صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

سواحل دریایی میراثی به جامعه کوچک عمان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۱
 

با توجه به برگزاری مسابقات بین المللی ورزش های آبی در این منطقه عمان امروزه از شهرت بسیار بیشتری برخوردار شده و توانسته موقعیت خود را در زمینه صنعت گردشگری بین المللی در منطقه خلیج فارس تثبیت کند.

به عنوان مثال برگزاری دومین دوره بازیهای ساحلی آسیا در این کشور توانسته این کشور را به عنوان یکی از مقاصد اول گردشگران برای سفر به منطقه خلیج فارس تبدیل کند.

عمان که یک کشور ساحلی در منطقه خلیج فارس است توانسته با سرمایه گذاری بسیار سنگین در زمینه بهره برداری از منابع طبیعی خود یعنی ساحل و آب های دریای عمان بهترین آینده گردشگری را برای صنعت بسیار پرسود گردشگری کشورش مهیا کند. این کشور کچک اما دارای امکانات طبیعی بسیار بزرگ توریستی توانسته خود را به عنوان میزبان بازیهای بسیار مشهوری در سطح جهان مطرح کند و از این طریق درآمدی چند میلیاردی را به جامعه خود هدیه دهد.

قایقرانی، والیبال ساحلی، موج سواری و دیگر ورزشهای آبی از چندین رشته ورزشی ای است که در سواحل این کشور از رونق خوبی برخوردار است و باعث جذب علاقمندان به این ورزشها به کشور عمان می شود.

به عنوان مثال یکی از شهرک های ورزشی توریستی این کشور با مساحتی بالغ بر یک میلیون متر مربع و گنجایش صدها هزار نفر به نام Al Musanas sport توانسته نظر کمیته های برگزار کننده بازیهای ساحلی بین المللی را به خوبی جلب کند و هر ساله شاهد برگزاری مسابقات بزرگی در سطح بین المللی در این شهرک باشیم

در واقع این کشور توانسته 400 ساحل با قابلیت برگزاری مسابقات ساحلی و دریایی را احداث کند که هر کدام از این سواحل با بهترین امکانات و خدمات نظیر هتل های مجلل و مراکز درمانی پزشکی و غیره مکان مناسبی برای جذب گردشگران و ورزش دوستان به کشور عمان باشند .

مجله تراولر مارس 2011