سرمایه گذاران صنعت گردشگری با دقت اوضاع دبی را کنترل می کنند

بیشتر سرمایه گذاران روی صنعت گردشگری و هتل های زنجیره ای اماده سرمایه گذاری در پروژه های نیمه تمام دبی هستند و سهام بسیاری از پروژه های گردشگری در دبی قبل از اتمام پروژه بفروش می رسد. این اتفاق در حالی صورت می گیرد که اکثر سرمایه گذاران بین المللی صنعت گردشگری دبی و سیاست های این کشور را به طور کامل زیر نظر گرفته اند و شرایط را جزء به جزء بررسی می کنند.

اقای سی بی ریچارد الیس مدیر عامل شرکت نیکلاس مکین خاورمیانه می گوید: سرمایه گذاران خارجی تقاضاهای خود را از شرق دور ، آمریکا و اروپا به شرکت ما ارسال می کنند و آمادگی خود را مبنی بر سرمایه گذاری روی صنعت گردشگری دبی بخصوص صنعت هتلداری این کشور اعلام کرده اند.

البته از زمانی که اخبار مربوط به بهبود اوضاع اقتصادی این کشور در جهان مخابره شد و سرمایه گذاران توانستند اعتماد بیشتری به بازار دبی بکنند این تقاضا ها افزایش بیشتری داشته است. این رشد تقاضا در حالی است که بیشتر این سرمایه گذاری حتی یک بار هم به دبی سفر نکرده اند بلکه فقط با دنبال کردن اخبار اقتصادی و کارگزاران اقتصادی خودشان حاضر به این ریسک اقتصادی هستند.

این مدیر ارشد در صنعت گردشگری دبی اعلام می کند کشور دبی برای سرمایه گذاران در این زمینه اقتصادی درست مثل یک فروشگاه بسیار بزرگ زنجیره ای خواهد بود. بنابراین این سرمایه داران که به هتل به عنوان یک کالا نگاه می کنند می تواند برندهای بسیار زیادی را در این فروشگاه برای انتخاب پیش رو داشته باشند و با رضایت کامل خرید کنند.

صاحب شرکت مکین نیز اضافه می کنید اکثر این سرمایه گذاران معتقدند سرمایه گذاری روی پروژه های نیمه تمام بسیار مفید تر از سرمایه گذاری روی پروژه های افتتاح شده است. آنها می گویند هرچه زودتر اقدام به سرمایه گذاری کنید با قیمت مناسبتری می توانید سهام هتل ها را خریداری کنید. این در حالی است که سهام هتل های تکمیل شده یا فروخته نمی شوند یا اگر هم بشوند بسیار گران قیمت هستند و ارزش اقتصادی کمتری خواهند داشت. البته یکی از این فعالان اقتصادی اعلام کرده که من هرگز نگران از این سرمایه گذاری نیستم و از آینده اقتصادی این پروژه ها اطمینان دارم.

مک کین می گوید با توجه به وجود پروژه های بسیار عظیم و بزرگ در دبی و ابوظبی هنوز هم نیاز به افتتاح پروژه های جدید احساس می شود بنابراین آنهایی که به هتل به عنوان یک کالا نگاه می نند و می خواهند آن را بخرند با اشتیاق هرچه بیشتر اقدام به خرید سهام هتل های بین المللی می کنند و هر روز شاهد افتتاح چندین هتل جدید در منطقه هستیم.

او می گوید: دسترسی آسان به منطقه ، وجود مراکز تفریحی و خرید بسیار عظیم و آسایش و امنیت از دلایل بسیار مهم سرمایه گذاری های کلان در کشور دبی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بوده است/.

مجله هتل نیوز

فوریه 2011

 

/ 0 نظر / 4 بازدید