10 مسیر طلایی برای دوچرخه سواران گردشگر

Top 10 holiday destination to explore by bike

اکثر گردشگران دوچرخه سوار که به تازگی پا به رکاب دوچرخه گذاشته اند تصور  می‌کنند فقط مسیر کوپنهاگن copenhagen و آمستردام Amesterdam بهترین مسیر دوچرخه‌سواری روی کره زمین است و علاقه دارند در این مسیر رکاب بزنند.  در حالی که هنوز صدها مسیر جالب و بهتر از این مسیر معروف در سراسر جهان را رکاب نزده اند، به همین دلیل هر روز شاهد افتتاح مراکز کرایه دوچرخه‌ یا متل‌ها و رستوران‌های مخصوص این دسته از گردشگران در مسیر یاد شده هستیم.حال آن‌که بسیاری از جاده‌های بکر، زیبا و مناسب رکاب زدن در دهکده‌ جهانی وجود دارد که هم برای رکاب زدن و هم برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با دوچرخه مناسب هستند. بنابراین چمدان ده مسیر برتر که توسط دوچرخه‌سواران گردشگر انتخاب شده‌اند را برایتان معرفی می‌کند. این مسیرها در سال 2012 میلادی از لحاظ زیبایی،‌ امکانات و امنیت بهترین‌ها بوده‌اند.

1.      موترال در ایالت کبک کانادا Montreal, Quebec, Canada

طبیعت زیبا و البته آب و هوای مناسب مونترال باعث شده تا نام این شهر به عنوان اولین گزینه برای دوچرخه‌سواران گردشگر مطرح شود. مسیر کاملا ایمن 2400 مایلی این منطقه درواقع شاهد اولین سرمایه‌گذاری برای اجاره دوچرخه یا برگزاری تورهای دوچرخه‌سواری در کانادا بوده است. مسیرهای معروف مونترال برای رکاب زدن عبارتند از: lachine canal. The quays, oldport این سه مسیر دوچرخه‌سواری هر سال بیشترین تعداد گردشگران دوچرخه‌سوار را به خود می‌بینند که باعث ایجاد شور و هیجانی خاص هنگام عبور دوچرخه سواران از روستاهای مسیرشان می‌شود.

  1. پاریس فرانسه Paris, france

اما دومین مسیر برای رکاب زدن شهری مشهور از نظر صنعت گردشگری یعنی پاریس انتخاب شده است. اگرچه اولین شرکت کرایه دوچرخه و برگزارکننده تورهای دوچرخه‌سواری فرانسه در شهر لیون افتتاح شده است، اما امروزه این پاریس بوده که بین دوچرخه‌سواران مشهور شده و تورهای دوچرخه‌سواری یا همان velib (velo) در این شهر گردشگر پذیر شناخته شده‌اند، در بین گردشگران این شهر مانند ایفل و لوور معروف و مشهور شده‌اند. در چند سال اخیر این تورها شاهد رشد سریع و خیره‌کننده‌ای در پاریس بوده‌اند؛ به طوری که هم‌اکنون 20 هزار دوچرخه در این طرح به کار گرفته شده‌اند.

3.      پورتلند اوریگان Portland, oregan

دو مسیر دوچرخه‌سواری معروف این منطقه Willamette River و Waterfront Park مسیرهای شرقی غربی هستند که تعداد زیادی دوچرخه‌سوار آنها را به عنوان سومین محل مناسب دوچرخه‌سواری به شما معرفی کرده‌اند. از سال 1974 این مسیرها بخصوص روزهای یکشنبه‌ از مشهورترین مسیرهای دوچرخه‌سواری برای گردشگران است و این فرصت را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا از یکشنبه‌بازار پورتلند بخوبی بازدید کنند و از هوای پاک منطقه لذت ببرند. این مسیر می‌توان حیات وحش طبیعی را به گردشگران در اطراف تالاب و رودخانه هنگام دوچرخه‌سواری نشان دهد، به طوری که بواقع مثل این است که در تابلویی زیبا دوچرخه‌سواری می‌کنید.

4.      پراگ جمهوری چک Prague, czeen Republic

اگرچه تپه‌های مرتفع اطراف پراگ باعث نگرانی دوچرخه‌سواران تازه‌کار می‌شود، اما باز هم زیبایی‌های شهر و جاده‌های آن باعث شده تا رتبه‌ چهارم فهرست ده‌هایی دوچرخه سواری ما به پراک اختصاص یابد. تورهای دوچرخه‌سواری اطراف رودخانه ولتاوا vltava تا پل چارلز هرساله تعداد بیشماری دوچرخه‌سوار را به خود می‌بیند.

گردشگران هنگام دوچرخه‌سواری اطراف این شهر می‌توانند بواقع تاریخ و تمدن واقعی شهر را درک کنند. نکته جالب این است که دست‌اندرکاران گردشگری پراگ حتی برای آن دسته از گردشگرانی که  که توان رکاب زدن به دوچرخه را ندارند، دوچرخه‌‌های الکتریکی فراهم کرده‌اند تا به این گروه از گردشگران که توان جسمی کافی برای پیمودن سربالایی‌های اطراف پراگ را ندارند نیز بتوانند از طبیعت و زیبایی های این شهر به خوبی بهره ببرند ، البته این تسهیلات در جهت درآمدزایی در صنعت گردشگری پراگ بسیار مفید بوده است.

5.      سویل اسپانیا Seville, Spain

اگرچه اسپانیا خود یکی از مقاصد اصلی گردشگری در دهکده جهانی است، اما زیبایی‌های طبیعی و گردشگری این کشور برای دوچرخه‌سواران گردشگر نیز بسیار جذاب بوده است بطوری که رتبه پنجم را به آن داده‌اند. سویل یا جواهر آندلوس بهترین مکان برای گردشگران دوچرخه‌سواری در سال 2012 انتخاب شده است. ایستگاه‌های کرایه دوچرخه‌ در این شهر هر دو کیلومتر در دسترس گردشگران است و براستی آنهایی که علاقه‌مند به درک واقعیت فرهنگ این شهر هستند، تنها راه دست یافتن به کوچه‌های باریک و تنگ سویل همین وسیله دوچرخه است تا از نزدیک با فرهنگ و نحوه زندگی مردم شهر آشنا شوند.

6.      دروازه جهنم پارک ملی کنیا، Hell's gate National park Kenya

اگرچه آفریقا به طور کلی برای گردشگران بخصوص دوچرخه سواران ناشناخته است اما کشور کنیا توانسته با جاذبه های متنوع خود عنوان ششم فهرست دهتایی ما را به خود اختصاص دهد این مسیر بکر دوچرخه‌سواری درواقع حدود یکصد کیلومتری شمال غرب نایروبی واقع شده، طبیعت و حیات‌وحش آن باعث شده تا هر سال چند ده هزار نفر با دوچرخه هایشان آن را طی کنند و طبیعت واقعی نایروبی را تجربه کنند. اگر در دوچرخه‌سواری حرفه‌ای و با زندگی در حیات‌وحش آشنا هستید، بدون درنگ  این مسیر را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که حتما قبل از ورود باید فرم‌ها و مدارک لازم را از مسئولان پارک دریافت کنید و ترجیحا با گروه این مسیر را تجربه کنید و بهترین روش برای عبور از پارک ملی تورهای گروهی است چون تنها رکاب زدن در حیات وحش کنیا کمی نگران کننده خواهد بود.

7.      آستین تگزاس Austin, Texas

هرچند این منطقه به موسیقی و صبحانه لذیذش بین گردشگران بین‌المللی و محلی مشهور شده، اما مسیر زیبای دوچرخه‌سواری آن هنوز به شهرت جهانی مثل 6 پله قبل نرسیده است بنابراین اگر پا به رکاب هستید، دوچرخه‌سواری در این مسیرها نیز خالی از لطف نیست، اما دوچرخه‌سواران مشهور تور دو فرانس به این عقیده هستند که تجربه این مسیر می‌تواند به معنی واقعی در درک گردشگری با دوچرخه به گردشگران، کمک فراوانی داشته باشد. یکی از مسیرهای مشهور این منطقه، مسیر دریاچه بانوی پرنده عنوان شده است که طبیعت و زیبایی پوشش گیاهی آن باعث تشویق و رونق این‌گونه سفرها خواهد شد. بنابراین تجربه هفتمین شهر معروف دوچرخه‌سواری چمدانی ما به شما توصیه می‌شود.

8.      بروژ ـ بلژیکBruges, Beljium

هشمین پله از فهرست‌ ما در کشور زیبای بلژیک در قاره سبز است. این مسیر زیبا که از فانوس دریایی و برج ناقوس در شهر بروژ شروع می‌شود، می‌تواند تجربه‌ای کاملا متفاوتی از سفر به بلژیک را به هر گردشگری که علاقه‌مند دوچرخه‌سواری است، هدیه دهد. هوای پاک، طبیعت بکر و به طور کلی امکانات مناسب در کنار امنیت مناسب این مسیر می‌تواند رونق گردشگری با دوچرخه را در این کشور متصور شود؛ هرچند شکلات‌های این کشور به اندازه کافی، دلیل سفر می‌باشد.

 

9.      ویتنام و تایلند

نهمین پله از فهرست ده‌تایی ما مشترکا مربوط به دو کشور باستانی و زیبای آسیای جنوب شرقی است. این دو کشور سرسبز می‌تواند به عنوان مسیرهای بسیار جالب گردشگری با دوچرخه باشند. در کشور ویتنام شروع مسیر از پایتخت یعنی هانوی بوده و تا سیاگون یا هوشیمین نیزادامه دارد که واقعا تجربه‌ای جالب برای دوچرخه‌سواران است، اما در تایلند می‌توان مسیر Ayatthaya یا پایتخت قدیم این کشور که توسط یونسکو ثبت شده است را پیشنهاد کرد. در این سفر ماجراجویانه گردشگران می‌توانند تجربه‌ای دقیق و البته کامل از این سرزمین و معابد آن داشته باشند. بازارهای محلی، معابد، پارک ملی و طبیعت آن مهم‌ترین جاذبه برای دوچرخه‌سواران ثبت شده است.

  1. کیوتو ژاپن KYOTO, JAPAN

دهمین و آخرین مسیر انتخابی دوچرخه‌سواران شهر کیوتو در سرزمین افتاب شرقی است. اگر چه امکانات متفاوت سفر به کیوتو از قبیل قطار سریع‌السیر و هواپیما برای رسیدن به این شهر وجود دارد، اما اکثر گردشگران این سرزمین علاقه‌مند هستند که به دور از هرگونه شلوغی و ترافیک برای درک واقعیت زیبای این منطقه پا به رکاب ببرند و به آرامی کل منطقه را سفر کنند. آرامش و سرسبزی این منطقه بخصوص در فصل بهار، دلیل اصلی حضور تعداد زیادی از دوچرخه‌سواران گردشگر در ژاپن و البته شهر زیبای کیوتو است در این سفر گردشگران دوچرخه سوار می‌توانند حضور تکنولوژی را در کنار آرامش طبیعت منطقه تجربه کنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید