مناطق معروف توریستی در جهان

با توجه به توسعه صنعت توریسم در جهان و رشد چشمگیر در این صنعت در قرن اخیر تمامی کشورها سعی کرده اند سهم خود را از درآمد این صنعت مشخص کنند و با ایجاد امکانات گوناگون از قبیل امکان اقامت، سیستم حمل و نقل ، اطلاع رسانی و خدمات تفرحی سعی در جذب هرچه بیشتر توریسم به کشور خودشان داشته باشند.

اگر در آگهی های تبلیغاتی جراید و سایت های اینترنتی کمی دقت کنیم متوجه تحولات بسیار بزرگ در این صنعت روبه رشد خواهیم شد. با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی در ایران تصمیم گرفتم ده منطقه برتر در جهان رو که در سالهای اخیر بیشتر گردشگر را به خود اختصاص داده برای شما عنوان کنم . با توجه به این تعطیلات اگر قصد انتخاب مقصد خود دارید بهتر است که اول این مطلب رو بخوانید بعد تصمیم بگیرید. گذشته از اینکه ایران هم از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی و جذاب هست. اما متاسفانه در سال های اخیر این صنعت با بی مهری هرچه بیشتر روبرو شده و همپای دیگر کشورها به رشد و تکامل نرسیده است و مشکلات بسیار عمده ای این صنعت را تهدید می کند و باعث شده که از درآمد چندین میلیارد دلاری سالانه ایران سهم بسیار ناچیزی داشته باشد.

قلعه های اروپا

با توجه به تاریخ قاره سبز (اروپا) هر گوشه از این منطقه تعداد زیادی از قلعه های باستانی با کوله باری از خاطرات شیرین یا بد وجود دارد که همین خاطرات باعث شده که این قلعه ها به یک هدف برای جذب گردشگر تبدیل شوند و سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود اختصاص دهند. علت توجه گردشگران به این قلعه ها این است که در گذشته این ساختمان ها با توجه به قدرت و ثروت حاکم منطقه ساخته می شده که خود همین موضوع باعث با شکوهی هرچه بیشتر این قلعه ها بود از سوی دیگر جنگ های صلیبی خود باعث ساختن قلعه های بسیار مقاومت و مستحکم شده بود که امروزه همین مقاومت و استحکامات خود باعث حیرت هرچه بیشتر گردشگران شده و هرساله تعداد زیادی را به خود جذب می کند. برخی از این قلعه ها عبارتند از قلعه توپکاپی در کشور ترکیه، کاخ ورسای فرانسه، کاخ سینترا در پرتغال، قلعه پراگ و قعه لیدز در انگستان می باشد.

استون هنج

همانطور که گمانه های بسیار زیادی درباره این شگفتی دوره نوسنگی در دنیا وجود دارد اما این موضوع باعث فراموشی گردشگران از سرزدن به این شگفتی جهان نشده ، هرساله تعداد بسیار زیادی از گردشگرانی خارجی و داخلی از این بنا که به عنوان یک رصدخانه از آن استفاده می شده بازدید کنند. قدمت این بنا به تقریبا 3000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد. البته برخی هم اعتقاد دارند که این بنا خاصیت درمانی دارد و از انرژی های فوق طبیعی بهره می برد.

انگکور

http://img.mantimag.com/images/97307220517449231888.jpg

انگکور یکی از قدیمی ترین معابد در کشور کامبوج می باشد که بعنوان یکی از زیباترین معابد این کشور نیز شناخته شده که یکی از اهداف اصلی سفر گردشگران به این کشور می باشد. تاریخ ساخت این بنا به قرن 12 میلادی برمی گردد که شاه دوم کامبوج آن را مرکز دولت خود و قدرتش قرار داده بوده. این معبد به عنوان یکی از شاهکارهای معماری و نقش برجسته های موجود در این کشور عنوان شده است.

 دیوار بزرگ چین 

http://img.mantimag.com/images/80022322492221576706.jpg

این دیوار که یکی از عجایب هفتگانه دنیاست شاهکار مهندسی و معماری قرون گذشته در دنیاست، اگرچه قسمت های زیادی از این دیوار تخریب شده و در بخش هایی از کشور چین بعنوان مصالح ساختمانی استفاده شده و برای ساختن خانه های روستایی از آن استفاده شده ولی دولت چین خیلی سریع به اهمیت آن  پی برد و در جهت حفظ و نگهداری آن اقدامات گسترده ای انجام داد. طبق آثار و کتب تاریخی ، تاریخ ساخت این بنای عظیم قرن 5 میلادی عنوان شده است . تخریب های طبیعی و انسانی نتوانسته از شکوه وعظمت آن کم کند و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر روی دیوار چین قدم می زنند و عکس های یادگاری می گیرند. این دیوار که زمانی قرار بوده چین را در مقابل دشمنان حفظ کند حالا به عنوان یک منبع درآمد  از آن یاد می شود.

 ماچو پیچو

http://img.mantimag.com/images/06819509190948333092.jpg

ماچو پیچو به زبان اسپانیایی به معنی قلعه قدیمی می باشد . این قلعه یکی از قلعه های به جای مانده از تمدن اینکاها در ارتفاع 2500 متری  در کوه اوروباما در کشور پرو قرار داد . بعض از مورخان این شهر را به عنوان شهر گمشده اینکاها یاد می کنند.  این شهر در سال 1450 میلادی ساخته شده و توسط اسپانیایی ها از  غارت و تخریب شده است اما در سال 1911 توسط یک تاریخ شناخس آمریکایی دوباره کشف شده و به جهان معرفی شد. این کاخ به عنوان یکی از معابد اینکاها برای پرستش خورشید بوده است و معماری آن هنوز به صورت شگفت انگیزی حیرت آور است.

پارتنون

http://img.mantimag.com/images/85455952021103915572.jpg

پارتنون به عنوان نماد ظرافت و صنعت معماری در کشور یونان معروف شده و تاریخ ساخت آن به قرن 5 قبل از میلاد مربوط می شود . این معبد از معماری بسیار  سنتی یونان بهره مند شد . بسیاری از مجسمه و اشیاء تاریخی این معبد در موزه های معروف دنیا مثل لوور فرانسه و موزه بریتانیا نگهداری می شود که علی رغم تلاش های گسترده کشور یونان آنها از باز پس دادن اشیاء مربوط به این کاخ سرباز زده اند.

تاج محل 

تاج محل نامی آشنا برای همگان، این سازه خیره کننده در سال های 1632 تا 1653 توسط جهان شاه در هندوستان بعنوان یک هدیه برای همسر مورد علاقه اش ساخته شد این بنای تاریخی توسط 20 هزار کارگر در هندوستان ساخته شده و برای ساختن آن از سنگ های مرمری بسیار مرقوب استفاده شده که از سراسر هندوستان و آسیا تهیه شده بودند. برخی معتقد هستند که پس از اتمام این بنا شاه دستور قتل سازنده آن را داده تا دیگر امکان ساختن شبیه این بنا نباشد.

پترا

http://img.mantimag.com/images/09009634921031562530.jpg

شهر پترا تقریبا در 300 کیلومتری شهر امان پایتخت کشور اردن قرار گرفته کلمه پترا به زبان یونانی یعنی سنگ این شهر کاملا در دل کوه تراشیده شده است و همین موضوع باعث شده تصور آن نیز دور از ذهن باشد . برخی مورخان این شهر به اصحاب کهف نسبت داده اند . این شهر با معابد، قبرستان های خودکه همگی در داخل کوه و سنگ تراشیده شده باعث شده که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب کند و همواره کانون توجه گردشگران در کشور اردن باشد. این بنا تقریبا در قرن 6 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.

/ 0 نظر / 10 بازدید