ورودد گردشگر سلامت سبب توسعه اقتصادی می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

ورودد گردشگر سلامت سبب توسعه اقتصادی می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سالانه میلیاردها تومان هزینه درمان افراد می‌شود که می‌توان بخشی از این هزینه را وارد کشور کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی رضوی، قاسم جعفری در آستانه برگزاری سومین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار کرد: فراگیری 2 علم در اسلام  سفارش شده که یکی علم ادیان است که اندیشه، فکر و هرچیزی که مربوط به علم نظری است را دربرمی‌گیرد و دیگری علم بدن است و زندگی سلامت و علم طب را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: علم طب و پزشکی در اسلام اهمیت فراوانی دارد و با توجه به سابقه دیرین کشور و ورود اسلام به ایران این علم در میان مردم بیشتر جایگاه خود را پیدا کرد.

جعفری افزود: باید بتوان جایگاه اسلام را در نقطه برتر بشر قرار داد و در تمامی زمینه‌ها خصوصا علم پزشکی و در کنار آن گردشگری را با توجه به منابع و استعدادهایی که وجود دارد، جایگاه برتر خود را حفظ کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: از بحث‌های مهمی که ذهن بشر را امروزه به خود معطوف کرده سلامت و درمان بیماری‌ها و تجهیزات فیزیکی در این صنعت است و سالانه میلیاردها هزینه برای درمان افراد مختلف در جهان هزینه می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: ایران می‌تواند با تامین برخی چالش‌ها و آینده‌نگری مناسب بخش اعظمی از این هزینه‌ها را به کشور وارد کند و از آن در توسعه اقتصادی بهره‌وری کرد.

جعفری افزود: با توجه به پیشرفت‌های علمی و پزشکی ایران و همچنین هزینه پائین این خدمات ایران در نقطه مطلوبی نسبت به کشورهای اسلامی در منطقه است و می‌تواند با تامین برخی زیرساخت‌ها و تکمیل تجهیزات پزشکی در این صنعت پیشرفت‌های چشمگیری به دست آورد.

 

 

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: به طور طبیعی هر گردشگر سلامتی که وارد کشور می‌شود چند نفر همراه دارد که کشور باید نیازهای آنها را نیز برطرف کند و این خود زمینه‌ای برای اشتغال‌زایی به وجود می‌آورد.

وی تاکید کرد: گردشگری سلامت در انتقال فرهنگ نیز تاثیرگذار است و می‌توان با استفاده از این فرصت افراد را با فرهنگ اسلامی و ظرفیت‌های کشور دارد آشنا کنیم.

جعفری اظهار کرد: طبق سند افق 20ساله 1404 ایران باید در تمامی زمینه‌ها نفر برتر منطقه باشد و طبیعی‌ است گردشگری سلامت در این برنامه مستثنی نیست و می‌تواند پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

گفتنی است سومین کنفرانس گردشگری سلامت کشور های اسلامی 28 و 29 آذرماه سال جاری در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد مقدس برگزار می شود.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید