صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

چرا نباید قارچ را در سبد غذایی خود فراموش کنیم
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/۸
 

امروزه با توجه به زندگی صنعتی و گرفتاری های کاری اکثر مردم روی به استفاده از غذا های فست فود یا حاضری کرده اند.

شاید اگر کمی دقت کنید هنگامی که در فروشگاه نزدیک منزل خود مشغول به خرید هستید ناخودآگاه تعداد زیادی بسته های رنگی و غذاهای آماده را در سب خرید خود قرار دهید اما وقتی کنار صندوق منتظر رسیدن نوبت خود هستید متوجه خواهید شد که موضوع بین همه مردم شایع است و با شنیدن صدای دستگاه صندوق وقتی بارکدها را چک می کند اگر به دست متصدی صندوق نگاه کنید یک بسته آماده غذا و یا غذاهای کنسرو شده را خواهید دید که به فاکتور خریدار اضافه می شود.

اما به سلامتی خود اهمیت می دهیم بهتر است که کمی بیشتر با طبیعت آشتی کنیم و مصرف میوه ها و سبزیجات را در سبد غذای روزانه خودمان قرار دهیم و از خرید بسته های غذاهای آماده خودداری کنیم. اما در مورد یکی از خوراکی های بسیار مفید یعنی قارچ خوراکی مطالبی خواندنی طبق تحقیقات گسترده علمی که توسط دانشجویان   دانشگاه استفورد انجام شده منتشر شده است.

این گزارش تایید می کند که انواع قارچ های خوراکی برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند و می افزاید : مصرف حداقل هفته ای دوبار از قارچ های قهوه ای موجب افزایش سطح استیل گلوکزامین در بدن خواهد شد که این ماده اثر بسیار مفیدی برای کاهش کلسترول خون در بدن انسان را در بر دار.

از سوی دیگر این محققان دریافته اند که اگر به صورت منظم حداقل دو عدد قارچ سفید در وعده های غذایی خود استفاده کنید خطر ابتلا به آلزایمر را تا حدود زیادی از خود دور کرده اید. اما مهمترین اثر این خوراکی سفید کمک به افزایش قدرت ایمنی بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن است و میزان رادیکال های آزاد که  می تواند به کبد آسیب برساند را تعدیل می کند .

در انتهای این گزارش آمده است که مصرف قارچ به سلامت قلب نیز کمک می کند و در برخی از موارد خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش خواهد داد اما این دانشمندان معتقدند که اگر قارچ را در وعده غذایی خود استفاده کنید و حداقل روزانه دو فنجان چای سبز نیز بنوشید بدنی سالم خواهید داشت .