سواحل بحرین مکانی مناسب برای ورزش های آبی

چهارماهه اول سال 2011 میلادی کشور ساحلی بحرین با توجه به سواحل خود به یک مرکز تفریحی و ورزشی مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است.

امکانات رفاهی و سلامتی بسیار کامل و مجتمع های ورزشی و سلامتی بسیار بزرگ ساخته شده در کنار ساحل هر ساله باعث شده تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر کنند این گروه از گردشگران که عمدتا افراد مسن وبازنشسته نیز هستتند به دنبال سلامتی خود نیز هستند و تمایل به بگذراندن تعطیلات خود در مراکز آب درمانی یا تفریحی ورزشی دارند.

کشور بحرین از موقعیتی که در ورزش های آبی به دلیل شرایط جغرافیایی این کشور به دست آورده به شدت استفاده کرده و سرمایه گذاری های بسیار خوبی هم در این زمینه انجام داده است. هتل های فوق مدرن با امکانات ورزشی بسیار پیشرفته در این کشور توانسته اند مانند فانوس دریایی بسیار بزرگی کشتی های بزرگ توریستی را به سمت خود جلب کنند و آنها را به بندرگاه این کشور راهنمایی کنند.

به عنوان مثال هتل های موجود در ساحل Zallaq توانستند در این مدت با توجه به خدمات بسیار قابل قبول و کامل خود شهرت جهانی پیدا کنند این هتل ها با این امکانات توجه آژانس های توریستی را به خود جلب کرده و قراردادهای بلند مدتی با این دفاتر خدمات جهان گردی منعقد کرده اند. یکی از این خدمات که بسیار جالب هم بوده ایجاد امکاناتی برای کودکان بوده این هتل ها هنگام ورود خانواده ها با اجازه والدین کودکان بالاتر از 8 سالشان را در طول روز در مراکز تفریحی دریایی خود نگهداری می کنند تا والدین در نهایت آرامش امکان بهره بردن از مسافرت خود را داشته باشند و آنها در راس ساعت 8 بعد از ظهر با شادابی و کوله باری از تجارب به والدینشان تحویل می دهند.

به همین دلیل اخیرا دولت بحرین اقدام به آسان سازی صدور ویزا برای افرادی که با کشتی های تفریحی وارد آبهای بحرین می شوند کرده و شرایط این کار را بسیار آسان تر از قبل ساخته اند به گونه ای که این افراد شاید کمتر از نیم ساعت بتوانند قانونی وارد خاک بحرین شوند.

امروزه کشور بحرین با توجه به پتانسیل بسیار بالای ورزشهای آبی خود اقدام به احداث چندین پارک آبی بسیار مدرن با دستگاههای جدید کرده که هر کدام از این پارک ها مانند گنجینه ای بسیار مهم برای این کشور ساحلی ثروت به ارمغان آورده اند. و بواسطه این خدمات و سرمایه گذاری ها بزودی شاهد برگزاری بزرگترین بازیهای بین المللی ساحلی در سواحل این کشور نیز خواهیم بود.

مجله تراولر فوریه 2011

/ 0 نظر / 9 بازدید