دترجنتها و مواد ضدعفونی کننده بیشتری رکورد خرید را دارند.

70 در صد از چرخ دستی های خرید در فروشگاههای زنجیره ای با مواد شوینده و دترجنت ها پرشده است.

براساس آخرین تغییرات دانشگاه اریزونا در ایالات متحده آمریکا بیشترین فضای پرشده در چرخ های دستی در فروشگاههای زنجیره ای مربوط به مواد ضد عفونی کننده و شوینده می باشد. طبق همین گزارش محققان می گویند مردم هر ساله مقدار بسیار زیادی برای ضدعفونی کردن و دفع میکروب از خانه و منزل خود هزینه می کنند.

طبق گزارش آسوشیتد پرس و براساس تحقیقات پروفسور چارلز گِربا 85 درصد از فضای داخل چرخ دستی های خرید در آیالات متحده آمریکا با بسته های مواد ضد عفونی کننده و برای رفع باکتریها و مکروبهای منزل و حمام پر می شوند.

این محقق اعتقاد دارد میزان هزینه شده توسط افراد برای ضدعفونی کردن حمام آنها بیشتر از خرید مواد غذایی روزانه آنها می باشد.

لازم به یادآوری می باشد که طبق نظریه ای از همین کارشناسان یکی از آلوده ترین وسایل موجود در روی زمین همین چرخ های دستی خرید فروشگاههای زنجیره ای می باشد که روزانه هزاران نفر از آنها استفاده می کنند. بنابراین همین گزارش کارشناسان توصیه می کنند از تماس این وسایل با محصولات کشاورزی باز مثل سبزیجات یا گوشت و دیگر مواد غذایی جدا خودداری نمایید و از بازی کردن کودکان با این وسایل نیز جلوگیری کنید .

/ 0 نظر / 13 بازدید