صندوقچه

درود بر همه دوستان، من خبرنگار اقتصادی و گردشگری هستم با توجه به رشته تحصیلی و همچنین علاقه خودم سعی می‌کنم مطالب اقتصادی و گردشگری نوشته شده توسط خودم را برای مطالعه شما بزرگواران منتشر کنم.

مراسم جشن رنگ در هندوستان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٢
 

همانطور که همگی می دانیم کشور هندوستان به سرزمین عجایب معروف شده که واقعا لقب بسیار درستی هم هست مردم این کشور دارای آداب و سنن بسیار زیادی هستند که البته بستگی به دین و مذهب آنها نیز دارد یکی از این مراسم جشن رنگ هست که هر سال تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب کرده طی یک سالی که من در هندوستان تحصیل می کردم یکبار موفق شدم در شهر پونا از این مراسم عکس برداری کنم که البته به قیمت از دست دادن دوربینم نیز تمام شد چون به داخل لنز آن رنگ پاشیده شد.

در این مراسم کوچک و بزرگ ، فقیر و غنی مقداری رنگ های پودری را تهیه می کنند و طی مراسمی این رنگ ها ر به هم می پاشند که البته من از فلسفه آن بی خبر هستم ولی مراسم بسیار جالبی نیز هست که البته همراه رقص و موزیک نیز هست و شاید هم این مراسم میعادگاهی برای تشکیل یک زندگی مشترک نیز بشود چون دختر و پسرهای بسیاری با هم آشنا می شوند. بنابراین این گزارش تصویری را برای شما منتشر می کنم.