نوجوانی شاد اما میانسالی مبهم!!

 

احتمال اقدام به طلاق در بین افرادی که دوران نوجوان شادی داشته اند بسیار بیشتر از دیگران هست.

به گزارش روزنامه دیلی تلگراف تحقیقات آکادمیک و دانشگاهی در بریتانیا نشان داده است که دوران نوجوانی افراد رابطه بسیار مستقیمی با دوران میانسالی و نحوه زندگی او دارد.

بنا براین گزارش افرادی که دوران نوجوانی بسیار خوب وشادی و آزادی را پشت سر گذاشته اند تقریبا 60 درصد بیشتر از دیگران در خطر از هم پاشیدگی زندگی مشترک هستند و به راحتی با موضوع طلاق و جدایی برخورد می کنند. از سوی دیگر همین گزارش می افزاید که این افراد از نظر موقعیت شغلی و ارتقای سطح زندگی در رده های بالای جامعه قرار خواهند گرفت و دوران خوب نوجوانی باعث شکوفایی زندگی آینده آنها خواهد شد.

این اطلاعات از 2776 نفر نوجوان در بریتانیا در سال 1946 میلادی به دست آمده است که بطور انتخابی از بین دانشجویان انتخاب شده اند و زندگی آنها تا 50 سالگی مورد مطالعه دانشمندان و محققان قرار گرفته است. محققان می افزایند که همانطور که این افراد در دوران نوجوانی بسیار شاد و سرزنده بودند و از این دوران لذت برده اند آینده بسیار روشنی دارند و بسیار موفق خواهند بود . این افراد هرگز احساسی تصمیم نخواهند گرفت و بلکه کاملا منطقی و آگاهانه اقدام خواهند کرد اما قسمت ناامید کننده این گزارش این است که این گونه از افراد به راحتی در مقابل مشکل طلاق تسلیم شده و به آن تن در می دهند . متاسفانه اغلب این افراد ازدواجی بسیار سالم و شاد داشته اند اما برای موضوع طلاق هرگز نگرانی به خود راه نخواهند داد.

بنا برهمین گزارش این افراد از نظر سلامتی نیز در دوران میانسالی و پیری بسیار سلامت خواهند بود و زیاد به پزشک نیاز پیدا نخواهند کرد.

فلیکا هاپرت روانشناس می گوید: اگرچه این گونه افراد بسیار موفق خواهند بود اما در حوزه خانواده زیاد قابل اطمینان نیستند و زندگی مشترک مستحکمی نخواهند داشت اما این دانشمند معتقد است اگر این افراد در دوران خوش نوجوانی در کانون گرم خانواده دوران خود را سپری کرده باشند کمتر به طلاق تن خواهند داد. بنابراین او معتقد است که والدین نقش بسیار سازنده ای در زندگی آینده این افراد را ایفا خواهند کرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید