صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

مراسم جشن رنگ در هندوستان
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۸:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٢
 

همانطور که همگی می دانیم کشور هندوستان به سرزمین عجایب معروف شده که واقعا لقب بسیار درستی هم هست مردم این کشور دارای آداب و سنن بسیار زیادی هستند که البته بستگی به دین و مذهب آنها نیز دارد یکی از این مراسم جشن رنگ هست که هر سال تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب کرده طی یک سالی که من در هندوستان تحصیل می کردم یکبار موفق شدم در شهر پونا از این مراسم عکس برداری کنم که البته به قیمت از دست دادن دوربینم نیز تمام شد چون به داخل لنز آن رنگ پاشیده شد.

در این مراسم کوچک و بزرگ ، فقیر و غنی مقداری رنگ های پودری را تهیه می کنند و طی مراسمی این رنگ ها ر به هم می پاشند که البته من از فلسفه آن بی خبر هستم ولی مراسم بسیار جالبی نیز هست که البته همراه رقص و موزیک نیز هست و شاید هم این مراسم میعادگاهی برای تشکیل یک زندگی مشترک نیز بشود چون دختر و پسرهای بسیاری با هم آشنا می شوند. بنابراین این گزارش تصویری را برای شما منتشر می کنم.