صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

گلف ایر به عنوان اولین شرکت هواپیمایی از خلیج فارس در عدن به زمین نشست
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٧
 

شرکت هواپیمایی گلف ایر توانسته قراردادی جهت برقراری خطوط پروازی خود به سریلانکا ، کلمبو و خلیج عدن را به امضاء برساند . بنابراین به گفته مدیر عامل شرکت هواپیمایی گلف ایر سامر مجالی هواپیماهای این شرکت به عنوان اولین شرکت هواپیمایی از منطقه خلیج فارس در فرودگاه خلیج عدن فرود آمدند.

مجالی اعلام کرده با توجه به رشد اقتصادی این منطقه (خلیج عدن) در کشور یمن لازم بود و سیاست های اقتصادی کلان این کشور در منطقه لازم بود که خط پروازی از منطقه خلیج فارس در این منطقه برقرار شود. البته با توجه به توانایی این شرکت ما توانستیم نظر دست اندرکاران این صنعت را در منطقه خلیج عدن به خود جلب کنیم و به عنوان شرکت منتخب بتوانیم قرارداد همکاری به امضاء برسانیم.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی گلف ایر در بخش دیگری از سخنان خود به مسیر پروازی کلمبو اشاره کرد و افزود: در واقع کلمبو یک مقصد قدیمی برای این شرکت بوده چون این شرکت از سال 1976 تا سال 2005 میلادی به این مقصد پرواز داشته اما متاسفانه بنا به دلایلی این مسیر جمع آوری شده بود که امروز دوباره برقرار شده است.

وی همچنین اعلام کرد سریلانکا به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران در چند سال اخیر شناخته شده است و تجار زیادی نیز در این کشور رفت و آمد دارند بنابراین بهترین زمان برای برقراری مجدد خطوط هوایی بین دو کشور بوده است البته از سوی دیگر این خطوط جدید باعث آسایش و راحتی بسیاری از اتباع کشور سریلانکا خواهد بود که در منطقه و کشور بحرین زندگی می کنند که از این پس به سادگی امکان دسترسی به کشورشان را خواهند داشت.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی گلف ایر همچنین عنوان کرده برنامه پروازی این شرکت بین دو مقصد اعلام شده به ترتیب زیر است

  1. پرواز به مقصد عدن از تاریخ 22 سپتامبر 2010 میلادی و هفته ای چهار بار انجام خواهد شد
  2. پرواز به مقصد کلمبو از تاریخ 5 اکتبر 2010 میلادی و هتفته ای پنج بار انجام خواهد شد.

 مجله بیزینس تراول – جولای 2010