معروف ترین شهرهای سازنده شکلات در جهان

تاریخ مصرف شکلات یا این دسر بسیار خوشمزه تقریبا به سال 1100 قبل از میلاد مسیح باز می گردد و از همان زمان تا کنون به عنوان یکی از خوراکی های بسیار خوشمزه بین بشریت رواج داشته که البته هر ساله توسط متخصصین تغذیه خواصی از آن اعلام می شود و تاکیدی بر مصرف آن برای سلامتی انسان انجام می شود. این خوراکی بسیار خوشمزه در واقع توسط ساکانان اصلی آمریکا کشف شده و هر روز جایگاه خود را بین خوراکی های انتخاب شده انسان مستحکمتر می کند.  در این گزارش قصد دارم 10 کشور معروف در صنعت شکلات سازی را برای شما معرفی کنم و برخی از فروشگاههای معروف در این کشورها یا شهرها را نیز نام ببرم.

 کلن، آلمان

 شهر کلن در کشور آلمان در واقع پایتخت صنعت شکلات سازی در این کشور می باشد. در واقع اولین و قدیمی ترین شرکت تولید کننده شکلات در این شهر شرکت بسیار معروف شکلات سازی اشتولورک (Stollwerck chocolate company) می باشد.  این شرکت درواقع دومین شرکت بزرگ تولیدکننده شکلات در ایالات متحده آمریکا نیز می باشد و چندی پیش 150 سالگرد فعالیت اقتصادی خود در این صنعت را در موزه مربوط به همین شرکت جشن گرفت. در موزه مخصوص این شرکت می توان از اولین وسایل تا پیشرفته ترین وسایل ساخت شکلات را دید و از تاریخچه این شرکت کاملا با خبر شد. فروشگاههای معروف برای تهیه شکلات در این شهر عبارتند از : لا مایسون دو شکلات
(La Maison du Chocolate)، تورچن تورچن (Tortchen Tortchen)، دمنیتز شکلات (Demnitz Chocolaterie)، ماما شکلات (Mama Chocolate) و لئونیداز شکلات (Leonidas Chocolates) . البته ناگفته نماند که شما در اکثر کافه تریاهای شهرها می توانید همراه یک فنجان قهوه از خوردن شکلات های معروف جهان لذت ببرید.

تین لِقمیتاژ، فرانسه

تین لقمیتاژ شهر بسیار کوچکی در قلب کشور شراب یعنی همان فرانسه می باشد. شما برای رسیدن به این منطقه فقط کافی هست که مدت کوتاهی از شهر لیون فرانسه با اتومبیل رانندگی کنید. این شهر در واقع به خانه مشهورترین شرکت شکلات سازی جهان والرهونا (Valrhona) معروف است. این شرکت بسیار معروف جهان اقدام به تاسیس مدرسه ای برای آموزش سرآشپزان متخصص در زمینه شکلات کرده است ودر آن مدرسه نحوه تهیه بهترین شکلات های جهان را به این سرآشپزان آموزش می دهد. این دوره شامل یک دوره سه روزه آموزش برای علاقمندان به این صنعت می باشد البته این شرکت در وب سایت خود اقدام به انتشار برخی از دستورالعمل های تهیه شکلات را برای علاقمندان منتشر کرده است. با بودن کارخانه بسیار معروف والرهونا در این شهر کوچک شاید جایی برای دیگر فروشگاهها نباشد بنابراین می توانید از فروشگاه مرکزی همین شرکت شکلات مورد نظر خودتان را تهیه کنید.

هرشی در پنسیلوانیا

شهر هرشی به عنوان شیرین ترین شهر دنیا معروف می باشد . این شهر که درواقع سال 1906 به این نام مشهور شد آنهم به دلیل وجود شکلات های معروفش که به همین نام بود در واقع دلیل تغییر نام این شهر دو شرکت بسیار معروف آبنبات سازی به نام های هرشی و اچ.بی. ریس بود. وجود این دو شرکت شکلات سازی در شهر باعث شده که سالانه توریست های بسیار زیادی به این شهر سفر کنند تا از این کارخانه ها بازدید کنند و در واقع موزه شکلات این شهر به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی مطرح می باشد. شما برای یافتن شکلات در این شهر زیاد مشکل نخواهید داشت اول می توانید به فروشگاههای مرکزی هر دو شرکت سری بزنید بعد برای خوردن شکلات خوب می توانید به کافه زوکا یا باینری سری بزنید.

نیویورک، ایالات متحده

همانطور که می دانید شهر نیویورک مرکز برخورد تمدن های مختلف جهان می باشد و شکلات هم از این قاعده مستثنی نبوده بنابراین شما می توانید انواع شکلات های معروف جهان را در این شهر بیابید و از خوردن آن لذت ببرید. در واقع فقط کافی است که شما آدرس فروشگاههای معروف شکلات فروشی را بدانید بعد از آن می توانید از خوردن یک شکلات خوب لذت ببرید. بنابراین تعدادی از فروشگاههای معروف را برای شما نام می برم. فروشگاه بار شکلات، ماری بل، لی لاک، ریچارد دیزاین شکلات می باشد اما به هرحال شما در این شهر می توانید از خوردن بهترین شکلات های جهان لذت ببرید.

ویلاجویوسا، اسپانیا

ویلاجویوسا به عنوان شهر شکلات در کشور اسپانیا معروف بوده تاریخ شکلات در این کشور از اوایل قرن 18 میلادی هنگامی که وادرات کاکائو از کشورهای ونزوئلا و اکوادور آغاز شد به ثبت رسیده است. امروزه هنوز هم تولید شکلات و صنعت شکلات یکی از پررونق ترین تجارت ها در این شهر می باشد بطوری که یکی از معروف ترین شرکت ها با نام تجاری والور در این شهر تاسیس شده قدمت این شرکت به سال 1881 میلادی مربوط می باشد. با توجه به معروف بودن محصولات این کشور در جهان شرکت والور اقدام به ساخت موزه ای از شکلات در این شهر کرده است. با توجه به پیشنه و تاریخ شکلات در این شهر شما می توانید از بهترین شکلات ها در این شهر لذت ببرید اما فروشگاههای معروف عبارتند از پرز، موکافه، کلاویلنو شکلات، سیروکو می باشد.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

این شهر ساحلی و خلیج سان فرانسیکو یکی از قدیمی ترین مراکز تولید شکلات در ایالات متحده آمریکاست که برای بسیاری از دوستداران این خوراکی لذیذ به عنوان یکی از مناطق جذاب شناخته شده است. شما در این شهر می توانید بهترین فروشگاههای مخصوص شکلات را ببینید و از خوردن محصولات آنها لذت ببرید. یکی از قدیمی ترین کارخانه های شکلات سازی در این شهر شرکت گیراردلی (Ghirardelli) می باشد. اما از فروشگاههای معروف می توان ریچارد سانفرانسیکو ، کاکائو بلاریال تچو، کوکو را نام برد.

بارسلونا، اسپانیا

اسپانیا در بین کشورهای اروپایی اولین کشوری بود که طعم جدیدی از شکلات را به جهان معرفی کر د و از همان زمان به عنوان یکی از اولین انتخابات های دوستداران این شرینی منتخب شد اما این کشور این شهر بارسلونا بود که توانست گوی رقابت را از دیگر شهرهای کشور به رباید و نام خود را به عنوان اولین شهر و قوی ترین شهر در صنعت شکلات سازی در کشور اسپانیا مطرح کند. تاریخ تولید شکلات در این شهر به سال 1780 میلادی باز می گردد البته بهترین شکلات های این شهر شکلات های داغ می باشد. شما می توانید شکلات های معروف این کشور را از فروشگاههای آنتونیو آماتلر، سیمون کول، دولجینا، فارگس، پاستلریا نام برد.

زویخ، سوئیس

از دیرباز کشور سوئیس به عنوان یکی از کشورهای معروف در تولید شکلات معروف شده است. این خوشنامی با نامهایی آشنا برای همه مثل شرکت نسله، توبلورن، لیندت، ترسچر  برای همگان مشخص شده . شهر زوریخ به عنوان قلب شکلاتی کشور سوئیس شناخته شده و کارخانه های معروف شکلات سازی در این شهر بنا نهاده شده است. در واقع این شهر یکی از پیشگامان صنعت شکلات سازی و نوآوری در جهان شناخته شده است. با توجه به تاریخ صنعت شکلات سازی در این شهر و کشور دیگر نیازی به معرفی فروشگاههای معروف نیست آن هم به این دلیل که کلیه شرکت های تولیدی در این شهر و کشور نمایندگی های فعال دارند و شما می توانید تازه ترین محصولات را از آنها تهیه نمایید.

بروکسل ، بلژیک

کشور بلژیک به عنوان بهشت شکلات معروف شده و با داشتن 12 کارخانه بزرگ شکلات سازی بسیار معروف به عنوان اصلی ترین کشور در تولید شکلات نام برده می شود. این این کشور 16 موزه شکلات موجود می باشد که هر کدام به عنوان جاذبه توریستی هستند. بطور مثال دوشرکت بزرگ شکلات سازی به نام های گویدا و لئونیداس می توان نام برد که هر ساله طرح های نوینی از شکلات را به جهان معرفی می کنند. حتی این دو شرکت بزرگ ومعتبر جهان اقدام به برگزاری جشنواره هایی نیز می کنند. شما در این کشور نیاز به دانستن محل های مناسب برای خرید شکلات ندارید اما چند فروشگاه را به عنوان مثال برای شما نام می برم فروشگا سابلن، ویتامر، گودیوا.

 عکس های تزئینی

 

/ 1 نظر / 149 بازدید
چهره پنهان

چقدر مطالبت زیاد از دیروز تا حالا هر چی می خونم تموم نمیشه . ولی خیلی خوب نوشتی آفرین و خسته نباشید منتظر مطالب جدید تون هستم