برخی از شهرها یا کشورهای جهان با خوراکی های معروف آنها

(یادآوری: دوستان گرامی به دلیل سرعت بسیار پایین اینترنت در چند روز اخر متاسفانه امکان ارسال عکس را ندارم بنابراین در اولین فرصت این کار را جهت بالابردن کیفیت مطالبم این کار ر انجام خواهم داد و عکس های مربوطه را آپلودخواهم کرد.)

 

اغلب اوقات برای تفریح به یک سفر می رویم یا اینکه یک سفر کاری را برنامه ریزی می کنیم اما هستند افرادی که به خاطر خوراکی مقصد خود را تعیین می کنند و در واقع سعی می کنند برای خوردن خوراکی های خوشمزه که در منطقه خودشان قابل دسترس نیست سفر کنند بنابراین چند شهر با خوراکی های معروف رو برای شما می نویسم تا اگر قصد سفر برای خوردن داشتید راحت تر تصمیم گیری کنید البته شاید قبلا شما آنجا رفته باشید که خوب یادآوری خوبی برای شما خواهد بود.

سنگاپور

 این کشور به عنوان یک کشور چند فرهنگی شناخته شده که البته این چند فرهنگی در انواع غذاهای آن نیز راه پیدا کرده است سنگاپور در واقع نوع و مواد غذاهای خود را از کشورهای همسایه گرفته مثل هند، تایلند، چین بنابراین در این کشور شما مخلوطی از غذای این کشورها را خواهید یافت که بسیار خوشمزه هم هستند ، در این کشور شما به روش های مختلف می توانید وعده غذایی خود را انتخاب کنید مثل رستوران های زنجیره ای ، دوره گردها، دکه های کوچک غذا فروشی کنار خیابان های شهر که البته خوردن یک وعده ناهار یاشام همراه دوستان و آشنایان شما در یک محیط کاملا طبیعی و دلچسب خاطره ای بیاد ماندی را برای شما به دنبال خواهد داشت . در این کشور بیشتر رستوران ها به صورت مجتمع های پذیرایی هستند و در شهرهای توریستی و آرام آن غیر از شهرهای صنعتی شما این مجتمع ها را به همراه اصطبل های اختصاصی ، زمین های سوارکاری و انواع تفریح های دیگر می یابید. مثل مجتمع Chomp Chomp، رستوران love، رستوران  نیوتن، رستوران جاده صیهون و یا رستوران  Riverview این چند نمونه از رستوران های معروف این کشور بوده که ارزش یک بار امتحان کردن غذاهای معروف آنها  را دارد. اما رستوران های معروف شهری که از امکانات تفریحی در آنها خبری نیست عبارتند از : آهنگی از هند، ایل میعادگاه قشنگ ساحلی، چراندن، درخت انبه ، زنجبیل آبی، پنجره، آبنما، کافه سرمه، مورتون و تین چینگ می باشند.

اما غذاهای معروفی که در این رستوران ها سرو می شود را می توان ساتای، روتی ، نودل شیرین، خرچنگ آتشی، کیک هویج، مرغ تنوری همراه برنج، ماهی سوخاری در برگ موز را نام برد. اما در کشور سنگاپور غیر از غذا خوردن می توانید به محله چینی ها بروید یا از باغ گیاهان دیدن کنید یا از خرید در مراکز بسیار بزرگ این کشور لذت ببرید.

هونولولو (ایالات متحده آمریکا)

 همه ما وقتی به هاوایی فکر می کنیم تصویری از بهشت رو تصور می کنیم با دریایی آبی و ساحلی بسیار تمیز ، اما وقتی در زندگی وقعی به این کشور سفر می کنیم بسیاری موارد دیگر هست که شما خواهید دید مثل غذاهای بسیار خوشمزه یا رنگارنگ این منطقه که در اصل شما وقتی به رستوران می روید ظروف آسیایی را خواهید دید که غذایی از مناطق آقیانوس آرام را با آنها سرو می کنند.

یکی از غذاهای بسیار مشهور این منطقه به اسم لاو لاو هست این غذا شامل مرغ با سبزیجات بخارپز و گوشت خوک که در یک برگ سرو می شود. اما غذاهای دیگر عبارتند از ماهی قزل آلا، ماهی کره ای، سالاد ماهی تن، و نوعی غذا پخته شده از گوشت خوک که در تنور همراه با ادویه های خاصی  است که البته بسیار خوشمزه و دلچسب می باشد.

یکی از جاذبه های توریستی در این منطقه تورهای یک روزه ای است که فقط برای وعده های غذایی یعنی رفتن به رستوران های مختلف برقرار می باشد و شما باید حداقل 24 ساعت قبل برای یک وعده غذایی خود مثلا شام یا ناهار در این تورهای خاص ثبت نام کنید و همراه گروهی دیگر از توریست ها برای صرف آن وعده غذا به رستوران مورد نظر بروید. از رستوران های معروف این منطقه می توان به آلن وونگ، مِر، رویز، هوکو نام برد.

بعد از لذت بردن از رستوران ها یا غذاهای محلی این منطقه شما می توانید از مناظر طبیعی یا تاریخی در منطقه لذت ببرید بخصوص بنای یادبود منطقه پرهاربر که به یادبود کشته شدگان جنگ ساخته شده.

مراکش

 با شنیدن نام کشور مراکش حتما بوی خوش ادویه های مختلف را حس کردید، همانطور که می دانیم کشور مراکش با ادویه های بسیار خاص خودش مشهور شده و غذاهای این کشور هم که توسط همین ادویه ها پخته می شود حتما با طعم و بوی خاص این کشورخواهد بود. فرهنگ کشور مراکش برگرفته شده از کشورهای عربی و آفریقایی می باشد که این تاثیر پذیری در زمینه خورد و خوراک این کشور نیز بوده . وعده اصلی غذا در مراکش ناهار می باشد که البته این وعده در ایام رمضان به افطار منتقل می شود.

غذاهای مراکشی عمدتا با موادی مثل کوس کوس، گوشت گاو، گوشت بره ، مرغ ، گوسفند و سبزیجات تهیه می شود غذاهای معروف مراکشی عبارتند از پاستیلا (گوشت مرغ و گاو)، تاگینه (مرغ پخته شده با انواع ادویه و سبزیجات)، هاریرا (نوعی سوپ گوجه فرنگی همراه با گوشت و عدس و نخود) و انواع کباب ها می باشد.

رستوران های معروف این کشور عبارتند از فِس، فِسیا، لا آمبرا، لا کاسباح، کافه مدینه، قصر جنان . اما اگر قصد دارید مزه اصلی غذاهای مراکشی را تجربه کنید باید امیدوار باشید یک مراکشی شما را به خانه خودش دعوت کند.

از مکان های دیدنی کشور مراکش می توان شهرستان فِس ، آرامگاه مِرِنید، مسجد آل تیجانی را نام برد.

سیسیل ایتالیا

 نام جزیره سیسیل یادآور جنگ و خون ریزی و گروه های تبهکاری می باشد اما در این مطلب خبری از آنها نیست بلکه لذت خوردن غذاهای لذیذ و خوشی را برای شما عنوان خواهم کرد، جزیره سیسیل با غذاهای دریایی و انواع دسرهای خودش معروف شده که البته خاک حاصلخیز دامنه کوه اتنا در آن بی تاثیر نبوده است.

قوم های زیادی در فرهنگ غذایی این منطقه نفوذ کرده اند که البته پررنگ ترین آنها عربستان می باشد اما از قوم های دیگر می توان از یونان، روم، هلندی ها نام برد. عادات غذای منحصر به فرد افراد ساکن این منطقه باعث شده که تنوع و کیفیت مواد غذایی در این منطقه از دنیا بصورتی خاص مورد توجه قرار گیرد و رشد چشمگیری داشته .

برخی از غذاهای سنتی این منطقه عبارتند از کاپونِتا (مخلوطی از سالاد بادمجان؛ دانه های کیپر، کرفس وزیتون)، انواع منحصر به فرد پیتزا، کروچه (نوعی سیب زمینی سرخ شده )، آرانکین (توپ برنج سرخ شده)و انواع مختلفی از دسرهای معروف در این منطقه مثل کانولی، کاساتا، فروتا ، جلاتو، گراتین یا شیرینی بادامی می باشد. البته این منطقه شراب های بسیار مشهوری هم دارد که در هر وعده از غذا می توان از خوردن آن لذت برد.

برخی از رستوران های معروف این منطقه عبارتند از : ال رستورانتینو، اوستریا، دومو، کاسا، ال بروکو،  لوکاندا، دِهور، لاگروتا، کارملو نام دارند البته گشت و گذار در کنار ساحل دریای مدیترانه و بازدید از شهرهای ساحلی دیگر جاذبه های توریستی این منطقه هستند.

بانکوک - تایلند

 همه ما دوست داریم حداقل یک بار طعم غذاهای تایلندی رو بچشیم و امتحان کنیم این غذاها در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد که البته این موضوع حاصل توریست های زیادی هست که به این کشور سفر کرده اند و حال در کشور خودشان تمایل به خوردن همان غذاها دارند. البته طعم واقعی غذاهای تایلندی در رستوران های کنار خیابان یا شناور در نهر های شهر را خواهید یافت ولی اگر تمایل به خوردن این غذاها از دست فروش ها ندارید می توانید به رستوران های 5 ستاره داخل شهر نیز بروید. البته توصیه نمی شود که از دست فروش ها غذا تهیه کنید . به همین دلیل برخی از رستوران های معروف شهر را نام می برم: رین نام سالا در بانکوک شرقی، لمون گرس، ادویه بازار، جیانی، ماهاناگا، خانیتا بان، هارمونی و سندباد .

برخی از غذاهای معروف تایلندی عبارتند از: تام یام گون، ساتای، کانوم روتی، چو چی پالا (سالاد تند)، یا سوم تام یا همان بال سرخ شده مرغ که البته بسیار هم تند می باشد.  البته لازم به یادآوری نیست که در تایلند از چه کارهای دیگری می توان لذت برد به جز خوردن غذاهای محلی که بهترین آنها ماساژ می باشد همانطور که می دانید سواحل بسیار زیبای این کشور و اجناس بسیار ارزان نیز از دیگر جاذبه های توریستی در این کشور هستند فراموش نکنید که به معابد بودایی واقع در شهرها سری بزنید تا از زیبایی آنها بی بهره نمانید.

دره نپا در ایالات متحده آمریکا

دره نپا در کالیفرنییا واقع شده است که منطقه با شراب های بسیار معروف نیست می باشد.  شراب های این منطقه با وسواس بسیار خاصی تهیه شده و در ظروف و شیشه های بسیار مجلل نگهداری می شوند. با توجه به طبیعیت بسیار زیبای این محل منو رستوران ها هر روز یا هر فصل تغییر می کند و متناسب با همان فصل تهیه می شود بنابراین همیشه شما از خوردن یک وعده غذای تازه لذت خواهید برد. صنایع غذایی این منطقه بیشتر توسط اسپانیا ها و ایتالیایی ها شکل گرفته است . بهترین رستوران های این منطقه عبارتند از:  یونتویل، ایتالیانا، کوسینا و نیل می باشد که البته بهترین مشروب فروشی ها نیز عبارتند از جینتی، بوچون، اتویل، چاندون دومِین می باشد. شما به غیر از تجربه مزه غذاها و شراب های این منطقه می توانید به سفری یک روزه روی دریاچه و بازار محلی کشاورزان در منطقه نیز برود و همچنین از گذراندن وقت خود در پارک جنگلی نیز لذت ببرید.

لندن - انگلستان

لندن یعنی شهری که هرگز تعطیلی ندارد و شب ها هم به خواب نمی رود و به دلیل خیل عظیم مهاجران به شهر چند فرهنگی معروف شده بنابراین شاید بتوان گفت که شما از تمام کشورهای جهان می توانید در این شهر رستوران پیدا کنید و سفارش دهید. اما غذاهایی که از قدیم در این شهر رایج بوده ماهی، چیپس، استیک ، انواع پای، برگرها، حلوای یورکشایر و کباب یکشنبه بوده است. اما رستوران های معروف شهر عبارتند از: رستوران معروفی در خیابان 68 ، پتروس، تفنگ، پاشا، شمشاد، پیچک، مارکوس و ملاتی می باشد.  شما بعد از تجربه طعم غذا های انگلیسی در لندن می توانید از کاخ باکینگهام ، برج لندن ، پل، برج کلیسای جامع سنت پل، قلعه ویندسور، کاخ دادگاه، کاخ کنزینگتون نیز دیدن کنید  البته باوغ وحش لندن را هرگز از دست ندهید.

 شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا

بسیاری از مردم جهان اعتقاد دارند که نیویورک مرکز جهان می باشد همچنین خیلی از مردم جهان رویای زندگی در نیویورک را در سر دارند و آرزوی مهاجرت به این شهر دنیا را نیز دارند. البته این شهر به دلیل این علاقه به مهاجر پذیرترین شهرهای دنیا تبدیل شده به همین دلیل هر مهاجر غذاهای کشورش را نیز به ارمغان آورده بنابراین شما می توانید از تمامی کشورها در این شهر رستوران پیدا کنید .  اما غذاهای نیویورک عبارتند از از آبگوشت حلزون، نان شیرینی حلقوی نیویورک، هات داگ، پیتزای نیویورکی، کیک پنیر و سالاد مرغ همراه تخم مرغ نیز بسیار معروف هستند. در این شهر شما می توانید حتی به دکه های اغذیه فروشی ها هم اعتماد کنیدو از آنها با خیالی راحت غذا بخرید و از خوردنش لذت ببرید.

در نیویورک برخی از رستوران های بسیار قدیمی برپایه قدمت خودشان حق امتیازی ویژه برای خود به دست آورده اند و بنابراین بسیار مشهور هستند  مثل رستوران دلی کارنگی، لمباردی (به عنوان اولین پیتزا فروشی شهر) دلی کاتز . اما دیگر رستوران های معروف شهر عبارتند از ناتان را، پیتزا ری را، پاپایا گری و لیندی. اما دیگر جاذبه های توریستی این شهر عبارتند از ساختمان امپایر استیت، میدان تایمز، مجسمه آزادی ، ایستگاه راکفلر، سنترال پارک، موزه هنر متروپولیتن و البته خیابان برادوی می باشد.

پاریس - فرانسه

از قدیم الایام فرانسه به داشتن رستوران های بسیار خوب معروف بوده و البته به همین خاطر بازرسانی شروع به کار کردند که با تست کردن غذای رستوران ها به آنها ستاره می دادند و هرچه رستوران دارای ستاره بیشتری بود یعنی این رستوران دارای غذای خوب با کیفیت بسیار بالا ست. روش پخت و پز بین فرانسوی ها از قرون وسطی تغییرات بسیاری کرده بویژه در زمینه های مواد اولیه ای چون پنیر، شراب، نان، خامه ، قارچ، غاز، مرغ و گوشت گاو و گوساله ، ماهی ساردین ، صدف ، میگو و انواع چاشنی ها بوده که این تغییرات باعث تغییرات نوینی در سبک پخت و پز در این کشور. بعضی از غذاهای معروف در پاریس عبارتند از کاسولت، باگت ها، بویلا بایسه، فوندو، راتاتویی،کرویسانتز البته از دیگر غذاهای معروف می توان از خوراک قورباغه و خاویار نام برد.

شما برای رفتن به یک رستوران خوب در پاریس هرگز مشکل نخواهید داشت چون کتاب راهنما (میچلین) برای رهنمایی شما به یک رستوران خوب موجود می باشد و البته از اینترنت هم می توان استفاده کرد با این حال برخی از آنها را نام می بریم  : می لاتور نقره ای ، گراند آبشار، موریس، تایلونت، پومز، کاستلان و آسترانس نام برد. اما بعد از بحث خوردو خوراک می توان از برخی مکان های توریستی این شهر نام بود که عبارتند از برج ایفل، موزه لوور، کلیسای جامع نوتردام، رودخانه سن کروز، آرامگاه ناپلئون می باشند که البته این شهر تاریخی جاهای بسیار زیاد تاریخی دیگر نیز دارد.

سان سباستین - اسپانیا

این منطقه در اسپانیا بسیار معروف می باشد که البته این منطقه یکی از نقاط بسیار بزرگ جذب توریست در اروپا می باشد که بیشتر غذاهای این منطقه دریایی بوده و یکی از دلایل اصلی جذب توریست ها نیز هست. برخی از غذاهای این منطقه عبارتند از مارمیتاکو (نوعی خورشت ماهی تن)، واسکا لا بکالائو (کیسه نمک با گوجه فرنگی)، تکسانگورو (خرچنگ عنکبوتی سرخ شده)، پرسبل (خوراکی با گردن غاز)، پیستو (خوراکی شبیه راتاتویی)، تکسیپیرونز (بچه ماهی مرک) و انواع کباب ها این غذاها اکثر در منوی رستوران های این منطقه وجود دارند و شما می توانید یکی از این غذاها را در رستوران های معروف شهر که عبارتند از آرزاک ، آلونا رایس، اکستباری، مارتین براساتگویی، آکلار، موگاریتز، فاگولاگا، اورپل، رکوندو، لانزیگو، نیکولاسا کاسا و کورسال می باشند.  پس از لذت بردن از خوردن یک وعده غذا در رستوران های یاد شه شما می توانید در ساحل بسیار زیبای این شهر لذت ببرید و حتی از موزه نیروی دریایی نیز بازدید کنید و یا اینکه در مناطق تاریخی شهر قدم بزنید و از خوردن یک نوشیدنی محلی خنک نیز لذت ببرید..

به هر حال فلسفه گردشگری یا همان توریست هرگز از رونق نخواهد افتاد بلکه هر روز بر تعداد افراد نیز افزوده خواهد شد بنابراین کشورهایی که بتواند امکانات جذب بیشتر این افراد را فراهم کند می توانند درآمد بسیار هنگفتی از این صنعت داشته باشند البته هستند کشورهایی که به خاطر عقاید مذهبی و یا حتی مشکلات داخلی این فرصت طلایی را از دست داده اند بنابراین هرگز شما نامی از تمدن یا غذاهای خوب آنها در مقالات نخواهید یافت.

/ 0 نظر / 11 بازدید