صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

توسعه فرهنگی و تغییر نگرش در گردشگری سلامت موثر است
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٧:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/٢۳
 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

توسعه فرهنگی و تغییر نگرش در گردشگری سلامت موثر است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه فرهنگی و تغییر نگرش در گردشگری سلامت موثر است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی رضوی، مفید کیایی‌نژاد در آستانه برگزاری سومین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار کرد: تنها نباید به تامین زیرساخت‌های گردشگری و پزشکی توجه کرد و باید در راستای توسعه فرهنگی گردشگری سلامت نیز اقداماتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در گردشگری سلامت نباید تنها در اندیشه رقابت با ترکیه و اردن باشیم بلکه باید همه کشورهای اسلامی اعم از ایران، مالزی، مصر، عربستان، پاکستان در این مسیر پیشرفت کنند و به صورت یک انجمن گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در مقابل کشورهای غربی حرکت کنیم.

کیایی نژاد افزود: گردشگری سلامت به عنوان یک امر فرهنگی در جریان گردشگری در‌ یک مکان به تعامل‌ها وتبادل‌های فرهنگی تبدیل می شود و با انسان‌ها و انگیزه‌ها ، خواست‌ها و نیازهای آنها که منشا از فرهنگ جامعه است ، در ارتباط نزدیک قرار دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: یکی از مهمترین نکات در گردشگری سلامت کیفیت خدمات و امکانات درمانی و پزشکی است که باید در کشورهای اسلامی تقویت شود که ایران در این میان از نظر آموزش پزشکی وضعیت خوبی دارد و حتی از نظر هزینه های درمان نیز مزیت‌های مطلوبی را به خود اختصاص داده اما کیفیت ارائه خدمات قبل از عمل و بعد از عمل و همچنین بازاریابی آن به حدی نیست که باعث جذب بیماران خارجی شود.

وی بیان کرد: توسعه فرهنگی و تغییر نگرش در گردشگری سلامت موثر است و می‌تواند از عوامل تاثیر گذار در این امر باشد.