linkedin فرصتی برای مدیریت کسب و کارهای کوچک

linkedin فرصتی برای مدیریت کسب و کارهای کوچک

6راهکار برای توسعه تجارت با شمال آفریقا و خاورمیانه  

مجله investor مارس 2014
مترجم : شیدا رمزی
ارتباط به شبکه های گسترده تجاری و البته دستیابی به اطلاعات شرکت های سراسر جهان آرزویی بزرگ برای صاحبان سرمایه کوچک سراسر جهان است که با توجه به رشد ارتباطات از طریق دنیای مجازی این امر هم اکنون میسر شده است. یکی از این شبکه ها که بسیاری از صاحبان صنایع و البته کسب و کارهای کوچک  بخصوص در منطقه خاورمیانه وشمال آفریقا هم اکنون روی امکانات آن حساب ویژه باز کرده اند  شبکه اجتماعی Linkedin است.

این شبکه با بیش از 11 میلیون متختصص و صاحبان صنایع در خاورمیانه و شمال آفریقاست که  به عنوان فرصتی مناسب برای توسعه کسب و کار از آن یاد می شود و زمینه ساز توسعه و رونق کسب و کارهای متعددی بخصوص در امور زیربنایی و صنعت گردشگری در مکان یاد شده بوده است. اهمیت استفاده از این شبکه مجازی با تمام امکاناتش اطلاع از اکثر همایش ها و کنفرانس های مربوط به حرفه و شغل اعضاء و همچنین تبادل نظر درباره استفاده بهینه از امکانات موجود در سراسر منطقه است. این درحالی است که برخی از صاحبان صنایع که از این امکانات تاکنون استفاده کرده اند عمده امتیاز آن را استخدام آسان کارکنان متخصص و کارآزموده با سرعتی غیر قابل تصور است. در این متن قصد داریم 6 راهکار استفاده بهینه از این شبکه اجتماعی را به شمایی که تازه قصد عضویت در آن را دارید برایتان برشماریم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.1. خودتان را کامل معرفی کنید

 

داشتن پروفایلی کامل و دقیق شما در این شبکه این امکان را به شما می دهد تا مراجعه کنندگان به صفحه شخصی شما دلیل محکمی برای ارتباط با شما داشته باشند و امتیازات ارتباط با شما را کاملا مد نظر داشته باشند. امتیاز تکمیل پروفایل شما در لینکد این براس کسب و کار شما این است که متقاضیان در اولین جست و جوی خود در میان صفر و یک های مجازی می توانند با نام شرکت و تجارب کاری شما آشنا شوند که این علاوه بر صاحبان کسب و کار برای متقاضیان کار نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مهمترین نکته دراین زمینه این است که شما عکسی از خودتان در محل کارتان ضمیمه پروفایل خود کرده تا بتوانید با اینکار بخشی از اطلاعات مورد نیاز مراجعه کنندگان را در اختیار آنها قرار دهید این امتیاز به ویژه برای آنهایی که به عنوان مشاور املاک فعالیت می کنند توصیه شده است. این درحالی است اگر بتوانید توضیح مختصری از تجارب کاری خودتان در این شبکه ارایه نمایید بدون تردید متقاضیان یا مراجعه کنندگان می توانند به سادگی درباره ارتباط با شما تصمیم گیری کرده و زمینه تجارتی مناسب را برای شما خارج از دفترتان مهیا کنند.


2. وب سایت اختصاصی شرکت را دست کم نگیرید!

شاید هم اکنون بسیاری از صاحبان صنایع از اهمیت داشتن وب سایت رسمی کسب و کار خود مطلع هستند اما ارتباط این وب سایت با پروفایل شما جزو فراموش نشدنی موفقیت شماست. اهمیت اتصال وب سایت شرکت شما به پروفایل linkedin این است که شما می توانند اطلاعات تکمیلی و تمام نمودارهای پیشرفت کاری خودتان را در این وب سایت برای متقاضایان خدمات خود به نمایش بگذارید چون ارایه تمام این اطلاعات همراه با عکس و نمودار در پروفایل linkedin غیر ممکن است درحالی که فضای وب سایت رسمی شرکت شما کاملا دراختیار خودتان است و می توانید آن را به نحوی که علاقمند هستید هدایت کنید. اما اصلی ترین مزیت این کار امکان ارسال اخبار مربوط به توسعه کسب و کار شما با دیگران است تا مشتریان تازه تشویق به کار با شما شوند.

 3. با آغوشی باز از توصیه ها و پشنهادات یا انتقادات استقبال کنید

به عقیده کارشناسان یکی از اساسی ترین راه های جذب مشتری در دنیای مجازی و شبکه هایی مثل linked in استفاده از قدرت انتقادات ، پیشنهادات یا توصیه هاست. بدون تردید وقتی خود شما با پروفایل اختصاصی فردی در شبکه های اجتماعی برخورد می کنید به دنبال این هستید که دریابید دیگران درباره تجربه همکاری با وی به چه نتیجه ای رسیده اند .  

به همین دلیل هرگز بخش مربوط به انتقادات یا پیشنهادات صفحه اختصاصی خودتان در این شبکه اجتماعی را غیر فعال نکنید و انتقادات را بیشتر از پیشنهادات (comment)جدی بگیرید . بنابراین هرروز صفحه اختصاصی خودتان را مرور کنید و در صورت دریافت انتقاد یا پیشنهادی به سادگی به آن پاسخ دهید و با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کنید با این روش مسئولیت پذیری و جایگاه کسب و کارتان را به دیگران بیان خواهید کرد.

4. تشکیل گروهی از متخصصان

بدون تردید موفقیت کسب و کارهای کوچک با همفکری گروهی از متخصصان به نتیجه بهتری خواهد رسید بنابراین این امتیاز را نیز در دنیای مجازی جدی بگیرید و برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. متناسب با کسب و کارتان گروهی از متخصصان مقیم دیگر کشورها را در این شبکه بیابید و به آنها درخواست دوستی بدهید و همواره سعی کنید آنها را با مسایل مربوط به کسب و کارتان درگیر کنید تا آنها مجبور به ارایه نظرات خود در صفحه شخصی شما باشند. این امتیاز باعث می شود ناخودآگاه کسب و کار شما مطرح شده و مورد تایید گروهای مختلفی از متخصصان در دیگر نقاط جهان یا به نوعی بازار هدف شما قرار گیرد و کم کم مطرح شوید. فراموش نکنید هرچه گسترده تر عمل کنید موفق تر خواهید شد.

5. کسب و کارتان را با نرم افزارهای تلفن همراه تنظیم کنیم

همنطور که می دانید امروزه بسیاری از فعالان وتجار بین المللی بیشتر ارتباطات کاری و البته اطلاعات خود را از طریق موبایل های هوشمند خود هماهنگ می کنند به همین دلیل ممکن است مدت زمان بیشتری از طریق این لوازم با دنیای مجازی ارتباط داشته باشند و هنگام نشست پشت میزکارشان در دفترخود به انجام امور جاری و برگذاری جلسات بپردازند تا استفاده از دنیای مجازی اینجاست که باید اهمیت استفاده از نرم افزارهای مناسب موبایل های هوشمند را جدی بگیرید و روی آن سرمایه گذاری کنید.

بنباراین سعی کنید برای وب سایت کاری خودتان به گونه ای برنامه ریزی کنید تا آن به راحتی در سیستم های اندروید، اپل و بلک بری قابلیت استفاده داشته باشد با این کار شما می توانید در بهترین زمان ممکن یعنی زمانی که فردی به دنبال دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خود است روی آن تاثیر گذار باشید چون شلوغی دفتر کار ممکن است مانع از دیده شدن شما باشد چون همانطور که می دانید این دسته از مدیران هنگام اوقات فراغت یا آرامش خود با گوشی تلفنشان مشغول جست و جو هستند و در دفتر کار بیشتر درگیر جلسات کاری.

 
6. همیشه به فکر نسخه حرفه ای باشید

همه می دانیم اکثر نرم افزارها رایانه ای دارای دو بخش رایگان و حرفه ای هستند کارشناسان درباره شبکه های اجتماعی مثل linkedin معتقدند اگر واقعا قصد کسب و کار و توسعه ارتباطات بین المللی خودتان را از طریق این شبکه ها دارید هرگز به نسخه رایگان آن اکتفا نکنید چون در این بخش شما اطلاعات مهمی را از دست خواهید داد و نمی توانید کاملا از دنیای مورد نظرتان آگاهی داشته باشید . بطور کلی در نسخه حرفه ای اینگونه نرم افزارها امکاناتی مهیا شده تا شما بهتر بتوانید کسب و کار خودتان را مدیریت کنید و در عین حال متقاضیان بتوانند بیشترین و کارآمدترین اطلاعات مورد نیاز خودشان را به دست بیاورند پس به این فکر کنید که سالانه چند دلار می تواند تجارتی چندصدهزار دلاری را برای شما به ارمغان بیاورید پس همیشه نسخه حرفه ای را انتخاب کنید.

/ 0 نظر / 4 بازدید