درست بخورید تا موهایتان سرجایش بماند

ریزش مو یکی از عمده مسایل امروزی بشر است بطوری که سالانه تعداد زیادی از مردان وزنان در شهرها و کشورهای مختلف که با این مشکل مواجه هستند به پزشکان و متخصصان مراجعه کرده و با انواع و اقسام داروها و صرف هزینه های بسیار بالا سعی در نگهداشتن چند تار موی بیشتر روی سرشان دارند که البته در این بین موسسات کاشت مو هم بیکار ننشسته اند و از این آب ماهی می گیرند و هر روزه در جراید و برنامه های تلویزیونی آگهی های رانگارنگی را می بینیم ، اما محققان آمریکایی طی یک دوره تحقیقات ثابت کرده اند  که با روش های طبیعی می توان به رشد و کیفیت موهایمان کمک کنیم.

اولین نکته ای که این محققان به آن اشاره کرده اند کیفیت زندگی است که در این باره می گویند : هرچه انسان بتواند زندگی شاد و بدون استرسی برای خود فراهم کنید احتمال از دست دادن موهای او بسیار ضعیف تر خواهد بود و از شانه کردن موهای سپید رنگ خود در دوران بازنشستگی جلو آینه لذت خواهد برد البته این موضوع در افرادی که هیچگونه ژن یا بیماری خاصی نداشته باشند صادق خواهد بود.

البته این محققان می گویند افراد عادی معمولا به دلیل اینکه چربی بیش از حد اطراف پیاز موهایشان ایجاد می شود موهایشان را از دست می دهند در واقع سیستم خون رسانی به پیاز مو کامل انجام نمی شود و مو ضعیف و ضعیفتر می شود تا اینکه از بین می رود  به همین دلیل اولین روشی که محققان توصیه می کنند ماساژهای روزانه خواهد بود هر فردی که بتوانید ده دقیقه صبح و ده دقیقه قبل از خواب پوست سر خود را ماساژدهد باعث تسریع سیستم گردش خود و بهبود تغذیه پیاز مو هایش می شود بنابراین تقریبا 20 درصد از شانس داشتن موهایی خوش حالت برخوردار خواهد بود.

اما قسمت اصلی این گزارش به این موضوع مربوط می شود که این محققان دانشگاه آمریکایی می گویند طبق تحقیقات انجام شده روی 200 زنن و مرد بالای 60 سال متوجه شدند آنهایی که رژیم غذای مناسبی داشته هنوز از داشتن موهای خود راضی هستند که پس از بررسی بیشتر پزشکان متوجه شدند که این افراد بیشترین میزان ویتامین ب 9 را در رژیم غذایی خود داشته اند بنابراین متوجه شدند که این ویتامین در کیفیت موهای ما بسیار موثر هستند.

البته باید به یاد داشته باشیم که این ویتامین در دوران باردار بیشتر به بانوان توصیه شده تا از سقط جنین آنها جلوگیری شود اما با این گزارش دومین و شاید مهمترین آثار این ویتامین برای عموم مشخص شد. با توجه به این گزارش حالا سوال اصلی اینجاست که کدام میوه ، سبزی و یا خوراکی این ویتامین را در خود جای داد و در واقع داروی شفابخش بسیاری از زنان و مردانی است که موهایشان در حال ریزش است.

این پزشکان طی این گزارش گفته اند: جگر، عدس، سبوس برنج، مخمر آبجو، آرد سویا، لوبیا سفید، لوبیا قرمز ، بادام زمینی ، اسفناج، برگ شلغم، گندم و مارچوبه موادی هستند که بیشتر میزان ویتامین ب 9 را در خود دارند.

بنابراین بهترین توصیه پزشکان به زنان ومردانی که موهایشان در حال ریزش است این بوده که مواد یاد شده را در رژیم غذایی روزانه خود جای دهند و از آنها هرگز دوری نکنند.

 البته این پزشکان در انتهای گزارش خود برای بانوان توصیه ویژه ای داشتند که می افزاید: بانوان هرچه از مواد شیمیایی کمتری در دوران نوجوانی و جوانی کمتر استفاده کنند در دوران کهولت مطمئن خواهند بود موهایی بسیار با کیفیت تری خواهند داشت که مشخصا اشاره آنها به رنگ موهای مختلف و مواد مربوط به آنهاست.

/ 1 نظر / 3 بازدید
آرش

عالی بود ممنون