صندوقچه

جاذبه‌های گردشگری ایران

اطلاع رسانی از طریق رسانه های مجازی و بین المللی سبب جذب گردشگران می شود
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/٢۳
 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اطلاع رسانی از طریق رسانه های مجازی و بین المللی سبب جذب گردشگران می شود

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی از طریق رسانه های مجازی و بین المللی می تواند سبب معرفی امکانات و تجهیزات پزشکی و همچنین آثار سیاحتی و زیارتی کشور شود که تمامی این موارد در جذب گردشگران سلامت موثر است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی رضوی، عفت شریعتی در ارتباط با سومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار کرد: مشهد مقدس یک کلان شهر زیارتی جهان اسلام است و برای تمام مسلمانان جهان شناخته شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور بانوان افزود: چون شهر مشهد مورد توجه و اقبال مسلمانان کشورهای اسلامی است  و سالیانه افراد زیادی برای زیارت به این مکان سفر می کنند باید ویژگی های این شهر مورد توجه قرار گرفته و در تقویت و ارتقای آنها تلاش شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: زائری که از داخل و خارج وارد این شهر می‌شود نیازمند امکانات رفاهی و محیط امن و آرام است.

وی یادآور شد: امکانات اقامتی مانند زائرسراها و هتل‌های شهر باید مجهز باشد تا پاسخگویی نیاز زائران را داشته و سبب ترغیب آنها برای سفر به مشهد مقدس شود.

وی در ارتباط با دانش پزشکی کشور تاکید کرد: در حال حاضر پیشرفت های پزشکی کشور چشمگیر بوده و  وزارت بهداشت و درمان برای ساماندهی درمان کشور فعالیت های بسیاری کرده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور بانوان با اشاره به برنامه های جذب گردشگران سلامت افزود: ارائه خدمات مطلوب بهترین تبلیغ برای جذب گردشگران است، البته همکاری تنگاتنگ وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در جذب گردشگران سلامت به سوی کشور موثر است.

 

 

شریعتی خاطرنشان کرد: تبلیغات درست و اطلاع رسانی از طریق رسانه های مجازی و بین المللی می تواند سبب معرفی امکانات و تجهیزات پزشکی و همچنین آثار سیاحتی و زیارتی کشور شده که تمامی این موارد در جذب گردشگران سلامت موثر است.

وی در ارتباط با نقش بیمارستان رضوی در جذب گردشگران سلامت گفت: بیمارستان رضوی افتخاری برای کشور است و با تجهیزات خوبی که دارد بیماران زیادی از داخل و خارج کشور برای درمان خود به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور بانوان افزود: این بیمارستان سبب شده تا بسیاری از بیماران به جای سفر به کشورهای خارجی و تقبل هزینه زیاد درمان این بیمارستان را انتخاب کنند.