رابین هود دوباره در ناتینگهام پول ساز شد

در طی اکران دوباره فیلم تاریخی رابین هود در ماه می 2010 میلادی شهر ناتینگهام و مناطق اطراف این شهر به عنوان مرکز توجه گردشگران و توریست های داخلی و خارجی انگلستان قرار گرفت.

این گردشگران و بازدیدکنندگان همان کسانی هستند که به تاریخ و مشاهیر جهان و بخصوص انگلستان علاقمند بودند.

به همین دلیل و با توجه به رشد بسیار چشمگیر گردشگران خارجی و داخلی در این مناطق اداره مرکزی صنعت گردشگری بین المللی انگلستان این ماه را به عنوان ماه رابین هود در ناتینگهام نامگذاری کرد. از سوی دیگر کاخ تاریخی ناتینگهام درهای خود را به روی بازدید کنندگان گشود و نمایشگاهی با عنوان رابین هود برپا کرد، که طی برگزاری این نمایشگاه انواع محصولات و صنایع دستی مربوط به زمان رابین هود و نمادهای آن زمان نیز به فروش گذاشته شد. این نمایشگاه از سوی بازدیدکنندگان با استقبال بسیار گسترده ای روبرو شد و یادبودهای خوبی در دل آنها و کودکانشان برجای گذاشت.

به گفته برخی از بازدیدکنندگان شهر غارها بهترین قسمت این نمایشگاه بود و کاملا محیط سیاه چاله های آن زمان را نشان می داده. با توجه به این رشد گردشگران دولت انگلستان سعی کرده که از علاقه مردم به شخصیت اصلی این فیلم یعنی رابین هود به نفع جذب حداکثر گردشگر به این منطقه استفاده کند بنابراین از 13 ماه می سال 2010 میلادی این فیلم به صورت اختصاصی در استرالیا نیز به اکران در خواهد آمد و درست طبق نظر کارشناسان این صنعت در انگلستان، پس از اکران موفق این فیلم بسیار از تماشاگران تمایل داشتند از نزدیک به محل زندگی این اسطوره تاریخی انگلستان سفرکنند و از زاویه ای دیگر به بررسی زندگی او بپردازند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که این اقدام هوشمندانه مرکز گردشگری انگلستان توانسته درآمد خوبی را برای صنعت گردشگری در این منطقه به ارمغان بیارود.

Travel time

May2010

/ 2 نظر / 8 بازدید
یاشار

سلام مرسی وبلاگ خوبی دارین..شما خودتون به ناتینگهام سفر کردین؟ولی ای کاش بیشتر راجب خود شهر ناتینگهام مطالب م نوشتید...اگه میشه تو همین نظرات پاسخ بدید ممنون میشم

ظ

[گاوچران]