چگونه شش پوند از وزن خود در دوازده هفته بکاهید

شکم و دور کمر دو عاملی هستند که می توان به تناسب با آنها به یک فرد چاق یا  مناسب گفت. به هر حال این دو عضو بدن همیشه دردسرهای زیادی برای انسان ایجاد می کنند که بطوری که در برخی از موارد این ناهنجاری های این دو عضو باعث بروز ناراحتی روحی در افراد می شود.

به گفته کارشناسان چاقی یعنی جمع شدن بیش از حد چربی در ناحیه شکم یا پهلوها گفته می شود و همیشه میزان چاقی افراد نسبت به تناسب این اندام سنجیده می شود. نکته اصلی در این روش لاغری این هست که اگر شما به گروه ما پیوستید باید از همین حالا میزان کالری اضافه مصرفی روزانه خود قطع کنید و به همراه آن تمرینات ورزشی منظم روزانه را شروع کنید.

به هر حال نتیجه اصلی این رژیم علاوه بر تناسب اندام ظاهری شما سلامت جسمی شماست.

قدم اول

اولین قدم برای کم کردن شش پوند وزن اضافه در دوازده هفته ترک میز شام می باشد. وقتی شما به این برنامه رژیم غذایی می پیوندید مهمترین نکته بعد از انجام حرکات ورزشی روزانه نخوردن کالری اضافه در روز می باشد بنابراین شما قبل کنترل زمان ورزش خود باید میزان کالری مصرفی روزانه خود را کنترل کنید. از همین حالا غذاهای پرچرب را از زندگی خود حذف کنید و برای هر وعده غذایی خود میزان کالری آن را در نظر بگیرید.

این رژیم هیچگونه رابطه ای با غذای سرخ شده ، غذاهای بسته بندی شده ، فرآوردهای گوشتی (گوشت قرمز) و شیرینی جات را ندارد اما به جای آنها به هر میزان که فکر می کنید گوشت سفید، حبوبات، غلات و سبزیجات را می توانید جایگزین آنها کنید.

قدم دوم

وعده غذایی منظم. اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که هرگز برنامه مشخصی برای غذای روزانه خود ندارید این عادت بد خود را ترک کنید و به سرعت برای وعده غذاهای خود برنامه ریزی کنید. با این کار سعی کنید غذاهایی با انرژی بالا میل کنید. با این کار می توانید مدت زیادتری نسبت به قبل احساس سیری داشته باشید. البته نگهداشتن سطح قند خون در این باره بسیار مهم و ضروری می باشد.  بهترین نتیجه ای که از این روش خواهید گرفت این است که شما می توانید میزان کالری مصرفی روزانه خود را کنترل کنید و از اضافه مصرف کردن خودداری کنید البته شما باید دقت کنید که سطح و اندازه پروتئین موجود در هر وعده غذایی خود را کنترل کنید. به طور مثال اگر قصد خوردن یک وعده غذایی به صورت سالاد سبزیجات را دارید می توانید برای کنترل سطح پروتئین و کربوهیدرات در بدن خود از گوشت مرغ کبابی یا آب پز نیز در آن استفاده کنید.

قدم سوم

نوشیدن آب به اندازه کافی. بسیاری از چربی ها و اضافه وزن انسان در اثر خوردن نوشیدنی های کالری دار ایجاد می شود که می توان از مهمترین آنها نوشیدنی های الکلی، سودا، نوشابه های گازدار  و آب میوه های بسته بندی نام برد. بهترین راه برای کنترل متابولیسم بدن خوردن میزان کافی آب برای است چون این نوشیدنی بسیار مفید هیچ کالری ای دربرندارد. طبق توصیه داروسازان و پزشکان تغذیه بهترین میزان آب برای بانوان 2.7 لیتر آب در روز و برای مردان 3.7 لیتر در روز خواهد بود.

قدم چهارم

تمرینات سبک ورزشی. ماهیچه های خودتان را با تمرینات ورزشی تقویت کنید و درصد سوخت و ساز بدن خودتان را با این تمرینات زیاد کنید و با این کار از جمع شدن چربی های اضافه در ناحیه شکم خود جلوگیری کنید. به عقیده متخصصان و مربیان ورزشی بهترین نرمشها برای تناسب اندام، تمریناتی کششی در ناحیه ران ها ، شکم ، سینه و باسن خواهد بود ، هر قدر بتوانید این تمرینات را منظم تر و کامل تر انجام دهید به شادابی و کنترل تناسب این ماهیچه ها کمک کرده اید. همچنین این متخصصان عنوان می کنند که هر یک از تمرینات ورزشی را ده یا دوازده بار در چهار مرتبه روزانه انجام دهید. این تمرینات ورزشی را در طی هفته کاملا منظم و متناسب انجام دهید.

قدم پنجم

انجام تمرینات ورزشی سنگین: برای این دستورالعمل کاهش وزن در دوازده هفته شماباید مقدار زیادی از چربی که اندام شما رو در بر گرفته از بین ببرید. برای رسیدن به این خواسته باید سه بار در هفته و در زمان های مشخص از این ورزشها بهره ببرید و با سوزاندن انرژی زیادی بدن خود را آماده به حذف چربی های اضافی کنید. ورزش هایی مانند دویدن، شنا کردن ، طناب زدن، قایق رانی یا پارو زدن ، کوهنوردی بهترین گزینه ها برای این گونه تمرینات خواهد بود.

بهترین روش برای انجام اینگونه ورزش ها ابتدا باید 10 دقیقه بدن خود را گرم کنید پس از آن تقریبا 30 دقیقه این تمرینات ورزشی را انجام دهید و پس از آن ده دقیقه بدن خود را خنک کنید و دوباره در شرایط عادی قرار دهید . این روش منظم برای کاهش وزن شما بسیار موثر خواهد بود و در هفته حداقل باید سه بار انجام شود تا نتیجه بگیرید.

قدم ششم

ورزش هایی که چربی های زیر شکم و باسن را آب می کنند. آخرین راهکار در این بسته دوازده هفته ای هدف قرار دادن توده های چربی در ناحیه زیر شکم و باسن انسان است که بهترین روش برای از بین بردن این توده چربی ورزشهای مخصوص این ناحیه است اما در برخی از متون عنوان شده که بهترین روش نیز تغییر عادات غذایی از مواد چربی دار به گیاه خواری است اما به هر حال امکان کاهش این توده چربی با تمرینات منظم ورزشی نیز وجود دارد. از تمریناتی که می تواند در این قسمت به شما کمک می توان دراز و نشست، بارفیکس، طناب زدن و دوچرخه سواری را نیز عنوان کرد که در هر بار تمرین حداقل باید 20 دقیقه این تمرینات انجام شوند تا اثر آن مشهود باشد.

 به هر حال با این بسته راهنما شاید بتوانید وزن خود را کاهش دهید اما توصیه تمامی متخصصان و پزشکان تغذیه به این است که اگر شما از ابتدا میزان ورود کالری به بدن خود را کنترل کنید و تمرینات منظم بسیار سبکی چون پیاده روی حداقل نیم ساعت در روز و یا نرمش های ساده را روزانه به میزان ده دقیقه انجام دهید بطور کل وزنی متعادل خواهید داشت و نیاز به کاهش وزن نخواهید بود.

/ 1 نظر / 5 بازدید
سردبیر

سلام دوست عزیز ... _________ سری جدید کاغذ دیواری های یاس گرافیک________ منتظر حضور گرمت هستم ... با تشکر یاسر داودفر