صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

(سلامتی در دامن طبیعت 5)- کاکوتی
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 

از قدیم هر وقت صحبت از تقویت بینایی به میان می آمد اولین تجویز خوردن هویج بوده و هست اما گیاه دیگری هم می تواند همان خاصیت را برای بدن داشته باشد که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته یا اینکه بطور کلی فراموش شده بود.

کاکوتی علاوه بر خواص بسیار مفیدی که دارد برای تقویت بینایی نیز مفید بوده و می تواند به قدرت بینایی انسان و جلوگیری از پیرچشمی کمک کند. کارشناسان طب سنتی معتقدند که این گیاه با توجه به گرم مزاج بودنش باعث تقویت اعصاب نیز می شود.

گیاه کاکوتی خاصیت ضدعفونی کننده را نیز داراست و برای ضد عفونی کردن مجاری تنفسی و تقویت دستگاه گوارش می توان مورد استفاده قرار گیرد. اگر یک استکان از جوشانده این گیاه را بعد از غذا میل کنید می توانید از خاصیت ضد انگل بودن و درمان بی خوابی آن نیز به خوبی بهرهمند شوید. اما نکته مهم در باره خوردن جوشانده این گیاه مفید این است که بهترین زمان برای مصرف آن نوشیدن یک استکان از جوشانده کاکوتی بعد از صرف غذاست.