صندوقچه

دوشنبه هر هفته از رادیو اقتصاد موج اف ام فرکانس98 مگاهرتز با شماره تلفن 22652525 و پیامک300003637 از ساعت 05/12 تا 15/13 پاسخگوی پرسش های شما عزیزان در زمینه گردشگری خواهم بود. برای اطلاع از موضوع برنامه هر هفته و مشارکت در آن می توانید به وب سایت رادیو اقتصاد مراجعه فرمایید و با مشارکت در آن در بهبود کیفیت برنامه بنده را یاری نمایید

بنگاههای زودبازده در آمریکا!!!!
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٢۸
 

مشکل بیکاری در ایران و کشورهای جهان همیشه برای دولت ها مشکل ساز بوده و هست به همین دلیل بیشتر دولت ها سعی در برطرف کردن این مشکل دارند و رهکارهای بسیار زیادی برای رفع آن پیشنهاد داده اند که یکی از آنها بنگاههای زودبازده و احیای بنگاه های اقتصادی کوچک بوده است . که در ایران هم چندی است که این موضوع در ایران بسیار جدی توسط دولت پیگیری شده است بطوری که برای کمک و احیای این بنگاههای زودبازده امکانات خوبی در نظر گرفته شده است اما نتایج این سیاست دولت نهم و دهم در ایران خارج از این بحث و تخصص بنده است که به کارشناسان اقتصادی واگذار می شود.

اما این حمایت و سیاست های اقتصادی در کشور آمریکا هم بسیار جدی گرفته شده و به دقت به آن رسیدگی می شود بطوری که در دوران رکود اقتصادی در ایالات متحده آمریکا این سیاست توانسته است کمک خوبی به دولت آمریکا باشد و مشکل بیکاری را تا حدی برطرف کرده است. البته به اندازه قابل انتظار از این طرح اقتصادی.

این هم تصاویری از  یک بنگاه اقتصادی کوچک در نیویورک که به تهیه و تولید ترشیجات خانگی مشغول است و به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته است. البته از این نوع بنگاههای اقتصادی کوچک یعنی تشریجات خانگی در تهران زیاد افتتاح شده است با اسامی بسیار جالب و متنوع!!!! البته نکته قابل توجه تفاوت بسیار زیاد قیمت های این فروشگاهها در تهران و نیویورک می باشد.

عکس ها : رویترز