بخش خصوصی و تعاونی در توسعه گردشگری سلامت پای کار بیایند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بخش خصوصی و تعاونی در توسعه گردشگری سلامت پای کار بیایند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست هایی که گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت را با چالش مواجه می کنند باید رفع شود، برای توسعه گردشگری سلامت تعاونی ها و بخش خصوصی پای کار بیایند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد، شهروز افخمی در آستانه برگزاری سومین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در مشهد اظهار کرد: درحال حاضر سهم بخش خصوصی و تعاونی ها در توسعه صنعت گردشگری و به ویژه گردشگری سلامت و توریست درمانی پایین است.

وی افزود: در توسعه گردشگری نباید فقط چشم ها به سمت و سوی دولت باشد چراکه تصدی گری در این صنعت از حوزه بخش دولتی خارج بوده و این نیازمند همگرایی و سرمایه گذاری مشترک بخش های مختلف و مربوط در مسیر توسعه گردشگری و به دنبال آن توسعه اقتصادی، ارزآوری، اشتغالزایی و تعامل بیشتر با ملل دیگر است.

افخمی با بیان اینکه ماده اولیه توسعه گردشگری حرکت است، خاطرنشان کرد: سیاستگذاری در مبحث گردشگری به عهده بخش دولتی و اجرا به عهده بخش خصوصی و تعاونی ها است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: باید فرهنگ سلامت را در گردشگری مدیریت کنیم و این مدیریت وسیاست باید سیاستی مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی و سالم سازی تفریح گردشگران باشد.

وی با اشاره به تقویت گردشگری داخلی و تاثیر اساسی آن بر گردشگری خارجی اظهارکرد: اگر گردشگری داخلی ارتقا یابد قطعا درآمد حاصل از گردشگری داخلی نیز بالا می رود و این خود سبب توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری خارجی می شود.

افخمی یادآور شد: برگزاری کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در بیمارستان رضوی مشهد می تواند با عنوان نشست تخصصی ملل مسلمان با موضوع توسعه بهداشت و درمان تعریف شود.

 

 

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور نمایندگان و سفرای دعوت شده به این کنفرانس در صورتی موثر خواهد بود که طرفین خواستار ایجاد تحول بوده و آمادگی تاثیرگذاری و تاثیرپذیری داشته باشند.

گفتنی است سومین کنفرانس گردشگری سلامت کشور های اسلامی 28 و 29 آذرماه سال جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد مقدس برگزار می شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید