صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

(سلامتی در دامن طبیعت 4) بهار نارنج
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

همگی بیاد داریم پدر بزرگ یا مادر بزرگهای ما هروقت حوصله نداشتند یا دچار یک بحران روحی می شدند مقداری از گل های بهارنارنج را که عمدتا خشک شده بودند دم می کردند و می خوردند و در بسیاری از اوقات اطرافیان خود را نیز تشویق به خوردن این جوشانده می کردند.

اما همیشه بهار نارنج یادآور شیشه های بسیار زیبای مربای بهارنارج یعنی سوغات شمال برای ماست حالا بیایید دوباره به یاد مادر بزرگ یا پدر بزرگمان از خواص دیگر این گلها بگوییم. این گیاه خواصیت گرم دارد و جوشانده این گیاه بهترین درمان برای افسردگی و بی خوابی است. اما امروزه پزشکان ومتخصصان معتقدند که این جوشانده می تواند بسیاری از اختلات عصبی را درمان کند و باعث آرامش می شود.

بهترین روش برای مصرف این جوشانده خوردن یک استکان از آن قبل از خوردن هر وعده غذایی خواهد بود. به گفته برخی از این کارشناسان بیشتر تشنج ها و هیستری ها با خوردن این جوشانده درمان شده یا تخفیف خواهند یافت. اما مهمترین تاثیر این جوشانده درمان سکسکه بوده که در برخی موارد این سکسکه بسیار آزاردهنده بوده و هست.