اتحادیه عرب حدود 7 میلیارد دلار در صنعت گردشگری متضرر شده است

 سازمان جهانگردی اتحادیه عرب: دنیای عرب به دلیل مشکلات (درگیریهای منطقه) به وجود آمده طی سالهای گذشته 7 میلیارد دلار از دست داده است.

ریاست سازمان گردشگری اتحادیه عرب در این زمینه می گوید : دست اندرکاران صنعت گردشگری اتحادیه عرب برای احیای این خسارت باید سعی کنند گردشگری داخلی اتحادیه را احیاء کنند.

این مقام مسئول در جلسات بررسی صنعت گردشگری اتاق بازرگانی اتحادیه عرب که با حضور نمایندگان بانک جهانی و مدیر کل سازمان جهانی گردشگری طالب رفیع برگزار شد این موضوع را مطرح کرده است و می گوید اتحادیه عرب طی درگیری های سال 2010 و 2011 میلادی حدود 7 میلیارد دلار در صنعت گردشگری متضرر شده است یا به عبارتی این رقم را از دست داده است.

در این زمینه طالب رفیع مدیر کل سازمان جهانی گردشگری نیز اعلام کرد:  بطور کلی صنعت گردشگری در جهان عرب حدود 11 درصد نزول داشته در حالی که  این نزول در اروپا و آسیای شرقی به 13 درصد رسیده است. وی درباره نزول صنعت گردشگری بین المللی افزود: بطول کلی جهان در سال 2010 میلادی شاهد 5.2 درصد نزول بوده است که تجربه ای ناگوار برای برخی از اقتصادهای متزلزل و وابسته به صنعت گردشگری مثل یونان بوده است.

طالب رفیع به دست اندرکاران صنعت گردشگری جهان عرب برای جبران این خسارت اینگونه پیشنهاد داده است:« این صنعت توان حرکت و سودآوری به واسته استفاده صحیح از جاذبه های پیشنه تاریخی و فرهنگی را در منطقه مورد بحث خواهد داشت.»

او در ادامه این کنفرانس می گوید در حال حاضر (سال 2012) صنعت گردشگری سومین  صنعت بزرگ و در آمدزای جهان است که توانسته درآمدی حدود 1.2 تریلیارد داشته باشد این یعنی 2/5 درصد از کل درآمد جهان طی همین سال  از طریق صنعت سبز و مفرح گردشگری حاصل شده است و می توان اینگونه عنوان کرد در سال 2011 میلادی از هر 12 شغل یک شغل به صنعت گردشگری وابسته خواهد بود.

منبع :

Ahramonline/30SEP2012

/ 0 نظر / 3 بازدید