آگاهانه برای دانش آموزان کیف مدرسه بخرید

 

دوباره فصل درس و مدرسه از راه رسید و یکی از دغدغه های والدین برای خرید کیف مدرسه مناسب شروع شد. هر سال با نزدیک شدن به مهرماه بازار کیف و کفش مدرسه از رونق غیر قابل تصوری برخوردار است اما همانطور که فروشندگان به فکر یافتن راهکاری مناسب برای فروختن اجناس و تولیدات خود به متقاضیان هستند خریداران بخصوص والدین نیز سردرگم برندهای موجود و رنگارنگ پشت ویترین فروشگاه به دنبال انتخاب بهترین کیف مدرسه برای دلبندشان ایستاده اند.

هرچند مدتی است دودوتا چهارتای جیب  والدین است که حرف اخر انتخاب را می زند اما واقعا تا به حال از خودتان پرسیده اید کیف مناسب دلبندتان برای مدرسه چیست و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ به عقیده بسیاری از والدین کیف مدرسه با توجه به طول سال تحصیلی باید مقاوم و قابل شستشو باشد این درحالی است که این وسیله علی رغم زیبایی ها و امکاناتی که به ارمغان می آورد حافظ سلامتی دانش آموزان نیز خواهد بود.

اول سلامت بعد قیمت

کارشناسان و پزشکان مهم ترین توصیه ای که در این فصل به والدین دارند انتخاب کیفی با رعایت نکات بهداشتی برای فرزندان است چون در صورت انتخاب غیر اصولی کیف مدرسه دلبند شما دچار بیماری هایی چون کشیده شدن عضلات دست، ناهنجاری های ستون فقرات  و حتی کوتاهی قد خواهد شد. بنابراین قبل از اینکه به قیمت این وسیله برای سال تحصیلی جدید کودکان فکر کنید بهتر است ابتدا به نکات بهداشتی و سلامتی او توجه ویژه داشته باشید هرچند با توجه به مسایل اقتصادی هم اکنون قیمت آن وسیله از اهمیت بالایی برخوردار است.

متناسب با دوره تحصیلی خرید کنید

بطور کلی پزشکان مشخصات کیف مناسب مدرسه به سه بخش عمده تقمسیم بندی کرده اند که عبارتند از : 1. سبک بودن خود کیف 2. با دوام بودن کیف مدرسه 3. طراحی بهداشتی بندها و خود کیف  آنها می گویند همانطور که می دانید دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی نیازمند لوازم و تجهیزات متفاوتی هستند که باید معیار های انتخاب کیف مدرسه با توجه به آن تعیین شود.

 این درحالی است که براساس آمارگیری های متفاوت امروزه انتخاب اول والدین برای خرید کیف مدرسه کودکان و نوجوانانشان کوله پشتی شده است وسیله ای که برای همه مقاطه تحصیلی مناسب نیست و در دوران ابتدایی و راهنمایی می تواند باعث  ایجاد صدمات جبران ناپذیری به فرزندان باشد.

کارشناسان مناسب ترین کیف های مدرسه برای مقاطع مختلف تحصیلی اینگونه تقسیم بندی کرده اند که در دوران ابتدایی استفاده از کیف های دستی چرخ دار بهترین شرایط بهداشتی را برای کودکان فراهم می کند و برای دوران راهنمایی و دبیرستان می توان به انواع کوله پشتی نگاهی ویژه داشت.

این گروه معتقدند در دوران ابتدایی چون همواره دانش آموزان با توجه به روحیاتشان معمولا لوازم اضافه ای همراه دارند یا برای انجام کارهای گروهی کلاس مجبور به بردن وسایل متفاوتی خواهند بود که این امر می تواند به افزایش وزن  کیف و در نهایت صدمات جسمی به دانش آموز باشد. بنابراین بهترین گزینه استفاده از کیف های چرخدار است تا دانش آموز مجبور به بلند کردن کیف مدرسه نباشد.

 اما در دوران راهنمایی و دبیرستان چون قدرت تصمیم گیری دانش آموز تکمیل شده و از سوی دیگر برنامه هفتگی آنها در مدرسه میزان لوازم موردنیازشان را مشخص کرده کوله پشتی  گزینه ای مناسبی است چون وزن کیف را می توان از طریق بندهای آن به نقاط مختلف بدن منتقل کرد و مشخصات بندهای کوله های مورد نظر باید اینگونه باشد که پهنایی کمتر از 8 سانتی متر نداشته و پرشده از پنبه به میزان کافی باشد تا بتوانند وزن کیف را به تناسب درست روی بدن دانش آموز تقسیم کنند . این درحالی است که تمام متخصصان استفاده از کیف های پستچی و کوله های کج را عاملی برای ناهنجاری های ستون فقرات و افتادگی شانه مطرح کرده اند چون تمام وزن کیف در یک سمت بدن دانش آموز قرار خواهد گرفت.

جالب است بدانید همه کارشناسان و پزشکان متخصص درباره کیف مدرسه یکصدا می گویند : هرگز از کیف های دسته دار معمولی یا سامسونیت ها برای دانش آموزان نخرید چون در دوران بلوغ ناخواسته باعث ایجاد صدمات جدی به اسکلت بندی آنها خواهید شد. از سوی دیگر این گروه معتقدند بهترین گزینه برای حفظ سلامتی و بهداشت کودکان این است که لوازم مورد نیاز دانش آموزان طی دوران تحصیلی داخل کمد یا قفسه ای مخصوص به آنها داخل خود مدرسه باشد تا دانش آموزان مجبور به حمل و نقل لوازم تحصیلی خود برای هر روز نباشند.

 

جدول قیمت برخی کیف های موجود بازار تهران

نوع کیف

توضیحات

قیمت (ریال)

کشور سازنده

کوله پشتی  مهدکودک

پارچه ای دارای دو زیپ

1250000

چین

کوله پشتی مهدکودک

پارچه ای / برزنی تک زیپ

1000000

چین

کوله پشتی مهدکودک

پارچه ضد آب قابل شستشو

750000

ایران

کوله پشتی مهد کودک

پارچه ای قابل شستشو

650000

ایران

کوله پشتی اسپرت

پارچه / برزنت دو زیپ

750000

ایران

کوله پشتی اسپرت

پارچه ای / برزنتی چهار زیپ

1350000

چین

کوله پشتی اسپرت

پارچه ای / برزنتی با لایه محافظ و چهار زیپ

1550000

چین

کوله پشتی اسپرت

ضد آب با لایه محافظ

1650000

ترکیه

کیف دستی اداری

برزنتی

680000

ترکیه

کیف دستی اداری

برزنتی

450000

چین

کوله پشتی مدرسه ای

قابل شستشو / ضد آب / چرخدار

1200000

چین

کوله پشتی مدرسه ای

چرخدار

700000

ایران

کیف پستچی

برزنتی /

550000

ایران

کوله پشتی

چرمی و لایه محافظ

2500000

ایران / چین

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید