3 راز طلایی برای تقویت چشم

چشم ها عضو بسیار حساس و مهمی در بدن انسان هستند و شاید همگی ما به اهمیت وجودی این دو عضو مهم آگاه هستیم و ترجیح می دهیم که به بهترین روش از آنها نگهداری کنیم تا آنجا که می توانیم آنها را تقویت کنیم.

به همین دلیل سه نکته کلیدی در این زمینه را برای شما بازگو می کنیم که با رعایت کردن آنها می توانید سالهای بیشتری با قدرت بینایی خوبی کتاب های مورد علاقه خودتان را بخوانید و از کاهش بینایی خود رنج نبرید.

اولین نکته اضافه کردن 3 تا 5 عدد تخم مرغ به سبد غذایی هفتگی خودمان است. طبق نظر محققان تخم مرغ میزان جذب عامل لوتئین که مانع از کاهش قدرت بینایی می شود را افزایش می دهد این در حالی است میزان جذب این ماده بسیار مفید تقریبا دوبرابر بیشتر از دیگر مواد خوراکی از جمله اسفناج در بدن است بنابراین تخم مرغ اولین نکته برای نگهداری و مراقبت از قدرت بینایی ماست.

اما نکته دوم کاهش میزان مصرف مواد غذایی سبوس دار است محققان عنوان کرده اند که یک رژیم غذایی که میزان کمی سبوس در آن استفاده شده باشد باعث جلوگیری از پیرچشمی و کاهش قدرت بینایی ما خواهد شد. این محققان می گویند که سبوس موجود در برخی از مواد باعث افزایش سطح قند خون و افزایش فشار خون در رگ های خونی چشم می باشد که در نتیجه با فشار آمدن به کره چشم به مرور زمان قدرت بینایی کاهش خواهد یافت.

و آخرین نکته استفاده از روغن تخم کدو عنوان شده است . روغن تخم کدو حاوی میزان بالایی از زیکسانین است، کارتنوئیدی که از سفیدی چشم انسان محافظت می کند و فرایند کم شدن قدرت دید انسان را کاهش می دهد و از کوری جلوگیری خواهد کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید