اگر تابستان تحمل گرما را ندارید، به این شهرها سفر کنید

از آنجایی که همیشه درجه حرارت و سرما و گرمای هوا دلیل بیشتر سفرهای بشر بوده است حال اگر به اندازه کافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی حال و بی رمغ شده اید می توانید یکی از مناطق خنک تری که تا به حال ندیده اید را انتخاب کنید و به آنجا سفر کنید و تجربه ای بسیار خوب داشته باشید و دوباره سرحال شوید. جایی که از شدت سرما یخ بزنید یا اینکه در آفتابی دلچسب کنار ساحل دراز بکشید و از گرمای مطبوع آن لذت ببرید. به هر حال ما ایده های بسیار جالبی برای شما خواهیم داشت تا در این فصل از تابستان هرچه بیشتر از تعطیلات تابستانی خود لذت ببرید.

سرد سیری

لاس لناس، آرژانتین : LAS LENAS, ARGENTINA

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (خرداد و تیر ) هشت درجه سانتیگراد

در این منطقه از آمریکای جنوبی ، از ماه june تا October ، فصل اسکی شروع خواهد شد جایی که آسمان آبی و کم ابر باعث تجمع بسیاری از اسکی بازهای حرفه ای در این منطقه می شود.

نکته اصلی این است که بیشتر توریست ها از طریق پروازهای هفتگی از شهر بوئینس آیرس به این منطقه می آیند نه اینکه با ماشین بنابراین و تجمع ماشین در این منطقه بسیار کم است بنابراین سکوت خوبی در منطقه حاکم است و از هیاهوی شهری در این منطقه خبری نیست بنابراین تعطیلات بسیاری خوبی را برای گردشگران در طول اقامتشان فراهم می کند. نکته جالب توجه در این منطقه و پیست اسکی  آن این است که در کلیه رده های سنی امکانات ورزشی فراهم شده از مبتدی ها تا حرفه ای ها کاملا می توانند از این مکان استفاده کنند بدون اینکه مزاحمتی برای گروه دیگر ایجاد کنند. بهترین مکان برای اقامت در این شهر هتل Piscis Hotel است این هتل 5 ستاره با 90 اتاق و استخر اختصاصی و مدرسه اسکی خود باعث شده تا بسیاری از مسافران این هتل را برای اقامت خود در فصل اسکی و ورزش های زمستانی انتخاب کنند.

ولینگتون- نیوزلند Wellington-newseland

متوسط درجه حرات در ماه جولای (خرداد و تیر) هشت درجه سانتی گراد

نیوزلند در واقع فاصله بین یک تابلو نقاشی تا طبیعت است و فاصله عکس از طبیعت تا واقعیت را از بین می برد. این منطقه ساحلی و بنادر زیبای آن که توسط تپه های پوشیده شده از گیاه احاطه شده اند بهترین فرصت را برای تعطیلات خوبی فراهم می کنند . هرگز لذت قدم زدن در هوای پاک و مناظر طبیعی آن قابل و صف نیست بلکه مانند یک رویایی است که برای شما به واقعیت تبدیل شده است.

ورزش های هیجان انگیز و ماجراجویی های ورزشی همچنین قایق سواری یا شام خوردن در یک رستوران شناور می توانند روح هر انسانی را دوباره بسازد و آرامش را برای آن به ارمغان آورد. در این منطقه بسیاری از رستوران های خوب از سراسر جهان گرد هم آمده اند و جای تعجب نیست که از هر منطقه که مایل باشید می توانید غذا پیدا کنید و طعم غذای آن منطقه را بچشید. شاید بتوان گفت : که نیویورک دوم جهان در این منطقه بنا شده از هر قوم و کشوری می توانید رستوران پیدا کنید و طعم غذای آن کشور را با همان مزه اصلی بچشید. می توان برای داشتن تعطیلاتی خو به هتل inter continental بروید و در آنجا اقامت کنید. این اقامتگاه با اطاقهای بسیار مجلل و سالن های بسیار مجهز ورزشی اختصاصی همراه دیگر امکانات رفاهی بهترین گزینه اقماتی شما در نیوزلند خواهد بود.

 

ریک جاویک ایسلند REYKJAVIK-ICELAND

متوسط درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر) ده درجه سانتی گراد

 

اقامت در این شهر ممکن است سختی های خاص خود را داشته باشد اما با توجه به خلاقیت و کوشش ساکنان آن، این شهر به یکی از مراکز توریستی تبدیل شده است و امکانات خوبی را برای گردشگران خود در حد توانش فراهم کرده است. ریکیاویک به یکی از فریبنده ترین مکان های روی زمین تبدیل شده در این فصل از سال درست مانند یک نمایشگاه هنری اما طبیعی خواهد بود و همین تنوع در این سرزمین باعث شده که موقعیت توریستی مناسبی را برای هر فردی مهیا کند در این منطقه بهترین اقامتگاه هتل 101 (101 HOTEL) خواهد بود. یقین داشته باشید که بازدید از بازار محلی ماهی با همه بوها و مناظر جالب آن نقطه جالب توجهی در طول سفر شما خواهد بود. اما هرگز این سفر را محدود به شهر یا اطراف مراکز خرید نکنید چون فرصتی بسیار استثنایی را از دست داده اید، مناظر و چشم اندازه monlike ایسلند را تجربه کنید و از خوردن غذای پخته شده با گوشت گوزن و یا ماهی های دودی لذت ببرید. البته بهترین نقطه سفر شما آبتنی کردن در حوضچه آب گرم طبیعی این منطقه خواهد بود درست زمانی که هوای اطراف شما خنک است و شاید برف از آسمان ببارد. اما زمانی که از آب بیرون می آیید سریع باید ژاکتی به تن کنید تا سرما نخورید.

معتدل

 

کیپ تن آفریقای جنوبی  CAPE TWON

متوسط درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر ماه) دوازده سانتیگراد

این شهر از قدیم الایام شهرت جهانی داشته که البته بیشتر به عنوان بندری تجاری بوده اما امروزه ساحل و آبشارهای طبیعی این منطقه باعث شده از دید ویژه ای به این طبیعت نگاه کنند و با توجه به سرمایه گذاری های بسیار بزرگ در زمینه صنعت گردشگری امروزه در این بندر به عنوان یکی از مراکز توریستی جهان تبدیل شده است. این شهر با بیش از 400 مرکز خرید توانسته نمونه کاملی از آداب و رسوم آفریقا را برای گردشگران نمایان سازد.  درجه حرات مناسب ، آب و هوایی بسیار تمیز و رویایی باعث شده که هر سال تعداد بیشتری از گردشگران به این منطقه سفر بکنند اگر علاقمند به لذت برای از مناظر منحصر بفرد طبیعت هستند و دوست دارید از فراز کوههای پوشیده از گیاهان به دریا و افقی آن نگاه کنید گزینه ای مناسب یعنی بندر کیپ تن را پیش روی دارید.

برای لذت بردن از این صحنه زیبا می توانید با تله کابین به بالای کوه بروید و از آنجا به این منظره طبیعی و حیرت آور نگاه کنید. بهترین مکان برای اقامت شما در این شهر هتل café grace خواهد بود این هتل جایی است که می توان در آن اقامت داشت و از بهترین غذاهای محلی و استخرهای خصوصی لذت برد.

 

استرالیا سواحل طلایی GOLD COAST

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیرماه ) هفده درجه سانتیگراد

این منطقه یکی از منحصر به فرد ترین مناطق استرالیا است این ساحل طلایی بیش از 70 کیلومتر گسترده شده و بهترین امکانات اقامتی و سیاحتی در آن فراهم شده و اگر با یک قایق شخصی گردش می کنید یافتن یک جای مناسب و بکر برای لنگر انداختن برای شما به هیچ عنوان سخت نخواهد بود.

بهترین مکان برای اقامت در این منطقه plazzo Versace خواهد بود. این مجموعه تفریحی و گردشگری با اطاق های مناسب و زیبای خود توانتسته هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به خود جلب کند و آنها را با خاطراتی رویایی روانه زادگاهشان کنند به یاد داشته باشید که رسیدن به این نقطه زیبا از جهان با کشتی امکان پذیراست و راه دیگری برای لذت بردن از امکانات نیست . هتل پلازا ورساچه خود امکانات رفاهی شما را در یک قایق خصوصی 5 ستاره در این سواحل فراهم خواهد کرد. البته نکته بسیار جالب برای مسلمانان جهان این است که این هتل و کلیه خدمات آن طبق قوانین اسلام بوده و حلال فود در دسترس است.

 

کپنهاگن دانمارک COPENHAGEN-denmark

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیر) هجده درجه سانتیگراد

کپنهاگن شهری بسیار مشهور در منطقه اسکاندیناوی برای گردشگران جهانی است و آرام ترین محیط برای یک تعطیلات خانوادگی امنیت در این شهر در بالاترین سطح جهانی خود قرار گرفته و تمامی افراد توانایی تکلم به زبان انگلیسی را دارند بهترین محل برای اقامت قلعه فریبنده یا damish coast در سواحل دانمارک یکی از بهترین مکان های توریستی برای گردشگران است به گونه ای که صحرگاه مناظر فریبنده و زیبایی را خواهید دید هر یک از اطاق ها با معماری باستانی و مسیر مارپیچ همراه با جنگل و مناظر فریبنده باعث می شود تا شما خود را در قرون وسطی حس کنید.

اما اگر قصد سفر به این منطقه اروپایی را دارید بهترین مکان برای اقامت شما جزیره کپنهاگ خواهد بود که این هتل مجهز ترین و مناسب ترین هتل پایتخت دانمارک برای شما ست. این هتل که روی یک جزیره ساخته شده بهترین امکانات را برای شما و خانواده شما خواهد داشت.

آب و هوای گرم

اویان فرانسه EVIAN-FRANCE

میانگین درجه حرارت در جولای (خرداد و تیرماه) بیست و یک درجه سانتی گراد

آبهای معدنی و حوضچه های آب معدنی که به عقیده برخی خواص درمان دارد تنها دلیل مشهور شدن این شهر به عنوان یک منطقه گردشگری نیست بلکه صدای آواز پرندگان کنار دریاچه ژنور GENEVA که در سایه کوه چاپلایس CHABLAIS و پوشیده از درختان سبز خود مانند نگین انگشتری نظر شما را به خود جلب می کند خواهد بود. در این فصل همه شگفتی و زیبایی این منطقه گردشگران و عکاسان بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب می کند اما وجود این دریاچه باعث شده که تمامی ورزش های آبی در سواحل زیبای این نگین درخشان میان کوههای سبز اطراف آن از رونق خوبی برخوردار باشد اما دوستداران ورزش های دیگر نیز بی نصیب نمانده اند به عنوان مثال دوستداران گلف با زیبا ترین زمین های گلف طبیعی روبرو خواهند شد و از بهترین سرویس دهی در این زمین ها استفاده می کنند.بهترین منطقه اقامتی در این سرزمین رویایی رویال هتل خواهد بود تا سفری تضمین شده را به شما هدیه دهد.

 

مادیرا پرتغال MADEIRA-portugal

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (خرداد تیر) بیست و چهار درجه سانتی گراد

این منطقه در کشور پرتغال که از تعدادی جزیره آتشفشانی تشکیل شده بهترین منطقه گرمسیری برای مسافرت های تابستانی ماست. این جزیره های رویایی که با مخمل سبزی از درختان پوشیده شده همیشه جاذبه خوبی برای علاقمندان به دریا بوده و طبیعت زیبای آن با سواحلی رویایی و بکر بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات را برای گردشگران فراهم کرده است. دامنه ناهموار کوه های این جزایر می توانند منطقه مناسبی برای سافاری با ماشین های شاستی بلند باشد و هر سال توجه تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می کند. البته اگر علاقمند به شنا کردن با دلفین های خاکستری نیز هستید می توانید در سواحل این جزایر این تجربه را نیز داشته باشید و داخل یک آکواریوم طبیعی همراه هزاران ماهی رنگارنگ شنا کنید.اما هرگز منظره غروب آفتاب این جزایر را از دست ندهید که شاید اینچنین صحنه هایی را تا آخر عمر نبینید.

 

صلاله عمان SALALAH- OMAN

میان گین در جه حرارت در ماه جولای (خرداد تیر ) بیست و شش درجه

منطقه صلاله در حاشیه خلیج فارس بهترین مکان برای استراحت و گذراندن تعطیلات ساکنان خاورمیانه خواهد بود برای افرادی که در جستجوی مکان های دوردست نیستند و علاقه ای به مسافرت های طولانی ندارند بهترین گزینه مسافرتی خواهد بود

این منطقه که در سواحل اقیانوس هند واقع شده درجه حراتی کاملا متفاوت و مناسب تری نسبت به مناطق همجوار خود دارد به همین دلیل گزینه ای بسیار مناسب برای صنعت گردشگری در این منطقه بوده و هست.

آب و هوای مطلوب این منطقه و سرسبزی آن با توجه به بارانهای موسمی باعث شده که منطقه صلاله از جنبه های متفاوت نظر گردشگران را به خود جلب کند بهترین محل اقامتی برای شما در منطقه می توانید هتل هیلتون با استخرهای بسیار مجلل و منظره دریا  باشد. اما اگر به این منطقه سفر کردید حتما از کاخ بسیار زیبای سلطان قابوس دیدن کنید و شگفتی های این سازه تاریخی کاملا توجه کنید.

به هر حال اگر قصد سفر دارید بهترین ها را در ماههای خرداد و تیر از نظر درجه حرارت و امکانات را به شما معرفی کردیم بنابراین می توانید با توجه به اطلاعات این متن برنامه ریزی خود را برای یک سفر به یاد ماندنی آغاز کنید.

عماد عزتی

TTGمجله جولای 2010 میلادی

/ 0 نظر / 8 بازدید