صندوقچه

درود بر همه دوستان، من خبرنگار اقتصادی و گردشگری هستم با توجه به رشته تحصیلی و همچنین علاقه خودم سعی می‌کنم مطالب اقتصادی و گردشگری نوشته شده توسط خودم را برای مطالعه شما بزرگواران منتشر کنم.

تعدیل نیرو برای سوددهی ایرفرانس
نویسنده : عماد عزتی خراسانی - ساعت ۳:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱۱
 

پس از افزایش ساعات کاری خلبانان به میزان 18 درصد و مهمانداران به میزان 20 درصد شرکت ایرفرانس برای کاهش هزینه‌های خود و افزایش بهره‌وری طرح تعدیل نزدیک به سه هزار نفر از پرسنل خود را داده است.

الکساندر دوژونیاک، مدیرعامل ایرفرانس کی ال ام درباره این سیاست جدید ایرفرانس گفت: مذاکرات شرکت ما با سندیکای مربوطه به پایان رسیده است بنابراین به زودی زمان انجام این سیاست اعلام خواهد اما اگر سندیکاهای مربوطه برای رسیدن شرکت ایرفرانس به خواسته‌هایش طرحی غیر از آنچه ما مدنظر داریم ارایه نمایند ممکن است درباره انجام سیاست‌یاد شده تجدید نظر کنیم.

دوژونیاک در ادامه هدف از اجرای این طرح را افزایش سوددهی این شرکت هواپیمایی تا سال 2017 اعلام کرد و افزود: ابتدا تصمیم داشتیم با ایجاد تغییر در ساعات کاری پرسنل به این سوددهی یعنی 740 میلیون یورو برسیم اما این روش زمانبر بود و در تاریخ مربوطه نمی‌توانستیم به نتیجه برسیم بنابراین ابتدا سیاست تعدیل نیرو به میزان 2900 نفر را اجرایی می‌کنیم و در صورت نیاز به سراغ ، حذف پوشش برخی از خطوط هوایی طولانی و به تعویق انداختن پروژه های سرمایه گذاری خواهیم رفت./ فرانس 24.

کاهش خرده فروشی در یونان

پس از برگزاری انتخابات زودهنگام در کشور یونان بسیاری از کارشناسان امیدوار بودند اوضاع نابسامان اقتصادی این عضور اتحادیه اروپا روبه بهبودی گرایش داشته باشد اما آمارها نشان می دهد بخش خرده فروشی در یونان در ماه تیر و مرداد سال جاری افتی معادل 3/7 درصد را تجربه کرده است.

فرناندو مارتینز اقتصاددان در حوزه پولی یورو در این زمینه گفت: اجرای برنامه کنترل و جلوگیری از فرار سرمایه از کشور از ماه خرداد سال جاری که پس از اوج گرفتن بحران بدهی های یونان به مرحله اجرا درآمد در افت میزان مصرف داخلی تاثیر مستقیمی داشته است.

این درحالی است که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش 1/1 درصدی مصرف داخلی موجب رشد 9/0 درصدی تولید داخلی یونان شده که به عقیده برخی از تحلیلگران اقتصادی روند رشد این کشور را کلید زده بود./ بلومبرگ

تحقیقات اروپا بر تلویزیون‌های سامسونگ

براساس تحقیقاتی که به صورت مستقل در قاره سبز روی تلویزیون‌های ساخت شرکت سامسونگ کره جنوبی انجام گرفته مشخص شده است میزان مصرف انرژی این تلویزیون‌ها هنگام استفاده عمومی با آنچه هنگام آزمایش اعلام شده تفاوت دارد.

در این تحقیقات امده سیستمی که در تلویزیون‌های سامسونگ برای کاهش نور و در نتیجه پایین آوردن میزان مصرف انرژی استفاده شده است هنگام آزمایش دقیق عمل کرده اما هنگام استفاده مشتریان درواقع اصلا فعال نیست. انتشار این خبر باعث واکنش شرکت سامسونگ شده و ضمن رد هرگونه تفاوت در سیستم یاد شده طی اطلاعیه که از سوی شرکت سامسونگ ارایه شده آمده نور صفحه تلویزیون‌های ساخت این شرکت با توجه به میزان حرکت تصویر درحال پخش تنظیم می‌شود. اما کمیسیون اروپا برای روشن شدن موضوع و واقعیت امر دستور انجام تحقیقات گسترده‌ای را صادر کرده است/ گاردین.

 

بیکاری 1/5 درصدی در ایالات متحده

براساس گزارش‌های ارایه شده از سوی مقامات دولت ایالات متحده در ماه سپتامبر سال جاری میلادی دولت توانسته 142 هزار فرصت شغلی جدید را برای این کشور برای متقاضیان کار ایجاد نماید

فیل ماتینگ لی اقتصاددان و تحلیلگر بازار کار آمریکا در این زمینه می‌گوید با توجه به بحران‌های اقتصادی در برخی مناطق جهان اکنون آمریکا نه در شرایط ایده‌آل بلکه درحال جبران مشکلات گذشته است به صورتی که ماه سپتامبر سال جاری میزان بیکاری تنها 1/5 درصد بوده است درحالی که در سپتامبر گذشته این میزان نزدیک به 8 درصد تعیین شده بود.

ماتینگ لی در ادامه به ایجاد 136 هزار فرصت شغلی طی ماه تیر و مرداد گذشته در آمریکا اشاره کرد و گفت: اکنون دریافته‌ایم شرکت‌های کوچک در بخش خصوصی و همچنین بخش معدنی آمریکا می‌توانند فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال باشند بنابراین اگر همین روند ادامه داشته باشد فرصت‌های شغلی بیشتر در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد/ یو اس ای تودی