گذراندن دوران بازنشستگی و اجاره مسکن با کمتر 600 دلار در ماه

آوریل 2011

از گذشته تا کنون یکی از اصلی ترین مشکلات جوامع بشری مسکن و تهیه آن بوده است بطوری که در برخی از جوامع داشتن سرپناهی برای زندگی به عنوان یک رویای زیبا برای جوانان تبدیل شده است. اما این رویا در برخی از مواقع در زمان پیری و بازنشستگی هم سراغ انسان می آید. از آنجایی که اجاره مسکن بخش عمده ای از هزینه های ماهیانه جوامع بشری را به خود اختصاص می دهد بنابراین یکی از دغدغه های اصلی جوامع نیز خواهد بود.

حال با توجه به تحولاتی که در زمان بازنشستگی در زندگی انسان ایجاد می شود این موضوع بیشتر نمود خواهد کرد البته این تغییر شرایط در جوامع سنتی مثل ایران بیشتر نمود خواهد داشت. انسان وقتی به سن بازنشستگی می رسد و بازنشسته می شود با دو پدیده عمده مواجه خواهد شد

1.        عدم توانایی برای کارکردن و کسب درآمد بیشتر و کم شدن میزان حقوق

2.        افزایش هزینه های زندگی آنهم به دلیل گسترش خانواده

به همین دلیل تعدادی از دانشجویان رشته جامعه شناسی در ایالات متحده تحقیقی انجام داده اند که در تاریخ 15 آوریل سال 2011 در نشریه Us.News  منتشر شده است این گزارش راجب به 5 شهر از شهرهای جهان است که شما امکان اجاره مسکن با کمتر از 600 دلار در ماه را در آن دارید که البته این مناطق دارای شرایطی بسیار خاص برای گذراندن دوران بازنشستگی هستند. اسامی این شهرها به ترتیب عبارتند از

1.        شهر لئون در کشور نیکاراگوئه (Leon, Nicaragua):

کشور نیکاراگوئه با توجه به پیشینه ای که داشته در بین مردم جهان زیاد خوشنام نیست و بسیاری از مردم به دلیل نداشتن اطلاعات از وضعیت حال حاضر این کشور زیاد ترجیح نمی دهند به این کشور سفر کنند. اما به نظر برخی از کارشناسان معتقدند که این فقط یک تبلیغ بد می باشد و هیچ علتی برای نگرانی نیست.

براساس اصلاحات جدیدی که در ساختار حکومتی این کشور قرار گرفته این منطقه از نظر امنیتی و امکانات رفاهی در سطح قابل قبولی برای گذراندن دوران بازنشستگی افراد قرار گرفته است و به همین دلیل این کشور با آغوش بازی از مهاجران با شرایطی که دولت تعیین کرده است استقبال می کند و تمامی امکانات را نیز در اختیار این مهاجران بازنشسته می دهد. وجود دو مرکز پزشکی بسیار مجهز و پیشرفته در ماناگوا باعث آسودگی خاطر سالمندان و مهاجران به این منطقه می شود و دسترسی آنها به کلیه خدمات پزشکی را ساده خواهد کرد.

لئن به عنوان دومین شهر پرجمعیت این کشور قرار گرفته است و با شهر گرانادا به عنوان خواهر خوانده در سطح بین المللی مطرح شده است.

این شهر دارای دانشگاه و موزه می باشد و از نظر حمل و نقل عمومی در سطح قابل قبولی از نظر استانداردهای زندگی می باشد اگر شما قصد اقامت در این کشور را دارید می توانید در این شهر یک آپارتمان 2 یا سه خوابه را با مبلغی در حدود 500 دلار در ماه اجاره کنید و از دوران بازنشستگی خود و امکانات رفاهی این شهر لذت ببرید.

2.        مدلین، کلومبیا(Medellin, Colombia):

 این شهر از نظر آب و هوایی کمی در سطح پایینی برای زندگی در سطح بین المللی قرار دارد شما در این شهر می توانید از هوای بسیار مطبوع صبحگاه و بعدازظهر لذت ببرید اما هنگام ظهر گرمای هوا کمی ناراحت کننده می باشد و برخی مواقع باعث آزار  دولتمردان در این شهر امکانات بسیار خوبی برای تفریح و وقت گذرانی برای شما فراهم کرده اند .

این شهر در دهه اخیر میلادی با رشد مهاجران روبرو شده است بطوری که محل بسیار مناسبی برای گذراندن اوغات فراقت و سپری کردن دوران بازنشستگی می باشد. اگر این شهر را برای اقامت خود انتخاب کرده اید برای اجاره کردن یک سوئیت کوچک که کمی از مرکز شهر خارج باشد تنها 210 دلار کافی است که آن را اجاره کنید اما اگر به شهرنشینی و استفاده از امکانات رفاهی بیشتر علاقمند هستید برای اجاره کردن یک آپارتمان دو خوابه با امکانات به روز شده چیزی نزدیک به 800 دلار باید هزینه کنید و ماهیانه اجاره بدهید.

3.        لاس تاب لاس ، پاناما(Las Tablas, Panama):

 

 

 

 

 

این شهر به عقیده نگارنده مقاله در این روزنامه یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی و گذراندن دوران بازنشستگی می باشد و تقریبا توانایی برآورد کردن کلیه نیازها و درخواست های شما را دارد. این شهر ساحلی در کنار اقیانوس آرام قرار دارد و به صورت یک شبه جزیره می باشد.

این منطقه بهترین گزینه در کشور پاناما از نظر کم بودن هزینه های زندگی می باشد و به همین دلیل مهاجران زیادی را به خود دیده است. امکانات بسیار بالای پزشکی و مالیات کم این منطقه باعث انتخاب این شهر برای زندگیست. البته فراهم بودن زیرساخت های بسیار مناسب زندگی و برگزاری جشنواره های بسیار شاد و بزرگ در این منطقه و شهر را از دیگر عوامل جذب مهاجران به خود است.

لازم به یادآوری است که کلیه مناطق کشور پاناما برای زندگی مقرون به صرفه نیست و هزینه ها هم قابل مقایسه با امکانات شهری نیست اما با توجه به رشد اقتصادی و افزایش سرمایگذاری خارجی در این کشور قیمت املاک و مستغلات در این منطقه روبه رشد می باشد بطوری که تقریبا این قیمت ها نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته است. بیشترین رشد قیمت در پاناما سیتی بوده است.

اما دولت مرکزی پاناما برای ایجاد انگیزه در ساکنان شهرهای بزرگ به مهاجرت به شهرستان ها و دور شدن جمعیت از پایتخت امکانات بسیار خوبی را به مهاجران از پایتخت یا مهاجران خارجی که این منطقه را برای زندگی خود انتخاب کنند می دهد که می توان از بخشایش مالیاتی و یا وام های کم بهره برای خرید مسکن یا اجاره را نام برد.

اگر شما از پایتخت کشور کمتر از 4 ساعت با ماشین دور شوید و رانندگی کنید به مناطق بسیار زیبا و خوش آب و هوا  خواهید رسید که برای زندگی بسیار ایده آل می باشد شما در این منطقه می توانید با حدود 400 دلار در ماه یک خانه کوچک ساحلی بسیار زیبا را اجاره کنید.

4.        چیانگ مای ، تایلند(Chiang Mai, Thailand):

 

 

 

 

 

 

این منطقه در شمال کشور سرسبز تایلند واقع شده و تقریبا از دریا فاصله دارد و کوهستانی می باشد اما آب و هوایی مرطوب و استوایی و ساختمان های تاریخی بسیار و معابد این منطقه باعث شده تا تعداد زیادی توریست را به خود جلب کند.بطوری که نگارنده مطلب می گوید: من یک مرد آمریکایی را که در این شهر زندگی می کند می شناسم که او با کمتر از 200 دلار در ماه زندگی خود را اداره می کند ، نگارنده مطلب می افزاید که البته او نصف این مبلغ را جهت اجاره مسکن پرداخت می کند. او با دوچرخه رفت و آمد دارد و از غذاهای محلی بسیار ارزان قیمت استفاده می کند و برخی مواقع هم از بخش غذای معبد بی بهره نمی ماند و زندگی خود را با کمترین میزان هزینه برنامه ریزی کرده است.

همچنین یک زن آمریکایی تایلندی را نیز که در 15 کیلومتری از این شهر زندگی می کند را می شناسد که خانه ای کوچک خرید ه است او توانسته زندگی و هزینه ماهیانه خود را با چیزی حدود 600 دلار تنظیم کند که البته این مبلغ را هم از دولت به عنوان مستمری بازنشستگی می گیرد.چون او از 60 سال بیشتر دارد و از کلیه خدمات رایگان پزشکی دولتی نیز استفاده می کند زندگی با این مبلغ حتی برای اجاره مسکن و هزینه زندگی در تایلند و این شهر بخصوص قابل دسترس می باشد. اگر مایل به اجاره کردن یک آپارتمان در خود این شهر نیز باشید با چیزی حدود ماهیانه 150 دلار خانه ای را اجاره کنید.

اما اگر  به کلگاری و باغچه علاقه دارید می توانید یک منزل ویلایی با یک باغچه کوچک را در  آن شهر با کمتر از 500 دلار در ماه اجاره کنید و از نگهداری گلهای بسیار زیبای خانگی خود لذت ببرید.

5.      لانگوئداک - روسیلئون ، فرانسه  (Languedoc-Roussillon, France):

 

 

 

 

 

 

 

 

 اگر شما شیفته و دلبسته شهر پاریس هستید و علاقمند به زندگی در فرانسه ، این منطقه شاید یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی شما و گذراندن دوران بازنشستگی شما باشد. منطقه کاسئون سورئورب در ناحیه لانگوئداک روسیلون در جنوب غربی کشور فرانسه قرار دارد که این منطقه بسیار رنگارنگ و با نشاط یکی از جذابترین مناطق برای زندگی در جهان می باشد. روستاهای بسیار تارخی اما با وسایلی مدرن و کلیساهای قدیمی و البته یک فانوس دریایی می تواند تمام رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کند . کشاورزی در این منطقه بسیار رونق دارد و وجود تاکستان های بسیار پهناور و زیبا باعث شده تا مناظری بسیار دلنشین در سطح این منطقه ایجاد شود.

اینجا در گوشه ای از کشور تاریخی فرانسه، شما با تعداد زیادی از مهاجران خارجی مواجه خواهید شد که این مهاجران کلیه دلبستگی های خود را در کشورشان رها کرده اند و در این منطقه رویایی ساکن شده اند چون هر آنچه را که برای یک زندگی ایده آل لازم داشته اند در این منطقه به دست آورده اند و می آورند.

این شهر دارای منطقه ای بسیار تارخی با مناطق دیدنی فراوان که شما می توانید اوغات فراغت خود را در آنجا بگذرانید می باشد به همین دلیل این شهر به عنوان یکی از بهترین گزینه های خود فرانسوی ها نیز تبدیل شده است و همین علاقه و اشتیاق به زندگی در این منطقه باعث رشد قیمت اجاره بها و مسکن شده است اما هنوز می توان از آن به عنوان منطقه ای ارزان قیمت نام برد.

شما می توانید با چیزی حدود 400 تا 600 دلار در ماه یک آپارتمان بسیار شیک و امروزی را در این منطقه اجاره کنید و از مناظر بسیار زیبای منطقه لذت ببرید.

به هر حال همیشه بالاترین نگرانی جوامع بشری و انسان مبلغ هزینه برای مسکن بوده که به همین دلیل بسیاری از شرکت ها تاسیس شده اند تا با توجه به بودجه شما و امکانات شما بهترین گزینه را برای شما فراهم کند و به شما پیشنهاد بدهند .

شرکت مشاوره ای کاتلن پری کورد که این گزارش را تهیه کرده است یکی از معروفترین این شرکت های مشاوره ای است و امکان اینکه شمارا برای داشتن یک دوران بازنشستگی رویایی راهنمایی کند داراست.

 

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید