده اند که این خود از اهمیت این وسیله برای بانوان حاکیست. بنابراین همانطور که بانوان برای انتخاب همسری مناسب بسیار سختگیر هستند و موارد بسیاری را در نظر می گیرند برای انتخاب کیف دستی خود نیز بسیار سخت گیر هستند و در واقع با وسواسی بسیار به این موضوع دقت می کنند. البته بسیاری از بانوان کلکسیونی از انواع کیف را داخل کمد لباسشان اداره می کنند این نه به معنی تعداد زیاد کیف هایشان بلکه این گروه پس از یک بار استفاده از این کیف متوجه شده اند که در انتخاب خود اشتباه کرده اند و شاید هرگز راضی به استفاده از این کیف دستی ها نباشند.

بنابراین عوامل بسیار مهمی برای انتخاب کیفی مناسب در نظر بانوان خواهد بود ، اما هرگز نباید سه نکته اساسی را فراموش کنند تا از داشتن کیفی مناسب بهرمند شوند .

اول: تعداد زیادی از کیف های رنگا رنگ در مغازه ها موجود است بنابراین شما باید این حقیقت را بپذیرید که گاهی دچار اشتباه در انتخاب خود خواهید شد، و این همه تنوع شما را دچار درسر خواهد کرد. بنابراین هرگاه ذهن شما خسته است یا حوصله خرید ندارید اما باید برای مراسم عروسی آخر هفته یا کلاس درستان کیفی تهیه کنید هرگز به خرید نروید و سعی کنید از کیفی های قدیمی خود استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که با عجل کیفی برای خریده اید پس اولین بار استفاده آن دیگر هرگز این کیف را به دست نخواهید گرفت چون همین یکبار کافیست که شما رو از اشتباهتان آگاه سازد و متوجه اشتباه خود در خریدتان مطلع کند.

دوم اگر قصد دارید این کیف را برای مدتی طولانی استفاده کنید هرگز به دنبال کیف های ارزان قیمت و طبق مد نباشید؛ این کیف ها ممکن است ظاهری خوب داشته باشند اما از مواد اولیه مرغوبی تهیه نشده اند  بنابراین شاید فقط برای یک فصل و یا چند هفته به همان شکل اول خود در دستان شما زیبا باشند اما به سرعت کهنه شده و از بین خواهند رفت بنابراین پول خودتان را درست خرج کنید و در این زمینه درست مثل پولدارها عمل کنید . مردم انگلستان ضرب المثلی را دارند که می گوید: هنوز اینقدر پولدار نشده ام که جنس بی کیفیت بخرم. در واقع می گوید چون اجناس بی کیفیت زود از بین می روند و شما دوباره مجبور به پرداخت هزینه هستید پولتان را هدر داده اید.

از سوی دیگر هرگز کیف دستی هایی که توسط طراحان نامدار طراحی شده اند و طبق مد روز ساخته شده اند را نخرید چون هم باید پول زیادی برای آنها بپردازید و هم به سرعت این مدل ها از رده خارج خواهند شد و همین موضوع باعث می شود که شما این کیف را به کلکسیون داخل کمدتان اضافه کنید و هرگز از آن استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که مدل کیف همراه با پوشش شما زیبا خواهد بود بنابراین کیفی را انتخاب کنید که با نوع پوشش شما متناسب باشد و شرایط اجتماعی شما را هم حفظ کند.

سوم اینکه همیشه اندازه کیف یکی از اصلی ترین عوامل انتخاب آن برای شما بوده و هست و شاید با تناسب به نوع کارتان یکی از این کیف ها را تهیه کرده باشید . به عنوان مثال کیفی برای ورزش ، کیفی برای سرکار یا هر منظور دیگر اما به یاد داشته باشید که اندازه این کیف ها هر کدام تعریف شده است و شما هیچ وقت حاضر نیستید که با کیف ورزشی خود به محل کارتان بروید یا برعکس بنابراین اگرچه امروزه مد شده که بانوان کیف بزرگ دست بگیرند ولی به کاربرند آن بیشتر فکر کنید و بعدا خرید کنید.

به یاد دارم اولین فرزندم که به دنیا آمد بود به دنبال کیفی بودم که بتوانم تمام وسایل خودم و کودکم را در آن قرار دهم اما هرگز این موفقیت حاصل نشد و مجبور به خریدن دو کیف جداگانه یکی برای خودم و دیگری برای فرزندم شدم اما امروزه با توجه به مد روز که کیف های بسیار بزرگ مد شده شاید این آرزو برای مادران برآورده شود که فقط یک کیف همراه داشته باشند و در واقع لوازم شخصی خودشان و کودکشان را در یک کیف دستی بسیار زیبا همراه داشته باشند امامشکلاتی هم خواهند داشت مثل زمانی که تلفن همراه شما زنگ می زند و شما داخل این کیف دستی بزرک که پر از وسایل شده به دنبال آن هستید یا می خواهید با عجله سوار خودروی خود شوید اما کلیدتان را داخل این چمدان همراه نمی یابید. به همین دلیل حتما به یاد دارید که چندین بار وسیله را که از داخل کیف تان بیرون افتاده فراموش کرده اید و شاید هم گم کرده باشید. این مدل کیف ها فقط یک حسن دارند اما چندین عیب را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

پس اندازه کیف را به گونه ای انتخاب کنید که به کارشما مربوط باشد و متناسب با کارتان باشد. و حتما به یاد داشته باشید که برزگی کیف شما باعث نخواهد شد تا شما با اندامی متناسب به چشم دیگران دیده شوید!!!  

  

  

   

 

 

 دسامبر 2010 مجله سیتی نیوز 

عماد عزتی


 
 
10 روش سبز برای استفاده مجدد از بسته بندی مواد غذایی و صرفه جویی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۳:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

هر روز بعد از ظهر یا هفته ای یک بار برای خرید مایحتاج منزل به فروشگاه نزدیک محل کار یا منزل سری می زنیم و با چندین کیسه پر از قوطی ها و ظروف رنگارنگ مواد غذایی ، شوینده یا هر نوع خوراکی بسته بندی شده به منزل بر می گردیم. آیا تا به حال وقتی در ردیف های فروشگاه قدم می زنید و بی نهایت قوطی های فلزی ، پلاستیکی یا کاغذی را می بینید به این موضوع فکر کرده اید که این قوطی ها شاید پس از خالی شدن دوباره قابلیت استفاده را خواهند داشت؟

طبق عادت وقتی هر یک از این قوطی ها خالی می شوند آنها را در سطل زباله می اندازیم و در واقع هر روز حجم زیادی زباله از این وسایل تولید می شود و در خوش بینانه ترین حالت آنها سر از ایستگاههای بازیافت سر در می آورند.

اما شما هر وقت برای خرید این مواد بسته بندی شده به پای صندوق فروشگاه می روید در واقع درصدی از پول صورتحساب شما مربوط به هزینه بسته بندی همان ماده غذایی هست که خریده اید بنابراین شما می توانید با پیدا کردن راهی برای دوباره مصرف کردنش این مبلغ را دوباره به کیف پول خود بازگردانید و به جیبتان بازگردانید و هر ساله میزان زیادی صرفه جویی کنید علاوه به کمک اقتصادی به خودتان به عدم تولید حجم انبوهی از زاله نیز کمک کرده اید.

البته به یاد داشته باشید که همه این بسته بندی ها «سبز» نیستند یعنی قابلیت استفاده مجدد را نخواهند داشت. این متن ده راه استفاده مجدد از این بسته بندی های سبز را به شما آموزش خواهد دادا و به کمک اقتصاد خانواده شما خواهد آمد.

1.       قوطی های بزرگ قهوه: هر ماه یک یا دو بسته چای و قهوه را بسته به نیاز خود خواهید خرید، اما واقعا نیازی به پرداخت هزینه بسته بندی این محصول برای شما ضروری بوده؟ یقینا یک قوطی خالی از این دو ماده در کابینت آشپزخانه شما وجود دارد بنابراین این بار می توانید همان نوع چای یا قهوه را به صورت باز تهیه کنید و در این قوطی بریزید و مصرف کنید به این ترتیب دوباره هزینه بسته بندی را پرداخت نکرده اید. اما راهکار دیگری هم برای این قوطی های خالی قهوه و چای وجود دارد./ می توانید از این قوطی ها یا شیشه ها برای نگهداری کمپوت های خانگی خود استفاده کنید تا برای خرید کمپوت های بسته بندی هزینه نکنید و البته به سلامتی خود نیز کمک کنید.

2.       شیشه های رنگی: بسیاری از نوشیدنی ها ، روغن ها و برخی از افزودنی های غذایی در شیشه های رنگی بسته بندی می شود که از اشعه خورشید دور نگهداشته شوند و کیفیت خود را از دست ندهند. این شیشه ها پس از خالی شدن کاربرد دیگری هم می توانند داشته باشند . اگر در منزل باغچه دارید می توانید به عنوان لبه باغچه از این شیشه ها استفاده کنید وقتی این شیشه ها را از سر شیشه در خاک باغچه فرو کنید و ته آن به سمت بالا باشد در اثر برخورد نور خورشید و به دلیل تیرگی شیشه حرارت را به خود می گیرد و نگه می دارد در اثر اختلاف درجه حرارت بیرون و درون شیشه ، فضای داخلی شیشه عرق کرده و قطرات آب به سمت دهانه شیشه جاری می شوند که باعث مرطوب نگهداشتن خاک باغچه شما خواهند شد و به کیفیت گل ها کمک شایانی می کنند و از سوی دیگر باعث صرفه جویی در مصرف آب جهت آبیاری گل های باغچه نیز به شما خدمت می کنند. البته در تنظیم درجه حرارت باغچه پس از غروب آفتاب نیز کمک خواهند کرد.

3.       کیسه های دسته دار و سلفون ها: هر یک از ما پس از بازگشت از خرید مقداری زیادی پلاستیک های دسته دار یا سلفون ها را با خود به منزل می آوریم که این کیسه ها می توانند دوباره به ما خدمت کنند. اگر این کیسه ها را بشویید و ضدعفونی کنید می توانید برخی از مواد غذایی مثل کاهو، سبزیجات را وقتی داخل دستمال تمیزی پیچیده اید درون این کیسه بگذارید و در یخچال قرار دهید با این کار آنها هم تازه خواهند ماند و هم نیازی به خرید ظروف و کیسه های مخصوص این کار نخواهید داشت البته به یاد داشته باشید که هرگز از کیسه های رنگی و سیاه رنگ استفاده نکنید فقط از کیسه های شفاف برای این کار استفاده کنید چون این کیسه از مواد اولیه تهیه شده اند و بازیافتی نیستند.

4.       کاغذهای موم دار (کاغذ روغنی): این نوع کاغذا معمولا در بسته بندی شیرینی، چیپس و بیسکوئیت استفاده می شود هرگز پس از خالی شدن این شیرها کاغذ داخلی آن را دور نریزید چون اگر قصه پختن شیرینی خانگی دارد همین کاغذ را باید بخرید این کاغذها در شیرینی پزی و جلوگیری از چسبیدن برخی غذا ها به کف ظروف استفاده دارند ، بنابراین هرگز آنها را دور نریزید چون می توانید یک بار دیگر از آنها استفاده کنید.

5.       لفاف کره و مارگارین: اگر درب یخچال را باز کنید حداقل یک بسته نصفه کره یا مارگارین را خواهید دید اما به یاد داشته باشید که هرگز لفاف دور کره و مارگارین را دور نریزید چون همراه این لفاف که دور می ریزید چند گرم از ماده اصلی یعنی کره یا مارگارین را هم دور می اندازید اما اگر این لفاف را به کف ظرفی که قرار است داخل فر برود و یا اینکه در ظرفی که قرار است شیرینی بپزید بمالید نیازی به باز کردن بسته جدیدی از کره نخواهید داشت چون این لفاف اینقدر چربی دارد که کف ظرف شما را روغنی کند تا کیک و دیگر مواد غذایی به آن نچسبد بنابراین دوباره برای خرید بسته جدید از کره یا مارگارین پول پرداخت نخواهید کرد.

6.       گالن های شیر و آب میوه: هر روز در کل جهان چندین میلیون از این نوع گالن ها دور ریخته می شود اما این در حالی است که این گالن ها قابلیت استفاده دوباره بلکه چندباره را خواهند داشت . اگر باغچه دارید این کالن ها بسیار مفید خواهند بود به گونه ای که اگر این گالن ها را به دو نیم تقسیم کنید می توانید در هر یک از قسمت ها اقدام کشت نشاء گیاهان کنید البته این ظروف چون از جنس مرغوب پلاستیکی تهیه شده اند قابلیت استفاده برای مواد غذایی را دوباره دارند.

7.       دبه های ماست و پنیر: وقتی داخل فروشگاههای زنجیره ای مشغول قدم زدن هستیم معمولا با قسمت لبنیات سروکار داریم در این قسمت شاید صدها دبه ماست و پنیر به شکل های مختلف را خواهید دیدکه این دبه ها می توانند پس از خالی شدن دوباره مورد استفاده قرار گیرند . این دبه ها با شدیدترین قوانین بهداشتی و بهترین مواد اولیه تهیه شده اند بنابراین این ظروف برای نگهداری مواد غذایی بهترین گزینه هستند شما می توانید اضافه غذای خود را داخل این بسته ها در فریزر نگهداری کنید یا اینکه برای فرستادن غذا به منزل بستگان از این بسته ها نیز استفاده کنید . این بسته بندی ها شما را از خرید ظروف مخصوص یخچال بی نیاز خواهد کرد و دایم می توانید نوع و مدل های جدیدی را نیز امتحان کنید.

8.       جعبه غلات: وقتی کودکان در دوره راهنمایی درس می خوانند در طول تحصیل خود باید کاردستی های زیادی بسازند که این کاردستی ها نیاز به مقوای محکم دارد ، شما برای درست کردن این کاردستی ها می توانید از این جعبه های شیرینی یا غلاتی که می خرید استفاده کنید بنابراین بدون خرید مقوا می توانید کاردستی بسیار زیبایی را برای دلبندتان تهیه کنید و او را به مدرسه بفرستید.

9.       بست های پلاستیکی : همه ما هنگام باز گردن کارتن وسایل الکترونیکی تعدادی بست های پلاستیکی را که دور سیم ها ی داخل کارتن پیچیده شده باز می کنیم و بیرون می ریزیم در صورتی که این بست ها قابلیت خدمات رسانی به ما را برای بار دوم یا حتی چندمین بار نیز دارند. اگر اهل گلکاری و باغچه هستید این بست ها بشما بسیار کمک می کنند وقتی که گیاه شما هنوز آنقدر قوی نیست که روی پای خود بایستد شما می توانید از این بست ها استفاده کنید و یا اینکه برای جمع و جور کردن سیم تلفن یا هر سیم اضافه ای در منزل از آن نیز استفاده کنید. بنابراین هرگز این بسط ها را وقتی از داخل کارتن بیرون می آورید دور نریزید.

10.   پوشش آلومینیومی قهوه و چای: موادی مانند قهوه یا چای برای اینکه تازه بمانند و عطر خود را از دست ندهند داخل پوششی از آلومینیوم به صورت وکیوم بسته بندی می شوند ولی وقتی آنها را استفاده می کنیم این بسته ها را دور می ریزیم . اما با کمی دقت متوجه می شویم که این بسته بندی برای منزل و ما بسیار کارآمد خواهد بود. همگی بانوان وقتی چیزی سرخ می کنند یا اینکه قصد تمیز کردن سرخکن داخل آشپزخانه را دارند با مقدار زیادی روغن مواجه می شوند که نمی دانند آن را کجا بریزند اینجاست که شما می توانید با خیالی راحت این روغن را داخل این بسته های آلومینیومی بریزید بدون اینکه حرارت برای آن مشکل ایجاد کند یا اینکه بیرون بریزد و سپس آن را در سطل آشغال قرار دهید.

اکثر این مواد درست زمانی که شما شاد و راضی از خرید خود از داخل فروشگاه به سمت اتومبیلتان حرکت می کنید همراه شما خواهند بود پس بیشتر دقت کنید که پس از مصرف کدام یک را نگهدارید و کدام یک را دور بریزید چون با این کار هر ساله مقدار زیادی به حساب پس انداز خودتان می افزایید.

آوریل 2011 مجله home


 
 
هواپیمایی مالزی MAS و ایرآسیا Air ASIA قرارداد همکاری بستند
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٤:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٢
 

دو شرکت هواپیمایی ملی مالزی و ایرآسیا قرارداد همکاری با یکدیگر امضاء کرده اند و تصمیم گرفتند همکاری تجاری خود را گسترش دهند ، طبق گزارش های ارسالی توسط روابط عمومی دو شرکت این قرارداد بصورت مشارکت خواهد بود.

این دو شرکت پس از 5 سال همکاری بسیار محدود با یکدیگر در زمینه حمل و نقل هوایی تصمیم گرفتند روابط تجاری خود را با امضاء این قرارداد گسترش دهند این دو شرکت این قرارداد را با عنوان قرارداد همکاری جامع یا به طور خلاصه CCF به امضاء رسانده اند طبق مفاد این قرارداد تمرکز این قراردادهمکاری بر شناسایی نقاط قوت هر شرکت برای همکاری با دیگریست بطوری که این دو شرکت قصد دارند با اجرای این برنامه در هزینه های مربوط به خرید لوازم ، هواپیما ها ، نیروی متخصص و انرژی صرفه جویی بسیار خوبی داشته باشند.

در همین حال این دو شرکت اقدام به شناسایی مقاصد جدیدی برای برقرار خطوط هوایی و خدمات رسانی به مسافران کرده اند به طوری که تونی فرناندز قائم مقام شرکت هواپیمایی ایرآسیا می گوید: با ادغام و مشارکت این دو شرکت می توانیم شرایط جدیدی برای مسافران ایجاد کنیم و تخفیفات مناسبی به آنها ارایه دهیم و در واقع سفر کردن را برای مسافران این شرکت جدید اقتصادی خواهد شد.

فرناندز همچنین اعلام کرده که سهامداران قدیم هر یک از این شرکت ها باید کاملا مطمئن باشند که ترقی و سودآوری برای آنها نیز در نظر گرفته شده است و سعی شده که سرمایه گذاری آنها در امنیت کامل ادامه پیدا کند و حداقل ریسک را برای آنها درنظر گرفته ایم. طبق این توافق در نظرگرفته شده که هر سهامدار شرکت هواپیمایی مالزی براساس هر 30 سهم خود یک سهم از شرکت ایرآسیا دریافت کند و در جهت عکس سهامداران شرکت هواپیمایی ایرآسیا به ازای هر 10 سهم خود یک سهم از شرکت هواپیمایی مالزی دریافت کنند. این مدیر معتقد است با این تصمیم توانسته امنیت سرمایه گذاری را برای هر یک از دو گروه سهامداران تضمین کند و سودعادلانه ای را برای آنها به ارمغان آورد.

خبرنامه هفتگی تراول

آگوست 2011


 
 
قطر ایرلاین درپی گسترش پرواز های خود با کشور آلمان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٢
 

شرکت هواپیمایی قطر ایرلاین از ماه مارس 2011 میلادی پرواز مستقیم خود بین دوحه و اشتوتگارد را راه اندازی خواهد کرد.

شرکت هواپیمایی قطر در اولین حرکت تجاری خود اقدام به راه اندازی خطوط هوایی خود به شهر مونیخ کرده بود . اکبر الباکر مدیر عامل این شرکت اعلام کرده پس از امضاء قرارداد تجاری خود با فرودگاه اشتوتگارد آلمان جهت برقراری پروازهای هفتگی تصمیم به برقراری 3 پرواز هفتگی از دوحه قطر به اشتوتگارد آلمان گرفته است این مدیر اعلام کرد که ا ین پروازها همگی با هواپیماهای ایرباس انجام خواهد شد.

الباکر می گوید : شرکت هواپیمایی قطر ایرلاین به عنوان یکی از ایرلاین های بسیار معتبر حوزه خلیج فارس امیدوار است بتواند از موفقیت تجاری خوبی در آلمان برخوردار شود و بتواند رکورد تاریخی را در سال 2011 میلادی از خود به جای گذارد. مدیر عامل شرکت قطر ایرلاین اعلام کرده با توجه به اینکه تعداد پروازهایی که کشورهای دیگر جهان را به حوزه خلیج فارس متصل می کند بسیار کم است و پتانسیل بسیار زیادی برای گسترش این خطوط هوایی وجود دارد که قطر ایرلاین در نظر دارد از این فرصت ایجاد شده بهترین استفاده را ببرد البته با یک برنامه ریزی دقیق و بسیار منظم این هدف در دسترس خواهد بود.

الباکر گفت: با توجه به ترافیک بسیار زیاد فرودگاه اشتوتگارد که حدود 600 هزار مسافر سالانه است این امکان برای برقراری همکاری هرچه بیشتر بین قطرایرلاین فرودگاه اشتوتگارد فراهم شده بنابراین امیدواریم بتوانیم که این روابط را گسترش دهیم.

اکتبر 2010

تراول نیوز