(سلامتی در دامن طبیعت 1) خواص برگ گردو

همگان می دانیم که در مان اکثر بیماری ها در دل طبیعت نهفته شده و امروزه پس از سال ها تدریس و تجربه و پیشرفت علم پزشکی در جهان بیشتر محققان و کارشناسان در برخی موارد دوباره روی به طب سنتی برگردانده اند. در بسیاری از کشورهای پیشرفته در کنار تکنولوژی جدید پزشکی در برخی موارد از طب سنتی هم استفاده می کنند . به این معنی که برای ساخت داروی موثر برای درمان برخی از بیماری ها دقیقا از طبیعت الهام گرفته اند و از روی داروهای طبیعی ، داروهایی ساخته اند که بتواند موثرتر باشد.

به هر حال این طب سنتی است که از ابتدای پیدایش بشر تا کنون توانسته جای خود را در بهبود امراض انسان نگاه دارد و از ارزش و مقام خوبی برخوردار باشد. به همین دلیل تصمیم گرفته مجموعه ای با نام (سلامتی در دامن طبیعت) تهیه کنم و در اختیار بازدید کنندگان وب لاگ خودم قرار بدهم یقین دارم شاید برخی از این مطالب را در جراید یا وب سایت های تخصصی این زمینه خوانده اید اما امیدوارم با بازخوانی یکی از این مطالب تغییری در نحوه تغذیه خود ایجاد کنید و سلامتی را به خود هدیه دهید. نکته مهم اینکه تمامی این مطالب گردآوری شده از مجلات و وب سایت های داخلی و خارجی بوده .

گردو این طلای سبز در ایران از جایگاه ویژه بوده و هست. در بسیاری از مناطق ایران درختان کهن سال این کیاه مفید به خوبی عمل می آید و سطح بسیار زیادی از باغات را در مناطق مساعد برای کشت این محصول به خود اختصاص داده گرچه چندی است این طلای سبز در ایران مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته و میزان زیاد واردات باعث کم شدن فروش محصولات داخلی شده اما هرگز از خواص این گیاه کاسته نشده است.

کارشناسان تغذیه و پزشکان معتقدند که جوشانده برگ گردو طبیعتی گرم دارد و می تواند مسکنی قوی برای ورم مفاصلی باشد که در اثر سردی ایجاد شده است. این متخصصان می گویند اگر قبل از میل کردن هر وعده غذایی یک استکان از جوشانده این برگ را میل کنید می تواند برای درمان نقرس و کاهش قند خون نیز به بدن شما فایده برساند و مفید واقع شود.

عکس ها : عماد عزتی

/ 0 نظر / 5 بازدید