چگونه بلیت هواپیمای ارزان قیمت به مقصد اروپا تهیه کنیم؟

چگونه بلیت هواپیمای ارزان قیمت به مقصد اروپا تهیه کنیم؟

 در قرن حاضر تهیه بلیت هواپیما و مسافرت در واقع دو موضوع مرتبط به هم هستند. اما هزینه تهیه بلیت همیشه جزو دغدغه های گردشگران بوده و هست و اکثر آنها به دنبال تهیه بلیت های ارزان قیمت  برای کاهش هزینه های سفرشان بوده اند البته این موضوع یا همان تهیه بلیت ارزان قیمت هواپیما فقط برای مسافران یا گردشگران پراهمیت نیست بلکه تجار و افرادی که دائم در سفرند نیز با این روش به دنبال کاهش هزینه های سفرشان هستند.

 همین موضوع یعنی بلیت ارزان قیمت باعث شده تا بسیاری از شرکت ها و دفاتر خدمات گردشگری به دنبال یافتن راهکارهایی برای پاسخ به این نیاز مسافران باشند، از جمله این راهکارها را می توان تخفیف ها و ارائه پیشنهادهای بسیار جالب و جذاب توسط شرکت های هواپیمایی برای جذب حداکثری مسافران ، نام برد.

 اما مهمترین موضوع برای گردشگران این است که چگونه از این تخفیف ها مطلع شوند و چگونه برای تهیه بلیت های ارزان قیمت اقدام نمایند حال اگر شما هم از آن دسته گردشگرانید که به فکر پیدا کردن بلیت ارزان قیمت به مقصد اروپا هستید، می توانید با در نظر گرفتن چند قانون ساده که به شما خواهیم گفت برای سفر بعدی خودتان به این قاره سبز بلیت ارزان قیمت تهیه کنید و از هزینه های سفرتان بکاهید. البته برخی از مسافران به دلیل شرایط کاری و زمان سفرشان مجبور هستند در تاریخ و یا به شهری خاص سفر کنند بنابراین طبیعی است که این قوانین زیاد برای آنها کاربردی نداشته باشد اما اطلاع از این امکانات برای همه مسافران هوایی کاربردی خواهد بود بنابراین با دقت به توصیه های چمدانی ما توجه کنید و آنها را به خاطر بسپارید.

 1.       انعطاف پذیر باشید

 این توصیه که در واقع کلیدی ترین توصیه ما به شما برای یافتن ارزانترین بلیت  هواپیماست در برگیرنده کلیه قوانین بعدی این دستورالعملهاست. به این ترتیب که  اگر مقصد بعدی سفرتان را انتخاب کرده اید برای یافتن ارزانترین بلیت هواپیما زیاد سختگیر نباشید و با توجه به بازه زمانی و هزینه مورد نظرتان بهترین خطوط هوایی و فرودگاه مقصد را انتخاب کنید. اینگونه که شما برنامه سفرتان را با شرایط موجود وفق دهید و منتظر جهت عکس آن نباشید.

همانطور که می دانید معمولا  اکثر شهرهای جهان دو یا چند فرودگاه دارند و معمولا فرودگاههای درجه 2 یا 3 آنها برای پذیرایی هواپیماهای خطوط هوایی ارزان قیمت یا پروازهای داخلی در نظر گرفته می شوند اگرچه این فرودگاهها گاهی اوقات دورتر از شهر هستند ولی این فاصله با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس کوتاه شده و قابل توجیه است. بنابراین قبل از این تصمیم به خرید بلیت هواپیما بگیری کمی در مورد فرودگاهها و خطوط هوایی مقصدتان مطالعه کنید و شتابزده عمل نکنید. البته بکوشید برنامه سفرتان را متناسب با بهترین گزینه هوایی انتخاب کنید.

 2.       به سایت های travel zoo و airfare watchdog سری بزنید

 اگر قصد سفر به اروپا دارید و علاقمند به استفاده از ارزانترین خدمات هوایی هستید بهترین گزینه مطالعه و بازدید از این دو وب سایت معروف برای شماست. هر دو این سایت ها با توجه به بازه زمانی و مکانی بازدید کنندگانشان، بهترین پیشنهادها را به مسافرانی که علاقمند به ارزان سفرکردن هستند ، خواهند داد. کرایه وسایل نقلیه عمومی از فرودگاه به مرکز شهر و همچنین هزینه خرید بلیت و خدمات هوایی برای علاقمندان به طور کامل شرح داده شده است بنابراین گردشگران می توانند با توجه به جیبشان بهترین گزینه را انتخاب کنند.

 3.       حداقل 20 هفته قبل برای خرید بلیت هواپیما اقدام کنید

 طبق روال معمول بین اکثر شرکت های هواپیمایی تقریبا 6 ماه قبل از تاریخ پرواز، قیمت بلیت آن پرواز بخصوص و مورد نظر شما اعلام و بلیت قابل پیش فروش خواهند بود. البته قیمت بلیت در این زمان پایین ترین قیمت را دارد و هرچه به تاریخ پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیت این پرواز واقعی تر خواهد شد. بنابراین اگر می توانید حداقل برای 6 ماه آینده خود برنامه ریزی کنید یقین داشته باشید که امروز می توانید ارزان ترین بلیت هواپیما را به مقصد قاره سبز تهیه کنید . به یاد داشته باشید که زمان باز شدن  پرواز (قابل خرید بودن بلیت ) در کشور آمریکا بین 6 تا 8 هفته قبل از تاریخ پرواز خواهد بود بنابراین دقت کنید که با توجه به این بازه زمانی در کشورهای مختلف بهترین موقعیت را برای خرید بلیت ارزان انتخاب کنید.

 4.       همیشه پرواز اول هفته را انتخاب کنید

 یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت بلیت هواپیما در اکثر کشورها ایام تعطیل یا تعطیلات آخر هفته است به این صورت که معمولا تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی باعث افزایش حدود 30 درصدی یا حتی بیشتر قیمت بلیت  هواپیماها می شود این ایام را اصطلاحا پیک سفر می گویند که در این زمان در خواست سفر به دلیل ایام تعطیل به بیشترین میزان خود می رسد. بنابراین سعی کنید برای استفاده از ارزان ترین قیمت بلیت هواپیما پروازهای اول هفته را انتخاب کنید . البته از هم اکنون به فکر برگشت باشید و ایام غیر تعطیل را برای بلیت برگشتتان نیز در نظر بگیرید.

 5.       خطوط هوایی معروف جهان را فراموش کنید

 

امروزه با توجه به جایگاه بسیار مهم حمل و نقل هوایی بسیاری از شرکت های خصوصی خدمات هوایی اقدام به افتتاح و راه اندازی مسیرهای هوایی بسیار ارزان قیمت کرده اند بنابراین برای رسیدن به مقصدتان فقط به دنبال شرکت های هوایی معروف نباشید شما می توانید در قاره سبز از خطوطی مثل JETBLUE و RYANAIR استفاده کنید. این شرکت های خصوصی در ابتدای پیدایش خود فقط قصد ارایه خدمات درون مرزی و پروازهای کوتاه مدت را داشتند اما رفته رفته با استقبال بیش از حد مسافران برای استفاده از خدمات ارزان قیمت خود مواجه شدند که همین موضوع باعث شد تا هواپیماهای این خطوط هوایی فواصل طولانی تری را بپیمایند و به قاره های دیگر نیز پرواز کنند.

 معروف ترین خطوط هوایی ارزان قیمت از مبداء قاره آمریکا به قاره سبز عبارتند از: AER LINGUS، TUIFLY، SUN WING، AIR TRANSAT، CONDOR، AIR BERLIN،  AEGCAN AIR و  virgin atlantic.

 به انتخاب گردشگران بهترین و ارزانترین خطوط هوایی برای سفر از کانادا به آمریکا دو شرکت transat و sunwing برای علاقمندان گردشگری است که با استفاده از این دو شرکت می توانند مبلغ قابل توجهی برای سفرشان پس انداز کنند.  اما خطوط مناسب از مبداء آسیا به اروپا به شرح ذیل است: air asia، air berlin، oman air، air baltic، Norwegian airline و Pegasus air line

 

اما اگر هنوز هم عقیده دارید امکان پیدا کردن بلیت ارزانتر هم هست می توانید به این سه وب سایت مراجعه کنید. کافی است که مبداء و مقصدتان و البته تاریخ سفرتان را وارد کنید تا ارزان ترین بلیت را در اختیار داشته باشید.

 الف: airninja.com ب. Whichbudget.com ج.skyscanner.com

 6.       با خطوط ارزان قیمت در اروپا صرفه جویی کنید

 اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که بدون اطلاع از این امکانات با استفاده از یکی از خطوط هواپیمایی معروف جهان مثل کی ال ام، لوفتانزا، ایرفرانس و ... به قاره سبرز رسیدید و قصد دارید به کشورهای دیگر این قاره سفر کنید هنوز هم دیر نشده و به قول معروف ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است. شما می توانید با استفاده از یکی از خطوط ارزان قیمتی که قبلا به شما معرفی شده مقدار قابل توجهی از پولتان را پس انداز کنید بهترین گزینه برای شما استفاده از خدمات خطوط هوایی RYANAIR و EASYJET در سراسر اروپاست. به یاد داشته باشید که این خطوط ارزان قیمت از نظر کیفیت خدمات هوایی و ایمنی در سطح استاندارد جهانی هستند و هیچ تفاوتی با خطوط معروف جهان از این نظر ندارند فقط ممکن است که در فرودگاههای درجه 2 یا 3 مقصد شما فروآیند. یا اینکه در برخی پروازهای این شرکت ها خبری از پذیرایی نیست و اگر علاقمند به خوردن یا نوشیدن باشید باید دست به جیب شوید.

 7.       بلیت های اوپن یا بدون محدودیت زمانی خریداری کنید

 اگرچه در نگاه اولیه این نوع بلیت ها در هزینه سفر شما زیاد دخیل نیست اما اگر کمی با دقت این موضوع را بررسی کنید متوجه خواهید شد که این نوع بلیت ها در اصل کمک شایانی برای صرفه خویی شما خواهند بود. به عنوان مثال اگر از نیویورک به لندن وارد شدید و قصد بازدید از فرانسه را نیز دارید می توانید از این نوع بلیت استفاده کنید به صورتی که می توانید از لندن با قطار به فرانسه بروید و از آنجا دوباره به نیویورک بازگردید. حتی می توانید با برنامه ریزی دقیق هزینه یک روز اقامت هتل را هم پس انداز کنید.

 8.       صرفه جویی هزینه هتل با انتخاب بلیت مناسب

 اگرچه این توصیه کمی عجیب و غیر واقعی به نظر می آید اما در واقع یکی از کارآمدترین روشهای صرفه جویی هزینه های سفر شماست. همانطور که می دانیم اکثر هتل های دهکده جهانی ساعت 11 صبح را برای ورود مسافران و ساعت 14 بعدازظهر را برای خروج مسافران در نظر گرفته اند . حالا با توجه به این محدودیت زمانی می توانید به گونه ای بلیت هواپیما را تهیه کنید که دقیقا در همین زمان ها وارد هتل شوید و یا از هتل محل اقامت خودتان خارج شوید تا از پرداخت یک روز هزینه اضافه اقامت خود در هتل اجتناب کنید و مبلغ کرایه اتاق را صرفه جویی کنید با استفاده از وب سایت www.hotelscombined.com می توانید بهترین اطلاعات را در این زمینه به دست آورید .

 البته هرگز فراموش نکنید که بسیاری از خطوط هوایی برای جلب نظر مسافران خود اقدام به ارایه مشوق هایی از قبیل یک شب اقامت رایگان در هتل مورد قراردادشان می کنند بنابراین می توانید با خرید این نوع بلیت ها از یک شب اقامت رایگان در هتل نیز لذت ببرید.

 اگر از این روش ها استفاده کنید و به آنها اعتماد داشته باشید یقین داشته باشید که پرواز ارزان قیمتی خواهید داشت و می توانید مبلغ پس انداز شده را برای سفرهای بعدی خود استفاده کنید.

 Travel news

 FEB2012

/ 1 نظر / 48 بازدید
y

merc aali bud