صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

امنیت هنگام اقامت در هتل
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٠
 

کلمه هتل همیشه یادآور، آرامش و امنیت در ذهن هر گردشگر بوده و هست. اما همین مکان امن می تواند به عنوان پاشنه آشیل امنیت گردشگران در کشورهای دیگر تبدیل شود و باعث ضرر و زیان آنها شود.

یکی از دغدغه های بسیار مهم گردشگران هنگام سفرهای خارجی انتخاب هتل مناسب و ایمن بوده. اگرچه همیشه قیمت هتل به عنوان اصلی ترین نکته مورد بررسی قرار می گیرد ولی امنیت هتل که جایگاه بالاتری از این موضوع دارد معمولا به دست فراموشی سپرده می شود و در برخی از مواقع اصلا توجهی به این موضوع مهم توسط گردشگران نمی شود.


 
 
نکات ایمنی در تاکسی های خارجی هنگام مسافرت به خارج از ایران
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٢٠
 

اصولا آسیب پذیر ترین قسمت سفرهای خارجی برای هر گردشگری که برای اولین بار وارد کشوری خاص می شود زمانی است که او قصد استفاده از تاکسی را دارد. معمولا هر کشوری به تناسب با قوانین نرخ کرایه تاکسی تعیین می شود در بسیاری از کشورها با استفاده از تاکسی متر این کار انجام می شود اما هستند برخی از کشورها که از این وسیله استفاده نمی کنند و نرخ تاکسی براساس توافق بین راننده و مسافر تعیین می شود به عنوان مثال می توان از ایران در این زمینه نام برد. البته تعداد این کشورها آنقدر هم زیاد نیست ولی به هر حال تاکسی های این کشورها هنوز هم بدون تاکسی متر به کار خود ادامه می دهند.