بازاری پر ازعطرو رنگ

نویسنده: عماد عزتی

شاید شما از آن دسته افراد هستید که بخشی از سبد خریدهای نوروزی خود را به مواد بهداشتی و آرایشی تخصیص داده‌اید اما صرفا برای خرید به این بازار مراجعه نمی‌کنید بلکه به توصیه پزشکان یعنی خرید از اماکن معتبر با رعایت بهداشت فردی قصد خرید دارید.

این بازار پر از عطر و رنگ در ایام پایانی سال رونق مخصوص خواهد داشت درحالی که بسیاری از خریداران واقعا صرفا از روی سلیقه واحساس در این بازار وارد شده و بدون درنظر گرفتن برخی از اصول خرید می‌کنند اما اگر این بازار مکاره را به دو گروه لوازم آرایش و عطر و ادکلن تقسیم بندی کنیم درخواهیم یافت هر کدام دارای راه و روشی متناسب به خود است که باید به آن دقت داشته باشیم . این حساسیت در بخش خرید عطر و ادکلن بیشتر از بخش‌های دیگر چون در بخش لوازم آرایشی بخصوص برای بانوان این سلیقه و توان مالی ‌آنهاست که تعیین کننده است درحالی که در بخش عطر و ادکلن می‌توان با استفاده از ابتکار عمل گزینه‌های مناسبی را انتخاب کنیم؛ بنابراین بیشتر به راهکارهای مورد استفاده در این بخش می‌پردازیم.

تنها توصیه کارشناسان درباره لوازم آرایشی این است که از خرید لوازم متفرقه یا فروشگاه‌های غیر معتبر جدا خودداری کنیم تا سلامتی خود را به مخاطر نداخته باشیم.

 

ادوپرفیوم یا ادوتوالت مسئله این است؟

حالا که به دنبال خرید یکی عطر یا ادکلن مناسب خود هستید بدون تردید یکی از سئوال‌های اصلی در ذهن شما این است که از خود می‌پرسید تفاوت ادوپرفیوم یا ادوتوالت چیست؟ این درحالی است که براساس یک باور اشتباه تصور براین است که ادوپرفیوم‌ها بهتر از دیگر تولیدات این لوازم هستند. درحالی که قانون اصلی در این زمینه حکایت از موضوع کاملا متفاوتی داشته و برای فصول مختلف است بگونه‌ای که ادوتوالت‌ها بیشتر برای فصل بهار تولید و روانه بازار می‌شوند و ادوپرفیوم‌ها برای پاییز. بطور کلی گروه‌های مختلف عطر اینگونه تعریف شده‌اند. این درحالی است که براساس انتظارات امروزی خریداران که به دنبال رایحه‌های ماندگارتری نسبت به دیگران هستند گروه‌های اول تا سوم بهترین گزینه خرید هستند و بنابراین بیشتر تولیدکنندگان در این زمینه فعال هستند.

1.       پرفیوم ها: در واقع بهترین نوع از عطر یا ادکلن هستند چون دارای تقریبا 22 درصد اسانس روغنی از رایحه مورد نظر بوده و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به دیگر محصولات دارند .

2.       ادو پرفیوم‌ها: این نوع عطرها درواقع دومین گروه از عطرها هستند که از 15 تا 22 درصد ماده اصلی یا همان اسانس روغنی در محصول نهایی وجود دارد بنابراین از نظر ماندگاری در رده دوم قرار دارد.

3.       ادوتویلت‌ها: سومین گروه از تولیدات معطر هستند که مابین 8 تا 15 درصد از رایحه روغنی یا همان اسانس در این محصولات وجود دارد و از نظر دوام به عنوان سومین گزینه انتخابی خریداران هستند.

4.       اما ادکلن‌ها که یکی از ضعیف‌ترین تولیدات معطر در سراسر جهان هستند تنها 4 درصد ماده موثر یا همان رایحه روغنی در آنها موجود است و به همین دلیل ماندگاری بسیار کمی دارند.

5.       پنجمین ماده معطر به نام ادوفرش‌ها در بازار پر از رایحه در سراسر جهان شناخته می‌شود چون فقط 3 ماده موثر در آنها به‌کار گرفته شده است.

هرچند با 5 نمونه‌ متفاوت از تولیدات معطر آشنا شده‌اید اما هنوزهم یک قانون اصلی برای ماندگاری قابل قبول عطر موردنظر شما وجود دارد که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. اگر شما جزو آن دسته افراد هستید که همیشه در به دنبال ماندگاری بسیار بالای عطر مورد نظرتان هستید خوب دقت کنید یکی از راهکارهای ساده برای این منظور این است که از تمام محصولات جانبی آن برند نیز استفاده چون تمام این محصولات با رایحه‌مورد نظر شما تولید شده و باعث ماندگاری بسیار بالای عطر شما خواهند شد. به عنوان مثال وقتی از یک رایحه خاص استفاده می‌کنید کرم‌های نرم کننده را هم از آن رایحه انتخاب کنید تا با اینکار ماندگاری بالاتری را تجربه کنید.

قهوه معجزه‌ای‌ در انتخاب رایحه

مهمترین مشکلی که خریداران هنگام مراجعه به فروشگاه‌ها دارند درباره تست رایحه‌های مختلف عطر یا ادکلن است پس از امتحان کردن یک یا دو رایحه حس بویایی دیگر قادر به تجربه بوی متفاوت نیست ایجاست که ظرفی پر از دانه‌های قهوه به یاری شما آمده و می‌تواند با رایحه‌مخصوص خود پرزهای بینی را ترمیم کند و دوباره قالبیت تشخیص  را به شما هدیه دهد. پس فراموش نکنید هنگام انتخاب تنها 3 رایحه‌را همزمان امتحان کنید و اگر قصد دارید بازهم به کارتان ادامه دهید از فروشنده بخواهید برایتان این ظرف جادویی را بیاورد تا بتوانید رایحه‌های مختلف را شناسایی و بهترین را انتخاب کنید.

هرچند هنگام خرید و انتخاب رایحه موردنظرتان بهترین راهکار این است که مقدار بسیار کمی از رایحه مورد نظرتان را روی مچ دستتان امتحان کنید و پس از گذشت دو یا سه دقیقه یعنی درست زمانی که خوب این رایحه با بوی بدن شما درآمیخته است گزینه مورد نظرتان را امتحان کنید.

راه‌های تشخیص محصولات اصلی

گرچه به گفته برخی تشخیص عطرهای اصلی از غیر اصلی حتی برای دست‌اندرکاران خبره این صنف نیز کار دشواری شده است اما بازهم راه‌هایی برای خرید مناسب باقی است که می‌توان روی آنها حساب باز کنید از این رو هنگام خرید به موارد زیر خوب توجه کنید.

1.       ابتدا با استفاده از دنیای مجازی شکل و ظاهر اصلی برند موردنظرتان را ببینید

2.       به نحوه بسته‌بندی و تمیزی کار خوب دقت کنید چون بدون تردید تفاوت‌هایی دراین زمینه وجود دارد

3.       ماده داخل بسته بندی شیشه‌ای به شکل غیر قابل تصوری دارای رنگ است و حس خاصی به شما هشدار می‌دهد که تفاوتی در کار است.

4.       شیشه‌ این عطر زیاد شفاف نیست و بدون تردید از نظر ظرافت تولید دارای اشکال‌های عمده‌آی از نظر حروف‌های چاپی و نحوه قابلگیری است.

5.       نوشته‌ها و تمام زوایای بسته‌بندی را خوب درنظر بگیرید چون ممکن است یک تفاوت بسیار کوچک راز بزرگی را برای شما فاش کند.

 

 

جدول قیمت برخی لوازم آرایش و ادکلن

در دنیای عطرها، واژه‌ای به نام تقلب نداریم؛ بلکه از آن با عنوان «مشابه» یاد می‌کنند. مشابه یعنی کارخانه‌ای، انسانس همان عطر را با همان کیفیت ولی با قیمت پایین‌تر و در بسته‌بندی متفاوت به بازار عرضه کند. بنابراین قیمت چند برند اصل و مشابه را در زیر می‌آوریم.

عطر

قیمت

توضیحات

تق هرمس (اصل)

320.000

مردانه، بوی تلخ و فلفلی، ماندگاری بالا، 100 میل

تق دیمانسیون (مشابه)

85.000

مردانه، بوی تلخ و فلفلی، ماندگاری در حد عطر اصل، 100 میل

بلو دوچانل (اصل)

470.000

مردانه، بوی شیرین و تلخ، ماندگاری فوق‌العاده بالا، 100 میل

چانل (مشابه)

100.000

مردانه، 100 میل

ژیوانژی داهلی نوآر (اصل)

286.000

زنانه، بوی گرم و شیرین، 75 میل

جیورجیو آرمانی (اصل)

369.000

زنانه، بوی ملایم و شیرین، 100 میل

آکسیس دیاموند (مشابه)

78.000

زنانه، بوی گرم و شیرین، 100 میل

 

لوازم آرایش

قیمت

توضیحات

ریمل سیل ارشیتکت اورال

45.600

حاوی ویتامین B، دارای روغن جوجوبا، پلیمر سه بعدی که از ریزش و شکنندگی مژه‌ها جلوگیری می‌کند و دارای برس مخصوص برای حالت دادن است.

رژلب گلم شاین اورال

36.000

رژ لب مایع، بدون ایجاد چسبندگی و رطوبت لب‌ها را حفظ می کند.

ریمل ماکسفکتور (غیراصل)

17.000

مخصوص گریم، حجم‌دهنده، ضدآب

کرم پودر بورژوآ

53.000

کرم پودر گیاهی هلتی میکس با پوشانندگی بالا و 16ساعت ماندگاری دارا ی روغن میوه می‌باشد. علاوه بر اینکه حساسیت ایجاد نمی‌کند، از پوست در مقابل اشعه‌های زیانبار مراقبت می‌کند.

رژلب مک (غیراصل)

7.000

دارای تقویت‌کننده و رطوبت‌دهی بالا می‌باشد.

کرم پودر دایانا (غیراصل)

17.800

بافتی سبک و ظاهری مات به پوست می‌دهد. مناسب انواع پوست‌ها بخصوص پوست‌های چرب و حساس می‌باشد. غنی شده با کمپلکس‌های معدنی حاوی کلسیم، روی، منگنز و مس است.

رژگونه نیوول (غیراصل)

22.000

دارای 4 رنگ، حاوی پیگمنت‌های بالا که پوشش عالی به پوست می‌دهد.

رژگونه بورژآ

28.500

تک‌رنگ، دارای رنگدانه‌های پخته شده‌ای که بافت نرمی به گونه‌ها داده و با لطافت روی پوست می‌نشیند.

 

قیمت‌ها به تومان است

در صورت تمایل می‌توانید با شماره تلفن 09391865710 تماس حاصل نمایید

/ 0 نظر / 48 بازدید